Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Chopper tipi motorla gezi yapmak icin nasıl bir motor olmalı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Şuan lise öğrencisiyim yol üniversite yolu üniversite hayatım boyunca yazları motorla gezinmeyi planlıyorum yurt içi yurt dışı ( biraz doga meraklısıyım ) patika yollar bunları gercekleştirmek için yazın ve hazırlıkta calısmayı planlıyorum bana 4-5 yıl gidicek ve gezilerde sorun cıkarmıcak bir chopperın motor gücü / motor hacmi / silindir sayısı gibi konularda bilgi verirseniz sevinirim ve marka model önerilerinizi bekliyorum simdiden tesekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Siparişiniz bukadarmı ekleyeceğinizi bişey varmı ? Ona göre personel görevlendirilecek.
    trgy ve namk bunu beğendiler.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    motor hacmi:maksimum 250 cc
    silindir sayısı:tek silindir(az yakıp çok yol kat etmesi için)
    direk olarak isim istiyorsan kuba superligh senin için iyi olur
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

Motosikleti
    Hyosung gv250
    GV 250 dağ,bayır, asfalt her yola gelir artçıya da keyif verir. çok ta yakmaz.arıza da yapmaz satarken sorun olmaz vs......

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Regal raptor daytona 250 cc Beyaz
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

bu motorla uzun yollar yapailirim yani benim gözümü korkuttularda ( tanıstıgım bir kac motor gezgini ) 750 cc den asagısı sni kurtarmaz v motor filan diye :/ cevabınız için tesekkürler ( kuba superligh )

Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Alıntı ege48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motorla uzun yollar yapailirim yani benim gözümü korkuttularda ( tanıstıgım bir kac motor gezgini ) 750 cc den asagısı sni kurtarmaz v motor filan diye :/ cevabınız için tesekkürler ( kuba superligh )
    çok rahat yaparsın, gerek yok 750 cc ye... onu diyenler gözünde çok büyütmüş bu olayı ya da sallamışlar...senin için cc nin küçük olması ve tek silindir olması önemli madem çok gezeceksin o zaman az yakması lazım
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

dogru az yakmalı tesekkür ederim peki motor alırken sıfırmı almalıyım yoksa 2. elmi almalıyım nelere dikkat etmeliyim km kactan fazlasını almamalıyım ?

Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    dogru az yakmalı tesekkür ederim peki motor alırken sıfırmı almalıyım yoksa 2. elmi almalıyım nelere dikkat etmeliyim km kactan fazlasını almamalıyım ?
    sıfır almak her zaman daha iyidir ama 2 veya 3 yaşında sıfır ayarında olan ikinci el uygun fiyatlı motor bulursan daha iyi olur,plaka vs için de para vermezsin fazladan...ikinci el alacak olursan güvenilir usta bulursan gösterirsin.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    gv 250 bence eğer bütçende varsa alabiliceğin en sağlam motor gv 250 dir

v twin motor çift silindir titreşimi az

tek eksi yönü yüksek devirde kullanıma göre yapmışlar yarış motoru gibi onun dışında bir sıkıntı çekmezsin uzun yola falan gelir

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gv 250 bence eğer bütçende varsa alabiliceğin en sağlam motor gv 250 dir

v twin motor çift silindir titreşimi az

tek eksi yönü yüksek devirde kullanıma göre yapmışlar yarış motoru gibi onun dışında bir sıkıntı çekmezsin uzun yola falan gelir

tek eksi yönü yüksek devirde kullanıma göre yapmışlar yarış motoru gibi '' gibi derken ne gibi dez avantajları olur ?

srknbdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki kle 500
    işte senin aradığın motor
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kymco-mukemmell-performans-kazasiz-boyasiz-100535070/detay
    bi gaza bassam googlede arasan bulamazsın

abdullah_03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    kesinlikle gv 250

Motosikleti
    tek eksi yönü yüksek devirde kullanıma göre yapmışlar yarış motoru gibi '' gibi derken ne gibi dez avantajları olur ?
    cruiser motorlar genelde en yüksek torku düşük bir devirde verir örneğin 3500 devir durum böyle olunca motoru düşük devirlerde kullanırsın daha güzel bir ses daha iyi bir kullanım sağlar sana gv 250 de en yüksek torku sanıyorum 7500 devirde veriyor yani eksi yanı derken sürüş konforu açısından söyledim

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Gv 250 güzel motor ama daha da az yakmasını istiyorsan keeway superlight 150
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

thepope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --
    bnede keeway superlıght 150 var bu motor bence sıradana çinli kanuni mondial gibi motorlardan kaliteli bir motor bakım yapıldıkça sorun çıkarmayan bir motor yakıtınında motor yattığı için test edemedim

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cruiser motorlar genelde en yüksek torku düşük bir devirde verir örneğin 3500 devir durum böyle olunca motoru düşük devirlerde kullanırsın daha güzel bir ses daha iyi bir kullanım sağlar sana gv 250 de en yüksek torku sanıyorum 7500 devirde veriyor yani eksi yanı derken sürüş konforu açısından söyledim
    peki uzun yolda insanı yorar mı ?

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Doga seven ve patikalara dalmak isteyen biri için yanlis bir tarz pesindesin.
    Cruiser motosikletler sana uygun degil.
    Vazgeçmeni öneriyorum.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    peki uzun yolda insanı yorar mı ?
    sesi yorar, yani beni yoruyor ya uzun yolda müzik dinlemem lazım yada kulak tıkacı kullanmam lazım ama performans olarak bir sıkıntı yok gerçi benim egzosun susturucusu çıkarılmış orjinal hali nasıldır bilmiyorum ama benim 3-4 bin devirdeyken bile baya yüksek ses veriyor

yolda müzik dinlemeyi severim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:46 ----------

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doga seven ve patikalara dalmak isteyen biri için yanlis bir tarz pesindesin.
    Cruiser motosikletler sana uygun degil.
    Vazgeçmeni öneriyorum.
    sizce nasıl bir motor tercih etmeliyim ? sadece doga icin degil aslında ama patikada tırmansa fena olmaz diye düsünmüstüm ben

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler