Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Gürcistandan MOTORSİKLET alsam mı ??

Motovento
    REKLAM ALANI
    macar_93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 x MZ etz 125 (92)
    Merhaba arkadaşlar , Tekirdağlıyım fakat KTÜ'de Makina Mühendisliği ( Trabzon'da ) okuyorum. Bildiğiniz üzere Gürcistan'a yakınız.Bu yüzden de Gürcistan plakalı araçlar etrafta var.Yerli halk oradan araba alıyor.Benimde buradan aklıma geldi.Gürcistan dan motor alma fikri. Gürcistan da ki motor fiyatları buradaki piyasanın üçte biri.

Bu mayısta CBF 150 almayı düşünüyordum.Tahminen 4-5 bin lira arası bütçem var.O yüzden de CBF e o kadar para vermektense 4-5 bin liraya 600 lük Fazer tarzında motor alabilirim.( Motor tecrübem var yeni başlayan biri değilim. CBF i seçmemin tek sebebi bütçemin kısıtlı olması )

Daha önce yurt dışından motor alan varsa görüşlerini yazabilir misiniz? Motorun orada 6 ay kalması benim için sorun değil. Sonuçta motoru kışın Trabzon'da kullanmasam da olur. Orada park işi de sorun değil.Motoru Gürcü arkadaşımın üzerine alacağım.O yüzden vatandaşlık problemi de yok. Gürcistan'a giriş çıkışlarda pasaportta istemiyorlar.Sadece T.C. kimliği yeterli.Daha şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Motor örneği: KAWASAKİ 2009 model 650CC RAcing Km.4000 ( modeli tam bilmiyorum.) 4000 dolar Ben daha çok Super Touring istiyorum.
    Sırrını herkezden sakla ve daima kuşkulu ol , çünkü akıllı olmak demek kuşkulu olmak demekten başka birşey değildir..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Hal buysa bence çok mantıklı. Motoru ne kadar sürede geri götürmen gerekiyor Gürcistana.

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    hocam böyle birşeyi bulgaristanda araç alınmasıyla ilgili duymuştum, sanırım 6 ayda 1 sınır dışına çıkıp tekrar giriş yapmanız gerekiyor.

Motosikleti
    6 ay Türkiye de kalabiliyor. Sonra götürmek şart. Orada en az 6 ay kalması şart. Hak verirsiniz ki en güzel zamanları motorun nisanla eylül ayları arası.
    Sırrını herkezden sakla ve daima kuşkulu ol , çünkü akıllı olmak demek kuşkulu olmak demekten başka birşey değildir..

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Mantıklı neden olmasın, hatta buradandı sanırım, bir arkadaş iki tane almıştı, altı ay birini altı ay birini kullanıyordu.
    Bende yakın olsam düşünürdüm böyle bir şey, hem iki tip motora binebiliyorsun hem de daha ucuza
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    nette sürücününde yurt dışında kalması gerektiği yazıyor.
    http://www.hurriyet.de/documents/sil.../SYTürkiye.pdf

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    geçen festivalde bi gürcü söylemişti 6 ay türkiyede 6 ay gürcistanda durması gerekiyormuş
    bir gürcü türkiyeden araç aldığı zamanda 90 günde bir giriş yapması gerekiyormuş.
    peki sıfır motosiklet alsak onda ne gibi işlemler oluyor.türk plakalı olsa

oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen festivalde bi gürcü söylemişti 6 ay türkiyede 6 ay gürcistanda durması gerekiyormuş
    bir gürcü türkiyeden araç aldığı zamanda 90 günde bir giriş yapması gerekiyormuş.
    peki sıfır motosiklet alsak onda ne gibi işlemler oluyor.türk plakalı olsa
    Sifir motosiklet almak kanuni bir hak.
    Ama, bu motor BMW,Ducati ,Harley gibi motosikletlerde karli.
    Bayi kari size kaliyor.
    Ithalat asamasinda KDV+OTV oduyorsunuz.
    Yoksa 8-10,000 tl icin ugrasmaya degmez.
    iptaluyelik02 bunu beğendi.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    GÜRCİSTAN 'da Motosiklet Yok denecek kadar azdır. Olanlar da , TİFLİS tedir. Öyle kolay olsa ; Ben Rize'deyim gider 3-4 tane alırdım. Oranın vatandası olmadan almak cok risklidir. Oradaki sorunları geçtim, TÜRKİYE 'de TÜRK POLİS leri ile uğrasmaktan motoru yakarsın
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    bir gürcüyle anlaşıp onun üstüne motor almak en mantıklısı, üzerinde gerekli evraklar olduğu sürece polis ne yapsın?
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

Motosikleti
    Türkiyede polis durdurduğunda acaba ehliyet , ruhsat sorun çıkartırlarmı ? Ben bu motoru Tekirdağda kullanıcam. Sonra eylülde Trabzona getireceğim tekrardan.Rizeli abi şu konuda ayrıntılı bilgi verirmisin ? Ben motoru Tiflisten alıcam. Arkadaşım Tiflis li. Üzerine almayı kabul etti.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Arkadasın Motoru alır. 6 ay burda; 6 Ay Orda kalmak sartıyla Türkiyeye getirebilirsin. Fakat bunun için bir cok mevkiden izin çıkartmanız gerekiyor ve Bunlar Gürcü hükümetinde 2000 ila 4000 DOLAR aralıgında tutuyor (araca göre değişiyor)...
    Motoru aldın ve Türkiyeye giriş yaptın diyelm? Bunun ardından da Çevirmelerde 10 dakikada gececeğin cevirme sana rahat 1 saatı bulacak. Cünkü Aracın Çalıntı olup olmadığını arastırmak için Sınırla iletişim kuracaklar... Bu söylediklerim deneyimle sabittir
    Bosuna uğrasma yani...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

soyuldu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    6 ay isi cok kötü yav... öyle kiralıyor gibi oluyorsun. ama karadeniz bölgesi icin mantıklı olabilir.
    fuck martha stewart !

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    fazer alıp 6 ay binecegime, cbf 150 alır 12 ay binerim
    cakalaz bunu beğendi.
    # motosikletle.blogspot

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)