Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

2014 Suzuki İnazuma S (GW250S)

Motovento
    REKLAM ALANI
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Suzuki Bandit 600S tarzında inazuma'nın S versiyonu. 2014 yılında çıkıyor. 2013 inazuma alanları kızdırabilir...

Vatana millete hayırlı olsun

https://www.youtube.com/watch?v=SiLb...e_gdata_player
    ykocabay, dockerengin, nietzsche ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Valla kızdırır cbr250yi verip bunumu alsam kırmızı gri çok hoş olmuş...250cc piyasası baya canlanmaya başladı. Gerçi inazumayı bekleyenler kanser oldu bu gelirmi muamma bence...
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

ÖMER FARUK İ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Retired Rider
    Aslında çok iyi bir düşünce ama bence tasarım biraz gerilerde kalmış. Mesela fazer tarzı bir kafa grenajı bu motoru best seller'in tepesine yerleştirirdi ülkemizde.
    Ama diğer yandan rekabetin ve çeşidin artması biz kullanıcılara yarayacaktır.
    RODWIN250R bunu beğendi.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Suzuki motosikletlerini neden upuzun yapıyor acaba ya
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    sırf tüm renklerinde arka kuyruğun siyah olması dönüp bu neymiş diyip bakmama engel. o ne çirkin bir görüntüdür kazalı motor gibi duruyor be arkadaş..

naked versiyonu çok daha güzel duruyor.

htmetin bunu beğendi.
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Allah kısmet ederse gelecek sene bu zamanlara Fazer düşünüyordum ama bunu görünce acaba ön "sipariş listesine kaydolsam mı?" diye düşünmekten kendimi alamıyorum. Acaba 2005 / 2007 Fz6 Fazer mı? 2014 model Suzuki Inazuma S mi? Akşam akşam olmadı şimdi bu : ) ...
    ykocabay bunu beğendi.
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı MeTaL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah kısmet ederse gelecek sene bu zamanlara Fazer düşünüyordum ama bunu görünce acaba ön "sipariş listesine kaydolsam mı?" diye düşünmekten kendimi alamıyorum. Acaba 2005 / 2007 Fz6 Fazer mı? 2014 model Suzuki Inazuma S mi? Akşam akşam olmadı şimdi bu : ) ...
    00

benimde çok hoşuma gitti, cbf 600 cbf 1000 hayallerimi süslerken bu çok iyi geldi

Motosikleti
    Retired Rider
    Ben bir fazer kullanıcısı olarak yanıtlayabilirim sorunu. Eğer gerçek bir motor kullanmak istiyorum performanslı olsun istiyorsan Fazer'den iyi bir seçeneğin
    olduğuna hala inanmıyorum. Ama yok ben motoru çok fazla kullanacam bakım, yakıt vs ekonomik olsun istiyorsan 250 sınıfı kesinlikle ideal olacaktır.
    Bir Fazer sahibi olarak şunu söyleyebilirim ama eğer honda 250r'ı böyle bir kasada çıkarsaydı ben o zaman onu alırdım.

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Alıntı ÖMER FARUK İ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bir fazer kullanıcısı olarak yanıtlayabilirim sorunu. Eğer gerçek bir motor kullanmak istiyorum performanslı olsun istiyorsan Fazer'den iyi bir seçeneğin
    olduğuna hala inanmıyorum. Ama yok ben motoru çok fazla kullanacam bakım, yakıt vs ekonomik olsun istiyorsan 250 sınıfı kesinlikle ideal olacaktır.
    Bir Fazer sahibi olarak şunu söyleyebilirim ama eğer honda 250r'ı böyle bir kasada çıkarsaydı ben o zaman onu alırdım.
    Teşekkürler. Ben zaten kısa bir süre Fazer kullandım, beni teredütte bırakan konu şu; 2005 / 2007 arası bir Fazer 12.500 / 14.500 arasında olacak (durumuna göre) ve en az 20 / 25.000 km de bulabilirim sanırım. Arada 7 / 8 sene ve metal korozyonu faktörleri var. Elbetteki garantidir, yakıttır bunları katmıyorum zaten işin içine.

Fakat sıfır bir Inazuma alınca hem garanti, hem sıfır ve en azından rodajını dahi ben yapacağım, az yakacak v.s v.s.

Ayrıca Honda CBR 250R ile Fazerı nasıl aynı kefeye koydunuz onuda anlamadım doğrusu : ). CBR 250R dediğiniz motosiklet 20 / 24 Hp, Fz6 98 Hp ve neredeyse sürat olarak CBR 250R' ı ikiye katlar. Yani 250R ve FZ6 yı aynı kefeye koyup, FZ6 nın sizin gözünüzde sadece kasadan kazanması ilginç geldi bana.

Motosiklet seçimi yapmak çok zor ama Honda' da marka ve teknik servis yaygınlığı göz önüne alınırsa hiç yabana atılacak motosiklet değil ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Büyük heyecanla açtım videoyu. Sonuç hüsran oldu ama benim adma...
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    Mal güzel gençler
    Güvenebileceğimiz tek gözler, kendi gözlerimizdir.

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    beğendim. harbi büyük makina gibi.

Motosikleti
    ARMadillo
    Gece gece açtım tekrar baktım. Yahu, benimde kanım kaynadı. Son olarak eklemeden edemeyeceğim, aynaları kafa grenajına koysalarmışya, daha güzel olurmuş zannımca.
    Oldu olacak, beklesekmi biraz daha sıfır motosiklet için diyeceğim de, bunun güzel memleketime gelmeme ihtimali de varmıdır?

Bence tartışılması gerekilen konu bu. Ahada karıştırdım ortalığı, tadını tuzunu kaçırdım işin akşam akşam

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    bir suzukici olarak dondurulup ileriki yüzyıllarda yeniden çözülmek istiyorum.
    bu tasarımcı modelistler hiç mi kawasakiye bakmıyorlar, hiç mi italyan görmediler.
    tecritte mi bu adamlar yahu...

dondurun lan beni,
    durun önce bi tuvalete gideyim ( şimdi sıcak sıcak yayılır donma gecikir falan )

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:35 ----------

Alıntı APALA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gece gece açtım tekrar baktım. Yahu, benimde kanım kaynadı. Son olarak eklemeden edemeyeceğim, aynaları kafa grenajına koysalarmışya, daha güzel olurmuş zannımca.
    Oldu olacak, beklesekmi biraz daha sıfır motosiklet için diyeceğim de, bunun güzel memleketime gelmeme ihtimali de varmıdır?

Bence tartışılması gerekilen konu bu. Ahada karıştırdım ortalığı, tadını tuzunu kaçırdım işin akşam akşam
    kafa grenajında ayna verimsizdir.
    özellikle virajlarda daha iyidir. hem daha dar mekanları kullanma imkanı verir. diğer türlü aç-kapa olayı yüksek hızlarda kjapanmaya neden oluyor.

durun iki dakka da donak bir yahu...
    7g24s bunu beğendi.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    ARMadillo
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir suzukici olarak dondurulup ileriki yüzyıllarda yeniden çözülmek istiyorum.
    bu tasarımcı modelistler hiç mi kawasakiye bakmıyorlar, hiç mi italyan görmediler.
    tecritte mi bu adamlar yahu...

dondurun lan beni,
    durun önce bi tuvalete gideyim ( şimdi sıcak sıcak yayılır donma gecikir falan )

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:35 ----------

kafa grenajında ayna verimsizdir.
    özellikle virajlarda daha iyidir. hem daha dar mekanları kullanma imkanı verir. diğer türlü aç-kapa olayı yüksek hızlarda kjapanmaya neden oluyor.

durun iki dakka da donak bir yahu...
    üstad, ben verimliliğe laf etmedim ki Haklısın elbette ki, ancak daha kaslı olurdu gibime geliyor.

toomuchcc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tercih meselesi tabi. Alanlara laf söyleyecek halimiz yok burda ancak bana göre çağ dışı bir motor gw250/gw250s.

180 kiloluk bir 250cc. Bu alet bir scooter olsa anlarım. J tipi frame; güçlü olması lazım + konfor için ekstra özellikler eklenmeli vs (yamaha xmax, piaggio beverly gibi) de bu motorun mazereti nedir?

Suzuki mühendisleri 'efektivite'yi sallamış, koydukça koymuş maşallah da yanlış yerlere koymuş biraz. Egzos manifoldunu ikiye ayırıp çift susturucu takılması nedir 250ccye, sahiden çok enteresan. 4 silindir olsa 4 susturucu takacaklardı sanırım? GSXR'a düşün 4 tane susturucu var arkada ikişer tane sağlı sollu üst üste duruyor. Ducati bile o kadar coşamadı...

"Abi bu kadar susturucuya kasacağımıza çift silindirden 40bg falan çıkarsaydık bari" diyen birileri var mıydı acaba bu alet üretilirken. Belki harakiriye zorlamışlardır ardından tabi, blmiyoruz.

Son 10 yılda cep telefonlarında yaşanan gelişime bakıyorsun, sonra bunu şu yukardaki motosiklet ile bir kıyaslıyorsun.. Sanki Suzuki kasten geriletme çabası içerisine girmiş. Şaka gibi...

180kg köprüden geçerken lazım olabilir tabi. Bari o kiloya uygun, çapı büyük bir ters amortisör koysaydınız. Alacaklar 300 400 daha fazla verebilirdi. Değil mi Suzuki? Bu haliyle 100km/h ile giderken sert frende 3 cm geriye esneyecek o amortisör..

Neyse.. Farklı bir kafada yapmışlar aleti, diyecek birşey yok. Çeşitlilik iyidir elbet. Beğenen de alıp kullanacaktır. Ben ise asla tercih etmezdim.

Yamaha sen de uyu bu arada...
    GaCCaLL bunu beğendi.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    bence de çok hoş olmuş.kafa grenajı yakışmış.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    ben şuankini daha çok beğendim..

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    ee şimdi bu sene satılan ınazumalar tırt mı çıktı kasa değiştiriyor, yoksa bu motor avrupaya şuanki motor ise türkiyeye mantığımı oluştu

gelmez gelmez bu motor, Avrupa için üretmişlerdir.. yoksa biz burada neciyiz yaww, şimdiki kasa gelene kadar verem olduk..

Motosikleti
    Retired Rider
    Teşekkürler. Ben zaten kısa bir süre Fazer kullandım, beni teredütte bırakan konu şu; 2005 / 2007 arası bir Fazer 12.500 / 14.500 arasında olacak (durumuna göre) ve en az 20 / 25.000 km de bulabilirim sanırım. Arada 7 / 8 sene ve metal korozyonu faktörleri var. Elbetteki garantidir, yakıttır bunları katmıyorum zaten işin içine.

Fakat sıfır bir Inazuma alınca hem garanti, hem sıfır ve en azından rodajını dahi ben yapacağım, az yakacak v.s v.s.

Ayrıca Honda CBR 250R ile Fazerı nasıl aynı kefeye koydunuz onuda anlamadım doğrusu : ). CBR 250R dediğiniz motosiklet 20 / 24 Hp, Fz6 98 Hp ve neredeyse sürat olarak CBR 250R' ı ikiye katlar. Yani 250R ve FZ6 yı aynı kefeye koyup, FZ6 nın sizin gözünüzde sadece kasadan kazanması ilginç geldi bana.

Motosiklet seçimi yapmak çok zor ama Honda' da marka ve teknik servis yaygınlığı göz önüne alınırsa hiç yabana atılacak motosiklet değil ...
    Dediğim yanlış anlaşıldı sanırım. Ben elbette ki iki motoru aynı kefeye koymadım. Sadece sizin de yaşadığınız ikilemleri yaşadım. Yani eğer uygun kasa bir
    250'lik motor olsaydı içimdeki fazer aşkını bastırmayı deneyecektim hepsi bu. Yoksa ilk mesajımda da belirttiğim gibi fazer bence hala aşılamamış bir motor

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)