Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motor satışı yapıcam bilgi ve tecrübe paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tulpar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650R
    S.a

arkadaşlar motorumu satmak üzereyim alan arkadaş çok sevdiğim bir arkadaşımın arkadaşının arkadaşı sevdiğim arkadaşım arkadaşına kefil oluyor arkadaşı ise kendi arkadaşına kefil oluyor bilmece gibi oldu ama umarım anlaşılır..

sorunum motoru alıcak kişinin 1000 tl eksiği var onuda 1 ay sonra verebilirim diyor normalde girmem bu tür işlere ama arkadaşımı araya koydular kıramıyorum şimdi ben nasıl bir önlem alabilirim motoru p.tesi almaya gelicekler ne yapayım satışı vermesem motoru versem daha tehlikeli allah korusun bir problem olursa motor sahibi benim v.s siz olsanız ne yapardınız ne tavsiye ediyorsunuz ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Asya Elegant 150
    Kardeşim şöyle yapabilirsin.

Motorunun satışını ver fakat motorun satışını verirken üstüne satılamaz diye bir ibare var tam hatırlamıyorum onu koydur.

Motor senden çıkar fakat o kalkıpta sana olan 1000TL borcunu ödemeden başkasına satamaz.

90 lira gibi bir masrafı vardı galiba.

İlk yol hoşuna gitmediyse alttaki işini görür.

Bunun yerine video kaydı yaparak senet imzalat.

Video kaydı yap dememin sebebi ise daha sonra sana paranı ödemezse eğer senetle mahkemeye gideceksin mecburen.

Orda da bana zorla senet imzalattılar diyebilir bunun önüne geçmen açısından böyle bir yolada başvurabilirsin.

Hayırlı satışlar.
    GeNç61 bunu beğendi.

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şayet benim arkadaşım araya giriyorsa hiç bir şey yapmam , satışı vermeden motoru teslim etme !.
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

sakın satışını vermeden motorunu verme allah göstermsenın alan adam birine verir oda ehliyetsizdir kaza yapar başın beladan kurtulmaz sana diyim kalan bin tl içinde senet yap adama güvenın varsa

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Madem sen onlara güveneceksin, onlarda sana güvensin. Parayı al motorun satışınıda son binlik gelince verirsin. Yanlız en mantıklısı bu işe girmemek onuda söyleyeyim.

Motosikleti
    CBR650R
    hayırlısı olsun bakalım arkadaş için böyle bir işe giricez artık diken üstünde 1 ay beni bekliyor ... en son yedek anahtarları vermemeyi düşünüyorum. empati yaptımda arkadaşım arada. o bana senet felan dese inceden bir kırılırdım sanki bu vesileyle birbirimizi arkadaşlarımızı daha iyi tanırız herhal .. yorumlar için teşekkür ederim ...

ticarette darılma kırılma olmaz. iş başka arkadaşlık başka. yap senedini işini garantiye al derim. satışını almadan motoru teslim etme.

KSKLİ_ÖMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    lifan 150 discovery
    belki biliyorsundur ama senet yaparsan eğer imzalıcak arkadaşın tc kimlik nosunu mutlaka yaz

hello_moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı Tulpar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a

arkadaşlar motorumu satmak üzereyim alan arkadaş çok sevdiğim bir arkadaşımın arkadaşının arkadaşı sevdiğim arkadaşım arkadaşına kefil oluyor arkadaşı ise kendi arkadaşına kefil oluyor bilmece gibi oldu ama umarım anlaşılır..

sorunum motoru alıcak kişinin 1000 tl eksiği var onuda 1 ay sonra verebilirim diyor normalde girmem bu tür işlere ama arkadaşımı araya koydular kıramıyorum şimdi ben nasıl bir önlem alabilirim motoru p.tesi almaya gelicekler ne yapayım satışı vermesem motoru versem daha tehlikeli allah korusun bir problem olursa motor sahibi benim v.s siz olsanız ne yapardınız ne tavsiye ediyorsunuz ...
    İşin içine fazla arkadaş girmiş bence.
    Bu kefil hikayeleri lafda çok olur. Bir ay sonra yok şöyle olmuş yok böyle olmuş geyik yapılır. 1 ay sonra alsınlar motoru.
    Arkadaşlarını kaybetmek istemiyorsan, onlarla iş yapma.

Ya da sen 1.000 TL 'ni alamamaya razı isen, ver gitsin.

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    ben olsam bu şekilde motorumu satmazdım...insanları en çok kendine en yakın olanlar kazıklar bunu biliyor musun yani bana öyle oldu en azından...arkadaşda olsa satış vermeden ve senet almadan satma tabi satmakta kararlıysan
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

Motosikleti
    Zx6R Geliyor...
    paraları eksikse ne motoru alsınlar nede satışı. Her iki durumda sen üzülcen. O para sana gelmicek satış vermezsen yine başın ağrıcak. Arkadaşlık başka iş başka. Nakit almadan motor verilmez şakaya gelmez bu işler çok kafan ağrır... Şuan bende seninle empati kurdum ve vermemek en güzeli bulsunlar parayı getirsinler.
    iptaluyelik02 bunu beğendi.

Motosikleti
    Asya Elegant 150
    Kusura bakma usta karar senin madem öyle 1 ay beklet motoru 1 ay sonra alsınlar.

Ayrıca ticarette darılmaca gücenmece küsmece yok.

Bu devirde babana bile güvenmeyeceksin diye bir sözümüz var.

Eğer ben babama bile güvenemeyeceksem kusura bakmada arkadaşıma ticaret konusunda hiç güvenmem.

Haliyle ya benim dediğim gibi yap.

Ya da arkadaşların dediği gibi 1 ay sonra gelip alsınlar.

Ya da 1000 liranı unut gitsin.Çünkü abi kıl oldu yün oldu aman motorla kaza yaptı zart etti zurt etti derken senin 1 teklik uçup gider.

Ayrıca Allah göstermesin fakat oldu ya arkadaşınla kapıştın kavga ettin vs.

Sonra ne olacak.Onu da umarım düşünmüşsündür.Lütfen söylediklerimi yanlış anlama ama bu işler böyle.

Ticarete giriyorsan eğer tanıdıkta varsa arada işini daha sıkı tutucan.

Benden söylemesi sonra keşke dinleseydim etseydim falan filan kendini paralarsın.

Ayrıca satışını vermeden kesinlikle motoru teslim etme.

En küçük kazada senin hayatını kaydırırlar.

Sana basit 1 olmuş olayı anlatayım.

Benim komşumun oğlunun başına geldi.

O kız arkadaşıyla tatile çıkmıştı.

Yolda kaza yaptılar.

Kız rahmetli oldu.

Şuan yargılanıyor hemde neyden biliyor musun?

Adam öldürmekten.

Kendi bindiği motorda kız arkadaşı arkasında kaza yaptılar ve o abi adam öldürmekten yargılanıyor.

Sen kalkıpta satışını vermeden motoru teslim edersen sana ne yaparlar bir düşün bakalım.
    garaj20 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR650R
    söz ağızdan çıktı geri dönemem lakin dik durup senet yapmayı düşünüyorum senet nerden bulurum geçerli olması için pul t.c kimlik no v.s ne yapmalıyım .. Ah bu iyi niyet ben motoru alırken kimse gözümün yaşına bakmadı ...yorumlar için tekrar tekrar teşekkür ediyorum ....

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Motoru teslim et satışınıda ver kalan paraya senet yap senedin borçlu kısmına alanın tc sini açık adresini ismini imzasını kefil kısmınada sırasıyla çok sevdiğin arkadaşını onun arkadaşını ve onun arkadaşının arkadaşını yaz ve imzalat lafta kalmasın kefillik

Borçlu ödemezse diğerlerinin hepsi otomatikmen borçlu olurlar sana böylece biri olmasa diğerinden alırsın mutlaka
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Asya Elegant 150
    Her kırtasiyede muhakkak olur.

Onlardan alabilirsin.

Seneti yap kardeşim ilerde çok uğraşırsın sonra.

Belki burda yapmış olduğumuz yorumlar seni üzmüş olabilir belki seni kırdık bilmeden.

Ama sana acı gerçeği söyledik.

Üzdüysek kusurumuza bakma.

Motosikleti
    CBR650R
    estağfirullah ne kusuru acı gerçekler herkesin bir tecrübesi var önemli olan aynı hatalara düşmemek kısmetse yarın satışı verip kalanı senet yapıyoruz anlaştık el sıkıştık hayırlısı olsun .... hepinize çok teşekkür ederim ...

Motosikleti
    Asya Elegant 150
    estağfirullah ne kusuru acı gerçekler herkesin bir tecrübesi var önemli olan aynı hatalara düşmemek kısmetse yarın satışı verip kalanı senet yapıyoruz anlaştık el sıkıştık hayırlısı olsun .... hepinize çok teşekkür ederim ...
    Hayırlısı olsun.

Alan kişiye de Allah kaza bela vermesin inşallah.

Hayırlı akşamlar.

Motosikleti
    Zx6R Geliyor...
    söz ağızdan çıktı geri dönemem lakin dik durup senet yapmayı düşünüyorum senet nerden bulurum geçerli olması için pul t.c kimlik no v.s ne yapmalıyım .. Ah bu iyi niyet ben motoru alırken kimse gözümün yaşına bakmadı ...yorumlar için tekrar tekrar teşekkür ediyorum ....
    dostum ben senin bir ay sonra yine buraya abiler dediğiniz oldu başlığında bi konu açmanı istemiyorum/z mantığını kullan kimse kimseye öyle motor vermez hele satış vermeden asla vermez. Kullanmak için bile vermicen arkadaşa ben bunu bilir bunu söylerim... Motoru alana kadar 50 takla atarlar ama alınca ne söz kalır ne senet. Şimdilerde senetin hükmüde yok zaten sadece göz korkutmak için. zaten senedi ödemicekler sen icraya vercen yine arkadaşınla kavga etceniz yine dargınlık vs vs. Bu şekilde yapmanı KESİNLİKLE tavsiye etmiyorum. Kendinde söylemişsin ne güzel sen alırken 1 lirası eksik olsun diyemedim şimdi 1000 lira senetten bahsediyorsun.. Her iki şekilde de arkadaşını kaybetceksin belki ama şunu unutma zarar dostu dostluğu olcağına hiç olmasın daha iyi. Etrafta milyonlarca insan var kafanın uyuştuğu mtlaka biri çıkacaktır. Bir kişi zaten sana zarar veriyorsa o kişi senin arkadaşın değildir. Sadece çıkar peşindedir. İyi düşün burda bir aileysek birimizin üzülmesini istemeyiz.

Motosikleti
    CBR650R
    1 ay sonra yine yazıcam kısmet olursa inşallah arkadaşımın arkadaşlarınıda kazanmış olarak yazmayı diliyorum .. En kötü senaryoyu düşünürsem o zaman Allaha havale ederim O yarına bırakır ama yanına bırakmaz . Sonuna kadar en kötüyü düşünmekte haklısınız bu doğru olan...işin aslı nakit birkaç kuruş fazla verenlerde oldu sezonda yeni açılyor sayılır hertürlü satılacak bir motor ama kısmet işte onunmuş ... teşekkürler

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    1 ay sonra gelip burda paramı alamadım, satışı yapamadım tadında başlık açmaz

valla kim olursa olsun ben olsam vermem o şekilde...en azından senet sepet yap diyecem de o da kar etmeyebilir..parasını tamamlasın gelsin alsın motoru de...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)