Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hiç tecrübem yok yaza kadar 600cc motosiklet kullanabilirmiyim?

Motovento
    REKLAM ALANI

Elime 40 bin tl kadar para geçti suzuki gsx-r600 almayı düşünüyorum uzun zamandır motosikletlere merakım var fakat hiç tecrübem yok yaza kadar 3 aydan fazla süre var.100-250 cc motosiklet almayı düşünüyorum tecrübe için 3-4 ay kullanıp satıcam nasıl birşey almamı tavsiye edersiniz.Çinli bir motosiklet mi alıyım ve cc olarak 125-150 cc motosiklet yeterli olmaz mı 600 cc geçmem için 3-4 ayda kullanabilrmiyim 600cc motosikleti ve son sorum gsx-r600 nasıl bir motosiklet iyimidir biraz pahalı ama tavsiye edermisiniz.Cevaplarınız için şimdiden çok teşekür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Önce tecrübe edinmelisin düşük cc başlamak iyidir. Parana da sağlığına da yazık etme.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    0 tecrubeniz varsa , o iş çok zorrrr. yle pat diye öğrenilmiyor Bende 1.000 km öğrendim sanmıstım , kaza geçirdim meğersem öğrenmem gereken çok şey varmıs , ayrıca bu kazada bana çok şeyler öğretti , eski ben yok artık neyse sonuç olarak , acele etme derim ben al 125-150 cc 1-2 yıl takıl bence..
    Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

serdar37100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Okadar deneyimle gsxr ile acı cekmeden cok guzel ölünür.
    xawa ve Angelmarker bunu beğendiler.

3-4 ay kadar düşük cc motosiklet yada scooter kullanıcam toplamda 10bin km yol yaparım bu kadar tecrübe yetmez mi sizce 600cc başlamak için

Motosikleti
    Kuba STR 250

Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    0 tecrubeniz varsa , o iş çok zorrrr. yle pat diye öğrenilmiyor Bende 1.000 km öğrendim sanmıstım , kaza geçirdim meğersem öğrenmem gereken çok şey varmıs , ayrıca bu kazada bana çok şeyler öğretti , eski ben yok artık neyse sonuç olarak , acele etme derim ben al 125-150 cc 1-2 yıl takıl bence..
    Doğrudan 600 cc başlamıyıcam tecrübe için 3-4 ay kadar 150 cc yada 250 cc motosiklet kullanıcam 10 bin km kadar yol yaparım tahmin ediyorum bu tecrübe yetmez mi 600cc başlangıcı için

izmirian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Bu isler sadece kilometre yapmak olsaydi tum taksi soforleri F1 pilotu olurdu ... Acele etmeyiniz. Sabirsizliginizi anliyorum ama temmuz basi bir kaza sonrasi kiriklarin iyilesmesi agustos sonunu bulur ... Emin olun kaliteli 250 lik motorlar da sizin hem gorunus hem performans acisindan mutlu edeceklerdir.
    Saygilar
    Gvn
    serdar37100 ve tosbaaa bunu beğendiler.

Alıntı izmirian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu isler sadece kilometre yapmak olsaydi tum taksi soforleri F1 pilotu olurdu ... Acele etmeyiniz. Sabirsizliginizi anliyorum ama temmuz basi bir kaza sonrasi kiriklarin iyilesmesi agustos sonunu bulur ... Emin olun kaliteli 250 lik motorlar da sizin hem gorunus hem performans acisindan mutlu edeceklerdir.
    Saygilar
    Gvn
    Honda eğitim kursları varmış sanırım 5 ay kadar zamanım var 250 cc motosikletle başlasam kursları tamamen bitirsem yinede yeterli tecrübeye ulaşamam mı yani peki ne kadarlık bir tecrübeden sonra bu motosikleti kullanabilirim

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı scr4m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğrudan 600 cc başlamıyıcam tecrübe için 3-4 ay kadar 150 cc yada 250 cc motosiklet kullanıcam 10 bin km kadar yol yaparım tahmin ediyorum bu tecrübe yetmez mi 600cc başlangıcı için
    Benim 100'lük ve 150'lik 2 tane çinli motorum var. 150'lik motoruma 3 haftadır falan pek binmiyodum. Bugün çıktım 100km kadar gezdim, 3 haftada bile virajlara girmeyi unutmuşum 150 cc olmasına rağmen tedirginlik hissettim ve 17-18 bin km tecrübem var. Sen diyorsun bikaç ay 150'lik kullanıp 600'lüğe geçeyim, o motorların öyle bi hızlanması var aklın durur. Gaz kolunda ufak bir bilek hareketiyle motoru kafana geçirebilirsin. Ayrıca virajlara girmek çok zordur tecrübe ister, acemiyken viraja hızlı girip yolun dışına uçmak işten bile değildir. 150'lik motorla 90 km hızla kolayca döndüğün virajı 600'lük motorun acemisiysen 70-80km hızla bile dönemeyebilir kaza yapabilirsin.

Motosikleti
    Kuba STR 250

hakan 10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton honda cbr 250
    al bi cbr 250 hem seni tatmin eder hemde yavaş yavaş tecrübe edinmiş olursun

DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    Ustalar daha iyi bilir ama amaç görüntü ve ses ise cbr 125 r ile başlayıp cbr 250r ile devam etmek dediğine göre ki dediğinden anladığım - trump towers dan serbest düşüşle uçarak bakırköy semalarını şenlendirmek- daha mantıklı . Ama illa istikbal göklerde diyorsan al bi VFR 1200 F ruhum şaadolsun, binerkende DEISIS in canına değsin dersen nurun ala nur
    Fikrin ne fahişesi oldum ne zamparası-Bir vicdanın bilemem kaçtır hava parası..
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..
    DIŞI SÜKÛN İLE ZAHİR, DERUNU MAHŞERDİR DERUNU MAHŞER..

Motosikleti
    Nc750X
    bende senin gibi düşünüyordum sevgili arkadaşım ama izmirian isimli arkaaşımızınad mantıklı bir şekilde açıkladığı gibi istersen 3 ayda dünya çevresini dolaş yine olmaz o iş. güven bana bende diyordum ki 250 likle 3 ay yeter.Aldım cbr 250 9500 km yol yaptım ve sattım.sonra dedim ki şimdi 600 lüklerden beni en az hangisi üzer yani en kolayı hangisi onla başlarım dedim ve kararımı xj6 dan yana kullandım sonra tam kafaya koydum alıcam (bende kimseyi dinlemedim herkez olmaz olmaz dedi yaparım dedim ) bir abim gitmiş almış benden önce hah dedim tamam şimdi bide deneyeyim olur bu iş kesin dedim ve bindim 78 bg lik xj 6 ya bastım starta gürül gürül ooohhh dedim on numara 4 silindir kendimi dünyanın en mutlu adamı hissettim neyse taktım 1 e cevirdim gazı bi baktım 80 km hemde 3 sn de sonra bidaha yola bakmaya kamadı bi araba fırladı köşeden zor kontra attım geçtim yanından ve hoop döndüm geri geldim 250 metrede 600 lüğe hazır olmadığımı anladım.Yani demek istiyorum ki bi kere gerçekten 600 cc hele gsxr6 küçümsenecek bir motor değil muhtemelen 1. vites 120 falan görür ve anlamassın sen 120 ye nezamaan geldin.Ayriyetten kusura bakma ama muhtemelen motoru artislik olsun diye istiyorsun cayır cayır bağarttırarrak gezceksin tamam yap ama artislik yaparken kaza yaparsan bidaha motor kullanamassın belki hatta belki ölürsün?eğer motoru gerçekten bir tutku olarak almak istiyorsanda alırsın bi 250 lik kendine göre binersin 1-2 sene sonra alırsın artisliğini yaparsın. neyse burda kim ne yazarsa yazsın sen kendi kararını kendin vericeksin ama açılan 985465458964345487488 aynı konuyu okursan sonuç aynı...Saygılar...
    kepenekx bunu beğendi.

Alıntı Angelmarker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende senin gibi düşünüyordum sevgili arkadaşım ama izmirian isimli arkaaşımızınad mantıklı bir şekilde açıkladığı gibi istersen 3 ayda dünya çevresini dolaş yine olmaz o iş. güven bana bende diyordum ki 250 likle 3 ay yeter.Aldım cbr 250 9500 km yol yaptım ve sattım.sonra dedim ki şimdi 600 lüklerden beni en az hangisi üzer yani en kolayı hangisi onla başlarım dedim ve kararımı xj6 dan yana kullandım sonra tam kafaya koydum alıcam (bende kimseyi dinlemedim herkez olmaz olmaz dedi yaparım dedim ) bir abim gitmiş almış benden önce hah dedim tamam şimdi bide deneyeyim olur bu iş kesin dedim ve bindim 78 bg lik xj 6 ya bastım starta gürül gürül ooohhh dedim on numara 4 silindir kendimi dünyanın en mutlu adamı hissettim neyse taktım 1 e cevirdim gazı bi baktım 80 km hemde 3 sn de sonra bidaha yola bakmaya kamadı bi araba fırladı köşeden zor kontra attım geçtim yanından ve hoop döndüm geri geldim 250 metrede 600 lüğe hazır olmadığımı anladım.Yani demek istiyorum ki bi kere gerçekten 600 cc hele gsxr6 küçümsenecek bir motor değil muhtemelen 1. vites 120 falan görür ve anlamassın sen 120 ye nezamaan geldin.Ayriyetten kusura bakma ama muhtemelen motoru artislik olsun diye istiyorsun cayır cayır bağarttırarrak gezceksin tamam yap ama artislik yaparken kaza yaparsan bidaha motor kullanamassın belki hatta belki ölürsün?eğer motoru gerçekten bir tutku olarak almak istiyorsanda alırsın bi 250 lik kendine göre binersin 1-2 sene sonra alırsın artisliğini yaparsın. neyse burda kim ne yazarsa yazsın sen kendi kararını kendin vericeksin ama açılan 985465458964345487488 aynı konuyu okursan sonuç aynı...Saygılar...
    Sanırım haklısın peki 250 lik hangi motosikleti seçiyim iknci el mi olsun sıfır mı?

kepenekx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Angelmarker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...süper acıklama klavyene sağlık...

Motosikleti
    Nc750X
    Alıntı scr4m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım haklısın peki 250 lik hangi motosikleti seçiyim iknci el mi olsun sıfır mı?
    şimdi ben bu soruya taraflı cevap veriyor olabilirim ama mesela ben 183 boyunda 82 kilo bir adam olarak ve hayatım boyuncada racing motor kullanmıyacağımıda düşünerek biraz daha street veya touring veya nakedci olduğum için oturuş pozisyonu parça kalitesi görüntü falan filan bissürü bi çek listesi hazırlayıp sonunda honda cbr 250 r a karar verip almıştım

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:45 ----------

Alıntı kepenekx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...süper acıklama klavyene sağlık...
    teveccühünüz efendim :D

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    honda cbr250 ile başla, yeteri kadar şehir içi ve uzun yol tecrübesi kazandığında 45-60 hp arası en fazla çift silindirli bir 600 cc ile devam edersin. en son piştiğini düşündüğünde sağlam bir 4 silindir ile jübileni yaparsın.
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

2009'da mesajların var, o vakit başlasan bu yaza 600 cc SS alır binerdin . Neyse 250 cc'liklere bakman tavsiyemiz.

EmrE_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    al sıfır honda cbr 250,keyfine bak...baya bi sıkılmadan binersin bence

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)