Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Koruma Ekipmanları Büyük Sorun Rüyalarıma Girer Oldu artık YETER (detaylı anlatım)

Motovento
    REKLAM ALANI
    skyytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Kask konusundada ucuza gitme derim. AGV & NOLAN ne marka olursa olsun mutlaka dene. Şöyle dükkanın içinde kask takılı şeilde 10-15 dakika bekle . Sıkıcaksa başını ağrıtıcaksa orda ağrıtsın aldıktan sonra pişman olma.
    Kışın kullanmayı düşünüyorsan pinlock özelliği olan bir kask bak .
    Şöyle hesap yapsak
    400 Kaska
    750 Mont ve Pantalon
    150 dainese eldiven
    İçlik ise en uygun decathlon mağazalarında var şiddetle tavsiye ederim.
    Kalan paraylada bot ve bellik .
    Ama emin ol bitmiyecek ben motorun parası kadar nerdeyse koruma ekipmanıma para verdim taksit taksit ödüyorum .
    Yok kedi kovucu spray , motora örtü , yağmurluk , uzun yol için kulak tıkacı , intercom , vs vs
    Önce kendine para harca , paranın yettiği en üst koruma ekipmanlarını almaya çalış .
    Bazı arkadaşlar parasının son kuruşuna kadar harcayp motor alıyorlar sonra sıfır koruma geziyorlar.
    Ben mesela xmax alsaydım koruma ekipmanına hiç param kalmıyacaktı gittim xenter aldım kalan paramlada önce kendime içimin sindiği ekipmanları daha sonra artçıma tam set ekipman aldım.
    Kazayı , Ekipmanları vb şeyleri kafana takman çok normal. Yeni bir hobi ve yaşam tarzıdır motrsiklet keyif almaya bak.
    M.balibey bunu beğendi.
    "Nasıl ki insan bedeni %90 sudan ibarettir, motosiklet sürücülüğü de % 90 bakıştır."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://altinelbiseliadam.blogspot.com/search?updated-max=2012-04-11T01:40:00-07:00&max-results=4&start=4&by-date=false şu linkteki korumlar hakkındaki yazıya göz atmanı tavsiye ederim ce onayı hariç korumların üzerinde bulunması gerekn en 1621- 1 yada 2 lerden de söz etmiş Barkın abi revit air monta gelecek olursak bende bu yaz aldım 385 tl saymıştım haziranda ama her kuruşunu hak ediyor ağustosda yaklaşık 15 dk sağnak şeklinde yağmura yakalandım mont damla su geçirmedi fakat altımdaki nitro 4 mevsimlik pantalon altına kaçırmışsın misali a kısmından aşağıya doğru su geçrmişti ayrıca 4 mevsimlik mont yada pantolon önermem kışın üşütüyor yazınsa terletiyor ben yaptım o hatayı aman dikkat et
    rapcib bunu beğendi.

Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    Bir kaç arkadaşta deyinmiş bence artçı işini sonraya ertele ve kendine tam korumalı bir pantolonda al

Motosikleti
    yok
    Üstad aynı olayları bende hesaplıyordum. Bir anda sevdiğimden ayrıldım. Şİmdi tek mont tek kask bakıyorum. He kötü mü oldu hayır daha iyi mont daha iyi motor alacağım çok mutluyum (at yalanı....)

Ben baya araştırdım. Kask'ta marushin777 var ondan almayı düşünüyorum zira en önemli ekipman kask. Mont'ta revit'in tarmac air ve air diye iki fileli modeli var bunları veya hudsonun tekstil robocop modelini alacağım. Zira piyasa'da kime sorsam bunları al diyor.

Deri mont bakarsan ikinci el 300'e bulursun. Ama deri yazın adamı terletir kışın üşütür derler. Ondan deri montla pişebilirsin. Fileli montlarla da 10 15 derece de bile üşürsün diyorlar ona göre..

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Almayı düşündüğün montu bende kullanıyorum. Bayan modelini de eşim kullanıyor. Özellikle bayan olanı kesinlikle çok hoş bence, eşimde keyif alarak kullanıyor montu tavsiye ederim.
    rapcib bunu beğendi.
    ..::.. GO ..::..

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    motosiklet eğitimi de giriyor mu rüyalarına? aman diyeyim artçı ile diyorsun ikinizin de bilgi edinmesi tecrübe edinmesi şart. bu arada mağazaları da dolaş giy bak üstüne burda önerilenleri dene yani
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

rapcib - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250R
    Herkesin yazdıklarını teker teker okudum ..

- Aslına bakarsanız artçı konusunda motora alışmadan zaten başkasının canını riske atmam .
    - Eğitim derseniz herkes ölene kadar eğitim almalı yaşı yok yani öğrenmenin , ne her şeyi biliyorum derim nede bildiğim şeye bilmiyor. Eğitim olarak hondanın sürüş eğitimlerine gideceğim zaten ..
    - Uzun uzun araştırdım mağazalar falan giyip çıkarmadığım ne bir mont ne de kask kaldı ama gittiğimde öne çıkan bir kaç ürün oluyor . tamam kalite demek para demek evet ama bir monta bin lirada veremem aşar beni şimdilik he ilerleyen zamanlara bir şey demiyorum .. Kask mont vb. diğer ekipmanlarda kullanmış oldugunuz ve dediğim ürünlerden kaliteli, eksi artılarıyla yazarsanız sevinirim . yoksa yarın gidip bunları alıcağım .

--- Pantolon konusuna gelince tamam onuda alıcam . ama uygun ve kullanım açısından önerebildikleriniz var mı ..?

Daha iyilerini al falan demişsiniz set yap kendine o parayla falan.. Peki yazın o halde marka model ne oldugunu dizelim. Emin olun yok, bulamıyorum ... kafamda son şekillenen oluşan bunlar. En kullanabilirler bana bu verdiklerim geliyor. Diyebilirsiniz mesela LS2 yerine AGV-K3 serisinden bir kaskı al diye ama artı ve eksilerinede belirterek , bakınca aynı geliyor. kullandıgınız için bunları söyleminizi istiyorum. ne demek istediğimi sanırım az çok anlatabilmişdir herhalde.. Herkese iyi günler..
    cousinecruis bunu beğendi.
    Dikkat, Can Kurtarır . Sonra Kafanızı Çok Vurursunuz Duvarlara ..

B.RAGA

serkan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-max 400
    Bende motorsiklet almak için galeriye gidip pazarlık yaptım.Fakat motoru alırsam ekimanlar arka planda kalacaktı bu sebeple de gidip ilk ekipmanları aldım! AGV K-3 kask aldım ve revit mercury mont. Özellikle mont konusuna gelince bir kaç mont denedim . Denediklerim revit ve dainese markaydı. Almak istediğim mont ilk başta senin istediğinle aynı olan thermal air jacket iken yazlık file mont denediğimde bana fazla güven vermedi. korumalarına diyecek laf yok fakat göğüs kısmı ve malzeme kalitesine bakınca sanki yere düşünce ilk 5 metre sürüklenmemde yırtılacak kadar ince geldi. Açıkçası revit mercury montu giyip malzeme kalitesine baktıktan sonra( tabi kışlık olmasının etkisi büyük) dainese marka fileli mont cok zayıf geldi bana.
    Motoru çoğunlukla güneşli günlerde ve yazın kullanacağımı bilmeme rağmen gene de gidip 3 mevsimlik montu aldım. Haaa izmir sıcağında temmuz ayında gidip revit thermal air jacket almayı düşünmüyorum dersem yalan olur ama sorarak öğrendiğim şey ise; bana söylenen "o montu mayıstan sonra ancak giyebileceğim, çünkü rüzgardan hasta olabileceğim" di. Mantık çerçevesinde hareket edip kışlık montu aldım. Astarı da çıkabiliyor ve cidden güven veriyor bana malzeme kalitesi.

Kask olayına gelirsek, kız arkadaşımla birlikte bakmaktayım her ekipmana. Kendisi LS-2 kask beğendi. Güvensiz diyememe sharp testlerinde 4 yıldız almış olan modelleri mevcut. Fakat lütfen gidip bir agv kask dene, ya da nolan. Kafana oturuşu malzeme kalitesini görünce fikrin değişecektir. 490 tl ye mont, 495 tl ye agv kask+ vizörü aldım. motor alma süremi 1 ay kadar geriye atsa da...

Not: ehliyet dosyam pazartesi elime geçti. Daha ilk tecrğbem olacak motorda ve yazdığım yorumlar tabi ki teknik veriler sonucu oluşan deneyimler değil sadece kişisel tecrübemdir.
    --ULAŞIM=BİR YERDEN DİĞERİNE EN GÜVENLİ ŞEKİLDE GİTMEKTİR.--
    (HIZLI VEYA HAVALI DEĞİL)

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    şu da bir seçenek, yazın bineceksin nasıl olsa. önce iyi bir kask al, kalan paranla da iyi bir mont, dizlik, eldiven pahalı değil zaten. bir kaç ay zaten yeni öğreniyor olacaksın, trafiğe az çıkar düşük hızlarda seyredeceksin ister istemez. ancak tabi ki tecrübe de arkadan gelecek. sonra paralandıkça bot, sırtlık/bellik pantolon, daha iyi bir mont ve daha iyi bir eldiven vs vs. hepsini ucuzundan almak, hiçbirini almamak ya da bir kısmına öncelik vermek tercihlerin arasında.

ben yavaş yavaş aldım ama zor öğrenenlerdendim bana özenme. bot almadan önce bileğimi sıyırdım, elcik koruma takmadan önce elimi bi hyundainin arka farına soktum falan filan bi fikir vermiştir herhalde
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

Motosikleti
    Yamaha x-max 400
    http://www.motosiklet.net/forum/test...ncelemesi.html kaskımın fotografları ve nacizane incelemem. Belki yardımı dokunur

Motosikleti
    GT-250R
    İlginiz için teşekkr ederim..

Serkan Süngü uğradım yorumumuda yaptımm Hayırlısı olur inş. sizin için...

B.RAGA

Motosikleti
    Yamaha x-max 400
    Alıntı rapcib adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlginiz için teşekkr ederim..

Serkan Süngü uğradım yorumumuda yaptımm Hayırlısı olur inş. sizin için...

Teşekkürler. Gördüm

Motosikleti
    GT-250R
    Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu da bir seçenek, yazın bineceksin nasıl olsa. önce iyi bir kask al, kalan paranla da iyi bir mont, dizlik, eldiven pahalı değil zaten. bir kaç ay zaten yeni öğreniyor olacaksın, trafiğe az çıkar düşük hızlarda seyredeceksin ister istemez. ancak tabi ki tecrübe de arkadan gelecek. sonra paralandıkça bot, sırtlık/bellik pantolon, daha iyi bir mont ve daha iyi bir eldiven vs vs. hepsini ucuzundan almak, hiçbirini almamak ya da bir kısmına öncelik vermek tercihlerin arasında.
    alıcaklarımın yanında daha iyi diyerek tabir ettiklerinizi , lütfen açıklar mısınız... ??? her şeyin bir iyisi daha vardır .. konuya açıklık getirirseniz sevinirim. yarın alıcamm yoksaaaaaa söylediklerimi kask ve mont tamam diyelim ama diğer eldiven pantoln vs. olarak bişi önermediniz ....

B.RAGA

Motosikleti
    GT-250R
    Su an guncel kalabilir mi rica etsem .. Ogleden sonra almaya gidicem.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)