Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

uzun yol yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Alıntı ÖzLeMKaYrA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yol değil şehir içinde de sağ şeritte 60'la giderken sellektör yapıyorlar, bende sola sola veriyorum şeridi ortalıyorum hızımı düşürüyorum ve o beni geçmek zorunda kalıyor... Yada ışık kırmızı yanıyor bende yavaşlıyorum ne fren nede gaz, tabi arkamda araba varsa hafif frene basıyorum ışığım yansın diye, ama hala geçmeye ve hızlı gitmeye çalışıyorlar, ışıklarda durmaya birkaç saniye erken varmak için...
    Motoru aldığım 2. gün Kuşadası-Bodrum yapmak zorunda kaldım.İlk başıma gelen sollarken önüne kıran bilinçsizler.Bazen o kadar sinirlendiriyorlar ki elimi kaldırıp ne oluyor der gibi yapıyorum arkamdakine dibimde vallahi.Daha geçen ay Aydın'a gittim hafis sol yaptım ama şeritten taşmadım bu sefer sağlama çalıştı biri beni Bu memlekette motor sürmek suç vallahi

@Hüseyin lütfen koruma ekipmanlarınızıda unutmayın.Soğukta eklemlerinizide iyi koruyon.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

4 mevsim Mont var zatende dizler biraz sıkıntı. Soğukta gitmek pek uygun sayılmaz yaza erteleriz o zaman acil değildi zaten. Amaç hem eğlenip hem de uzun yol deneyimi kazanmak soğuk bu eğlenceyi engelleyebilir

tezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MR 150
    Arkadaşım benden tavsiye.Nerede başına gelir bilinmez belki hiç gelmez ama sen yinede yedek bir gaz teli ve debriyaj teli edin Birde yanına düz-yıldız tornavida pense bulundur.Daha geçenlerde köylere yaptığım gezi dönüşü gaz telim koptu.Neyse evime çok uzakta değildim kucakladım motoru öyle döndüm.Ya köyde kopsaydı ne yapardım bilmiyorum.Sende bir takım tel ayarla.Şimdiden iyi yolculuklar.

Alıntı tezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım benden tavsiye.Nerede başına gelir bilinmez belki hiç gelmez ama sen yinede yedek bir gaz teli ve debriyaj teli edin Birde yanına düz-yıldız tornavida pense bulundur.Daha geçenlerde köylere yaptığım gezi dönüşü gaz telim koptu.Neyse evime çok uzakta değildim kucakladım motoru öyle döndüm.Ya köyde kopsaydı ne yapardım bilmiyorum.Sende bir takım tel ayarla.Şimdiden iyi yolculuklar.
    inşallah bi.sorun olmaz da ıssız bi yerde kalıp da yapamakmaktan orda kalmaktan korkmuyo değilim

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    250 km o kadar abartılacak yol değil.
    80 km/h hızında gidersen hem sen hemde motor rahat eder.Sıkı giyin bide sakın yolculuk esnasında çok düşünme eğer düşünürsen dalgınlığına gelip kaza yapabilirsin.
    Sağ salim istediğin yere varman dileğimle
    Ben 100 lük kubam ile Balıkesir'den Bursaya gelip tekrar geri döndüm.
    Gece yolculuk yapmaman daha iyi olur çünkü tırlar sıkıştırabiliyor.
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

tezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MR 150
    Yapamamaktan korkma En zoru gaz teli değiştirmek Oda 10 dk alıyor basit bir püf noktası var Bende nasıl değiştiğini bu sitede Mengü16 arkadaşımdan öğrendim ve hallettim.Eğer çevrende bu işlerden anlayan biri varsa yola çıkmadan nasıl yapılır öğren derim.

Alıntı Karlıyollar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    80 km/h hızında gidersen hem sen hemde motor rahat eder.Sıkı giyin bide sakın yolculuk esnasında çok düşünme eğer düşünürsen dalgınlığına gelip kaza yapabilirsin.
    tavsiyelerin için teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:23 ----------

Alıntı tezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapamamaktan korkma En zoru gaz teli değiştirmek Oda 10 dk alıyor basit bir püf noktası var Bende nasıl değiştiğini bu sitede Mengü16 arkadaşımdan öğrendim ve hallettim.Eğer çevrende bu işlerden anlayan biri varsa yola çıkmadan nasıl yapılır öğren derim.
    öğrenirm gitmeden

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O nasıl bir suç. Etkinliği paylaşmak için izin mi gerekiyor?
    Öye hatırlıyorum bir yerlerde yazıyodu garip bir tanımı vardı banlanma sebebinin.

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    Alıntı Karlıyollar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tırdan hariç kedi köpekde çıkıyor hadi kedi neysede köpek pek pis oluyor...
    İte kopuğa dikkat.

MENGÜÜÜÜ
    imzandaki alırsan honda pantolonda gider donda derken ne dimek istedin anlatıversene
    "men dakka dukka"

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı amaninmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İte kopuğa dikkat.

MENGÜÜÜÜ
    imzandaki alırsan honda pantolonda gider donda derken ne dimek istedin anlatıversene
    Alıntı SercanNakip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alırsın Honda pantolonda gider Donda
    Birisi böyle bi yazı paylaşmış bende beğendim imza yaptım
    amaninmb bunu beğendi.

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Alıntı amaninmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İte kopuğa dikkat.

MENGÜÜÜÜ
    haklısın onu unutmuşum köpekler tehlikeli

rev'it - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 2012,,/ 125 UAG
    her türlü gidersin ama motor devrini 9000 üzerine çıkarma yani kırmızı çizgiye gelmesin.onun dışında sabit 110la gidersin (tabi mondial göstergesine göre 110 yoksa 110 la felan gittiği yok fazla gösteriyor) hiç durmadan motora bişey olmaz merak etme.bende mondial 125 uag ile 250 km yapmıştım nerdeyse durmadan hemde adana sıcağında yazın ortasında.en önemli şeyler motor yağının temiz olması ve motor devrini çok fazla yükseltmemen.
    live fast, die young
    I am fucking crazy, but I am free

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    mg sağlamdır yolda bırakmaz eğer bakımlıysa
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Alıntı rev'it adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her türlü gidersin ama motor devrini 9000 üzerine çıkarma yani kırmızı çizgiye gelmesin.onun dışında sabit 110la gidersin (tabi mondial göstergesine göre 110 yoksa 110 la felan gittiği yok fazla gösteriyor) hiç durmadan motora bişey olmaz merak etme.bende mondial 125 uag ile 250 km yapmıştım nerdeyse durmadan hemde adana sıcağında yazın ortasında.en önemli şeyler motor yağının temiz olması ve motor devrini çok fazla yükseltmemen.
    teşekkür ederim tavsiyelerin için zaten 110 yapmaya gerek yok o kadar hıza bi de motor düz yolda uzun süre aynı devirde gidince gücü azalıyor çekiş düşüyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:18 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mg sağlamdır yolda bırakmaz eğer bakımlıysa
    bakımlı zaten tertemiz motor 2011 model daha 4500 km de

İyi akşamlar,
    Ben hiç Motosikletle uzun yola çıkmadım ama bence Uzun yol biraz zor. Keyifli olan bir sürü yanı var ama yolda kalma riski beni hep tedirgin eder :( Ben eğer böyle bir işe kalkacak olsam, tek olmazdım, muhakak bir grupla hareket ederdim ve ayrıca muhakkak Motosiklet yol Yardım Asistans Kartı alırdım. Bu tip uzun yollarda insanın başına gelebilecek bir sürü olay var, en azından riskleri en aza indirmiş olurdum.

Alıntı Gataca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar,
    Ben hiç Motosikletle uzun yola çıkmadım ama bence Uzun yol biraz zor. Keyifli olan bir sürü yanı var ama yolda kalma riski beni hep tedirgin eder :( Ben eğer böyle bir işe kalkacak olsam, tek olmazdım, muhakak bir grupla hareket ederdim ve ayrıca muhakkak Motosiklet yol Yardım Asistans Kartı alırdım. Bu tip uzun yollarda insanın başına gelebilecek bir sürü olay var, en azından riskleri en aza indirmiş olurdum.
    bence de tecrübesi olmayan biri içintek gitmek pek iyi değil grupça gitmek en iyisi tavsiyeleriniz çin teşekkür ederim bende sizin gibi yolda kalıpta yapamayacağım birşey olmasından korkuyorum

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)