Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

AGV K-3 Kask incelemesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    serkan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-max 400
    Merhabalar;
    Kakı motor üstünde kullanma fırsatım daha olmadı. Almadan önce araştırma yaptım bir kaç inceleme videosunu bulduğum kaskın ayrıntılı resimlerini sizlerle paylaşayım ki bu güzel (tavsiye edilen) kaskı alacak arkadaşlar biraz daha fikir sahibi olsunlar istedim. Buyurun kaskımıza geçelim;

Koli içerisinden kullanım kitapçığı, kask, kılıfı çıkıyor. Ayrıca 2 adet te agv sticker verilmiş.

Kılıfı kaliteli, topcase'de veya sele bagajında taşırken çizilmesini önleyecektir.

Kask siyah flat model olarak geçiyor.Renkli modeller 199 Euro iken, mat ve parlak siyah 169 Euro !

üstte 2 adet hava kanalı var. Eldivenle rahatlıkla açılabilir.

ağız kısmındaki havalandırma

kaskın içinin malzeme kalitesi çok güzel. Hiç bir şekilde yüzünüzü kaşındıracak veya sürtecek malzemeden yapılmamış. Yumuşacık

Kaksın içi çıkartılabiliyor. Kafaya oturan kısım, yanak pedi, çene kısmı.

Pedlerin iç kısmından straforun görünüşü

Genel anlamda kaskın işçiliği ve kafaya oturuşu süper. Başka bir kaskım olmadığından kıyaslama yapma şansım yok fakat özellikle mat siya kaskın dış malzemesi ciddi anlamda başarılı.Vizör takıp çıkartmak ortalama 30 sn sürüyor aşırı kolay.Fakat vizörler biraz tuzlu :D 50 euro bedel biçtiler siyah vizöre !
    İmkanınız varsa mutlaka gidin deneyin.Kafada biraz büyük duruyor fakat kimin umrunda?! Önemli olan kafamızı koruması.

Umarım almayı düşünen arkadaşlara biraz olsun yardımcı olur fotoğraflar.
    Saygılar, sevgiler...
    Hyjal, Suleyman46 ve tkdkmn bunu beğendiler.
    --ULAŞIM=BİR YERDEN DİĞERİNE EN GÜVENLİ ŞEKİLDE GİTMEKTİR.--
    (HIZLI VEYA HAVALI DEĞİL)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    turbocharge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 200 (2014)
    Eyvallah güle güle kullanın
    @Rapcib gel buraya kask arıyodun bak ne güzel kask

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Hayırlı olsun mat siyahtan ziyade nasıl denir bilmiyorum piano black tarzı siyah agv k3 görmüştüm siyah vizörlü çok estetik duruyordur,kalite olarak agv kendini kanıtlamış zaten fiyatını beğendim ben uygun.
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

Motosikleti
    Yamaha x-max 400
    ondan da vardı aldığım yerde. baktım ikisine de fakat kız arkadaşım bunu beğendi bende onun istediğini aldım. ikiside güzel fakat mat siyah biraz daha hoşuma gitmişti benim. malzemesi çok farklı inanın! parmak izi kalmıyor :D

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    güle güle kullanın...
    bende de K2 var...2 sene önce almıştım...
    saçlarımı kestirdiğimde 15-20 dakıka motorla gezdikten sonra geri kaskı cıkardıgımda saçlarım X-men inkiler gibi oluyordu... saçlarım biraz uzayınca sorun kalmıyordu...gerçi o benim sorun değilde...
    aynı böyle yanlardan yukarı dogru kalkıyordu

rapcib - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250R
    Alıntı turbocharge adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah güle güle kullanın
    @Rapcib gel buraya kask arıyodun bak ne güzel kask
    haha geldim geldim.. Buna bakmadım değil evet aldım denedim ama gerek vizörü gerek renginden pekte haz etmemişti doğrusu.......
    turbocharge bunu beğendi.
    Dikkat, Can Kurtarır . Sonra Kafanızı Çok Vurursunuz Duvarlara ..

B.RAGA

Motosikleti
    Yamaha x-max 400
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güle güle kullanın...
    bende de K2 var...2 sene önce almıştım...
    saçlarımı kestirdiğimde 15-20 dakıka motorla gezdikten sonra geri kaskı cıkardıgımda saçlarım X-men inkiler gibi oluyordu... saçlarım biraz uzayınca sorun kalmıyordu...gerçi o benim sorun değilde...
    aynı böyle yanlardan yukarı dogru kalkıyordu
    http://d1301.hizliresim.com/15/z/jlr36.jpg

Biraz sıktığı doğrudur :D

Panter38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ******* 250r+bora '03 trendline
    Teşekkürler incelemeniz icin.. insanlar aldiklari kasklari boyle inceleseler bizde fikir edinsek ne guzel olur hayirli olsun peki saglamlik olarak nasildir?
    Hayattan Motorumu Alın Geri Neyim Kalır Ki?
    Melikşah Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği (Tam Burslu)

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı serkan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz sıktığı doğrudur :D
    sıkma değil de...yukardan açağı dogru baskı verince,
    saçlarımda arkadan önce dogru bir cukurluk oluyor ve x-eminkilere benziyor...
    sebebi de işaretle belirttiğim yerlerden kaynaklanıyor sanırım...

Motosikleti
    Yamaha x-max 400
    Alıntı Panter38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler incelemeniz icin.. insanlar aldiklari kasklari boyle inceleseler bizde fikir edinsek ne guzel olur hayirli olsun peki saglamlik olarak nasildir?
    Rica ederim ne demek..
    Sağlamlığını test etme şansım olmadı ve umarım olmaz da fakat art-moto eğitmeni Aybars hocanın sözünü aktarayım; " kasklar onay aldıktan sonra zaten hepsi ortalama olarak aynı derecede koruyor(nitro aikido 5 yıldız 170 tl/agv k3 4 yıldız 375 tl) fakat aradaki fiyat farkı ses, konfor, kullanışlılık ile doğru orantılı olraktan artıyor." içinde siyaha boyanmış strafor bulunmakta. Eğer kask elinizden kaydı düştü veya bir yere çarptınız, açıp bakıyorsunuz içini. Eğer strafor çatladıysa kullanmamanızı tavsiye ederim. Beyaz çizgi ortaya çıkıyor çatladığında. Bazı kaskların içi direk beyaz olduğundan straforun çatlayıp çatlamadığını haliyle anlamak zor olacaktır.

http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/agv-k-3

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:06 ----------

Aynı kaskın farklı rengi...

http://www.youtube.com/watch?v=sNMgWBQtHZI

Bende AGV stealth sv var,535 lira para verdim,küçücük memnun değilim,hertarafından ses geliyor kaskın,çenemden giren rüzgar öldürüyor insanı,yazın güzel oluyor ama kışın hiç çekilmiyor.
    [B]King is back baby!King is back![/B]

Panter38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ******* 250r+bora '03 trendline
    tabii insallah saglamligini deneme firsati bulmazsin ama mesela ben almayı düşünüyorum bu kaski kkazadan kafam saglam cikar mi bilen var mi acaba ( cok saçma bir soru oldu )
    Hayattan Motorumu Alın Geri Neyim Kalır Ki?
    Melikşah Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği (Tam Burslu)

Motosikleti
    Yamaha x-max 400
    Alıntı Panter38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabii insallah saglamligini deneme firsati bulmazsin ama mesela ben almayı düşünüyorum bu kaski kkazadan kafam saglam cikar mi bilen var mi acaba ( cok saçma bir soru oldu )
    cevap veren olmazsa, kaskı almazsın demek ki yok öyle biri !
    Panter38 bunu beğendi.

Motosikleti
    hyperstrada
    arkadaşlar bende de bu kasktan var olumlu yönlerini serkan söylemiş. olumsuz yönlerini de var bir kaç tane. Soğuk havada hemen buğulanıyor, yüksek hızlarda sağa sola sallanıyor ve gürültülü. Sharp'tan 3 yıldız almış bir kask. Buna 200 € vermek yerine suomy vandal var 580 liraya; ben ondan da aldım. Vandal 5 yıldız almış, buğu yapmıyor, kayışı daha güvenli, yüksek hızda daha az sarsıntılı ve gürültüsüz. Maddi imkanı yeterli olacak arkadaşlar bunun yerine Vandal'a yönelirse bence mantıklı hareket yapmış olurlar.

Motosikleti
    Yamaha x-max 400
    Alıntı rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende de bu kasktan var olumlu yönlerini serkan söylemiş. olumsuz yönlerini de var bir kaç tane. Soğuk havada hemen buğulanıyor, yüksek hızlarda sağa sola sallanıyor ve gürültülü. Sharp'tan 3 yıldız almış bir kask. Buna 200 € vermek yerine suomy vandal var 580 liraya; ben ondan da aldım. Vandal 5 yıldız almış, buğu yapmıyor, kayışı daha güvenli, yüksek hızda daha az sarsıntılı ve gürültüsüz. Maddi imkanı yeterli olacak arkadaşlar bunun yerine Vandal'a yönelirse bence mantıklı hareket yapmış olurlar.
    Sharp 4 yıldız geri kalan söylediklerinizi inanın denemediğim için bilmiyorum. Saygılar

http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/agv-k-3

orhanyor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CBR 600F
    gecen hafta agv k4 evo renkli modellerinden birini 510 tl ye aldim. ilgilenen arkadaslara referans olsun

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Dream Time'ını artçıma aldık, çok memnun olduğunu söylüyor. Uzun süre 80kmh ile gittiğimiz bir yolculukta gürültüden hiç şikayet etmedi. Ama gerçekten çok büyük bir kask, arkasında bagaj varmış gibi... Kıyas için benim LS2 large beden kaskım ile onun X-Small kaskını yan yana koyduğumuzda benimki daha küçük gözüküyor.

Motosikleti
    Yamaha x-max 400
    Üzerimde montum olmadığında, kask kafamdaysa "alien" diye seslenenler olmadı değil :D Büyük bir kask

nefretxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki gsxr-1000 l5 -Honda cbr 250 2013
    Parasını hakeden o seri içerisinde kişinin en memnun olacağı-kaliteli kask.Bendede dreemtime kaskı var.Çok renkli bir kask.Herkesin ilgi odağı-gözleri üzerine çeken bir kask.Hele o sol tarafı.Orası ne öyle ya.Bilinmedik renkler var.Kaliteye gelecek olursak Cuma günü saat 15.30 civarı virajı alamadım ve şarampole uçtum.Kafam yere öyle bir çarptı ki eğer kask olmasaydı kafam o an orda açılabilme ihtimali vardı.Ama sağolsun kaskım korudu ve üzerinde 1-2 çizikten başka birşey bulunmuyor ama kullanımını yitirdi.K-3 modeli ile başladım ve emin bir cümle ile bitiriyorum.Kafama AGV den başka kask takmam...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler