Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bir Heves Başladı Öneri/Destek/Bilgi İstiyorum..

Motovento
    REKLAM ALANI
    quem4R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamun Aleykum.

Öncelikle Adım Ömer Faruk 18 Yaşındayım. Lise son sınıf okuyorum, üniversiteye hazırlanıyorum. İstanbul'da ikamet ediyorum. Üniversiteyi Ankara'da düşünüyorum..

Bi motor hevesi geldi sebebi yoğun şekilde bisiklet kullanmam Vasıta olarak araba daha geri planda duruyor başlıca sebebi TRAFİK. Ne bileyim bisikletle geziyorum tozuyorum kimseye ihtiyacım olmadan kimse karışmadan her yere girip çıkabiliyorum. Motoru da yorulmadığı için istiyorum

Başta istediğim ne plaka ne ruhsat ne ehliyet olmayacak.

Elektrikli bisiklet ve mobiletlere baktım. Elektrikli bisiklet hem 40 km/s hız yapıyor hemde şarj süresi uzun (8 saat) şehirler arası gitmek istesen kaldırma ek olarak şehir içi yokuş sıkıntısı var. Mobilet çok ses yapar dikkat çeker polis sıkıntı yapar vs. diyenler oldu.

Motor kullanan bi arkadaşım "Ne yapıcaksın motoru soğukta kullanılmıyo sade yazın kullanırsın kışın kullanamazsın..." gibisinden bir şeyler söyledi. Ne yapsam ne etsem bilemedim kendimi burada buldum beni aydınlatır mısınız?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    plaka,ruhsat ve ehliyet istemiyorsan az yoran bir bisiklet al,motor işine de hiç girme neden dersen bu dediklerin olmadan bir kazaya felan bulaşırsan Jackie Chan bile gelse seni kurtaramaz...hem bir heves başladı demişsin heves gelip geçicidir ama tutku kalıcıdır ve bizler motora tutkuyla bağlıyız bizdeki geçmez de bitmez de...
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    iyi günler istanbulun neresinde oturuyorsunuz ehliyetsiz plakasız ruhsatsız polis görünce her motorda polis sıkıntı yapar çevirirse elektrikli bisiklet akü ömrü 1 yıl 1 yıl sonra akü değiştieceksin yaklaşık 100 tl ve gücü asla yetmicek

mobilet tatmin eder ama polis yine sıkıntı yapar

sesini sen orhanlıda oturmuyorsan şehrin sesinden duymaz zaten orhanlıda da otursan kimse karışmaz

mobilet al merkeze çarşiya pazara inme adam akıllı kask tak apaçi lik yapmadan kullan hiç birşey olmaz ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:08 ----------

serdar beye katılıyorum tutku farklıdır ve bu bir aşk bir tutkudur ben bu tutkuya bunda 13-14 yıl önce mobilet le başladım 1964 pejo 106 diye geçen modellerin kırmızısıydı

Heves tutkuya dönüşebilir yeterki önüme engeller çıkmasın

Mobilete polis neden laf yapar ?

Hem plaka ruhsat olsa bile ülkenin %20si ehliyetsiz takılıyor o nasıl olucak

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:17 ----------

Bir de 50cc makinelere evrak gerek yokmuymuş neymiş doğrumudur? 50cc ne kadar verim alınabilir? tavsiye edermisiniz?
    #Blog { yaratilmamisbiryaratik.blogspot.com/ }

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı quem4R adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sen %20 lik kısımdan olma
    olcaybr bunu beğendi.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

babaduru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yılların Eskitemediği Peugeot 103-CBR 250 R(2011)
    Aynı durum bendede var 18 yaşındayım ben motosiklet almayı ileri bir tarihe atıp güzel bi bisiklet aldım birde mobiletim var şimdilik yeterli önce ehliyeti alalım gerisi kolay

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE

önüme engeller çıkmasın diyorsun ama ne ehliyet var ne plaka ne de ruhsat...
    mobilete polis laf yapmaz ehliyet ruhsat plaka olduğu sürece
    ülkenin yüzde yirmisinin ehliyetsiz takılması senin gibi düşünenlerin varlığından dolayı...
    birde olaya şu yönden bak,bu şekilde bir kazaya karışırsan ne olacak cezalar ard arda gelecek...herhangi bir kazada haklı da olsan haksız duruma düşeceksin...birine motorunla zarar versen içerden çıkamazsın,örnekleri çoğaltmak mümkün ama sana burda ne kadar laf anlatırsak anlatalım bildiğinden şaşmayacaksın...

son olarak,birazdan motosiklet.net sakinleri seni topa tutmaya gelir...hazır ol
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

ben sadece bilgi almaya çalışıyorum..

EmrE_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Sana tavsiyelerimi yazıyorum.Seç birini ;) :
    1-Aynen bisiklete devam.
    2-Bisiklet beni yoruyor diyorsan al bir akülü bisikletlerden.Hem içinde motor tutkun varsa ortaya çıkar belki.Hem trafiğe alışırsın.
    3-Eğer hemen ehliyet almak istiyorsan ikinci tavsiyemi boş ver. Hemen ehliyeti alıp bütçene uygun gerçek bir motosiklet al. Ve tutkunun keyfini sür ;)
    quem4R bunu beğendi.

Elektrikli bisiklet 40 KM/S çok az değil mi 8 Saat şarj süresi çekilir mi

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    az mı ? şehir içinde neyine yetmedi kardeşim

skyytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Elektrikli bisiklet veya motorlar , chip uygulaması ile 80 km çıkabiliyor . Ancak çok sessiz oldukları için trafikte seni farketmez çoğu sürücü .
    En azından yasal bir araca binmiş olursun.
    Mobilete gelince , mobilet veya scooter illaki ehliyet şart.
    Sebeplerini binlerce kez ehliyetsiz arkadaşlara anlattık forumu incelersen senin gibi ehliyetsiz kullanmayı düşünen binlerce mesaj bulucaksın.
    Sen al bir elektrikli taktır chipini yaz aylarında bin derim.
    quem4R bunu beğendi.
    "Nasıl ki insan bedeni %90 sudan ibarettir, motosiklet sürücülüğü de % 90 bakıştır."

Bir tane daha bi bitmediniz örneği.
    amaninmb bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı skyytr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elektrikli bisiklet veya motorlar , chip uygulaması ile 80 km çıkabiliyor . Ancak çok sessiz oldukları için trafikte seni farketmez çoğu sürücü .
    Mobilete gelince , mobilet veya scooter illaki ehliyet şart.
    Sebeplerini binlerce kez ehliyetsiz arkadaşlara anlattık forumu incelersen senin gibi ehliyetsiz kullanmayı düşünen binlerce mesaj bulucaksın.
    o aletler 80 km yi mümkün değil kaldıramaz giderken yolda dökülür yani

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:52 ----------

http://www.google.com.tr/url?sa=i&source=images&cd=&docid=n0A2r-dMBFBL8M&tbnid=zceFFpnv6kc6eM:&ved=0CAgQjRwwAA&url =http%3A%2F%2Fwww.elektriklibisiklet.gen.tr%2Fsalc ano-vienna%2F&ei=CCAQUZqaKM6BhQeHrIH4Cg&psig=AFQjCNH4b 89m4rcQGfwhpSBzOSwcOqo1RQ&ust=1360097672710877
    bu aletin 80 km yaptığını düşünemiyorum :D

Böyle birşey varsa gayet iyi detaylandırabilirmiyiz chip işini ?

Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Bende bizim motorcuya çok kızmıştım bana sormadan. Chip taktırdı diye ama kendim deneyince gözlerime inanamamıştım Tabi çin malı elektrikli scooterın hız ibresi %kaç hatalı gösterir o tartışılır ama şehiriçi kullanım ve son sürat olumlu şekilde artıyor.
    Düşen şey akünün kullanım süresi ciddi oranda düşüyor !
    quem4R bunu beğendi.
    "Nasıl ki insan bedeni %90 sudan ibarettir, motosiklet sürücülüğü de % 90 bakıştır."

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Bisikletine elektrikli motor kiti al, hızlı şarj olan güçlüde bi batarya çek altına pöfür pöfür gez uğraşma birsürü dertle Heybeliada da görmüştüm gayet kaliteli motor ve batarya satan biyer. Bi araştır derim...

Bi süre sonra kesmezse ön tekerleğede bi motor takarsın birde ekstra batarya gücü kuvveti iyice yerinde olur. Ayrıca bu şekilde yaparsan 40km/h sürati rahatlıkla misli misli aşıyorlar, senin bahsettiğin 40km/h yasal sınırlar yüzünden hazır satılan modellerde var

skyytr ve quem4R bunu beğendiler.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Böyle birşey varsa gayet iyi detaylandırabilirmiyiz chip işini ?
    Elektrikli scooter servislerine danışıp ögrenebilirsiniz Chip dediğim şey arabalarda kullandığımız yazılım yüklü bir chip değil , elektrik motoruna giden bir parça değiştiriyorlar . Pahalı bir ürün değil.

Elektrikli scooter servislerine danışıp ögrenebilirsiniz Chip dediğim şey arabalarda kullandığımız yazılım yüklü bir chip değil , elektrik motoruna giden bir parça değiştiriyorlar . Pahalı bir ürün değil.
    bunu sorucam teşekkür ediyorum

yapıcı olmak böyle bir şey direk olumsuz eleştiri yapmadığınız için ayriyetten teşekkürler

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    80 ile giderken frenlemeyi nasıl yapacak peki ? en fazla 40 a kadar çıkabilen aletin fren sistemide o hıza göre düzenlenmiştir. Bunuda iyi düşün

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)