Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Ehliyet Yaş Sınırı 30 olmalıdır!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha cryptone
    Bir bakıyorsun mahalle içinde son sürat arkandan geliyor herif. Anayol otoyol değil bildiğin arayol. Aynı şekilde şehir içinde de son sürat. Sağa çekip yol veriyorsun. Hani olur ya hastası vardır acil durumu vardır diye...

Bir de bakıyorsun ki 20 yaş altı velet! Müzik sonuna kadar açık, yanında ya bir liseli kız veya iki üç esrarkeş tip. Bildiğin velet, altında son model araba. Veya kırık dökük bir şahin hiç farketmiyor. Çocuğun elinde oyuncak misali. Araştır trafik kazalarının büyük bölümünde bu yeniyetmeleri görürsün.

İlla psikopat mı olmak lazım?

Bir chopperci arkadaş vardı. Böyle anayol otoyol farketmez. Motoru yolun ortasına çaprazlama koyar inerdi aşağıya. Arabadaki yeniyetmeyi indirir resmen sopayla komalık edene kadar döverdi. Görmüşlüğüm var. Yarım saat filmlerdeki gibi takip edip arabayı durdurup içindeki liseliyi bayıltana kadar dövmüşlüğü çoktur.

Herkes bunu yapamaz tabi ki ama. Bence ehliyet yaşı 30 olmalı. Ha, "gençlerin hepsi böyle mi? " tabi ki değil. Ama çoğu öyle yani.
    güvenyahya ve erays bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Sorunlu tipleri ayıklayacağına birşeyi herkese yasaklayan, yasakçı zihniyet
    umurcan, ertuğrul66, amaninmb ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

erdem_cengiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr600f 5i
    o chopper ci arkadaşının ellerine sağlık. ama bunlar dövmeyle bitmez en güzeli 155
    arıcan şikayetini söylicen anında çöküyolar
    cuppuc bunu beğendi.
    siz biyerlere gitmek için arabanıza binersiniz, biz ise motorumuza binmek için biyerlere gideriz... E.C.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    doğru.alt sınır 30, üst sınırda 40 olmalı. ne diyon yahu?

Motosikleti
    yamaha cryptone
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorunlu tipleri ayıklayacağına birşeyi herkese yasaklayan, yasakçı zihniyet
    Sorunlu tipleri nasıl ayıklıyacaksın anlatta öğrenelim bakalım. Hergün bir başka yeniyetme yollara fırlıyor. Öldürmese de kazaya sebebiyet verip kaçıp gidiyor. Resmen serseri mayın gibi herifler. 30 yaş sınırı kesinlikle olmalı.

---------- Post added at 21:21 ---------- Previous post was at 21:19 ----------

Alıntı erdem_cengiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o chopper ci arkadaşının ellerine sağlık. ama bunlar dövmeyle bitmez en güzeli 155
    arıcan şikayetini söylicen anında çöküyolar
    Polise çok şikayet ettim. Sonradan yine polisten öğrendim. Boşa kontör harcamışım. Bu memlekette polis böyle şeylerle uğraşmaya tenezzül etmez.

Motosikleti
    Alıntı mustf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorunlu tipleri nasıl ayıklıyacaksın anlatta öğrenelim bakalım. Hergün bir başka yeniyetme yollara fırlıyor. Öldürmese de kazaya sebebiyet verip kaçıp gidiyor. Resmen serseri mayın gibi herifler. 30 yaş sınırı kesinlikle olmalı.

---------- Post added at 21:21 ---------- Previous post was at 21:19 ----------

Polise çok şikayet ettim. Sonradan yine polisten öğrendim. Boşa kontör harcamışım. Bu memlekette polis böyle şeylerle uğraşmaya tenezzül etmez.
    Sen başbakan olursan yaparsın dediklerini. Epey zor ama.
    cuppuc bunu beğendi.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    çok..

ideal 22 yaş bence..
    birGarip..

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    bunları yetiştiren ana babaya aile planlamasını korunmayı öğretmek lazımdı

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kafa yaşta değil baştadır.

Motosikleti
    Kuş serisi araçlar konserve kutusu yapılsın desen hak veririm ama. İnsanların özgürlüğünü kısıtlamak mantıklı değil. Onun yerini okullarda trafik için daha çok eğitim verilebilir, ehliyet almak zorlaşır. Anne babalar ehliyetsiz veletlere araba vermez falan filan.

güvenyahya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mobylette hemide 2005 70 cc oldu
    ben 17 yaşındayım ama böyle davranışlarım yok çünki o anasını sattımını arabası sadece beni anten işlerine götürüyor benimde kız arkadaşım var onlada biniyoruz arabaya yine aynı YAVAŞ DESİNLER RAHMETLİ DEMESİNLER bence

haa. bide öyle cocuklara şöyle yapasım diyesim geliyor

bak kardeşim o altındaki şahini baban senelerce calışıp alın teriyle almış tmm o adam o arabayla senin öyle gezdigin bir görse yazık sen babanın alın terini böyle ziyan rüsva etme ulan *erefsiz insan altındaki 1.4 yada 1.6 motoru olan 100 beygir bile olmayan bir araba ne öyle havalı havalı geziyon seni böyle tutup azını yüzünü kırıp döküp babanın önüne koyasım geliyor

yanlışım varsa düzeltin
    PİSTON SARMIŞ HAYATIMA SEGMAN ATSAN NE FAYDA...

Motosikleti
    yamaha cryptone
    Sen başbakan olursan yaparsın dediklerini. Epey zor ama.
    Ne alaka yani? 18 yaşına ehliyet 16 ya motor ehliyeti verilmesi yanlış. Bu daha çocuk dünyadan haberi yok. Sen bir motorcu olarak mağdur değil misin bunlardan? Belli bir yaşın üstünde de yok mu? Var ama yüzde bir. Gençlerin ise yüzde doksandokuzu böyle.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sizce o 20 yaş altı veletlerin ehliyetten haberi var mıdır? daha dün trafikteyken, tahminen 20-25 yaşlarıdaki apaçi, altındaki peugeot 106 ile yanıma gelmiş aragaz atıyor. kullandığı arabaya lafım yok. herkes bütçesine göre arabasını/motorunu alır fakat bu tarz insanlarda maddi fakirlik yok BEYİN fakirliği var. sadece acıyorum hepsine sonra yanlarından yardırıp gidiyorum. mal gibi bakıp kalıyorlar sonra
    xawa bunu beğendi.
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Mesele yaş değil arkadaşlar mesele ehliyetin ve taşıtın kişinin altına ne koşullarda nasıl verildiği aileler zaten güvenlik dikkat konusunda hak getire evladım değil mi sürer modunda devletin umursadığı hiç yok ben parama bakarım gelen diyor ehliyet harçlarından sınavlardan ehliyet kursu da aynı yola baş koyunca trafikte cıvıl cıvıl bir nesil yetişiyor anlıyacağınız mesele yaş değil kısacası.

Motosikleti
    Alıntı mustf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne alaka yani? 18 yaşına ehliyet 16 ya motor ehliyeti verilmesi yanlış. Bu daha çocuk dünyadan haberi yok. Sen bir motorcu olarak mağdur değil misin bunlardan? Belli bir yaşın üstünde de yok mu? Var ama yüzde bir. Gençlerin ise yüzde doksandokuzu böyle.
    Arabayı ehliyet mi sürüyor diyen veletlere ne yapacaksın ? Senin rahatsız olduğun tipler yine araba sürecek, haksız yere ehliyet hakkını elinden aldığın 18-30 yaş arası gençler araba süremeyecek.

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    polisi arayınca kontör gidiyormu yavf

Motosikleti
    yamaha cryptone
    Arabayı ehliyet mi sürüyor diyen veletlere ne yapacaksın ? Senin rahatsız olduğun tipler yine araba sürecek, haksız yere ehliyet hakkını elinden aldığın 18-30 yaş arası gençler araba süremeyecek.
    Ehliyetsiz kaza yaparsa hayatı kayar. Ama böyle 18 yaşında alıyor ehliyeti kanunen sorun yok. Cepte de para var. Sisteme göre cepten para da çıkmıyor. Kasko ödüyor herifin hatasını. Ehliyeti olmasa keşke o zaman birşeyler yapabilirsin.

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Yaş sınırı şart değil ama IQ testi şart. Ben 11 sene önce ehliyet sahibi oldum, ehliyet için kursa gittiğim dönemlerde sınıfımızda 9 kere sınava girip 10. denemesine girmeyi bekleyenler vardı.

Yani düşünün 1 değil 2 değil 9 kere girmiş ve yapamamış. Hemde bu 9 girişin 3-4 tanesinde hocalar dahi yardımcı olmuş. İşte bu adam veya kadın ehliyeti alınca trafiğe çıkabiliyor. Bu benim rastladığım bir örnek sadece. Sınava girip geçebilenler çok mu akıllı? İlk okul öğrencisini soksan ehliyet sınavına zaten o sınavda başarılı olabilir. Bence sistem değişmeli.

Şaka gibi geliyor ama IQ testi şart ...
    eray_uluyazı bunu beğendi.
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir zamanlar amerikada 16 yaşında ehliyet alınıyordu hala aynı mı bilmiyorum ama oralarda taşkınlık yapan azdır yaparsan da anında polis yakana yapışır gözünün yaşına bakmaz yani bunun yaşla ilgisi yok eğitimsizlik ve gevşeklikten kaynaklanıyor bursada son model 5 kasa bmwlere binenleri gör adamlar 40 45 yaşında ama hareketler aynı

Progressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    1. Büyük ihtimalle onların zaten ehliyeti yok.

2. Buradaki en iyi çözüm ehliyet sınavını formalite olmaktan çıkarıp, daha gerçekçi bir hale getirmektir bence. Belli bir düzeye gelmeden ehliyet verilmemeli.

Yani yaş sınırını yukarı çekmek arkadaşın dediği gibi yasaklayici zihniyetten başka bir şey olmaz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)