Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Hayvani Cafe Racer ler

Motovento
    REKLAM ALANI
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cafe racer nedir sorusunun cevabı, bizi bu motosikletlere neden ayna takılmasının gerekli olmadığı cevabına ulaştıracaktır.
    Bu motosikletler gündelik kullanım için yapılmıyor. Custom chopper ne ise bu da ona yakın bir şeydir.
    ''Ucuz motoru olan aynayı sökse apaçi olur bunlar ne?'', demek bu motosikletlere apaçi işi demek olur.
    Üstünde bu kadar el emeği olan bir cafe racer ile aynaları sökülmüş UCUZ VEYA PAHALI bir motosikleti bir tutmak yanlış.
    80 90 model bir motosikletten de cafe racer yapabilirsiniz. Onu değerli kılan üstündeki el emeğidir.
    gündelik değil saatlik bile kullanılsa ayna şart oğlu şarttır..nasıl kasksız motora binenleri,kaskını koluna asanları itin göZüne sokuyorsak aynasız motora binenleri de daha farklı yerlere sokarım..10 dakikalık bir sürüşte bile aynalar sürücünün hayatını kurtarma vazifesi yaparlar..pardon arkadan geleni görmedim lafının hiçbir hükmü kalmaz..
    Emek konusuna ise hiçbir lafım olmadı benim..adam öyle tipte bişey beğenmişse kendi fikridir,yapar,yaptırır biner...ama mobilet ,scooter yada cup sürenlere kask gerekmez diyemediğiniz gibi adı sanı yılı değeri ne olursa olsun bu motorun amacı budur,aynasız binilir diyemezsiniz...
    Alıntı soyuldu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cafe racer fotografları paylasıyorum ve su supersportcuların tartışma yarattıgı şeye bak "aynaları nerde bunun?"

ben hicbir yerde ayna sökenleri öyle itham etmedim. sacma konusuyorsunuz...

simdi arkadasların kültürlerine sövdügü apaci mal salak olarak tanımladıgı adamları görelim.

brad pitt
    http://static.blogo.it/twowheelsblog...fe-racer/1.jpg

david beckham
    http://cdn.imnotobsessed.com/wp-cont...-hollywood.jpg

micchel rouke
    http://media-cache-ak1.pinimg.com/55...5f21d21b45.jpg

jason statham
    http://www.rolandsands.com/wp/wp-con...1-1024x682.jpg

neyse...

---------- Post added at 17:32 ---------- Previous post was at 17:26 ----------

arkadas motorları begenmeyebilirsin ona bir lafım yok da bos laf atma
    ben 25 seneden uzun bir süredir motosiklet tepesindeyim..sahip olduğum motosiklet sayısını hatırlamıyorum..binmediğim sadece goldwing kaldı.sıfır alındığı günden beridirde şimdiki motosikletim duruyor..
    sahip olamayıpta kullandıklarımıda sayarsak forumda hatırı sayılır bir üye sayısının ömrü boyunca kullanacağı motorlardan fazla olduğu ortaya çıkar..
    resimleri olan kişiler beni değil kimseyi hırgalamaz..Acun ılıcalıda şehir içinde kasksız olarak goldwinge binerken kaskı otobanda kullanıyorum dedi diye denmeyen laf kalmadı..resimdekilerin ünlü,zengin olmaları onların haklı yada akıllkı olduğu anlamına gelmez..tıpkı bere ile gezen akıllı arkadaş gibi..
    ne demek istediğimi anlamadan dinlemeden yorum yapmayın..
    motosiklete KASK ile binilir..
    motosiklette kendi canımız için 2ADET AYNA olması zorunludur...
    kasksız motosiklet kullanan mobilet sürücüsüde ,cafe racer sürücüsüde beyinsizin önde gidenidir..
    aynı şeklilde aynasız motor kullanan köylü çoban Ahmet te,dünyaca ünlü yıldız filanca arasında da hiçbir fark yoktur,ikiside beyinsizin önde gidenidir..
    bunları savunanlara şimdilik bir kategori yazmıyorum...
    arkadaşlar onu da ayarlayıversinler bir zahmet.......

bu yazdıklarımı okuduktan sonrada bir zahmet cevap hakkını kullanan arkadaşları bekliyorum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:44 ----------

??????????

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:36 ----------

evet sanırım cahilliğim ortaya çıktığı için kimse benimle konuşmak istemiyor...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:30 ----------

3. güncelleme..ama sanırım boşuna bekliyorum..kimse yazmayacak yorum filan...kaç saat oldu..en son 20:30 du.şimdi 23:00 oldu..daha fazla bekleyemeyeceğim..
    madlive, Guven ve Levsy bunu beğendiler.
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    krd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cafe racer da ayna yok demek, amerikadaki harbi harleycilere: neden full face kask takmıyorsunuz düştüğünüzde kafanızdaki bandana veya o miğfer sizi korumaz demek le aynı şey. Cafe racer da bir kültür. Hatta biraz net te araştırırsanız TR de aynasız geçen apaçilerle az çok benzeşen yönleri de var ama hikayesi biraz daha kontravers verdiğim örneğe göre.
    soyuldu bunu beğendi.

Motosikleti
    hoca vaaz verirken bağırıp çağırıyormuş..

kızlarınıza mini etek giydirmeyin aman ha günahtır v.s v.s..

cemaatten biri dayanamayıp olanca sesiyle bağırmış.

hocam bize diyorsun ama senin kız da giyiyor??

hoca cevaplamış...
    orasını karıştırma..yakışıyor keretaya....

işte bu kadar hoca bu kadar cemaat olur bu kültüre sahip olduğunu sananlardan.......

soyuldu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1974 cb350

güzellige bak...

1977 kawasaki z750

rumelian ve tezer bunu beğendiler.
    fuck martha stewart !

krd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaplumbağa ağaca çıkmış, tilki demişki ne işin var senin ağaçta? kaplumbağa da tilkiye: sen de yüzme bilmiyorsun ne işin var karada?

---------- Post added at 00:41 ---------- Previous post was at 00:37 ----------

Cafe racer lar da sele ve depo aynı hizada oluyor. Hemen hemen genelde.

70 ve 80 lerin ingilteresinden çıkmış cafe racer kültürü. Zamanının gangsterleri bütün gün cafelerde takılıp ara ara belirledikleri güzergahlarda yarışıp tekrar gelirlermiş cafe ye. Amaç yarışa çıkarken çalmaya başlayan şarkı bitmeden geri dönmekmiş.
    halilom bunu beğendi.

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cafe racerde amaçlanan mümkün olduğu kadar hızlı gidebilmek. bunun içinde öncelikle yapılan işlem, motorda varlığı zaruret olan ekipman haricinde ağırlık yapan kurtulmak.Çamurluklar , göstergeleri far , sinyal , stop lambaları sökülür, gidon mümkün olduğu kadar kısaltılır ve hatta ağırlıktan tasarruf için macun-boya bile yapılmaz.Şase yeniden yapılandırılarak en az metal ile en güçlü iskelet yapı oluşturulur. Çoğu iddialı sürücü sele yerine irice bir havluyu katlayarak üzerine oturup sürer.

Bu bir tarz. Beğenen olur beğenmeyen olur.
    halilom bunu beğendi.
    "“Kişinin namazına, niyazına değil; dinar ve dirhemle olan arkadaşlığına bakın”. Hz Muhammed ( S.A.V)
    "İnsanların en cahili, ahiretini başkasının dünyası için satandır." Hz.Ömer

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    ayna olmayan cafe racera sahibi bilinki estetik açısından uygun olmadığı için takmamıştır. çünkü amaç sadece görsellik. bazı makinalarda adamlar sanat eseri ortaya çıkarıyor. ha trafiğe aynasız çıkıyorsa bence öküzlük.
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

Motosikleti
    Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayna olmayan cafe racera sahibi bilinki estetik açısından uygun olmadığı için takmamıştır. çünkü amaç sadece görsellik. bazı makinalarda adamlar sanat eseri ortaya çıkarıyor. ha trafiğe aynasız çıkıyorsa bence öküzlük.
    oldumu şimdi bu yorum...
    motosiklet kullanma ve trafiğe çıkma becerisine sahip olsalardı, hiçbir ÖKÜZ aynasız motosiklete binmezdi..
    öküzlere hakaret etmeyelim lütfen...

Motosikleti
    sanırım bu konuda böylece tarihin tozlu raflarındaki yerini almış...

kimse aynasızları savunmuyor artık...

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gerekenler zaten söylenmiş Samet bey. Değişen bir şey yok, herkes önceden düşündüğü gibi düşünüyor, bilmeyenler de nedir ne değildir az çok bilgilendi. Çok karışık bir durum da yok ortada. ''Tüü reziller, aynaları yok bunların.'' demekle yaptığı motosikletine ayna takmayan adam ''ben çok yanlış yapmışım, hemen ayna takmalıyım.'' demez.
    Zaten ülkemizde bu işlerle uğraşan insanlar sayılı. Büyük ihtimalle bir çoğumuz internet dışında bu motosikletleri göremeyeceğimiz için bu konuyu uzunca tartışmak, bol bol boş vakti olan ve inatlaşmayı sevenlerin işi olur diye düşünüyorum.
    Ne bir sonuca varılır ne de sonuca varılsa bile sonuç bir şeyi değiştirir.

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    motogp'ciler ayna kullanmıyor laaaa tam apaçi bunlar, bi de şu bechama bak hint fakiri gibi motora binmiş apaçi herif!

1950 lerden başlamış bir kültürü apaçilikle etiketleyecek kadar kültürlüyüz

neyse paylaşım için teşekkürler fotoğraflar misss..
    soyuldu bunu beğendi.

şu samet adlı arkadası muhattap almayın. kendini trafik müşavirleri genel başkanı falan zannediyor olmalı. yazık yav he deyin geçin.

bmw r65

rumelian, tezer ve krd bunu beğendiler.
    fuck martha stewart !

Motosikleti
    tabi beni ciddiye almayın...

hatayı yapan zenginler için benliğinden soyulan arkadaşları ciddiye alın..
    ama çok şükürkü forumda çok az kalmışlar...
    konudaki resimlerin şu motordan farklarını da bi zahmet açıklayıverin..

iki tekerlekli,motorlu ve aynasız...

Uploaded with ImageShack.us

soyulmuş olduğunu iddia eden arkadaş..hiç yorulma ve hiç özentiler arasına katılmaya çalışma..sadece doğru açıdan bak..ortada bir hatalı durum varsa kabullenmek bu kadar zor olmamalı...o motorlardan biri ile aynasız olarak İstanbul trafiğinde görmek isteriz siz değerli arkadaşları...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:32 ----------

Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gerekenler zaten söylenmiş Samet bey. Değişen bir şey yok, herkes önceden düşündüğü gibi düşünüyor, bilmeyenler de nedir ne değildir az çok bilgilendi. Çok karışık bir durum da yok ortada. ''Tüü reziller, aynaları yok bunların.'' demekle yaptığı motosikletine ayna takmayan adam ''ben çok yanlış yapmışım, hemen ayna takmalıyım.'' demez.
    Zaten ülkemizde bu işlerle uğraşan insanlar sayılı. Büyük ihtimalle bir çoğumuz internet dışında bu motosikletleri göremeyeceğimiz için bu konuyu uzunca tartışmak, bol bol boş vakti olan ve inatlaşmayı sevenlerin işi olur diye düşünüyorum.
    Ne bir sonuca varılır ne de sonuca varılsa bile sonuç bir şeyi değiştirir.
    işte demek istediğim de buna benzer bişey...yurdumun maddi açıdan güçsüz ve aşağıdaki mobilet gibi aynasızlarını yerden yere vurur ama bu arkadaşlar...ama bizden olmayınca göklere çıkarırlar...
    ya hep ya hiç....
    hiç sahip olmadım ,ömrüm boyuncada sahip olmam ama resimdeki motorların birbirinden hiç farkı yok gözümde..sadece fiyatları farklı o kadar...

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    ayna mevzusunu fazla abartmıyor muyuz? her iki taraf açısından da
    bunun yanında bu tür motorlar, ciddi emek sarfedilerek meydana getiriliyor
    üzerine 3-5 sticker yapıştırılmış ve modifiye olduğuna dair inancın ancak kendini kandırmak suretiyle mümkün olabileceği mobiletlerle (çaba gösterilenlerinin hariç tutuyorum) bir tutmayalım
    pahalı olmaları da üzerlerindeki emektendir bir nebze, biraz da hava atmak için tabi
    parası olmayan mobilete binecek, napsın yani? olan da bunu alıyor, kızamayız ya adama aldı diye
    tamam buna binmek motorcu yapmaz adamı, mobilete binen de motorculuktan beri dir denemez, ona da kabul
    lakin olayı apaçilik mertebesine taşımak abartmak olur
    Chronix bunu beğendi.

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aslinda bir kawasaki er5 alip keyifle binip, seneler sonra bu tip birsey yapilabilirim.. Resimler cok guzel

Motosikleti
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayna mevzusunu fazla abartmıyor muyuz? her iki taraf açısından da
    bunun yanında bu tür motorlar, ciddi emek sarfedilerek meydana getiriliyor
    üzerine 3-5 sticker yapıştırılmış ve modifiye olduğuna dair inancın ancak kendini kandırmak suretiyle mümkün olabileceği mobiletlerle (çaba gösterilenlerinin hariç tutuyorum) bir tutmayalım
    pahalı olmaları da üzerlerindeki emektendir bir nebze, biraz da hava atmak için tabi
    parası olmayan mobilete binecek, napsın yani? olan da bunu alıyor, kızamayız ya adama aldı diye
    tamam buna binmek motorcu yapmaz adamı, mobilete binen de motorculuktan beri dir denemez, ona da kabul
    lakin olayı apaçilik mertebesine taşımak abartmak olur
    emeğe hiçbir zaman laf etmedim ki ben...

kısaca bişey daha söyleyip dahada yazmayı düşünmüyorum...

motosikletlerin tipi,cinsi bu olduğunda aynasız kullanılabileceğini,

resimdeki beyinsiz gibi kask yerine bere takılarak kullanılabileceği,

ve bu durumlarda kanunen bi sıkıntı olmayacağını belirten kanun maddelerini istiyorum...

yani düşünsenize İstanbulun orta yerinde iki motor geliyor..

ikiside cafe racer..

birinde bere var,diğerinde aynalar yok ...

ve bizim polisimiz ,yunusumuz bunları çeviremiyor,napalım abi bunlara böyle şeyler serbest diyor..

ha işte o zaman savunanları haklı bulurum...

ama hiçbir motosiklet (fotoğraf çektirmek yada vitrin süsü için değilse) aynasız ve kasksız kullanılamaz...

trafikte de,dağda bayırda kırda da....

Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster

konudaki resimlerin şu motordan farklarını da bi zahmet açıklayıverin..

iki tekerlekli,motorlu ve aynasız...
    http://img600.imageshack.us/img600/3306/resim1px.png

Uploaded with ImageShack.us

soyulmuş olduğunu iddia eden arkadaş..hiç yorulma ve hiç özentiler arasına katılmaya çalışma..sadece doğru açıdan bak..ortada bir hatalı durum varsa kabullenmek bu kadar zor olmamalı...o motorlardan biri ile aynasız olarak İstanbul trafiğinde görmek isteriz siz değerli arkadaşları...[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:32 ----------

hiç sahip olmadım ,ömrüm boyuncada sahip olmam ama resimdeki motorların birbirinden hiç farkı yok gözümde..sadece fiyatları farklı o kadar...
    iki tekerlekli, karenajlı ve aynalı.
    tam istediğin gibi:

şu motorun şu aşağıdaki motordan farkını bi zahmet açıklayıverin

nerde bunun eglencesi
    fuck martha stewart !

Motosikleti
    maddi değerleri ve hızları dışında hiçbir farkları yok..
    ikisinide alan vatandaş maddi durumuna göre almış..ikisinide sahip olduğu motorlar mutlu ediyor.
    üstelik ikisininde aynası var,sürücüsü kask taktığında hiçbir sıkıntı yok yani..
    ikiside yasal....

bu kadar basit yani...

şimdi ben bugatti veyron alsam,kafama göre kesip biçsem bazılarına göre Şahane bir görüntü oluştursam ..

ama aynalarını söksem.trafikte kullanırım sıkıntı yok değilmi??

neden yok.. milyarlar harcamış dünyanın emeğini vermişim..herhalde ondan dır...

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    bir motosiklet iyi diye, emek verilmiş diye, pahalı diye kurallardan muaf tutulamaz elbet
    yalnız tepkilerimizi, hakettiği oranda değil de beklentilere göre yaptığımızda işin ucu kaçabilir ve adil olmayabilir
    "vay efendim sen nasıl kask takmazsın?" "neden aynaların yok? "
    veya tam tersi, "bu motorlarda racon böyle, aynasız olmaz"
    insanların birbirini gazlamasıyla doğuyor bunlar

benlik anlayışı toplumsal beklentiye göre mi şekillenecek yani?
    yapar bi kafe reysır, takarsın aynaları; çekersin kaskını kafaya, mis gibi işte...

allpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse 200
    Aynası olmadığı gibi sinyalleri de yok, İstanbul'un trafiğinde böyle bi motora binersen adamı tez vakitte biçerler. benden söylemesi.
    ayrıca aynası ve sinyali olmayan motor muayeneden nasıl geçebilir? nasıl bi saçmalık bu ya!

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler