Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

8500 TL Bütçem var ama kararsızım hemde çoookkkk ....

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Selam Arkadaşlar,

32 Yaşındayım, 1.82 Boy 70 Kiloyum. Yaklaşık bir aydır sitenizi takip ediyorum okumadığım karşılaştırma vs. kalmadı toplasan konumla ilgili 300 sayfa yazı okumuşumdur bu siteden

Sorunuma gelince 8.500 TL. bütçem var. 4 yıl önce kendime 0 km mondial 150 RE scooter aldım. İlk motorum olduğundan çin malı aldım gerçi bugüne kadar tık demedi hakkını vereyim ama gerek dengesi gerek hızlanması gerek kalitesi kötü bir motor. Şimdi değiştireceğim. Mondial 150 RE yi bilirsiniz maxiscooter tarzında koltukları olan çok rahat bir motordur. E şimdi totomuz rahata alıştı bozmak istemem. Ben tamamen farklı 3 motorsiklet için seçimime yardım isteyeceğim sizden. Genelde eşimle biniyorum. Yani artçının da rahat edeceği bir motorsiklet olsun diyorum. Bunun haricinde 2011 den eski model olmasın 10.000 KM yi geçmesin. Bi de az yaksın çok kaçsın dermişim siz de varsa bizde alalım dermişiniz. Çok eleme yaptım 3 motora kadar indim.

1. Honda CBR 250R : Bu motorun siyah olanının görüntüsüne vuruldum. Artçının da rahat ettiğini söylüyorlar. E bi de az yakıyo çok kaçıyo honda kalitesi sonuçta. Ama bazen benim bacanakla zevkine günübirlik uzun yola gidiyorum onda regal raptor 250 10b var. Onun totosu uzun yolda rahatken benimki bu motorla yorulurmu acaba...

2. SYM GTS 250 evo : Maşallah 3 Oda 1 salon ev gibi motor. Bu sene fuara 2 defa gittim 1 kere de tam olarak sindiremedim fuarı. 2'sindede oturdum inceledim. Çok rahat motor hatta alacaktım az daha kymco xciting 250 ile çok karşılaştırdım onun süsppansiyon sert biraz da yüksek gözüktü gözüme. Trafikte kymcoyla zorlanırım dedim vazgeçtim sym ye döndüm. Bu motor bana aslında çok uygun ama bunda da 2 tane handikap var; 1. si lastikleri ufak eski motorumdan bilirim küçük lastik zevksizdir, 2. si aynalardan pek bişi gözükmüyor arkayı kollamak lazım sonuçta...

3. Hyosung GV 250 : Totomun rahatı iiçin çok güzel bi motor aslında ama biraz fazlamı yakıyor ne :( Aslında bacanağın çin malı motorundan aynı tarzda daha iyi bir motor gibi gözüktü gözüme. 2 handikabı var ; hava soğutmalı olması ve trafikte rahat hareket edemeyeceğini düşünmem. %60 trafikteyim çünkü. Yani aralardan kolay sıyrılamam sıyrılsamda dur kalklarda hararet yapabilir.

Not: Aslında diyeceksiniz ki bu durumda senin için en uygunu xmax, shadow vs... ama onlara da param yetmiyor. Aldımmı temizini az km li olanını almak istiyorum. Neyse henüz 1 aydır forumda olan bu çaylağa siz üstadlardan anlatabildiğim kadarıyla benim standartlarıma uygun öneri bekliyorum. Bu arada ekipmanım hali hazırda var o yüzden 8.500 TL sadece motora ayırdığım bütçem...

Saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serdar37100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    calibre yi de ekle listene onuda araştır soner isminde bir kullanıcı var sonpol nickli ona sorabilirsin motosiklet hakkında herseyi çok iyi birisi seni aydınlatacaktır emin ol.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı BesimAga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Arkadaşlar,

32 Yaşındayım, 1.82 Boy 70 Kiloyum. Yaklaşık bir aydır sitenizi takip ediyorum okumadığım karşılaştırma vs. kalmadı toplasan konumla ilgili 300 sayfa yazı okumuşumdur bu siteden

Sorunuma gelince 8.500 TL. bütçem var. 4 yıl önce kendime 0 km mondial 150 RE scooter aldım. İlk motorum olduğundan çin malı aldım gerçi bugüne kadar tık demedi hakkını vereyim ama gerek dengesi gerek hızlanması gerek kalitesi kötü bir motor. Şimdi değiştireceğim. Mondial 150 RE yi bilirsiniz maxiscooter tarzında koltukları olan çok rahat bir motordur. E şimdi totomuz rahata alıştı bozmak istemem. Ben tamamen farklı 3 motorsiklet için seçimime yardım isteyeceğim sizden. Genelde eşimle biniyorum. Yani artçının da rahat edeceği bir motorsiklet olsun diyorum. Bunun haricinde 2011 den eski model olmasın 10.000 KM yi geçmesin. Bi de az yaksın çok kaçsın dermişim siz de varsa bizde alalım dermişiniz. Çok eleme yaptım 3 motora kadar indim.

1. Honda CBR 250R : Bu motorun siyah olanının görüntüsüne vuruldum. Artçının da rahat ettiğini söylüyorlar. E bi de az yakıyo çok kaçıyo honda kalitesi sonuçta. Ama bazen benim bacanakla zevkine günübirlik uzun yola gidiyorum onda regal raptor 250 10b var. Onun totosu uzun yolda rahatken benimki bu motorla yorulurmu acaba...

2. SYM GTS 250 evo : Maşallah 3 Oda 1 salon ev gibi motor. Bu sene fuara 2 defa gittim 1 kere de tam olarak sindiremedim fuarı. 2'sindede oturdum inceledim. Çok rahat motor hatta alacaktım az daha kymco xciting 250 ile çok karşılaştırdım onun süsppansiyon sert biraz da yüksek gözüktü gözüme. Trafikte kymcoyla zorlanırım dedim vazgeçtim sym ye döndüm. Bu motor bana aslında çok uygun ama bunda da 2 tane handikap var; 1. si lastikleri ufak eski motorumdan bilirim küçük lastik zevksizdir, 2. si aynalardan pek bişi gözükmüyor arkayı kollamak lazım sonuçta...

3. Hyosung GV 250 : Totomun rahatı iiçin çok güzel bi motor aslında ama biraz fazlamı yakıyor ne :( Aslında bacanağın çin malı motorundan aynı tarzda daha iyi bir motor gibi gözüktü gözüme. 2 handikabı var ; hava soğutmalı olması ve trafikte rahat hareket edemeyeceğini düşünmem. %60 trafikteyim çünkü. Yani aralardan kolay sıyrılamam sıyrılsamda dur kalklarda hararet yapabilir.

Not: Aslında diyeceksiniz ki bu durumda senin için en uygunu xmax, shadow vs... ama onlara da param yetmiyor. Aldımmı temizini az km li olanını almak istiyorum. Neyse henüz 1 aydır forumda olan bu çaylağa siz üstadlardan anlatabildiğim kadarıyla benim standartlarıma uygun öneri bekliyorum. Bu arada ekipmanım hali hazırda var o yüzden 8.500 TL sadece motora ayırdığım bütçem...

Saygılar
    bu üç motora nasıl karar verdin anlamadım
    ben de hanımla birlikte kullandığım için sana cbr dan uzak durmanı şiddetle tavsiye ediyorum

mümkün mertebe chooper bak
    onun dışında sym gayet güzel motordur içine sindiyse burada başlkığı varsa bak derim
    başka motor tavsiye etmemi istersen onuda yapabilirim
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Hyo gv 250 20.000 km istanbul trafiğinde kullandım. Hararet şişme sözkonusu bile değil. Ama trafikde oldukça hantal kalıyor. Resmen yoruluyorsun 30.000 km de GT250 kullandım trafik yada herhangi bir engel konforunuzu bozmuyor 2 kişi performansı harika. Ayrıca arkası çok rahat(mış) )

Gts250 evo aldım bunlardan sonra. Bunu pek fazla kullanmadım. Ama kullanışlı performanslı rahat. Yakıt olarakda 3ü aynı 4.0 litre ortalaması var.

İllaki scoter düşünüyorsan Yamaha xcity 250 olabilir. Büyük teker avantajı seni tatmin edecektri. Yakıtı biraz daha düşük ve trafikde rahat ilerleyen bir motor. Şimdiden hayırlı olsun.

Ha bu arada GT250 comet Gv250 den daha rahat
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Alıntı serdar37100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    calibre yi de ekle listene onuda araştır soner isminde bir kullanıcı var sonpol nickli ona sorabilirsin motosiklet hakkında herseyi çok iyi birisi seni aydınlatacaktır emin ol.
    Tavvsiyen için teşekkür ederim fakat bildiğim kadarıyla calibre çin malı bir motor ss e bineceksem listemde cbr 250 daha mantıklı geliyor.

ichiroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1000L Africa Twin
    o kadar alakasız motosikletler kıyaslamışsınızki super sport chopper gibi keşke 2000 lira daha koyabilme imkanınız olsada sıfır suzuki inazuma alsanız içlerinde en iyisi o olurdu.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Alıntı ichiroo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kadar alakasız motosikletler kıyaslamışsınızki super sport chopper gibi keşke 2000 lira daha koyabilme imkanınız olsada sıfır suzuki inazuma alsanız içlerinde en iyisi o olurdu.
    2000 TL civarı bir paara koyabilsem aslında xmax alacam direk ama maalesef :( Bunun haricinde 4 yıllık bir çin malı scooter tecrübesinden sonra aslında tarz seçmeye çelışıyorum motorlardan çok tarz seçmek önemli galiba...

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Bencede önce tarzınızı belirleyin. Yukarıdaki sıralamada bence ilk üç şöyle olmalı
    1- Sym
    2-hyo gv250
    3-cbr250

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    250 gv yi 16.000 km kullandim satali 4-5 gun oluo bu motor oncelikle hava sogutmali degil hava+yag sogutmali sisme kesinlkkle yapmaz rahat bir motordur yuksek devirlerde harika torku vardir cok dikkat ceken bir motordur bir arkadas hantal demis ama bence cok dengeli ve kivrak bir motor girip cikamayacagi ara yok cbf den gectim ben gv ye hic rahatsiz olmadim arkadaslarla turladigimizda bile cbf in girip ciktigi heryere girip ciktim hemde hic zorlanmadan ben tavsiye ediyorum simdi ne alacaksin dersen cbr 250 aliyorum :-)

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    ille de bu üçünden biri olacaksa mecburen honda. çünkü marka ve kalite farkı. bir de çok karmaşık versus olmuş açıkçası. marka değeri olanların sınıfından değerlendirme yapmanı tavsiye ederim, mesela honda cbr 250r vs yamaha xenter 150 gibi. hani spor motorla skuter karşılaştıracaksan da aynı marka değeri olmalı. inşallah anlatabilmişimdir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)