Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

EBAY' dan alisveris

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Triumph Street Triple 675
    Arkadas oncelikle hepinize iyi pazarlar

2 gun once AGV K-3 kaskimi yakin bir arkadasima vermistim. Normalde hayatta vermem ancak annesi rica etti uzun yol yapacakti onda LS2 vardi neyse iste arkadasim motorla kaza yapmis , dogal olarak kafasini yere vurmus kask tabii yeteri derecede kormus Allaha sukur hic bir sey yok arkadasimda. Bilirsiniz bir kask yere dusse bile o bidaha takilmaz ozelligini yitirir !! Bende yeni bi AGV K-3 alacagim bu sefer ebay.com dan getitirmek istiyorum Turkiye den daha ucuz fiyati. Nasil getitrirebilirim ? Kac gunde gelir ? Gumruge takilir mi ?

Tesekkur ederim simdiden

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    E-bay dan kask gelmez dostum gelse de astarı kumaşı geçer çünkü 100 dolar veya 100 euro üstü ürünler gümrükten geçerken vergiye tabi oluyor ve senin gidip vergisini ödedikten sonra alman gerekiyor,vergisini de geçtim kargosu da epey tuzlu olur e-bay daha çok maddi değeri düşük yada taşınabilir küçük çaplı materyaller için uygundur.O yüzden kask gibi maddi değeri yüksek ve nisbeten kargo hacmi büyük malzemeleri buradan alman ya da yurtdışından gelen bi tanıdığın varsa onun aracılığıyla getirmen makul.
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

Motosikleti
    Mondial 150mr Vulture.
    Revzilla var, oradan 60-70 dolar kargo ile alabilirsin.

Motosikleti
    Cok tesekkur ederim arkadaslar

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:46 ----------

Alıntı bardaktan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Revzilla var, oradan 60-70 dolar kargo ile alabilirsin.
    Peki revzilla dan 160 dolarlik bir sey alsam?

Motosikleti
    Mondial 150mr Vulture.
    Kargo ücreti bilgilerini hesaplatırsın.

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    75 euro yu geçmemesi gerekiyor.
    gönderici 60 euro diye beyan edebiliyorsa evine kadar gelir sorun olmaz .

aşağıdaki linki okumanı tavsiye ederim.

http://www.iktisatlilar.net/index.ph...haber&Itemid=1
    namk bunu beğendi.

Motosikleti
    Tesekkur ederim

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    150 Euro' ya kadar alacağınız herşey gümrük muhafiyetinden geçmiş oluyor. Kargo bu muhafiyetin dışında kalıyor, baz alınacak şey alacağınız ürünün değeri.

Yılda 5 kez, ayda 2 kez olmak kaydıyla gelecek paketin değeri 149.99 olduğu sürece gümrükten geçmesi gerekiyor ve geçiyorda. Hatta ve hatta eğer ki satıcı ile anlaşılır ise 200 Euro luk bir mala 130 / 140 Euro gibisinden bir fiyat belirtilebilir. Ayrıca bazı durumlarda "Gift" yani "Hediye" olarak da getirtebiliyorsunuz. Ama gift ile ilgili tam bir bilgim yok, gift' in fiyatı 250 Euro olsa dahi gelir mi bilemiyorum ama onunda extra muhafiyetleri mevcut. Birde bazıları "150 Euro hakkım var. 15 Euroluk 10 adet ürün alayım burada okuturum" kafasında olduğundan 5+ aynı üründen alırsanız gümrükte takılma riski çok yüksek olacaktır.

Tabii örneğin siz "garanti olsun" diyerekten 200 Euroluk kaska veya başka bir malzemeye 10 Euro yazdırırsanız, gümrük memuruda o anda uyumuyor olursa rayiç bedel araştırmasına girer ve paketinizi yollamaz. Hatta hapis cezasına kadar yolu var. Ben 5-10 senedir internetten alışveriş yaparım ve hep sınırlar içerisinde bazen %10 maximum %20 az bedel yazdırırım. Hiç gümrükle problem yaşamadım. Ama gümrük problemi yaşayan çokca arkadaşım oldu. Birde E-bay den alışveriş yapacaksanız; nacizane tavsiyem iyi puan almış, profil yorumlarında problem olmayan kişilerden alın. Birkeresinde "ne kadar kötü olabilir ki" diye eldiven sipariş etmiştim, motosikleti sattım, model değiştirdim, eldiveni unuttum. Sonrasında kargo geldi (3-4 ay geçmişti). Bunun avantajı yok mu? Elbette var. Sanki o ürüne para ödememişsiniz gibi seviniyorsunuz. Unuttunuz ya, "acaba bu ne ki hediyemi geldi bana" moduna giriyorsunuz : ).

Sanıyorum ki paket büyüklüğü pek önemli değil. En son Rc model aracıma 3 adet çeşitli renklerde cap almıştım ve paket ölçüsü 90cmx64cm di. Gümrüğe takılmadı. Bu da bende "106 ekran LCD almadığım sürece sorun yok" izlenimi uyandırdı : ).
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

BankerBilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mash satıldı, yenisi daha sonra inşallah
    Yau ben ingiltereden PS3 oyunu sipariş etmiştim 17 pound'a, 5 ay oldu gelmedi hala
    Satıcı yemin billah ediyor (zaten büyük bir mağaza), kargo paketinin fotoğrafını falan gönderdi, yok arkadaş... Kesin gümrükten biri aldı, işlerine yarayacak orijinal birşey oldu mu gümrük icabına da bakabiliyor yani Neyse ki satıcı paramı geri iade etti kredi kartına da zararım olmadı

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı PEHLİVAN94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadas oncelikle hepinize iyi pazarlar

2 gun once AGV K-3 kaskimi yakin bir arkadasima vermistim. Normalde hayatta vermem ancak annesi rica etti uzun yol yapacakti onda LS2 vardi neyse iste arkadasim motorla kaza yapmis , dogal olarak kafasini yere vurmus kask tabii yeteri derecede kormus Allaha sukur hic bir sey yok arkadasimda. Bilirsiniz bir kask yere dusse bile o bidaha takilmaz ozelligini yitirir !! Bende yeni bi AGV K-3 alacagim bu sefer ebay.com dan getitirmek istiyorum Turkiye den daha ucuz fiyati. Nasil getitrirebilirim ? Kac gunde gelir ? Gumruge takilir mi ?

Tesekkur ederim simdiden
    Bak bu konu sürekli gundeme gelıyor ve konusuluyor. Kask yerede düşse kazada yapsan özelliğini yitirmiyor. Bu sadece satıcıların uydurması. İnsanların aklına abuk sabuk şeyler sokarak karlarına kar katıyorlar. Forumda araştır kaza yapmış bir kaskın rontgeni var. Bu da seni ikna etmezse daha soyleyecek sözüm yok.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak bu konu sürekli gundeme gelıyor ve konusuluyor. Kask yerede düşse kazada yapsan özelliğini yitirmiyor. Bu sadece satıcıların uydurması. İnsanların aklına abuk sabuk şeyler sokarak karlarına kar katıyorlar. Forumda araştır kaza yapmış bir kaskın rontgeni var. Bu da seni ikna etmezse daha soyleyecek sözüm yok.
    Su an kaskimin fotosunu atamiyorum kaskim arkadasimda. Arkadasim 100 ile giderken kaza yapmis. Kask yerde kafasiyla birlikte yerde surtunmus kaskin butun grafitileri soyulmus
    Ve berbat duruyo. Kaskla bir kaza yapildigi anda o kask biter.

Motosikleti
    hyperstrada
    Maalesef kaza yapılan kaksın işe yaramadığı gerçek. Satıcı uydurması değil.

geçenlerde yamaha'nın eğitimine gittim orada bir video izledik.

kaskın yapıldığı malzemeden bir kap yapıp içine yumurta koyuyoylar. 1-1.5 mt yükseklikten bıraktılar, yumurta sapasağlamdı. Kask malzemesinden yapılan kap yumurtayı korumuştu.

kapta da çok hafif bir deformasyon oldu. sonra aynı kaba tekrar yumurtayı koydular, aynı yükseklikten bıraktılar ama yumurta bu sefer kırıldı.

Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Alıntı PEHLİVAN94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Su an kaskimin fotosunu atamiyorum kaskim arkadasimda. Arkadasim 100 ile giderken kaza yapmis. Kask yerde kafasiyla birlikte yerde surtunmus kaskin butun grafitileri soyulmus
    Ve berbat duruyo. Kaskla bir kaza yapildigi anda o kask biter.
    Sence biter. Sticker için kask kullananlar için biter. Ama teknik olarak koruma özelliğini kaybetmez. Karbon kaplat, yeni moda, gençlik eline geçen herşeyi (kurşun kalem dahil) kaplatıyor . Belki kaskın senin gözünde tekrar hayat bulur.

Alıntı rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef kaza yapılan kaksın işe yaramadığı gerçek. Satıcı uydurması değil.

geçenlerde yamaha'nın eğitimine gittim orada bir video izledik.

kaskın yapıldığı malzemeden bir kap yapıp içine yumurta koyuyoylar. 1-1.5 mt yükseklikten bıraktılar, yumurta sapasağlamdı. Kask malzemesinden yapılan kap yumurtayı korumuştu.

kapta da çok hafif bir deformasyon oldu. sonra aynı kaba tekrar yumurtayı koydular, aynı yükseklikten bıraktılar ama yumurta bu sefer kırıldı.
    Ben Nolan N61 kaskımı 8 sene içerisinde belki 50 kere motosikletten düşürdüm. Aynı kaskla 2 kerede yere kafam çarptı (kasksız kafanı patlatacak şiddette) ve şu an burada yazı yazabildiğime göre yaşıyorum : ). Orada nasıl bir malzeme kullandılar, amaç neydi bilemem ama bir kaskın yere düştüğünde stickerı soyuldu diye veya boyası çizildi diye özelliğini yitirdiği hiç inandırıcı değil. O testin benzerini bizzat ben yaşadım. Yumurta bendim ...

Edit: Bu arada bahsi geçen eski kaskım Nolan N61 yan odamda sapasağlam duruyor. İsteyene fotografını çekip göndereyim, Isparta' da olan varsada gelsin baksın, taksın, kafa üstü atlasın : ). Ben kaskıma kefilim halen kafa koruma özelliği var ...

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    Ben ebaydan aldım almanyadan nisan 8 aldım 25 nisanda elime geçti http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...2839447/detay/ ben normalde s kullanıyordum zaman içinde kafamda oynuyor diye xs aldım ama kulaklarıma baskı yaptı diye satmaya karar verdim ve gümrük ödemedim .

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:54 ----------

[QUOTE=MeTaL;3012326]150 Euro' ya kadar alacağınız herşey gümrük muhafiyetinden geçmiş oluyor. Kargo bu muhafiyetin dışında kalıyor, baz alınacak şey alacağınız ürünün değeri.

Yılda 5 kez, ayda 2 kez olmak kaydıyla gelecek paketin değeri 149.99 olduğu sürece gümrükten geçmesi gerekiyor ve geçiyorda. Hatta ve hatta eğer ki satıcı ile anlaşılır ise 200 Euro luk bir mala 130 / 140 Euro gibisinden bir fiyat belirtilebilir. Ayrıca bazı durumlarda "Gift" yani "Hediye" olarak da getirtebiliyorsunuz. Ama gift ile ilgili tam bir bilgim yok, gift' in fiyatı 250 Euro olsa dahi gelir mi bilemiyorum ama onunda extra muhafiyetleri mevcut. Birde bazıları "150 Euro hakkım var. 15 Euroluk 10 adet ürün alayım burada okuturum" kafasında olduğundan 5+ aynı üründen alırsanız gümrükte takılma riski çok yüksek olacaktır.

lastik almayı düşünüyorum 206 euro tutuyor.tek tek alsam gümrükten gecermi diye düşünüyorum vergi ödemeden ?

Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Alıntı xawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster

lastik almayı düşünüyorum 206 euro tutuyor.tek tek alsam gümrükten gecermi diye düşünüyorum vergi ödemeden ?
    Valla geçmezse sorumluluk bana yıkılmasın : ).

Ben Savage Flux için 1550 KV bir motor ve 8S bir Esc almıştım, totalde 245 Euro tutuyordu ama satıcı 145 Euro + Gift ibaresini ekledi ve problem yaşamadım. Ondan 6 ay, 1 sene kadar öncede Spectrum kumanda almıştım 195 Euro tutmuştu onuda 140 Euro olarak yazdırdım ve geçti. Tabii bazıları 106 ekran 1500 / 2000 Euroluk Sony Led Tv alıp 140 / 145 Euro yazdırıyor ve haliyle gümrük memuru akraba veya salak değilse geçmiyor. Çok ağlayan gördüm gümrükde "Tvim tvim tvim" diye : ). Tahmin ediyorum ki 206 Euro ve teker yani altı üstü (gümrük memuru bu şekilde değerlendirir sanırım), geçecektir.

Birde rayiç bedel araştırmasınıda zaten bizim gibi google dan falan sitelere bakarak yapıyorlar. Adamın ilk bulacağı değer 210 Euro bile olsa, 145 / 150 Euro adama abes bir rakam gelmeyecek, bulunup alınabilecek bir rakam olduğunu düşünecektir ...

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    bende ebaydan bluetootlu fm transmitter aldım nisan 4 te kargolandı bakalım bu hafta gelecekmi.alışmışız bugün söyle yarın elinde olsuna
    bekleyemiyorum 25 30 gün en iyisi unutmak geldiği zmanda hediye almış gibi mutlu oluruz
    sırada yol kamerası body armor cruise control var
    alışkanlık yapıyor ebay aliexpress sahibindenden çok buralarda geziyorum
    göz göre göre kazıklanmak burda aldığın 50 liralık eşya
    orda 5 dolar

soyuldu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BankerBilo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yau ben ingiltereden PS3 oyunu sipariş etmiştim 17 pound'a, 5 ay oldu gelmedi hala
    Satıcı yemin billah ediyor (zaten büyük bir mağaza), kargo paketinin fotoğrafını falan gönderdi, yok arkadaş... Kesin gümrükten biri aldı, işlerine yarayacak orijinal birşey oldu mu gümrük icabına da bakabiliyor yani Neyse ki satıcı paramı geri iade etti kredi kartına da zararım olmadı

benim arkadasın babası gümrükte calısıyordu. neler neler yapıyorlar. hepsi şerefsiz bunların....
    fuck martha stewart !

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    arkadaşlar body armor alacağım orta kalite türkiyede 150 200 civarı satılan bişe
    en ucuzu 31 en pahalısı 66 dolar civarı
    en ucuza gitmek ne kadar mantıklı burda demek istediğim en pahalısını alalım demek değil sonuçta görmeden sipariş edecez bi kalitede farklılık falan olabilir mi ama ürün aynı

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Alıntı MeTaL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sence biter. Sticker için kask kullananlar için biter. Ama teknik olarak koruma özelliğini kaybetmez. Karbon kaplat, yeni moda, gençlik eline geçen herşeyi (kurşun kalem dahil) kaplatıyor . Belki kaskın senin gözünde tekrar hayat bulur.

Ben Nolan N61 kaskımı 8 sene içerisinde belki 50 kere motosikletten düşürdüm. Aynı kaskla 2 kerede yere kafam çarptı (kasksız kafanı patlatacak şiddette) ve şu an burada yazı yazabildiğime göre yaşıyorum : ). Orada nasıl bir malzeme kullandılar, amaç neydi bilemem ama bir kaskın yere düştüğünde stickerı soyuldu diye veya boyası çizildi diye özelliğini yitirdiği hiç inandırıcı değil. O testin benzerini bizzat ben yaşadım. Yumurta bendim ...

Edit: Bu arada bahsi geçen eski kaskım Nolan N61 yan odamda sapasağlam duruyor. İsteyene fotografını çekip göndereyim, Isparta' da olan varsada gelsin baksın, taksın, kafa üstü atlasın : ). Ben kaskıma kefilim halen kafa koruma özelliği var ...
    Sana bir şey olmaması hiç kimseye bir şey olmayacak anlamına gelmiyor. İmkanı yok kaskın darbeden sonra ilk günkü gibi korumayı sağlaması.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Arkadaşlar upluyorum ama bi sorum var, ebayden 3 dolarlık bişey aldım free shipping aşağıdaki bilgilerle kargoya verildiğine dahil bir mail aldım. Kargo takip no yok nasıl takip edebilirim anca Tr e giriş yapıncamı anlarım işlem (Transaction id) takibi yapılabiliyor mu?

Estimated delivery : Fri. Mar. 27 - Thu. Apr. 16
    Shipping service : Economy Int'l Postage
    Item # : 171541790287
    Transaction id : 1362326028007

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)