Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

sonunda çakarlı bir aracın fotoğrafını çektim

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Clemenze in verdiği bilgilere göre demek ki kamuya ait bir araç değil.Yani sivil polis aracı filan diyemeyiz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    polisten gelen tek satır mail:
    kopyala yapıştır yaptım.

İHBARINIZDA ARAÇLA İLGİLİ HERHANGİ BİR BİLGİ BULUNMUYOR. İHBARINIZ EKSİK. BİLGİNİZE.

bunun üzerine biraz önce cevap olarak tekrar fotoğrafları gönderdim. bakalım bu sefer ne diyecekler
    Böyle bir cevap verdiklerine neden hiç şaşırmadım acaba
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    gerçekten görevli olup da bu çakarı kullanarak yamyamlık yapanlar da var. araç da transit connect muhtemelen sivil polis. yani aslında kimi kime şikayet ediyoruz belli değil.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gerçekten görevli olup da bu çakarı kullanarak yamyamlık yapanlar da var. araç da transit connect muhtemelen sivil polis. yani aslında kimi kime şikayet ediyoruz belli değil.
    Devlet ne zamandan beri rehinli araç kullanıyor?

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devlet ne zamandan beri rehinli araç kullanıyor?
    insanlık hali. belki görmemiş olabilir
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaslar konuyu hortlatiyorum, son gunlerde zaten Istanbul trafigindeki karmasadan daralmisken, iki uc defadir denk geldigim sıkışık guzergahlarda trafigi ve motosikletleri hice sayarak, diger araclari cekinmeden taciz ederek arac kullanan bu film seritli cakarli otomobilleri gordukce sinirden titriyorum.

Bu kotuye kullanimi engellemek icin neler yapabilirim ? Trafikte yol ustunlugunu hak edebilecek ne gibi bir haklari var bilen birisi yazabilir mi ?

Sivil aracta cakar kullananlara zaten deginmek istemiyorum.

Action cam kullanmiyorum, seyir halindeyken de telefonu cikarip fotograf cekmek mumkun olmuyor tabi ki. Plakasini not alsam nereyi arayip durumu izah edebilirim ?

Gecenlerde bir tanesini durdurup , ` bu arac kimin veya hangi kuruma hizmet ediyor ? ne gorevi icin ve hangi yetkiyle bu kadar trafik ihlali yapiyorsunuz` diye sormayi denedim ama o kadar hizli ve tempolu seyir ediyordu ki, ne kirmizi isik ne yol hakki bir an bile durmadi arac.

Bu kadar yaldir yaldir giden aracin onune gecip fren yapmayi da goze almadim.

Bir sonraki denk geldigimde, varacagi yere kadar takip edip, altinda calistigi kuruma veya yoneticilere sikayet etmeyi dusunuyorum.

Ek olarak malesef birebir tartismalarda sakin kalamiyorum, kendimi kaybediyorum. Sonrasinda tartisip tum gunumu sinir harbiyle gecirince kendime cok kiziyorum.

Umarim beraber bir seyler yapabilecegimiz forumdaslarim cikar.

Lutfen cevap olarak `yaa bosuna ugrasma hic bir sey yapamazsin` gibi cozumsuzluk ve kabul edilmislik iceren yorumlarda bulunmaya zahmet etmeyin.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar konuyu hortlatiyorum, son gunlerde zaten Istanbul trafigindeki karmasadan daralmisken, iki uc defadir denk geldigim sıkışık guzergahlarda trafigi ve motosikletleri hice sayarak, diger araclari cekinmeden taciz ederek arac kullanan bu film seritli cakarli otomobilleri gordukce sinirden titriyorum.

Bu kotuye kullanimi engellemek icin neler yapabilirim ? Trafikte yol ustunlugunu hak edebilecek ne gibi bir haklari var bilen birisi yazabilir mi ?

Sivil aracta cakar kullananlara zaten deginmek istemiyorum.

Action cam kullanmiyorum, seyir halindeyken de telefonu cikarip fotograf cekmek mumkun olmuyor tabi ki. Plakasini not alsam nereyi arayip durumu izah edebilirim ?

Gecenlerde bir tanesini durdurup , ` bu arac kimin veya hangi kuruma hizmet ediyor ? ne gorevi icin ve hangi yetkiyle bu kadar trafik ihlali yapiyorsunuz` diye sormayi denedim ama o kadar hizli ve tempolu seyir ediyordu ki, ne kirmizi isik ne yol hakki bir an bile durmadi arac.

Bu kadar yaldir yaldir giden aracin onune gecip fren yapmayi da goze almadim.

Bir sonraki denk geldigimde, varacagi yere kadar takip edip, altinda calistigi kuruma veya yoneticilere sikayet etmeyi dusunuyorum.

Ek olarak malesef birebir tartismalarda sakin kalamiyorum, kendimi kaybediyorum. Sonrasinda tartisip tum gunumu sinir harbiyle gecirince kendime cok kiziyorum.

Umarim beraber bir seyler yapabilecegimiz forumdaslarim cikar.

Lutfen cevap olarak `yaa bosuna ugrasma hic bir sey yapamazsin` gibi cozumsuzluk ve kabul edilmislik iceren yorumlarda bulunmaya zahmet etmeyin.
    nedense hep de VW Scirocco oluyor o araçlar; egzoz da kesin açıktır... takipteyim; ne yapılması gerektiğini ben de bilmiyorum.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    yasanmis bir olay;
    yil 2009.
    sirkete 4-5 tane araba kiraladik.
    luks olan bir tanesi patrona tahsis edildi.
    patron da devamli yurtdisina gidip geliyor.
    kurtkoyden yesilkoy havalanina, yol uzun, trafik cok, bazen ucagi zar zor yakaliyor.

sofore demis ki “sen bu isin bir yolunu, kolayini bul...bu trafikten, zamandan bizi kurtar...”
    sofor de gitmis arabaya sanayide sagina soluna onune cakar taktirmis,
    hatta abartmis bi de polislerin tepe lambasindan,
    yetmemis bir de arabanin icine mikrofon tesisati
    “...arac...saga cek, sola cek...seridi bosalt..” diye diye bunlar devamli ayni guzergahta, devamli emniyet seridinden
    gidip geliyorlar
    sofor patronu havalanina birakiyoo aliyoo..vs...
    hersey yolunda, patron zamaninda ucaga yetisiyor, kimse yolda durdurup da bi sey sormuyoo.
    hatta sofor havaalinda ozel park yerinde, istedigi yerde istedigi kadar bekleme yapiyoo.

ve bir gun sofor patronu cuma gunu havalanina birakiyo,
    patron haftasonu yok
    haftasonu arabayi alan ve de yanina kendisi gibi ekuri birini bulan sofor,
    cmt gecesi bagdat caddesine cikiyoolar, arabanin isiklarini cakarlarini yakip
    sagda solda is tutmak isteyen translara takiliyoolar.
    bunlari tehdit ediyorlar, para istiyorlar.

translarin parasini yiyenler belli ...
    polisle icli-dislilar.
    bu 1-2 derken polise sikayet ediyorlar..
    bi haftasonu yine ayni sekilde bizim sofor ve ekurisi yine bagdat caddesine cikiyor..
    ama bu sefer esas polis sotelenmis, bizimkiler tam translara bulasicakken..
    polis zipliyor ortama.
    ...sooona ..siz kimsiniz necisiniz derken... durum anlasiliyor
    ...2 gun boyunca ...bunlari merkezde islatip islatip...sabahlara kadar ...
    HamzaBey95 bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Alıntı TEKNECI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yasanmis bir olay;
    __KESILDI__

haftasonu yine ayni sekilde bizim sofor ve ekurisi yine bagdat caddesine cikiyor..
    ama bu sefer esas polis sotelenmis, bizimkiler tam translara bulasicakken..
    polis zipliyor ortama.
    ...sooona ..siz kimsiniz necisiniz derken... durum anlasiliyor
    ...2 gun boyunca ...bunlari merkezde islatip islatip...sabahlara kadar ...
    ardından şöför, meslek değiştirdi. (anladın sen )
    HamzaBey95 ve Carbondioxid bunu beğendiler.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Benim aracımda da cakar siren ve megafon var. Bir gün Atatürk havaalanina girdim girişte polis durdurdu klasik kimlik kontrolü tam da sultanahmet te bomba patladığı haftaydi. 1 polis gbt bakıyor diğeri aracımın içine bakıyor diğer poliste plakaya bakarken kapalı olan çakarlarimi görüyor.
    Yanıma gelip bu çakarlar ne iş dedi bende 2.el araç aldigimda takılıydi çıkarmaya üşendim dedim o da şimdi ceza yazmaya üşeniyorum bunu çıkar dedi tamam dedim çıktım geldim.

Normal şartlarda arabayı bağlarlar ve bir miktarda ceza keserler.

Ayrıca bu sistemi taktığım günden beri 1 kere bile faydalanmadim kimseye trafikte kullanıp yol istemedim ömrümde emniyet şeridine hiç girmedim bile. Arkadaşlara aileye hinzirlik olsun diye milyar verip taktirdim başta sonra sıkılıyor insan tabi.

Ha trafikte makas atan ya da otoyolda e5 te falan duran olunca sirenleri kullanıyorum sesi duyunca hepsi efendi gibi kullanmaya başlıyor. İşin açıkçası kamu yararına kullanıyorum bir nevi

Dediğim gibi boşuna yüklenmeyin ben bu sistemi ne trafikte kullandım ne de insanların hakkını gasp ettim. Zaten öyle bir şey yapsaydım gelince buraya yazmazdım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:40 ----------

Bu arada bir bilgi de vereyim bizzat polisle konuştum. Bu çakarlari tepe lambalarını biz trafikte çevirmeden işlem yapamayız dedi

TurboTastic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Whatsapp'dan atın arkadaşlar bunları. emniyetin şikayetler için oluşturduğu bir numarası var. kişilerinize numarayı kaydedip Whatsapp'dan atın fotoyu.
    numarası ; 0530 898 0155

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Kayseri için geçerli bu numara

HamzaBey95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Bana da nedense Florya, Sefaköy taraflarında sihay sikoda sedanlarına binmiş, çakarları açık yaldır yaldır kasaplık yapan hanım teyzeler denk geliyor bir kaç seferdir... Bir tanesi virajda sağlam sıkıştırdı, durdum kaputuna yumruğu koyup napıyosun lan sen diye bağırdım ablaya... Sanki trafiğin feriştahını belleyen benmişim gibi şaşkınlıktan dondu abla.
    Kimin arabası, nereye yetişmeye çalışıyorsun sen yahu! Bir whatsapp şikayet hattımız vardı, onu da göstermelik açıp sonra kapattılar... Bir çözüm bulmak lazım bunlara!
    HYO-GT250R
    İstanbul

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Whatsapp ihbar hattini kullanan oldu mu aramizda ?

Plaka gozukecek sekilde fotograflayip, gondersek sivil araclara ceza yazdirabilir miyiz ?

Cakarli araclarin `ayricaligini` kotuye kullandigini nasil kanitlayabilirim , bilemiyorum. Video kayidi ve dolayisiyla action cam gerekli gibi.

Satışını temini , yurda girişi yasak etmeden , yani bataklığı kurutmadan kurtulunmaz , yahut bir dönem kurusıkı füryasında olduğu gibi, her mahalde tatatat , sonra bir ceza balyozu gömşah 600 küsürlerde bir tane kovboy kalmadı çok şükür , bundada takmayı yapanlara ve taktıranlara takılacak bukadar basit.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler