Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motor satışı yapıcam bilgi ve tecrübe paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Hayırlısı olsun anlaşmayı bitirmişsiniz, ama samimice birşey söylemek geldi içimden;

Valla ben hiç bir arkadaşımı bir arkada götürüp bir şeyini satın aldırırken bir kısmını sonra vericek diye kefil olmam. Biri satıcı biri müşteri ise ikisinin hayrı için bir araya getirir ve gerisine karışmam, sen bilirsin derim.

Hatta madem çok güveniyorum çıkarır aradaki parayı ben veririm arkadaşım bana borçlansın, nihayetinde aradaki köprü benim diğerleri arkadaş değil. Birbirlerini tanımıyorlar bile.

İkiniz içinde hayırlı olur inşallah.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Ben uzayda mı yaşıyorum anlamadım... TANIDIK değil ARKADAŞ ...

Buradaki yorumları bir kişinin yazdığı '' Bu devirde babana bile güvenmeyeceksin '' lafı özetlemekle birlikte ben bu mantığı hayretler içinde karşılıyorum.. NE DEMEK BABANA BİLE GÜVENMEYECEKSİN... Bu tür düşünceler insanları,insanlar arasındaki güven ve sevgi bağını öldürdü zaten... Tamam bu devirde dikkatli olmak gerek zira etrafta kötü niyetli insanlar cirit atıyor tedbirini almak lazım ama bunun ifadesi ''babana bile güvenmeyeceksin'' söylemi olmamalı...
    TANIDIK değil ama bir ARKADAŞIM aracı olacak ben senet sepet olmadan veririm... Ama senet yapmakta bir fikir olup bu konuda alıcıda da satıcıda da arkadaşta da da kırılma ve gücenme de olmamalı. SİZİN ARKADAŞINIZDA sizin senet yapma fikrinizi saygıyla karşılamalı.. Bence bu da normal bir durum ...

Not: Benzer durumları defaden yaşadım, bazen senetle bazen senetsiz vs. verdim .. Bazen paramı aldım bazen alamadım.. Ama her daim KAZANÇLI çıktım diyebilirim
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

Babana bile güvenmeyeceksin lafını ben yazdım.

Ama oraya ne için olduğunu yazmışım keşke onu da yazmış olsaydınız yazınızda.

Ticaret yani para işin içine girince her insan olmasa da çoğu insan değişmektedir.

Haliyle o söz gayet yerindedir ve günümüzü düşündüğünüzde daha neler başa gelebilir bunu da ayrıca düşünmenizi rica ediyorum.

Alt tarafı kıytırık bir imza yüzünden bile milyonlarca lira borcun altına girme tehlikesi varken neden işi şansa bırakasın.

Ayrıca ticarette işini şansa bırakmayacaksın diye başka bir söz daha bulunmaktadır.

Ayrıca mantığımı hayretler içersinde karşılayabilirsin ama gerçek bu.

Eskiden sözler senetti ve herkes tutardı şimdiyse işi resmiyete dökmek zorundasın.

Neden parasını eksik alsın.

Kimse ona eksik parayla motor satmadı.

Haliyle her türlü önlemini almalı.

Motosikleti
    Zx6R Geliyor...
    Alıntı Tulpar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 ay sonra yine yazıcam kısmet olursa inşallah arkadaşımın arkadaşlarınıda kazanmış olarak yazmayı diliyorum .. En kötü senaryoyu düşünürsem o zaman Allaha havale ederim O yarına bırakır ama yanına bırakmaz . Sonuna kadar en kötüyü düşünmekte haklısınız bu doğru olan...işin aslı nakit birkaç kuruş fazla verenlerde oldu sezonda yeni açılyor sayılır hertürlü satılacak bir motor ama kısmet işte onunmuş ... teşekkürler
    herşeyin hayırlısını dilemek lazım atalar boşa dememiş
    -Her şerde bir hayır
    -Her hayırda bir şer aramak gerekir diye

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Alıntı karapara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben uzayda mı yaşıyorum anlamadım... TANIDIK değil ARKADAŞ ...

Buradaki yorumları bir kişinin yazdığı '' Bu devirde babana bile güvenmeyeceksin '' lafı özetlemekle birlikte ben bu mantığı hayretler içinde karşılıyorum.. NE DEMEK BABANA BİLE GÜVENMEYECEKSİN... Bu tür düşünceler insanları,insanlar arasındaki güven ve sevgi bağını öldürdü zaten... Tamam bu devirde dikkatli olmak gerek zira etrafta kötü niyetli insanlar cirit atıyor tedbirini almak lazım ama bunun ifadesi ''babana bile güvenmeyeceksin'' söylemi olmamalı...
    TANIDIK değil ama bir ARKADAŞIM aracı olacak ben senet sepet olmadan veririm... Ama senet yapmakta bir fikir olup bu konuda alıcıda da satıcıda da arkadaşta da da kırılma ve gücenme de olmamalı. SİZİN ARKADAŞINIZDA sizin senet yapma fikrinizi saygıyla karşılamalı.. Bence bu da normal bir durum ...

Not: Benzer durumları defaden yaşadım, bazen senetle bazen senetsiz vs. verdim .. Bazen paramı aldım bazen alamadım.. Ama her daim KAZANÇLI çıktım diyebilirim
    bir hafta önce en yakın arkadaşımla (evlerimiz bile yan yana)internet bağlatalım parasını ortak ödeyip interneti ikimiz ortak kullanalım dedik(fikir arkadaşımdan çıktı) neyse ben tüm işlemleri hallettim interneti ve telefonu bağlattım kendi evime(ayda yirmibeş lira böl ikiye 12,50 lira düşer kişi başına)aradım arkadaşı interneti bağlattım wireles şifresini söylüyorum yaz bir yere dedim bana dediki ben internet istemiyorum....hassiiktir la o zaman beni neden uğraştırdın o kadar,söz verdin ortak öderiz dedin ama söz vermek veya sözünden dönmek artık kimse için utanç kaynağı değil demek ki... neyse o an o kadar sinirlendim ki hiç bir şey demedim sadece telefonu kapattım tamam dedim demek ki güvenmemek lazım şimdiki insanlar eskinin insanlarına benzemiyor...bir daha da eş dost hiç bir işe girmem çünkü işin içine para girince millet nelerini satıyor
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

ticarette iş şansa bırakılmaz duygusallık olmaz. bende zamanında çok paralar bağışladım böyle düşündüğümden.

Motosikleti
    yamaha cryptone
    Toplum kafayı yemiş yahu!

On gün önce innovayı satışını vermeden arkadaşların galerisine bıraktım. Sıfır modenası aldım gerisini kredi kartına taksit yaptırdım. Demek ki ben manyakmışım Adam "arkadaşım" diyor. Bu kadar da paranoya fazla artık yani.

Sonra dün telefon geldi arkadaştan; " müşteri çıktı senin motora gel" diye. Noterden satışını verdim hem benim işim oldu hem adamlar ekmek yedi. Fena mı yaptım yani? Ha, tanımadığı etmediği insanlarla bunu yapıpta yanılan çok olur da, bu durumda sakınca yok bence...

Diğer yandan paranoyanın da sonu yoktur, benim arkadaş banka soyupta benim motoru orada bırakabilirdi, veya cinayet işler benim motoru bırakırdı filan da falan... bitmez.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)