Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ankara'da motor kullanmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar herkese selamlar 18 yaşındayım ve motor almayı düşünüyorum. 3 senedir hayalim, öncelikle sizlerin bilgisini almak istedim

1-Ankara gibi kışları ağır geçen bir şehirde motor kullanmak zor mu?
    2- İlla ki kaza oluyor mu?
    3- 15-17bin arası bütçem var ne önerirsiniz?
    4- Ben Honda cbr 250 r düşündüm, bu motor hakkında ne düşünüyorsunuz??

Kazasız belasız motor sürmeler arkadaşlar..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda VFR 1200X Crosstourer
    bütçen gayet iyi bir rakam ancak sana nacizhane önerim. belli bir süre tecrübe edinmeden 250 cc üzerinde bir motor düşünme hatta başlangıçta 250 cc altı bir motorla başla derim. Alacağın motor ne olursa olsun eksiksiz ekipman kullanmayı sakın ama sakın unutma ve özellikle kask konusunda bütçenden tasarruf yapma bilinçli bir motorcu olman dileğiyle camiaya şimdiden hoşgeldin diyorum.

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    3 senedir aktif olarak kullanmaktayım ve Ankara'da motosiklet kullanan arkadaşlarıma Allah yardımcısı olsun diyorum. Aynı şey benim için de geçerli.. Bırakın motosikleti araç sürücülerinin birbirine saygısı kalmamış.

Kışları sezon kapanır Ankara'da, çok az motosiklet trafikte görülür. Şimdiden tekerine taş değmesin.
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

gazo0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    1- Kışları ağır geçiyor ancak Ankara da kuru soğuk var yani en azından bu kış öyleydi . Kar bile yağmadı nerdeyse.
    Bir kere hasta olursun burnun gözün heryerin akar sonra kışlıklarını eksik etmeyip sürersin :D
    Eğer üzerinde gelen tekerler kötüyse yere bardakla su dökseler kayarsın o yüzden sakın acaba ıslakta kayıyor mu deme çünkü kayıyor :D
    Yani düşmeden önce kışa uygun kaliteli lastik taktır. Zaten bir süre sonra hava yağışlıysa felan motor kullanasın gelmiyor o gün.

2-Ankara trafiği genelde dikkatli insanlardan oluşuyor . Şuana kadar şöförler sürekli bana yol verdi .
    Bu güne kadar tek rahatsızlığım sinyal vermeden araba kullanan şöförler oldu .
    Eğer ki kaza yaparsan bu senin acemiliğinden olur diye düşünüyorum .

Not: 4 senedir araba kullanıyorum. O yüzden kendime göre cevap verdim . Öncelikle trafiği öğrensen daha iyi olur
    Honda CBR 250 sana fazla kaçar diye düşünüyorum.

3le 4 e daha tecrübeliler cevap versin :D

Proud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MotoGT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 senedir aktif olarak kullanmaktayım ve Ankara'da motosiklet kullanan arkadaşlarıma Allah yardımcısı olsun diyorum. Aynı şey benim için de geçerli.. Bırakın motosikleti araç sürücülerinin birbirine saygısı kalmamış.

Kışları sezon kapanır Ankara'da, çok az motosiklet trafikte görülür. Şimdiden tekerine taş değmesin.
    Xcg'den memnunmsun ? Birde elinde xcg'nin fotoğrafları varsa atarmısın sana zahmet, bende almayı düşünüyorumda.

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Türkiye'de girmediğim köşe kalmadı, Milyon km. seviyesinden fazla araç kullandım,

arkadaş şu Ankara'da yaşadıklarımı hiç bir yerde yaşamadım, Angaralı arkadaşlarım kusura bakmasın da, trafiğiniz de şoförlerinizde yol planlaması da berbat...

hele o battı çıktılarınız yok mu, tek giriş üç çıkış yada nereye çıkacağı belli olmayanlar hani, üzerimize Gökçek içinde galcez diye korkarım.
    Redmoon ve poweranimal bunu beğendiler.

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Alıntı Proud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xcg'den memnunmsun ? Birde elinde xcg'nin fotoğrafları varsa atarmısın sana zahmet, bende almayı düşünüyorumda.
    Xcg'den gayet memnunum, Performansı beklediğimden süper, fiyatına göre on numara motor. Kuba XCG Topiğine yakında fotoğraflarımı eklerim. Tavsiye ederim.
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

Redmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500
    Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de girmediğim köşe kalmadı, Milyon km. seviyesinden fazla araç kullandım,

arkadaş şu Ankara'da yaşadıklarımı hiç bir yerde yaşamadım, Angaralı arkadaşlarım kusura bakmasın da, trafiğiniz de şoförlerinizde yol planlaması da berbat...

hele o battı çıktılarınız yok mu, tek giriş üç çıkış yada nereye çıkacağı belli olmayanlar hani, üzerimize Gökçek içinde galcez diye korkarım.
    Ankara trafiğine özellikle hafta içi iş saatlerinde ve haftasonu akşam saatlerinde girmemekten yanayım, gerçekten çok tehlikeli, insanlar sabırsız-bilinçsiz, göz göre göre üstünüze kırarlar, kendinizi yoldan dışarı atın diye selektör yaparlar, daha neler neler... Özellikle minübüs-dolmuş ve taksilere, bir de bayan şöförlere çok çok dikkat edin! faça şahinleri bile bu guruba 10 defa tercih ederim
    takendy ve MotoGT bunu beğendiler.
    Live to Ride, Ride to Live...

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Yeni başlayacak arkadaş var burada ama başlama demişiz resmen
    Abicim Ankara extra dingil insanların oluşturduğu bir trafiğe sahip gerçekten ama bu başlamamak için sebep değil.
    Güzel bir bütçe ayırmışsın kendine. Eğitimini güzelce alır, üstünü başını eksiksiz toparlar ve onları giymeden de çıkmazsan riskleri oldukça büyük oranda bertaraf etmiş olursun zaten
    Kışları da; bu kış gerçekten 2 hafta falan anca yerler karlı kalmıştır. Nazar değmesin bu kış benim ilk seneme özel pek üzmedi havalar Ama karın bir indirip, sonrasında 2 aya yakın yerlerin buz olarak kaldığını da biliyoruz.
    Motorda da honda güzel makine. Onun dışında ABS'den ötürü duke 200'ü de bir araştırmanı tavsiye ederim

Hayırlı olsun şimdiden

yasinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    Ben angaralıyım ama yukarda yazılanlar kadar kötü değil angaranın şöförleri ve motosiklete yol veriyolar sadece sinyal olayı biraz zorluyo adamı çünkü sinyalsiz şerit değiştiren çok oluyo yanlız 1 - 2 ayda tecrübe kazannca tahmin edebiliyosn ankara motosiklet kullanmak için en uygun illerden birisi beniim gözümde. Yanlız halketen kışın motor kullanmak çekilmiyo çünkü ankara soğuğu bi başka

tiRyakio6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mct 250
    Valla Hocam , Ankaralıyım Konya selçuk üniversitesinde okuyorum şuan , 2 haftada 1 kere memlekete giderken şehir içinden geçiyorum.
    Motorsiklet Sürücülerine Saygı = SIFIR .
    Karlı havalarda sürüş imkanı yok denilecek kadar az.
    Şehir içi trafikde bayağı yoğun oldugundan , Eğer yeni yeni motorsiklet kullanıcaksan 250 CC altı bir motorla baslayıp reflex geliştir.

Ve Almayı düşündüğün motor , Gaza bastığında tepki veren bi motor .

O yüzden , Düşük cc lerde bi motorla baslamanı tavsiye ederim.

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ankara gibi büyük bir şehirde motor yok denecek kada az aklım almıyor

tiRyakio6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mct 250
    Hocam ankarada motorun az olma sebebi, Genellikle ailelerin ve kişilerin motor deneyiminin az olması ve , Kaza oranında yüksek risk görülmesi.
    Ve Ülkemizde öyle bir zihniyet varki, korumasız motorsiklete biniyorlar , nasıl senin arabanda hava yastığı ve emliyet kemerin güvence sağlıyorsa , Allah Korusun bir motor kazasında hava yastığının yerini kaskın , Emliyet kemerinin yerinide Korunma ekipmanların sağlıyor .
    Ama kimse bunları dikkate almadıgından bi kaza anında neymiş efendim motorsikletle kaza yapmasaydı kurtula bilirdi , Motorsikletle kaza yapmasaydı kurtula bilirdi değil .
    Motorsiklete tam korunmalı binseydi kurtula bilirdi denmesi lazım ama bizimkiler geri kafalı oldugundan bunu anlayamıyor ve ekipmansız biniliyor ve motorsiklet herkesin gözüne sakat bir araç tehlikeli olarak görüyor . " Haksızmıyım " ?
    Biterse umudum, Son bulur Tutkum .. ` Tiryaki Tuning

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)