Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

bu motor alınırmı kawasaki kle500?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Terapist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ön fren maneti yamulmuş o dikkatimi çekti benimde

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Satışını alamayacağın (öyle anladım) motora yanaşma bence.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satışını alamayacağın (öyle anladım) motora yanaşma bence.
    dediğine göre satışında problem yokmuş. Hemen veririm diyo üstünede almış olabilir.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

işten anlayan bir motosiklet tamircisi tanıdığınla birlikte gidip test edin. o yaştaki motosikletin şu anda olmasa bile ileride başına açacağı problemler vardır. ben şahsen 10 yaşından büyük ne motosiklet nede otomobil alırım. zamanında 10 yaşından büyük aldıklarımın başıma açtığı masraflarla sıfırını alırdım.

Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı cool113 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işten anlayan bir motosiklet tamircisi tanıdığınla birlikte gidip test edin. o yaştaki motosikletin şu anda olmasa bile ileride başına açacağı problemler vardır. ben şahsen 10 yaşından büyük ne motosiklet nede otomobil alırım. zamanında 10 yaşından büyük aldıklarımın başıma açtığı masraflarla sıfırını alırdım.
    sende haklısın sonuçta 20 sene

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Valla ben olsam hiç bulaşmazdım. Driftin üstüne eklesen o parayı "0" a yakın ne motosikletler alınır.

O motosiklet üretildiğinde forumdakilerin yarısı dünyada yoktu Klasik desen o da değil... Bence hiç bulaşma
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Şuan 19 yaşında motosiklete biniyorum (XT 600 E). Motorunda yürüyeninde tık yok. Herşeyi neredeyse kendim yaptım diyebilirim. Kendiniz uğraşmayı sevmiyorsanız ve uğraşamayacaksanız kesinlikle almayın derim. Ama atıyorum arka maşa yataklarında oluşan boşluğu gidermek için maşayı sökerim, rulman değiştirtirim, yatak yaptırabilirim gibi cümleler kurabiliyorsanız almanızı öneririm (mümkünse tabi ölü fiyata) Her şey maliyet sonuçta ama bir kere bakım yaparsanız tam olarak yıllar boyu sorunsuz binersiniz. Avrupada 80-90 yıllarına ait tonla motosiklet var. Sorunsuzca biniyor insanlar. Hele ki japon! Örneğim yine xt den olacak ama 80 li yıllarda ürettiği makineyi 2000 li yılların ortasına kadar kullanmış adam. Çatır çatır da satmış. Parça sıkıntısı hiç yok. KLE den de sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum. Japon 1 kere yapar bozulmamak üzere. Çinli alırsınız sıfır 10 gün sonra neyin düşeceği belli değil. Vidalarında loctite bile yok
    TATLIHIZ ve ergün1968 bunu beğendiler.

erays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    hocam yok ya, çok yaşlı motor, yol da yapmış. tekrar satamazsın, uzak dur bence

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Temiz bakılmışsa birazda uğraşılacaksa bal gibi alınır.

Motosikleti
    Yamaha Mt09
    cevaplarınız için çok teşekkürler arkadaşlar. İşte bu forumun bu huyunu seviyorum herkes elinden geldiğince yardımcı oluyor sağolun. Ustayla konuşup sonucunu buraya yazarım.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Bence almalısın.. amasörüne laf eden olmusta suanda yunus motorlarının ön amasörüde öyle.. enduro oldugu için toz bulasmasın diye koymus olabilirlermi ?
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Motoru görmeden incelemeden ne kendisine ne de sahibine iftira atmak doğru değil.
    Yalnız şu net birşey üzerindeki makine kawasakinin kendini kanıtlamış en sağlam makinelerindendir. Gerekli bakımları zamanında yapılmışsa bir sorun yaşayacağını sanmıyorum.
    Yalnız bakımlar eksik gedik yapılmışsa aksatılmış tüm bakımları ve o yapılmamış bakımlara istinaden oluşmuş başka sıkıntılarıda senin halletmen gerekebilir.
    Yaşına değilde bakımına önem vermen daha doğru. Yaşlı ve uygun fiyatlı motor sonuçta mucize beklememek önyargılı yaklaşmamak lazım.

Orası yamuk burası kırık olabilir. Sonuçta bu alet düşen devrilen birşey.
    Ayrıca kafaya takılmayacak sorun , gözünle görebildiğin sorundur.
    zenon bunu beğendi.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Deneme imkanın olursa iyi bir ustayla git, kullan. motorunda problem yoksa 4 bin lira eder. km.ye aldanma, benimki 2005 model dün 70000 oldu
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    2 bin daha ekle 2004 klr 650 al bence.
    astorojna bunu beğendi.
    Para her şeydir diyen, para için her şeyi yapabilendir...
    Nasıl bir hayat yaşıyorsan, öyle ölürsünüz. Nasıl öldüyseniz, öylede dirilirsiniz.
    http://gezginpardus.blogcu.com/

HELLAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    4000 TL YE XT 600 TEMIZ BULABILIRSIN... YURUYEN ..

KLE 500 TİPİ ÇOK ÇİRKİN :(
    ero__ bunu beğendi.
    TRANSALP.GR.COM

Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı özcan1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deneme imkanın olursa iyi bir ustayla git, kullan. motorunda problem yoksa 4 bin lira eder. km.ye aldanma, benimki 2005 model dün 70000 oldu
    hafta içi çok yoğunum sabah 8 akşam 8 çalışıyorum. Bu hafta sonu olmazsa bi tur atarım. Kaporta bi şekilde hallolur kaplama kaynak vs. önemli olan motor iyimi belki yeni yaptırdı bilinmez bu arada abi sen 70000 km hiç rektefe yaptırdınmı.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuan 19 yaşında motosiklete biniyorum (XT 600 E). Motorunda yürüyeninde tık yok. Herşeyi neredeyse kendim yaptım diyebilirim. Kendiniz uğraşmayı sevmiyorsanız ve uğraşamayacaksanız kesinlikle almayın derim. Ama atıyorum arka maşa yataklarında oluşan boşluğu gidermek için maşayı sökerim, rulman değiştirtirim, yatak yaptırabilirim gibi cümleler kurabiliyorsanız almanızı öneririm (mümkünse tabi ölü fiyata) Her şey maliyet sonuçta ama bir kere bakım yaparsanız tam olarak yıllar boyu sorunsuz binersiniz. Avrupada 80-90 yıllarına ait tonla motosiklet var. Sorunsuzca biniyor insanlar. Hele ki japon! Örneğim yine xt den olacak ama 80 li yıllarda ürettiği makineyi 2000 li yılların ortasına kadar kullanmış adam. Çatır çatır da satmış. Parça sıkıntısı hiç yok. KLE den de sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum. Japon 1 kere yapar bozulmamak üzere. Çinli alırsınız sıfır 10 gün sonra neyin düşeceği belli değil. Vidalarında loctite bile yok
    bu motosiklet kaç yaşında?
    bu motosiklet kaç kişinin elinden geçmiştir?
    bu motosikleti kaç kişi bilinçli kullanmıştır?
    bu motosikletin sorun ve sorunları nelerdir?
    bu motosikletin parcaları bulunabilir mi?
    bu motosikletin masraflarını karşılayabilecek maddi durumunuz var mı?
    bu motosikletten anlayan ustası varmıdır? (illaki vardır)
    bu motosiklet zaten temiz memiz bişey olsa o fiyatlara gitmez, 4 binliraya bir de taksit yapıcaklar =)
    bu soruların cevabını verebiliyorsanız mantıklı geliyorsa alınır..
    ama bu iş amortisor keçesi, gidon boşluguyla kalmaz
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motosiklet zaten temiz memiz bişey olsa o fiyatlara gitmez, 4 binliraya bir de taksit yapıcaklar =)
    motorun neden hesaplı ve taksitle olduğunu belirttim. Alacak karşılığı alınmış bi motor. Devrinde en ufak bir pürüz dahi olsa o iş bana gelmez zaten. Motor kısmına gelirsek sürmek, binmek nasip olmadı ama sahibinin dediğine göre yürüyeninde hiç bişey yokmuş. Kısmet olursa hafta sonu bi tur atarım zaten gidişinde az çok belli eder kendini ha bide sağlam bi ustaya götürmekte fayda var sonuçta 20 yıllık makina illaki masrafları çıkacaktır.

Ahalteke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1100 GS
    KLE 500 u tanimayan arkadaslar o siyah korukleri amartisor zannetmis. Korukler tozdan kirden korumak icin. KLE amartisorlerinin sertligi ve yumusakligi arazi veya yolda suruse gore hava basilarak ayarlanabiliyor. Cok az motorda bu teknoloji var. Ayrica KLE 500 motoru guvenirligi icin ucak motoru olarak da kullanilmis.
    KLE 500 ler enduro olarak Transalpin rakibi ama pazarlama yetersizligi nedeniyle Turkiyede cok ragbet gormemis. 2007 ye kadar ayni kasa kullanilmis.
    Forumda motor modelleri sayfasinda Kawasaki KLE 500 sayfasina bakmanizi oneririm.
    Bu motor alinir mi sorusuna ben de yazmis olayim.
    Ben olsam 8000-9000 TL civarinda 2005-2007 arasi baska bir KLE 500 alirim.
    98 model bir KLe 500 e biniyorum. Benim de hedefim ya 2005 civari, az km li bir KLE 500 veya R 1150 GS.
    Herkese guvenli surusler dilerim.
    This is my simple religion. There is no need for temples; no need for complicated philosophy. Our own brain, our own heart is our temple; the philosophy is kindness.- Tenzin Gyatso, 14th Dalai Lama

Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alınabilecek herhangi bir 2004 model makineninde aynı sorunları çıkarmayacağını kimse garanti edemez.

Yıllardır kullanılan arkadaşların da dediği gibi kendini kanıtlamış makine. Parça sıkıntısı olacağını hiç sanmıyorum. Zira naked, enduro ve chopper versiyonlarında aynı makine var. Eh diğer parçalar yine zincir vs gibi zaten değişecek parçalar kalır. Ciğerine 1000 tl gömüldüğünde sıfır makineniz olur. Benim makinemin şükür ki motoru sağlam. Sıkıntı yok. Ama olsaydı onunla da uğraşırdım. Çinli kullanan arkadaşlar hiç boşuna kızmasın ama 1 yaşında çinliye bineceğime 15 yaşında japona binerim daha iyi.
    ergün1968 ve alp_tunay bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)