Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Bir Heves Başladı Öneri/Destek/Bilgi İstiyorum..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Maxod - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Breton s100
    Al bi tane enduro çık daga bayıra kimse sormaz ehliyet ruhsat plaka diye gönlünce gez
    quem4R bunu beğendi.
    Kanuni Breton S100 2013 Kırmızı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ÖzLeMKaYrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki An 125 HK, RKS Titanik, RTR TVS Apache
    Alıntı skyytr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bizim motorcuya çok kızmıştım bana sormadan. Chip taktırdı diye ama kendim deneyince gözlerime inanamamıştım Tabi çin malı elektrikli scooterın hız ibresi %kaç hatalı gösterir o tartışılır ama şehiriçi kullanım ve son sürat olumlu şekilde artıyor.
    Düşen şey akünün kullanım süresi ciddi oranda düşüyor !

Elektrikli bisikletim vardı benimde, onda devir saati vardı km saati yoktu, devir 60'a kadar çıkıyordu, ama hızı en fazla 45 km idi araba ile bakmıştı babam... elektrikli bisikletlerde km saati yok galiba...
    Motor ölüm korkusu değil, yaşam sevincidir...

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Şöyle kaliteli bisikletler var karbondan komple ağırlığı 800gr felan 3 pedal atıyorsun uzun metreler gidiyor. dağ bayır hopla zıpla felan. Hemde sağlıklı. Ver gaz ver gaz kilo aldık. )
    ,
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Önce bilinçleneceğiz.
    Motor almak işin en kolay kısmı.

Bak ne güzel söylemişsin; üniversite düşünüyorum diye.
    Zihnen üniversiteye hazır olmadan ne üniversiteye git, ne motora bin..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Ruhsat,plaka uğraşmak istemiyorsan kendine biraz para birikirip hafif, günlük yaşamda yormayacak bir bisiklet almanı öneririm. Gerçi ehliyet almakta bi sorun yok çok kolay geçilen bir sınavı var ayrca da çok rahat kullanabileceğin 125,150 cc lik motorlar mevcut makul fiyatlara. Bana kalırsa bunlara biraz göz at bir iki dene bulabilirsen ondan sonra karar ver çünkü bu bir tutku ve bir kere içine girince kolay kolay çıkılmıyor. Hatta kolaylık olsun diye scooter en iyi seçenek bence hem çok az yaıyor hemde çanta vs. taşıyabileceğin bölmeleri mevcut sonuçta öğrenciyiz mutlaka lazım oluyor.
    quem4R bunu beğendi.

quem4R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam elektrikli bisiklete chip takınca beyin felan yanıyormuş servisler önermiyor.

Alıntı KaPTaNHaSaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle kaliteli bisikletler var karbondan komple ağırlığı 800gr felan 3 pedal atıyorsun uzun metreler gidiyor. dağ bayır hopla zıpla felan. Hemde sağlıklı. Ver gaz ver gaz kilo aldık. )
    ,
    Şöyle demişsiniz ama ne resim var ne adı sanı var biraz detaylandırabilir miyiz?
    #Blog { yaratilmamisbiryaratik.blogspot.com/ }

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    Alıntı DarkKnight adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir tane daha bi bitmediniz örneği.
    Forumda bir arkadaş vardı bu durumlara "Bi Bitmediniz Hımmmmına" diye başlık atardı

Neyse. Scooter - Mopet bile kullanacaksan ehliyet al kardeşim. Hem kendi iyiliğin hem Allah korusun kaza yapınca karşıdakinin iyiliği için.
    Elektriklileri tavsiye etmem. Aküleri çabuk bitiyor - ölüyor. Çip ömrünü çabucak doldurup bozuluyor. ve Çipini Elektronik Beynini yapması çok fahiş fiyatları buluyor. Ve Verdiğin paraya yazık. Ki hızlı modelleri 1600 Wattlıları olması lazım onlarada ehliyet isteniyor diye biliyorum.

Hala 2 teker dersen bir Scoot - Kron markalarında bisiklet olur - Yada eskilerin gazelle - minarelli vs vardı onlar çok hızlı - seri bisikletlerdi tabi karbon oları yani yaklaşık 1000-2000 lira arası fiyatlıları. Onları daha çok öneririm. Bende Eskiden bisiklete (VELESPİT) e çok binerdim. En Son Salcano Apollo almıştım o zaman 4-5 yıl önce 600Tl'ye ön arka disk frenli 24 vites falan. onlarıda öneririm fazla para vermem dersen. Konya'da genelde düz memleket. Çarşı-Kampüs arası 25-30 Km var ben güzel güzel 2 Redbull Çakar çıkardım
    quem4R ve DarkKnight bunu beğendiler.
    "men dakka dukka"

skyytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    http://www.volta.com.tr/default.asp?islem=menudetay&id=564&catid=918&detay =evet

Bir incele istersen tamamen elektrikli 50 ekonomik modda 70 aku yiyen modda chipe falanda gerek yok .
    Sen forum da bazi arkadaslar oluyor yasim tutmuyor ancak illa ehliyetsiz motor kullanicam diyen kesimden degilsin belli , akli basinda bir arkadasimizsin .
    Sana yolladigima benzer elektrikli bir arac senin icin bicilmis kaptan . Benim motorcumun kullandigi hatta bundanda guzeldi Metro Gross Market ten almistim . Bu chip isi devamli tam gaz gidersen illaki motorun bi yerlerine zarar verir ama tabi araclardada bilincsiz yapilan cogu modifikasyon araclarimiza ciddi zararlar verebilmekte . Senin aracinda cok bi problem yaraticagini dusunmuyorum .

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:01 ----------

Elektrikli deyipte sakin kasksiz ve korumasiz kullanayim deme olurmu
    quem4R bunu beğendi.
    "Nasıl ki insan bedeni %90 sudan ibarettir, motosiklet sürücülüğü de % 90 bakıştır."

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Ehliyetsiz, ruhsatsız, plakasız motosiklet olmaz.Bu işi yapacaksan işe kurallara uymakla başlaman tafsiye olunur. Elektrikli bisikletlerin ayarlarıyla oynayıp aşırı hız yapmayı planlıyorsan, ilgili aracın frenleri, tekerlek rulmanları ,kasası, v.s. bu aşırı hızı kaldırır mı? 40-50 ile bile gitsen kask ,eldiven, dizlik şart. Bir düşersen, allah korusun epey kırık olabilir.Bu iş biraz pahalı ve titizlik gerektiren bir iştir.

quem4R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı skyytr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.volta.com.tr/default.asp?islem=menudetay&id=564&catid=918&detay =evet

Bir incele istersen tamamen elektrikli 50 ekonomik modda 70 aku yiyen modda chipe falanda gerek yok .
    Sen forum da bazi arkadaslar oluyor yasim tutmuyor ancak illa ehliyetsiz motor kullanicam diyen kesimden degilsin belli , akli basinda bir arkadasimizsin .
    Sana yolladigima benzer elektrikli bir arac senin icin bicilmis kaptan . Benim motorcumun kullandigi hatta bundanda guzeldi Metro Gross Market ten almistim . Bu chip isi devamli tam gaz gidersen illaki motorun bi yerlerine zarar verir ama tabi araclardada bilincsiz yapilan cogu modifikasyon araclarimiza ciddi zararlar verebilmekte . Senin aracinda cok bi problem yaraticagini dusunmuyorum .

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:01 ----------

Elektrikli deyipte sakin kasksiz ve korumasiz kullanayim deme olurmu
    Eyvallah bu iyi oldu
    #Blog { yaratilmamisbiryaratik.blogspot.com/ }

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    hala anlayamıyorum bu mantıksız konusmaları. elektrikli bisikletmiş 80km'ymişş. oof of. biraz mantıgınızla dusunun lütfen.

kardeşim ehliyet plaka ruhsat istemiyosun, istemiyosan köy yollarından baska hiçbir yerde kullanamazsın ki İstanbul gibi bi yerde hayatta kullanamazsın bunu aklına sokmaya calıs.
    Ehliyet'ini al, motosikletini uygun olarak bişey bak. ne bileyim Cub'lara bak bu 100lük yatay motorlular en fazla 80-90 gider, dik bayırlarda 3 yemez ama 2 rahat cıkar. küçük motosiklettir heryere girer çıkar 90 kilo gibi bi agırlıgı vardır rahattır. Plaka ve ruhsatını da yaptın mı tamamdır. 1000tl'ye bulursun 2.el Cub fakat 0'ları 1600-2250 arasında çinlilerin.

*Ehliyetim , plakam , ruhsatım olmasın düşüncesini aklından cıkar. yok cıkarmam dersen ya motosiklet kullanma ya da bu forumda çok gezinme bence..
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)