Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Babam motor almama izin vermiyor.

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba abiler ablalar ben istanbul da yaşıyorum 97 doğumluyum motor sevdası bendede başladı tabikide yaşım daha genç kanım deli gibi akıyor benım 2 tane motorum oldu şu yaşıma kadar ama ailemin haberi olmadan tabikide 2 sinide çalışıp almıştım her ikiside scooter dı tabi daha vitesli bilmiyoruz sattım şimdi 2 sinide 2 bin tl param var çalışıyorum şuan üstüne bi 1.500 TL daha koyup bi CBR 125R çekicem altıma şimdi abiler ablalar annemle anlaşma yaptım sigarayı bırakırsam motora izin vericeklerdi babamlada konuşucakdı benim babam şuan yurt dışında tabikide annemin aklını çeldim anne dedim söz yavaş gidicem kaskımı korumalıklarımı alıcam dedim söz dedim oda tamam ozaman bak mahalle içi dolaşıcaksın sakın biryere gitmiceksin dedi tamam anne söz dedim tabi ruhsatıda annemin üstüne yapıcam anlaştım annemle babam geldi işte eve bi akşam yemekden sonra annem sofrada konuyu açtı oğlun motor almak istiyor felan sadece mahalle içi dolaşıcak dedi kaskını korumalıgını takıcak dedi babamda tabi her baba gibi hayır, olmaz , çok tehlikeli , şeytan işi , oyk oğlum mahallede önüne bir çocuk fırlar vurrursun felan , diye saymaya başladı tabi benim morel tamamen yerlerde beklemişim okadar tecrübemde var büyük abilerimden vitesli sürmeyide öğrendim CBF 150 de öğrenmiştim gerçekden rahat motor ama ben yinede CBR istiyorum şimdi babamı nasıl ikna ederiz abiler ablalar ? cevaplarınızı bekliyorum
    servetsoylu bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    2013-1997= 16

A2|17|-16= 1

Dolayısıyla babanı ikna etmeden önce 1 yıl daha sabredip ehliyet alman , korumalıklarını

almak , extra olarak boyunun uzaması senin için daha hayırlı görünüyor evlat
    Fikrin ne fahişesi oldum ne zamparası-Bir vicdanın bilemem kaçtır hava parası..
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..
    DIŞI SÜKÛN İLE ZAHİR, DERUNU MAHŞERDİR DERUNU MAHŞER..

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Sigarayı bırakmaktan sonrasını okumadım kusura bakma dostum, başarılar
    enzo1903 ve baypal bunu beğendiler.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Cbr 125 le nasıl yavaş gidicen onun açıklamasını yap babanı ben ikna ederim
    sahbazomer bunu beğendi.

Motor tutkun gercekten varsa sport bir tarz yerıne scooter la devam etmenı babanın sana guvenmesını sagla sonra zaten o da ızın verır yasın bır 19 20 olsun

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    benim bildiğim babalar kabul eder anneler izin vermezdi
    quick-pro bunu beğendi.

Yok aksine annem hemen ikna oluyor tamam diyor babam ikna olmuyor nasıl yapıcaz ya yani cbr 125 R la en fazla 50 yle giderim bir süre zaten bizimkiler alıştıkdan sonra keyfimi sürerim motorda nasıl olcak bilmiyorum babam ikna olmuyor bi yardım edin abiler ya :D emre abi babama açıklama yaptım ama yok oğlum başına iş alırsın felan diyo ben dikkatsiz bi sürücü değilim artık scooter lar bana zevk vermiyor

MBHoro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650
    Alıntı ekoocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr 125 R la en fazla 50 yle giderim
    yapma etme din kardeşiyiz
    alikan ve rumelian bunu beğendiler.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı MBHoro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende onu diyom işte.
    SS görünümlü motor alacan 50 ile gidicen...Töööbe töööbe.Ben inanmadım baban nasıl inansın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:48 ----------

Alıntı MBHoro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende onu diyom işte.
    SS görünümlü motor alacan bide 50 ile gidicen...Töööbe töööbe.Ben inanmadım baban nasıl inansın.
    Güzel kardeşim önce ehliyet ehliyeeeet.Ne bu aceleniz anlamıyorum ki.Bizde bu yaşları atlattık,bizde dinlemedik ve cezasınıda adam gibi çektik.Ehliyetsiz olmazzzzz

Bakıcaz artık abiler yani ben gerçekden istiyorum her arkadaşımda motor var diyorlar sende neden yok lan hesabı felan yapıyolar bendede vardıda sattım işte yani yine ailemden gizli almak istemiyorum artık yetti oo korku yok abim görücekmi yok mahledeki ablalar teyzeler görücekmi yok acaba babam görücekmi felan yani bilirsiniz belki o korkuyu abiler oyuzden yardım istiyorum ikna nasıl olur babam bana güveni tam işte korkusu var oo korkuyu nasıl yenicez abiler

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Ehliyet oncelikle

Bir yayaya felan carparsan isin kotu saka degil gercekk

Kardeşim bende geçen yıl aldım ehliyetimi almadan önce cbr 125 istiyordum bende zorladım baya almadılar.Sonra atv aldım ehliyet yaşım gelene kadar da idare etti beni sonra arkadaşımda apache tvs vardı ona bindim bi sürdüm cbr ı unuttum bu sefer dedim apache alacağım ikna edemedim ailemi bende işe başladım yavaş yavaş ekipmanları aldım baktılardi bu çok istiyor aldılar tvs yi sonra ehliyet yaşım geldi zaten ehliyetide aldım mis gibi biniyorum.mayıstada ninja250 alacağım inşallah

inşallah alırsın burak abiciğim banada mahledeki büyük abiler diyor CBR 125R titriyor Alma oglum felan diyorlar TVS Apache RTR 150 2012 model al diyorlar hem güzel hem konforlu diyorlar dogrumudur abiler

Asıl tvs titriyor ama ben beğeniyorum titreye titreye bindim

Burak abi burdaki abiler öyle diyo Apache daha sağlam diyorlar doğrumudur abi ?

o birazda sana kalmış yani nasıl kullanırsan ama motor iyi fiyat olarakta uygun

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    1 sene daha bekle evlat, ehliyeti cebine koyduktan sonra bu işlere giriş ;)

yani en doğrusu öyle parada biriktrirsin çalışıyorsan ama önce ekipmanlarını al

burak abi ekipmanlarım gelicek 1 2 güne evime siparişlerini verdim babam görünce ne der acaba

benimkinin ilk dediği şey kaça aldın? ne gerek var ya da boşuna almışsın gibi sorular sordu ben pes etmedim yine sonunda ikna oldu.Aman babadan babaya deişir tabi ama yinede herşeyin başı ehliyet oluyor baban şuan sana güvense bile başkasına nasıl güvenecek ben derdim dikkatli sürüyorum ediyorum oda derdi sen sürüyorsunda gitsen birine çarpsan ne olacak ehliyetin yok bişeyin yok ya da adam gelcek sana vuracak o yüzden bırak bu işleri araba alayım sana dedi ama ben dinlemedim.Zaten herşey çevreden kaynaklanıyor motora binen kız arkadaşlarım falan da vardı insan gaza geliyor tabi ama sabret daha iyisi olursun.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)