Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Potansiyel Katil : YOL Arkadaşınız

Motovento
    REKLAM ALANI
    ihakanvardal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800, Suzuki Hayabusa gsxr 1300
    İnanması çok güç ama malesef başımıza gelebilecek bir durumdur.
    Arkadaşınızla birlikte yol almak, birlikte bir yerleri keşfetmek çok güzeldir ''eğer arkadaşınız motosiklet adabını biliyorsa!''

Geçtiğimiz Haftalarda malumunuz Fuar vardı. En güzel örnektir bu duruma. Arkadaşınızla belki ilk defa yol aldınız. Onun motosiklet üzerindeki ''karakterini'' gördünüz. Belki yarıştınız, belki sakin gittiniz. Eğer başınıza birşey gelmediyse çok şanslısınız.

Şöyle izah edeyim efendim;

Ben yaz-kış motosiklet üzerinden inmeyen biriyim. Honda VFR 800 'üm var ve tabiri caizse kurye gibi hergün yağmur çamur dinlemeden işime gidip gelirim.
    Kış olmasına rağmen ağva'ya sadece yol yapmak için giderim. Yani aslında demek istediğim şu : ''ham değilim - antrenman yapıyorum her gün''
    Havalar ufak ufak ısınmaya başladı bizim arkadaş garajından motorunu çıkaracak uzun bir aradan sonra ve bana ''ya bi riva yapsak mi'' dedi.
    Tabi neden olmasın bana uyar.

Zat-ı Şahaneleri yazdan yaza biner ve aldığı ilk motor CBR 600 RR 'dır. Virajlara motoru bedeni ile çekerek girer ve kontra tekniğinden bihaberdir.
    Israrla da öğrenmek istemiyor ''ben böyle daha iyi kullanıyorum boşver'' diyor....
    Durumun ciddiyetini siz düşünün...

İlk defa birlikte yol alacağız. Buluştuk benim dükkanda önlü arkalı gidiyoruz v.s

E-5'den TEM'e doğru bağlandık ve bizimkisi başladı anlamsız gaz açmalara.
    Hızım 130km/h civarında kendisi 200 lü hızlarda. Ona yetişmek için bende başladım hızımı kontrollü bir şekilde attırmaya.
    İlerde orta şeridine geçmiş beni bekliyordu, tam yanına yaklaştım başladı yine gaz açmaya.
    Fare-Kedi oyunu gibi bu böyle devam etti... Ben yaklaştıkça o uzaklaşıyor.
    Hızım 130 - 150 km arası ona yetişmek için çıkıyorum 210 lara yetiştiğimde başlıyor uzamaya.

Geldik kavacık sapağına işaret ettim dur diye. İndim motordan ''abicim napıyorsun sen?'' dedim ve kendisi başladı benle alay etmeye

Kullandığı cümleler şöyle (Bunları siz de ilerde duyacaksınız arkadaşlarınızdan)

-Ne oldu yetişemedin bana
    -Nasıl geçtim ama iki TIR ın arasından
    -Sende amma fos çıktın birde motorcuyum diye geçiniyorsun
    -Senin gibi kışları kullansaydım tek tekerle seni geçerdim v.s v.s .vs

Bu dedikleri bana bi koydu sorma arkadaş! (Büyük bir hata)

Bindim tekrar motora devam ettik. Bundan sonrası şöyle gelişti. Ben Virajlarda onu geçiyorum o düz yollarda beni geçmeye çalışıyor. Viraja nasıl gireceğini bilmediği için çok yavaşlıyor yol düzleşince Allah ne verdiyse gaz açıyor.

O benim arkamda olduğu sürece ben huzursuz oluyordum. Sürekli aynadan onu kontrol ettiğim için virajlara konsantre olamıyor, viraj çizgisini ve apeksleri kaçırıryordum. ''oğlum napıyorsun sen canına mı susadın sen kimle ne için savaş veriyorsun'' dedim ve kestim bu saçmalığı. Kendisi beni geçti ve kendi çapında abuk sabuk gitmeye devam etti.

Riva'ya vardık ve ben bu durumu ona izah etmeye çalıştım. Böyle gitmeye devam edersek onun bir kaç viraj sonra artık olmayacağını söyledim. Kendisi yine dalgaya aldı.

Sürüş Tekniği hakkında bir kaç şey anlatmaya çalıştım ama onun bir kulağından girdi ve ''başka'' yerinden çıktı bende bıraktım anlatmaya.

Çok pişman olmuştum. ''Yaktığın benzine yazık'' dedim kendi kendime.Ne yoldan birşey anladım ne de motordan...

Dönüş yolunda ben onun arkasından seyir ettim ve yanına bile yaklaşmadım. O bunu fark etti ve tek başına gitmekten sıkılmış olacak ki beni bekledi ilerde ve yine arkama geçti. Yine bir huzursuzluk yine bir gerginlik.
    İlerde TEM'e çıktık yine o benim arkamdan son sürat hızlanmaya başladı ve size yemin ediyorum dizimin dibinden teğet geçti

Dükkana geldiğimde onu dövmemek için zor tuttum kendimi. Bir daha asla senle bir yere gitmeyeceğim dedim ve kendisine sert bir uslubla ''git'' dedim.
    O hala benden daha iyi kullandığının derdindeydi......

Yol arkadaşınızı iyi seçin arkadaşlar. Yine şanslıydım. Her zaman şans yanımızda olmayabiliyor. Bu tarz gazlara gelmeyelim. Kendisi motosikletle alakası olmayan biri ve ben onun kafasına uyup cahilce hareketlerde bulundum. İster istemez insan kendini ispat etmeye çalışıyor böyle cahillere karşı. Eğer o süratle dizime çarpsaydı ikimizde Gazetelerin manşetinde çıkardık ''Motosiklet Hızı yine can aldı'' diye.

Allah hepimizi iyi sürücülerle yol almayı nasip etsin ....

“Don't cry because it's over, smile because it happened.”
    Dr. Seuss

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

sizin bi kusurunuz yok bence,insan psikolojisi. Tekerin daima düz bassın

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Hocam daha önce bu arkadaşla bi samimiyetiniz varmıydı yaniyola çıkacak kadar ve size böyle tehlikeli hareketler yapacak kadar tanıyormuydunuz arkadaşınızı?
    Şahsen Samimiyetiniz yoksa sırf beni geçip geçip ilerde bekliyorsa bile ben geri dönerdim Madem tek başına ilerliyor diye
    He İyi tanıdığınız biriysede güzelce uyardınızmı uyardınız yazdıklarınızdan belli Bir daha Günlük hayatta Dost, Trafikde Düşman (Lafın gelişi) Olun.
    alemdar2442 bunu beğendi.
    Sado

Motosikleti
    Dediğiniz gibi insan psikolojisi. Ne zaman neyi yapacağımız belli olmuyor. Teşekkür ederim hepimizin inşallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:24 ----------

Alıntı eren özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam daha önce bu arkadaşla bi samimiyetiniz varmıydı yaniyola çıkacak kadar ve size böyle tehlikeli hareketler yapacak kadar tanıyormuydunuz arkadaşınızı?
    Şahsen Samimiyetiniz yoksa sırf beni geçip geçip ilerde bekliyorsa bile ben geri dönerdim Madem tek başına ilerliyor diye
    He İyi tanıdığınız biriysede güzelce uyardınızmı uyardınız yazdıklarınızdan belli Bir daha Günlük hayatta Dost, Trafikde Düşman (Lafın gelişi) Olun.
    Valla Hocam ne çok samimi nede yabanci biri orta direk şaban diyelim biz ona. Ayıp olmasın diye dönmedim geri. Aslında yapılması en mantıklı hareket oydu. Tabiriniz çok doğru
    Günlük hayatta Dost, Trafikde Düşman. Halbuki adam gibi gidilse yeri geldiği zaman gaz açılıp yeri geldiği zaman yavaş gidilse daha çok zevk veriyor bu meretler ama herkes bunun bilincin de değil hocam.
    Dr. Seuss

erol 62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Kaza yapmış motorcu fotosunu neden koydun onu anlamadım. Kaza geçirmediniz herhalde
    MUTLU OLAMIYORSAN BAHANE ÜRETME, KAFANI DEĞİŞTİRMEYİ DENE..

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Hocam keşke yolu bitirmeden ayrılsaydınız.Allah kaza bela vermesin tüm motorculara ama özellikle bende kontrayı inkar eden birini tanıyorum.Kısacası cahile laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zor.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    Alıntı erol 62 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaza yapmış motorcu fotosunu neden koydun onu anlamadım. Kaza geçirmediniz herhalde
    Görsel bir katkısı olsun diye koydum. Sonunun bu şekilde olabileceği için koydum.
    ''Riva'ya vardık ve ben bu durumu ona izah etmeye çalıştım. Böyle gitmeye devam edersek onun bir kaç viraj sonra artık olmayacağını söyledim. Kendisi yine dalgaya aldı.''

Resimde viraj var ve bu durumu özetliyordu
    Dr. Seuss

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    onun gibi kişi bu sitede cok mevcut . parası olan motogp ci kesiliyo ( ruyalarında ama )
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

Motosikleti
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam keşke yolu bitirmeden ayrılsaydınız.Allah kaza bela vermesin tüm motorculara ama özellikle bende kontrayı inkar eden birini tanıyorum.Kısacası cahile laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zor.
    Kontra Tekniğini hakkaten en güvenli sürüş pozisyonu. Bir kaç kere boş ve temiz virajlarda 'hang off' tekniğini kullanmaya çalıştım (ne kadar yanlış olsa da) hiç rahat etmedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:35 ----------

Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onun gibi kişi bu sitede cok mevcut . parası olan motogp ci kesiliyo ( ruyalarında ama )
    Parası olan için bu çok dezavantaj bir durum. Parası olmayan biri ister istemez 150 cc grubu bir motora yöneliyor ve kademe kademe atlıyor.
    Sürekli motor kullandığım için bir tane CBF 150 almayı düşünüyorum sırf dükkana gidip gelmek için. 10 kuruş yakıyor ve şimdiki motorum 40 krş yakıyor. Aradaki fark çok ciddi bir fark.
    ÖzLeMKaYrA bunu beğendi.
    Dr. Seuss

hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    sanırım bu aşağılık kompleksi miydi neydi herneyse şansınız varmış keşke hiç çıkmısaydınız böyle anlara gerek yoktu

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    çok görüyoruz sitede .... yeni baslicam 600 luk motor tavsiyesi ? ... buna istinaden dedim =)
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Kesinlikle katılıyorum.
    Yaklaşık 1 ay kadar önce h.sonu 12-13 motor şileye sürmeye karar verdik kahvaltı ve mangal için.
    Ve hepimizde grup sürüşü bilinci olduğu için fermuar düzeninde gidiyorduk.
    Aramızda cbf150 si olan bir arkadaş bir ara saçmalamaya başladı.
    Düzeni bozarak yanıma geliyor beni geçmeye çalışıyordu.
    Elimle uyardım kendisini beni geçmemesi için.
    Ve sağolsun dinledi.
    Aradan iki dakika geçtikten sonra kadının biri yan yoldan direk önümüze, bizim şeridimize atladı.
    En önde olan arkadaşın kurtarma şansı kalmadı ve çarptı araca.
    Ben de onun bir gerisindeydim.
    Düzenli ve güvenli kullandığımız için kontrayla kurtardım arkadaşa veya arabaya girmeden.
    Bilinçli grup sürüşü sayesinde de arkadan gelen diğer arkadaşlar güvenli mesafede problemsiz olarak durmayı başardılar.
    Eğer barzo gibi birbirimizin kıçının dibinden veya yanyana gidiyor olsaydık en az 2-3 kişi daha yaralanacaktı.

Yani diyeceğim o ki, nasıl motor kullandığını bilmediğiniz birileriyle sürüş yapacaksanız yola çıkmadan önce uyarın.
    Hem sizin hem arkadaşlarınızın can güvenliği için gerekli bir durum.
    gv650i ve ÖzLeMKaYrA bunu beğendiler.
    Motosikletli Kaplumbağa...

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Yaklaşım ve değerlendirme çok güzel.

İkinci motor konusunda da yanlız olduğumu sanıyordum demekki yanlız değilim.

1. Motor uzun seyahat ve geziler için en az 650 cc

2. Motor şehir içi ulaşım için en fazla 250 cc

3. Motor arazi için en fazla 250 cc

Evet biliyorum 2 demiştim ama toplayınca 3 oluyor :D
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    cbr250
    benim de böyle bir arkadaşım var her zaman ben daha iyi sürerim daha çok anlarım kanıtlama çabasındadır ..susuyorum
    ihakanvardal bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklaşım ve değerlendirme çok güzel.

İkinci motor konusunda da yanlız olduğumu sanıyordum demekki yanlız değilim.

Evet 3 motor olmalı

1. Motor uzun seyahat ve geziler için en az 650 cc

2. Motor şehir içi ulaşım için en fazla 250 cc

3. Motor arazi için en fazla 250 cc

Evet biliyorum 2 demiştim ama toplayınca 3 oluyor :D
    Aslında hesaplıyorum o aradaki 30krş fark 2nci el bir CBF 150 nin yarısnı (günlük 15km) 1 sene de çıkarıyor Her gün 800 cc yi garajdan çıkarıp git-gele kullanmak çok da doğru bir olay değil

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:55 ----------

MotorKafa o barzolardan Allah korusun. Şimdi sezon açılıyor piyasa da parmak arası terlikle 1000rr kullan apaçiler inlerden çıkacak ve ortalığı birbirine katacak. Sen efendi efendi şeridinde giderken yanından işi bilmeyen ghost riderler ''cüüüüüvvv cüüüüvvvv'' diye geçecekler.
    cbr1907 bunu beğendi.
    Dr. Seuss

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    İyi bir konuya değinmişsiniz üstadım. Bu tip adamcıklar memleketin her tarafında. Ve her fırsatta da buluyorlar bizleri.
    Bana da çatıyorlar. Her fırsatta, hadi takılalım, gaz açalım diyorlar ve ben cesaret edemeyip, mümkün olduğu kadar başımdan savmaya çalışıyorum.
    Tabi evli-barklı olmadığımız için, üniversite öğrencisi olduğumuz için, bu adamlardan kaçmak imkansız oluyor. Hiçbir şey yapamazsa, basıp evine geliyor, başlıyor hadilemeye... Hele de bu adam, okuduğunuz memleketliyse yandınız demektir. Gittiğiniz her taraftan haberi oluyor ve tabiri caiz ise, ucra bir köy yolunda bile sizi bulabiliyor.
    Bazı arkadaşlar yanlış anlamasın ama, bu adamın birde 125 lik, helede cbr 125 i varsa bittiğinizin resmidir

Telefonu kırıp, kimsenin tanımadığı bir motosiklet alıp, birde siyah vizörlü bir kask alıp dağda bayırda çadır kurarak, insandan uzak yaşamak istiyorum.

Diyeceğim o ki, buluyorlar abi. Adam basıp gelip seni bulur, başlar bilgi yarıştırmaya, kafa ütülemeye.

En çok müzdarip olduğum, bi türlü çözüm bulamadığım bi konudur. Yaramı çok pis deştin abi. Allah belalarını versin bu adamların!
    Güvenebileceğimiz tek gözler, kendi gözlerimizdir.

DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    ihakanvardal association press sundu

şaka bi yana güzel anlatım değerli yorumlarınız için teşekkürler.
    Fikrin ne fahişesi oldum ne zamparası-Bir vicdanın bilemem kaçtır hava parası..
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..
    DIŞI SÜKÛN İLE ZAHİR, DERUNU MAHŞERDİR DERUNU MAHŞER..

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel faydalı konu. bi arkadaşın imzasında yazdığı gibi motor üstünde artistliğin sonu figüranlıktır. en iyi motorcu en akıllı mantıklı kullanan motorcudur. böyle lalelerden uzak durmak lazım.
    ihakanvardal, DALGIC_800 ve ÖzLeMKaYrA bunu beğendiler.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Birisi madalya assin boynuna

Motosikleti
    Alıntı APALA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi bir konuya değinmişsiniz üstadım. Bu tip adamcıklar memleketin her tarafında. Ve her fırsatta da buluyorlar bizleri.
    Bana da çatıyorlar. Her fırsatta, hadi takılalım, gaz açalım diyorlar ve ben cesaret edemeyip, mümkün olduğu kadar başımdan savmaya çalışıyorum.
    Tabi evli-barklı olmadığımız için, üniversite öğrencisi olduğumuz için, bu adamlardan kaçmak imkansız oluyor. Hiçbir şey yapamazsa, basıp evine geliyor, başlıyor hadilemeye... Hele de bu adam, okuduğunuz memleketliyse yandınız demektir. Gittiğiniz her taraftan haberi oluyor ve tabiri caiz ise, ucra bir köy yolunda bile sizi bulabiliyor.
    Bazı arkadaşlar yanlış anlamasın ama, bu adamın birde 125 lik, helede cbr 125 i varsa bittiğinizin resmidir

Telefonu kırıp, kimsenin tanımadığı bir motosiklet alıp, birde siyah vizörlü bir kask alıp dağda bayırda çadır kurarak, insandan uzak yaşamak istiyorum.

Diyeceğim o ki, buluyorlar abi. Adam basıp gelip seni bulur, başlar bilgi yarıştırmaya, kafa ütülemeye.

En çok müzdarip olduğum, bi türlü çözüm bulamadığım bi konudur. Yaramı çok pis deştin abi. Allah belalarını versin bu adamların!
    Evli olunca da salça oluyorlar kardeşim merak etme
    ''En çok müzdarip olduğum, bi türlü çözüm bulamadığım bi konudur. Yaramı çok pis deştin abi. Allah belalarını versin bu adamların! ''

sende amma dolmuşsun kardeşim yaranı deşmişim resmen Bilinçli olman ne güzel, bu forumda bulunanların %60 ı bilinçli geri kalanlar da yeni başlamak isteyenler yada ''motor için tavsiye 600rr alıyım mı'' diyenler.
    o bahsettiğin kişilerden uzak durmak çok kolay ama dediğin gibi ansızın karşına çıkıyorlar yada bende geleyim diyorlar. Yok sen gelme, apaçisin sen de diyemiyorsun ama olan sana oluyor.
    APALA ve ÖzLeMKaYrA bunu beğendiler.
    Dr. Seuss

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)