Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorun Park Halindeki Güvenliği Nasıl Sağlanır??

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba,

Ben yeni başlayacam da, cup tarzı hafif (100 kg) bir motor almayı düşünüyorum. Fakat apartmanımızda garaj yok, bahçe de yok. Motoru aldığım zaman çıkarabilirsem dış kapının önündeki kaldırıma veya çıkmazsa kaldırım kenarına park etmek durumunda kalacağım ve tüm gece orda kalacak haliyle.

Bu tip bir motoru ayrıca bir kilit veya zincir gibi birşeyle bir yere bağlamam gerekirmi? Arabaları bile yürütüyorlar biliyorsunuz heryeri açıkta motorun güvenliği nasıl sağlanacak?

Ayrıca sabah bir yere gittiğimde motoru park ettikten sonra kaskı yanıma almak zorundamıyım yoksa motorun üstüne bir şekilde kilitlenebiliyor mu kask?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Journeyman_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650

Merhaba..

Selam...hoşgeldin...

Walla güvenlik olayı gerçekten zor...bu konuda ben pek konuşamam, kaldı ki ben de ablamın apartamanın otoparkına koyuyorum hftsonları...haftaiçi zaten fabrikada kalıyor....
    O zincirler fln sadece caydırma...yani sende görürse eğer olmayanına gidiyor, hepsi bu..kaldı ki kafaya koydu mu dediğin gibi arabayı bile alıp götürüyolar...

tavsiyem, eğer yapabilirsen, apartmanın önünde uygun bir yere , betonun içine bir demir ama lama tarzı, sağlam bir parça olsun; göm, betonla sabitle..motoru da ona zincirle bağla gövdeden...

Alarm takılabiliyo bazı motorlara ama forumları takip edersen görürsün...

Bir de mümkün mertebe sote derler ya, arabaların arasına koy ki, gerçekten çıkarması bile zor olsun gece...

Kask konusunda, hemen hemen bütün motorlarda kilitli kask askısı var...ona bağlayıp bırakabilirsin kaskı motorun üzerinde...

Umarım yardımcı olabilmişizdir..

Keyifli ve güvenli sürüşler....
    [FONT="Verdana"]
    [COLOR="Red"]" Tanrım, iyi bi adam yap beni, yalancılara kandırtma, karşımdakilerin doğru anlamalarını sağla, gerçek sevenlerimi koru ve gözet; sınırlarımı koyma gücü ver sevdiğimde ve kavga ettiğimde..."[/COLOR][/FONT]

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Betona demir çakmak işe yaramaz . Kızılayda geçen kasım ayında bir eylemde
    yol kenarlarındaki demir direkleri adamın biri 1-2 tekmeyle kopartıyordu.
    Böyle insanlar dünyada var her zamanda olacak.
    O yüzden sen ya motoru en az 30 cm çapında bir ağaca bağla veya
    Elektrik direğine bağla !

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    100 kg ağırlıktaki motorun çalınma riski büyük olur usta.. bence bir yere sabitlemeyi falan geç.. ya apartmanın içine koy.. yada yakınlarda bir dükkan yada otoparkı falan dene bence..
    CBR 600F Honda,

inCeBy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as150 t1
    Abi benim kapalı garajım olmasına rağmen ben bile calınmasından korkuyorum .Komşularının falan apartmanında belki buna mani olabilirsin. Kilit zincir işi biraz zor Hırzıza kilit dayanmaz abi allahta hırsızlara
    nasıp etmez işallah
    [B][I][COLOR="DarkRed"]İ¢tïğïm Sïgàràm Gïßï¥dïñ. YàLñız Aràñızdà Tèk Bïr Fàrk Vàrdı. Sïgàràmî ßèñ ßèñïdè Sèñ ßïtïrdïñ...!![/COLOR][/I][/B]

free_eagles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    ((((((((((((hemen hemen bütün motorlarda kilitli kask askısı var...ona bağlayıp bırakabilirsin kaskı motorun üzerinde...))))))))

bu kilitli kask askısı neresi oluyo yaw ybr de varmı mesela?fotolu bi örnek verebilirmisiniz????
    B rh +(pozitif)

yakında bir garaj var abone olabilirim. aylık ne kadar isterler acep

kucukprens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eli kulaginda!
    sislide 80-100 arasi aylik garaj....motor taksidi oder gibi

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Alıntı free_eagles adlı üyeden alıntı
    ((((((((((((hemen hemen bütün motorlarda kilitli kask askısı var...ona bağlayıp bırakabilirsin kaskı motorun üzerinde...))))))))

bu kilitli kask askısı neresi oluyo yaw ybr de varmı mesela?fotolu bi örnek verebilirmisiniz????
    Buna yazılacak cevap bütün YBR cileri memnun eder.
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

disk kilidi alabilirsin. 10-20 ytl arasında. Tekeri ve direksiyonu kitle ve mümkünse yan yana duran 2 arabanın önüne sadece binilecek şekilde çıkacakmış şekilde yerleştir.

Eğer iri hikmet benzeri 2 adam gelirse çalmaya motoru o şekilde kaldırıp 2 arabanın üstünden götürürler aksi halde zor iş çünkü diğer 2 arabayıda çizme ve zarar verme şansı var caydırıcı nitelik olabilir.

En güvenlisi kapalı OTOPARK...

Tabi otoparkta bıraktığın halde, motora alarm taktır , disk kilidi ve zincir de takman yinede faydalı olacaktır.

Journeyman_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650
    Alıntı sereye adlı üyeden alıntı
    Buna yazılacak cevap bütün YBR cileri memnun eder.
    Ah be dostlar, YBR dekinin yerini bilsem dükkan sizin

Ama kesin vardır....YBR ci arkadaşların dikkatine.....

Keyifli ve güvenli sürüşler....

Saygılar....
    [FONT="Verdana"]
    [COLOR="Red"]" Tanrım, iyi bi adam yap beni, yalancılara kandırtma, karşımdakilerin doğru anlamalarını sağla, gerçek sevenlerimi koru ve gözet; sınırlarımı koyma gücü ver sevdiğimde ve kavga ettiğimde..."[/COLOR][/FONT]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler