Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Vanalı Egsoz

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Çelik 100cc CUP
    Arkadaşlar içiniz de motorunda vanalı egsoz kullanan var mı ? Kullanıyorsa kendi yapımımı yoksa yaptırmamı? Silecek motoru dışındada vanalı egsoz yapılabilir mi örneklerle anlatırsanız sevinirim. Bir çok kişinin işine yarıyacağını düşünüyorum. Saygılar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:44 ----------

Hiç mi kimsede vanalı egsoz yok arkadaşlar yapmayın ya ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:57 ----------

Arkadaşlar yardım edebilecek birisi lütfen pm

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    vanalı egzostun amacı ne niye takalım ki

Motosikleti
    Çelik 100cc CUP
    benim düşüncem şuydu ki motorda egsoz açmak yasak ceza yeme riski var ki sizlrde zaten büyük cc motor olduğu için amacınız ihtiyacınız olmayabilir ama biz ufak cc motorlarımzda şehir dışı gibi yerlerde zevkini almak amaçlı bir modifikasyon diye düşünüyorum. Saygılar.

just4techno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Skipper, Sym Fiddle 3
    Eğer yapılıyorsa Antalya'nın piyasacılarına iyi paraya satarız

Motosikleti
    Çelik 100cc CUP
    valla dostum biraz ilkel yollar düşündüm açıkcası da silecek motorlu yapılırsa egsoz saptamadan kopabilir onun için biraz daha ilkel olmalı ama fikirler olsa iyi olur :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:27 ----------

Fikri olan yok mu?

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı tirik07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim düşüncem şuydu ki motorda egsoz açmak yasak ceza yeme riski var ki sizlrde zaten büyük cc motor olduğu için amacınız ihtiyacınız olmayabilir ama biz ufak cc motorlarımzda şehir dışı gibi yerlerde zevkini almak amaçlı bir modifikasyon diye düşünüyorum. Saygılar.
    şuan altımda kanuni ronny s 150 var bildiğin 150 cc scooter bunamı yüksek cc diyorsun :S açıkcası önceki 150 cc dağ motorumda performasn egzost vardı ama susturucu olduğu için sıkıntı olmuyordu

Motosikleti
    Çelik 100cc CUP
    susturucu derken silencerdan mı bahsediyorsunuz acaba ?

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Vanalı ekzoz arabalarda olur motorlara yapılmaz.. Vanalıdan kasıtları..Kumandalı alarm kumandası gibi.. Tus yardımıyla elektrik ile acıp kapatıyor 4 kademesi var..

http://www.youtube.com/watch?v=oPZyoDWjyRM
    tirik07 bunu beğendi.
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    Çelik 100cc CUP
    motorlara neden yapılmasın ki istedikten sonra Tek farkı şu olur arabalarda silecek motoru kullanırken motorda farklı birşey kullanılır.

3n3s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kazazede
    aynen şu tofaşlara yaptıklarından aslında motorlarada yapılabilabilir neden ypaılamasın yapılırsa bence çok tutulur antalyada .. ( bulursam kesin alırım :D )

Motosikleti
    Çelik 100cc CUP
    eğer yaparsam sana yollarım :D şuan aklımda var ufak bi proje ama bakalım uygularsam olursa burada paylaşırım ilk

Motosikleti
    200 Tl fiyatı var yaptırınız !! Ben arabama sırf pahalı diye slincerli aldım..motorlara olmaz ..boru ince gelir ekzoz borusu
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    Çelik 100cc CUP
    Aklımdaki düşünce şu idi ki bazı vanalı egsozlarda bile su borusu kullanılır. ben egsoz manifoldunun tam egsoza giren kısmından egsozu kesip manifold borusunu 5-6 cm kestirip araya t şeklinde bir musluk atmaktı vana açıldığı zaman attığım t den hava çıkışı sağlanıp yüüksek ses vana kapatıldığında isi orj ses almayı düşünmüştüm. t su vanaları büyük olanlardan düz boru gibi aynı. Bilmiyorum olurmu olmaz mı ama Değerlendirmenizi isterim.

Motosikleti
    Sanayiye burda ne desek bos..Hatta ben flanslı yaptırıcam..

Son susturucum iptal olucak.. Oraya flans kaynattırıcam.. Orta susturucu ucuna..

Yeni ve eski ekzozumada aynı flanstan..4 civata somun ile takıp,sökebilicem.. 5-6 dk ugrasırım ama..Hiç olmassa kalıcı olmaz..Böylede yapabilirsin normal ekzoz alıp.

Motosikleti
    Çelik 100cc CUP
    sizin dediğiniz binevi silencerlı performans egsoz gibi birşey olur benim sitediğim hemen saniyesine kapatmak uğraşmak istemiyorum.

Motosikleti
    zor dostum

Motosikleti
    Çelik 100cc CUP
    Dostum peki bu orjinal egsozu çok fazla gürültülü değilde tok hale getirmek için ne yapabilirz polislerle uğraşmamak koşuluyla ah bide devirli egsoz yapılsa orj egsoz üzerinde :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:27 ----------

Hadi arkadaşlar içinizde bilen yokmu bi el atıverin ya

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:42 ----------

yok mu yardım edecek ?

Motosikleti
    Çelik 100cc CUP
    Arkadaşlar hadi ama hiçmi vanalı egsoz hakkında bilgisi olan yok ???

xxhdaxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Motor KM125-6 (Black)
    Ben elektronikçiyim vede samimi olduğum egzozcu bi arkadaşım var. kendi motosikletime yaptım . egzoz üzerindede birkaç oynama yaptık . Polisler ie hiç bir sıkıntım yok .kapalı konumda ortama uygun normal ses. şehirler arası açtığımda gayet tok ve kesinlikle performansı iyi yönde etkileyen ses . arabalara yapılır motosiklete yapılmaz diye bi durum yok. eğer fikir üretirsen içten yanmalı motorların tamamında uygulanır. haaa muayene sorun oluyor yalnız ben arkadaşımın egzozunu takıp giriyorum. Tekeriniz düz bassın.
    tirik07 bunu beğendi.

Motosikleti
    Çelik 100cc CUP
    Yorum için teşekkürler dostum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)