Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Acun bir, Kıvanç iki! Kasksız Yollarda!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı soyuldu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cahilligin ortaya cıkınca orta pıstın sustun. simdi de gelmiş burda mı maval okuyorsun? ister takar ister takmaz kimene?
    benim mi cahilliğim????
    ağzımla gülmüyorum sana..sadece ben değil bir iki kişi hariç tüm mt....oturduğu yerle gülüyor...
    konu ortada , yazılanlarda, gerçeklerde...

sana ve senin gibilere (en fazla 3-5 cahil) göre buna binen kıvanç olduğu için,binilen motor harley olduğu için kasksız ve aynasız hatta plakasız binilebilir,kimse karışamaz...

bunu heryerde yazacağım...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Çakma brat pitt olmuş bu hareketi ile

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Bence plakayı Simay söktü. Kuzey de ayıp etmiş. Tek kişilik motor almış. Cemre kucağına mı oturacak. Kuzey çok çakalsın çookkk
    Zenginin malı zühürdün çenesini yorarmış. Böyle sürekli takılacağını zannetmiyorum. Satın alır almaz dayanamamış tura çıkmış. Şansa da polise denk gelmiyor.
    Polis durdursa da ceza kağıdına hayran imzası atar. Görevini 4-4 lük yapan polise sıcak bir çorba ısmarlar.
    Yoluna devam eder. Sen ben mi ki motoru çekilsin. Dert etmeyin. Stres yaratmayın.

trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    25 bin liraya forty eight !!! tam ölücüymüş behlül başkan .

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    adamı durdurup soranız kaskını plakasını, ne diyecek ? size ne dimi harbi bize ne..

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi kaskı takmadı, plaka niye yok ?
    plaka cıkartacak parası yokmuş..
    M.balibey bunu beğendi.
    # motosikletle.blogspot

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=HqZL0dBHqoc

Konuyu değiştireyim dedim

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı soyuldu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cahilligin ortaya cıkınca orta pıstın sustun. simdi de gelmiş burda mı maval okuyorsun? ister takar ister takmaz kimene?
    Ne demek kime ne?
    Sen kask takmadığın zaman, motorunda plakasız dolaştığın zaman polis memuruna ''sana ne'' diyebiliyor musun?
    Seve seve o cezayı ödüyorsun. Bu ülkede kanun var HERKES uymak zorunda!
    M.balibey bunu beğendi.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Terapist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne demek kime ne?
    Sen kask takmadığın zaman, motorunda plakasız dolaştığın zaman polis memuruna ''sana ne'' diyebiliyor musun?
    Seve seve o cezayı ödüyorsun. Bu ülkede kanun var HERKES uymak zorunda!
    merak etme o adamın cebinde 1000 tane cezayı ödeyecek para vardır parasını öder kasksız biner sana da istediği gibi sanane diyebilir. Demek ki neymiş kask konusundaki ceza ile sadece parası olmayan adamı kask takmaya zorlayabiliyosun, o adamda zaten gidip 25 liraya kask alıyor kafasına yoğurt kabı geçirmiş gibi dolaşıyor sonuç olarak ceza vermek hiç bir işe yaramıyormuş demek ki ceza yerine insanları bilinçlendirmeye çalışmak gerekli. Herşeye rağmen ben takmam diyen adamada ceza vermenin mantığı ne adamın zararı sadece kendine, neyse işte çok tartışıldı bu konu onaylamıyorum kendim kasksız yolcu almam bakkala bile gitmem giden adamada anlatırım yapma böyle diye ama anlamak istemiyosa zaten adam taş kafadır kaska gerek yok demektir ama para cezasına da gerek yok bence.
    busel bunu beğendi.

soyuldu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim mi cahilliğim????
    ağzımla gülmüyorum sana..sadece ben değil bir iki kişi hariç tüm mt....oturduğu yerle gülüyor...
    konu ortada , yazılanlarda, gerçeklerde...

sana ve senin gibilere (en fazla 3-5 cahil) göre buna binen kıvanç olduğu için,binilen motor harley olduğu için kasksız ve aynasız hatta plakasız binilebilir,kimse karışamaz...

bunu heryerde yazacağım...
    kasksız sürer bu seni hiç ilgilendirmez. plakasız sürmesine tepki gösterebilirsin. bu da beni ilgilendirmez. hiçbir yerde birinin plakasız sürebilecegine dair bisey söylemedim. aynen diger konudaki gibi sözlerimi bir yere yamamaya çalışıyorsun. senin gibi kendini motorcuların koruyucu melegi ya da trafik polisi zanneden aklı evvellerden hiç hazzetmiyorum. her yerde de tepkimi koyarım. herkes birilerine örnek olmak zorunda mı ? "binen kıvanç oldugu için" " motor harley oldugu için" bu mu yazdıklarımdan çıkardıkların. cümleleri 10 yaşımdaki yegenimden daha kötü idrak ediyorsun. anlama-kavrama'nda bir problem oldugundan eminim.
    seckin_ bunu beğendi.
    fuck martha stewart !

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Degerli arkadaslar,
    Hic kimsenin kask takmadan trafige cikma hakki yoktur.

Bunu daha önce uzun uzun izah etmistim.
    Merak ederseniz yine yazarim.
    M.balibey bunu beğendi.

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı trgy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    25 bin liraya forty eight !!! tam ölücüymüş behlül başkan .
    bir tene daha vardır o fiyata

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-harley-davidson-bu-fiyata-kacirilmaz-firsat-122411041/detay

kaçırmamak lazım..
    ANGARAJ

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Degerli arkadaslar,

Bunu daha önce uzun uzun izah etmistim.
    Merak ederseniz yine yazarim.
    Ben kaçırmışım yazdıklarınızı linki verirseniz okurum tekrar. Kanunlara göre hakkımız yok doğru farklı bi açıdan yaklaşıyorsan onuda merak ederim. Gözüne arı çarpar, kafana taş gelir gibi klasik cevaplar değildir umarım

Motosikleti
    Çalındı almayı düşünmüyor
    İlk önce merhaba arkadaşlar şimdi söyliceklerim bana ait öznel yani bana istediğinizi diyebilirsiniz bakın bu adamlar ünlü olmuşlar eyvallah her gün onlarca kişi motosiklet kazasında ölüyorlar o kadar durumun varken al 1 tane kask birak mont felan al kask al ya bunlar yüzünden motosiklete başlamak isteyen genc kardeşlerimiz aileleri izin vermiyor neden bunlar gidiyor bir yerde kaza yapıyorlar agızları burunları dagılıyor aileler haberlerde görüyorlar aa motosiklet ne tehlikeliymiş diyorlar lütfen duyarlı olalım motosiklet sevginiz bi anda sizin sonunuz olmasin lütfen şu kaskı takın abi caninizdan önemli değillll !!!!!

Motosikleti
    Honda
    Alıntı Terapist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kaçırmışım yazdıklarınızı linki verirseniz okurum tekrar. Kanunlara göre hakkımız yok doğru farklı bi açıdan yaklaşıyorsan onuda merak ederim. Gözüne arı çarpar, kafana taş gelir gibi klasik cevaplar değildir umarım
    Linkleri bulmak zor.
    Ama aksama tekrar yazarim su an vaktim yok.
    Kisaca 3 sebep var.
    1. kasksiz motosiklet kullanmak yasak yaptirimi var
    2. Sizin yazdiginiz sebepler de dahil olmak üzere daha bir çok nedenle kazaya sebebiyet verebilirsiniz.
    Ama en önemlisi
    3. Kendinize zarar verebilirsiniz.
    Iste asil önemli olan bu 3. maddedir.
    Kisinin kendisini ilgilendiriyor gibi görünsede o is öyle degil.
    Bu 3. maddeyi aksama açmaya çalisirim.
    Siz de kafa yorun biraz bakin neler çikacak.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

soyuldu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kisaca 3 sebep var.
    2. Sizin yazdiginiz sebepler de dahil olmak üzere daha bir çok nedenle kazaya sebebiyet verebilirsiniz.
    Ama en önemlisi
    3. Kendinize zarar verebilirsiniz
    hep tekrar edilen klişe cümleler. ben de kimsenin kasksız kullanmasını tavsiye etmem. ama "kimsenin buna hakkı yoktur" demek abesle iştigal oluyor. isteyen takar isteyen takmaz. sonuçta adamın özgür iradesi var. sen olası sonuçlarını anlatırsın. polissen cezasını kesersin o kadar.bu derece tepki göstermek saçma. bu ayn:ı yolda sigara içen bir adamın agzından sigarasını kapıp buna hakkın yok kendine zarar veriyorsun demek gibi birşeydir. ama insanlar başkalarının hayatına karışmaya bayılıyorlar.

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Linkleri bulmak zor.
    Ama aksama tekrar yazarim su an vaktim yok.
    Kisaca 3 sebep var.
    Ama en önemlisi
    3. Kendinize zarar verebilirsiniz.
    Iste asil önemli olan bu 3. maddedir.
    Kisinin kendisini ilgilendiriyor gibi görünsede o is öyle degil.
    Bu 3. maddeyi aksama açmaya çalisirim.
    Siz de kafa yorun biraz bakin neler çikacak.
    Esasında demek istediğimi tam anlatamadım. Zaten 3 maddenin hepsinde hemfikiriz sadece son kısımda biraz problem var. Dediğim gibi kesinlikle kask takmadan bakkala bile gitmem artçı almam bugüne kadarki kasklarım hep full face olmuştur. Peki ben bunları cezadan korktuğum için mi yapıyorum? Tabiki hayır insan kask takmadığında neler olabileceğinin bilincindeyse zaten bir çoğumuzun davrandığı gibi davranması gerekir. peki devletin koyduğu bu yasak ne o zaman? benim karşı olduğum nokta bu. Ben bunu yüzme bilmeyen adama yüzme öğretmek yerine denize girdiği için ceza vermeye benzetiyorum. Madem bu değerli devletimiz benim canımı bu kadar düşünüyor neden benim kaskıma taktığı kadar sürücü kurslarının verdiği eğitimlere takmıyor ya da niçin motosiklet kullanıcılarını bilinçlendirme amaçlı en ufak bir çalışma yok onuda geçtim sigara b.k püsür için bir sürü kamu spotu varken neden motosikletlileri farkedin diye bir kamu spotu düzenlenmiyor. Yine devam edecek olursak piyasa da koruma özelliği hiç olmayan binlerce kask var iken neden bu kasklar için hiçbir standart belirlenmiyor daha eklenecek bir sürü şey var. Ben de işin bu kısmına kafa yoruyorum ve devletin ceza kesmekteki amacının beni korumak olduğunu düşünmüyorum o yüzdende kask için ceza kesilmesine karşı çıkıyorum. (Bu söylediklerim emniyet kemeri içinde geçerli )

Bir de şu son kısım sadece beni mi ilgilendirir evet istisnai durumlar tabi ki mevcut dediğin gibi gözüme arı çarpar kontrolümü kaybederim başka birine çarparım ama aynı arı kaskımın içine giripde bana yine kontrolümü kaybettirebilir, vizörüm açık giderken gelen bir taşta aynı etkiyi yaratabilir. Sonuç olarak tartıştığım konu kask takmanın gerekliliği veya gereksizliği değil hatta kask takanın sadece kendine mi başkasına mı zararı var bunu da tartışmıyorum. Benim sıkıntım insanları bilinçlendirmek yerine ceza kesen devletle al işte sonuç yukarıdaki resimde gayet açık bu adama ceza kessen ne değişecek yarın yine binecek sen de devlet olarak gariban vatandaşını 50 lira ceza ile korkutup kafasına yoğurt kabı taktıracaksın.

LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    hep tekrar edilen klişe cümleler. ben de kimsenin kasksız kullanmasını tavsiye etmem. ama "kimsenin buna hakkı yoktur" demek abesle iştigal oluyor. isteyen takar isteyen takmaz. sonuçta adamın özgür iradesi var. sen olası sonuçlarını anlatırsın. polissen cezasını kesersin o kadar.bu derece tepki göstermek saçma. bu ayn:ı yolda sigara içen bir adamın agzından sigarasını kapıp buna hakkın yok kendine zarar veriyorsun demek gibi birşeydir. ama insanlar başkalarının hayatına karışmaya bayılıyorlar.

herkes takmak zorunda....

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 78. ve Yönetmeliğin 150. maddelerinde
    "Motorlu bisiklet ve motosikletlerde sürücülerin koruma başlığı ve koruma gözlüğü, yolcuların ise koruma başlığı kullanmaları mecburidir."

kanunlar herkes içindir ünlü ünsüz farketmez.

Alıntı LostRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 78. ve Yönetmeliğin 150. maddelerinde
    "Motorlu bisiklet ve motosikletlerde sürücülerin koruma başlığı ve koruma gözlüğü, yolcuların ise koruma başlığı kullanmaları mecburidir."
    Sence bu ikili yeterli bir koruma sağlar mı?

Sonuçta kanuna uyuyorum

Motosikleti
    Honda
    Ben burda ceza ve ehliyet konularina girmek istemiyorum çünkü defalarca yazdik bunlari.
    Ben asil 3.maddeye dikkatinizi çekmek istiyorum.
    Bunun özgür irade ile bir ilgisi yok.Bir bireyin ölümü veya yaralanmasi toplumsal bir meseledir.
    Bu konuyu biraz daha açmak isterim ama cepten yazmak işkence.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)