Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aile içi çatışma aile babaları bi içeri gelirmisiniz

Motovento
    REKLAM ALANI
    inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aile önemlidir, eşya bir şekilde alınır ama aile paranın satın alamayacağı sıcak bir ortamdır. Anlaşmaya bak sen, sonra daha güzel motor alma imkanın olacak emin ol.
    www.motorumla.net

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    ali akıllı ol ana baba aile bi tarafa para bir tarafa sen onlar istemeden teklif etmen gerekir baba ailde en sözü gecen insan dır tabii bizim kültürümüz onu tavsiye eder.
    ben her kazandıgım parayı babama verdim ama o bana daha fazlası ile harcadı.istediğimi birincide almadıysa 2 cide aldı .
    eminimki sende böyle yaklaşırsan babalar evlatlarını kırmazlar eninde sonunda isdeğin olur..

ama onların aksine alırsan huzursuzluk olur rahat binemezsin motora ana baba ahı önemlidir içinden kızarlarsa neticede 2 teker üzerinde gidiyoruz dualarını almak lazım sen hepsini size verieceğim de merak etme sonu senin istediğin gibi olur

Motosikleti
    henüz yok
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak güzel kardeşim,önceki yorumlara hiç bakmadım ama sana bi iki şey söyleme ihtiyacı duydum...aynı durumdayız bende ailemle birlikte yaşıyorum ve 24 yaşındayım 4 senedir de çalışıyorum aldığım ilerisi için birikim yapmaya çalışıyorum ufaktan...

neyse,şuan babam evi kendisi geçindirebildiği için eve para vermeme gerek kalmıyor ama yeri geldiğinde babama k.kartı borcu olsun eve alınan eşyalarda olsun yardımım olmuştur bunları neden söylüyorum eğer ailemin durumu sıkışık olsaydı eşşek gibi benimde eve katkıda bulunmam gerekirdi unutmaki seni büyütüp bu yaşa getiren anne baban onlara olan borcunu bütün aldığın maaşı versen ödiyemezsin...

evet motosiklet benimde herşeyim motosiklet deyince içimdeki mutluluğu tarif edemem ama bu farklıdır önce ailen gelmesi lazım inanki sen babanın destekcisi ol,herzaman motor alırsın,ama anne ve babana olan hakkını hiçbirzaman ödeyemezsin...

sonuç olarak genç bi insanın ailesi hakkında böyle bi soru sorması yanlış,örnek vereyim evlenip çoçuk yapıp o çocuğu büyütme görevinden kaçan baba ile ailesine karşı bu düşüncelerde olan bi insan aynı kefededir bence...

yanlış anlama kardeşim ağır bi örnek verdim ama inanki hayatta herkesten önce anne ve babanın gönlünü al yoksa hiçbir işinde başarı arama..

evet senin ailen zora koşmuyo ihtiyacı olsa bende kendim veririm ortada bir ihtiyac yok ve zorra koşuluyo işi yokuşa vuruyorlar brak maşın hepsini ömrüm boyunca çalışsam borcumu ödemem imkansız ailem benim her şeyim ama ben onlara bu kadar deyer verirken onlar sanki benim hayallerimi yıkmaş için örgütlenmişler

hiçte kolay deyil bi

yoksa motorumu aldıktan sonra çalıştım paranın %75 ini veriyim hiç sorun deyil benzin parasını alıyımda %25 lik kısmını hem konuşmalrı pekte uysal deyildi yanii tam bir çatışma

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    ailenin resimlerini koy, adresini ver, aninda indirelim aga, ayipsin
    ugrgnr bunu beğendi.

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aile her zaman motosikletten önce gelir.
    Eğer böyle birşey talep ediyorlarsa inkar etmeden ver.
    Zaten onlar sana geri vereceklerdir.
    Hayatın boyunca istediğin motorları alacaksın.
    Ama aile bir tane.

İleride yaş geçip ailenin hayalleri, hevesleri kalmayınca, sen mutlu ol yeter bize artık birşey lazım değil dediklerinde geriye dönüp bütün servetini onlara harcamak istersin. Ama olmaz işte...
    ÖzLeMKaYrA, ugrgnr ve maxi97 bunu beğendiler.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    henüz yok
    Alıntı kursattekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ailenin resimlerini koy, adresini ver, aninda indirelim aga, ayipsin

sakin ol memati

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Baba olup o duyguyu tattıgında ve artık baban da olmadığında (Allah gecinden versin) vicdan azabı çekmek ister misin?
    Kendini şimdiden sıkma, yaz gelsin Allah büyük...
    Gün dogmadan neler dogar...
    ugrgnr bunu beğendi.

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Şu Yazdıklarınla varya Resmen beni Çıldırttın ya Çıldırttın, Resmen vergi veriyormuşsun, Böyle Yanlış bir düşünce tarzı olamaz ya Yazık
    Sen Dua Et Çalışıp Kazandığın tüm paraya el koymuyorlar daha 16 yaşındasın Parayı sana verseler Gider direk motor alırsın yok öyle bişey deme kendini kandırmış olursun bizi değil.
    Kazandığın Para Zaten Ekipman ve Ehliyet almana yeterli Ailende bu çabanın görürse ve Durumları varsa Sana gerkli yardımı yaparlar .
    AMA bu Konu buraya yazılacak ve tartışılacak bir konu değil ,senin Aile meselen beni ilgilendirmez Hatta hiç kimseyi ilgilendirmez.
    Şahsen benim oğlum böyle bişey yapsa 16 yıl besle büyüt Ondan sonra 1 yaz çalışıp Bin lirasını bize verince Nankörce Herkeze Açık olan bir Mt de paylaşsın
    Empati Kuruyorumda Ben olsam Değil Motor Bisiklet bile almam ceza olarak
    Yazdıklarını Yaşına ve yaşının verdiği Cahilliğe Mazur görüyorum
    Şimdi önce Yöneticilere Konunun kapatlıması Hakkında ricada bulun ardındanda Annenin Babanın Ellerinden Öp
    ugrgnr ve aquarist4 bunu beğendiler.
    Sado

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Tamda benim yaşadıklarım diyebilirim.

Eğer merak ediyorsan hiç üşenmem anlatırım.

2004 de ilk defa çalışmaya başladığımda daha 14 yaşında lise hazırlık sınıfını yeni bitirmiş ve ingilizcesini geliştirmek için Kuşadası'nda çalışan bir turizm öğrencisiydim.Ben haftalığı 20 milyondan başladım çalışmaya.
    O zamandan bu zamana Kışın okul, yazın iş derken 6 yıl boyunca tüm kazanımlarımı gözü kapalı benden istenmediği halde eve verdim.

Bu süre zarfında kendi paramla tüm motosiklet tutkumla sanayide bir star 103 toplatmak istedim ama babam izin vermedi.İyikide izin vermemiş.O deli yaşlarda kesin hayır olmazdı.
    O zamanlar şöyle düşünüyordum.
    Yazın biriktiriyorum.Kışın babam bana benim paramı harçlık olarak veriyor, yani baba parası yemiyor kendi paramı yiyordum.Tabi o harçlıkla benim param 1 ay dayansada bu mantık yaz tatili başına kadar işler.
    Küçükte olsak gururlu büyüdük.
    Derken lise bitti, üniversitede yine turizm stajında kazandıklarımı gönüllü eve yatırdım.
    Ünirversite bitti.Artık istikrarla çalıştığım iş yerinde kadroya alındım ve kışında çalışmaya başladım.

İşte tamda bu an artık ekonomik özgürlüğümü kazandığım artık ailem zor durumda kalmadıkça onlara yardım etmeme gerek olmayan her gencin hayali bekar yaşantının başlangıcıydı.

2012 yazında 5 ayda biriktirebildiğim 1500 peşin+gerisi peşin fiyatına 12 taksit Honda cb125e aldım.Hani şu milletin taşa tuttuğu motor

Şimdi motoru alırken babamın kartını kullandım çünki bana kart vermiyorlar, sağlam bir maaş bordrosu gerek.

Bugün 210 tl motor taksidim varsa ben 400 ödüyorum evede katkım oluyor, kardeşimde üniversite okuyor.Ben bu parayı elimde tutar daha kısa zamanda daha büyük bir motosiklet alabilirim ama zaten ailenle beraber düze çıkarsan hertürlü desteği esirgemezler.

Yarın birgün evlenirsin destek çıkarlar.Birlik olmak, bireysel yaşamaktansa toplumsal olarak aileye bağlı yaşamak çok önemli.Hele gurbete çıkarsan ne demek istediğimi daha iyi anlarsın.

Emin ol böylesi daha iyi.Tutkun varsada yarısı eder bir motor al.Mobilet ile başla en azından okula gidip gelebil.

Allah istediğin tüm motorları alabilecek uzun ömürler versin.

Şimdi babası hediye etmiş oğluna motor.İnan onların hiçbir değeri yok.Var mı alın terin kadar değerli makine.Sen önceliğini her zaman ailen yap, onlar sana tüm konularda destek olur.

Daha büyük işler yapmak istiyorsan bu gibi durumlardaki olgunluğunu göstermen gerek ki seni her konuda desteklesinler.

Umarım örnek birşeyler söyleyebilmişimdir.Büyüklerimiz her zaman onların yaşına gelmeden anlayamayacağımız bilgiye sahiptir lütfen unutma.Benim içinde ellerinden öp.

DALGIC_800 ve ÖzLeMKaYrA bunu beğendiler.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

vlknsyrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bandit 650 S - K6
    .

ARKDSLAR hersey paramı ??
    okula motorla gitmek mi ??
    sen ailene 3 kurus parayıı motor için vermek istemessin belki ama allah göstermesin motor ile senın basına bişi gelsee elinde avucunda belki harc borc bularak senın iyi olman için çabalaycaklar harcaycaklar...
    anan baban hesaplıyormu acaba cocugumuz bu yaşa geldi vergi borcu birıktıı hesap kabarıyor tahsil edelim cocgumuzdan fln..ama sen ben vergi mi ödeycem diyosun

uzme ananı babanııı bu fanii hayattaa bi metal parcası için...

.
    ...
    www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-sahibinden-2012..23.000-km-full-plusfull-129244893/detay

DALGIC_800 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha
    Bak güzel kardeşim ne güzel yazmışsın fikirlerinize ihtiyacım var diye güzel birşey bu buradan çok şey öğrenirsin .. ben de kendimden bir örnek vereyim . okul zamanında yazları hep çalıştım kışlarıda extraya gittim ehliyetimi telimi vs. hep kendim aldım onlara yük olmadım .. ama ne zaman motor desem evde kıyamet kopuyordu ,en sonunda büyük bir kavgadan sonra tam 1 yıl abartısız 1 yıl evdekilerle konuşmadım sebeb sadece motor şimdi gülüyorum o anılara pişmanlık duyarak . inat ettim 17 yaşıma geldiğimde gittim dogum günümden bir gün sonra ehliyete yazıldım . ehliyetimi cebime aldım.motoru yine erteledi babam, ertesi sene araba ehliyetinide aldım arabayı vermeye başladı babam ama arabaya inan ki binesim gelmiyordu .en sonunda tak etti ben yine motor alacağım diye tutturdum . tabi o zamanlar bütün arkadaşlarımda motorlar var geziyolar ben hep arkalarında geziyorum falan kötü bir duygu ama inan aileni üzmene hiç mi hiç değmez .. babam kendi paranla alcaksan al karışmıyorm ben artık sana dedi hemen motor aramaya başladım ama bu sefer de inan ailemin rızası olmadıgı için o motoru alamadım . cebimde ehliyetim de vardı paramda vardı ama alamadım işte o motoru babam içinden gelerek söylemedi diye.aradan 6 yıl geçti askerliği yaptım geldim işe girdim motor hep aklımın bir köşesindeydi ama babamın hep şu sözü gelirdi aklıma bu evden çıkmadan motor alamazsın diye,babama yine söylemeye cesaret edemedim ya yine üzülürsem diye ya rızası olmazsa diye bu arada 23 yaşındaydım ben bunları düşünürken,2 gün yan yana oturduk dilim varmadı ya kavga edersek yine diye (çünkü tek kavga ettiğimiz nokta motosiklet nefret ederdi motosikletten) en sonunda cesaretimi topladım ve söyledim aradan ehliyetimi alalı 6-7 yıl geçti askerliğimi yaptım 23 yaşına geldim anca aldım motoru ama huzurluyum çünkü rızasını aldım bu sefer isteyerek söyledi hayat senin hayatın dedi dünyalar benim olmuştu 3 gün uyku uyuyamadım .şimdide diyorum ki iyi ki bana o zaman motor almamışşınız iyiki de ben motor deyince yüzünüzü çevirmişsiniz diyorum .. şimdi ise tek sıkıntım babamı hayla gezdiremedim motorla 1,5 yıldır :D napsam binmiyor arkadaş o makinaya .. diyeceğim o ki sakın rızalarını almadan o motoru alma herşeyin bir zamanı var .en az senin kadar anlıyorum o motor hevesini çok lanet birşey .. aklını başka şeylere yor. başka şeylere odaklan . kendine başka hobiler bul o arada koş , denize gir ,yüzme kurslarına git .. inan bir gün gelir o motora binersin ,yeterki herşeyi akışına bırak aileni üzme ..
    Murat 48/30 bunu beğendi.
    Aşk tutkuyu ortaya çıkarmasaydı.O 2 tekerin üzerinde gitmezdim !!!!

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    alikan kardesım, bende 17 yasndayım ve altımda Mondial Drift gibi bi motor olsun ıstıyorum. hatta daha otesını ıstıyorum KTM DRZ veya GasGas gibi bi cross olsun kesfetmedıgım yer kalmasın ıstıyorum. bende senın gıbı dusunuyorum. calısıyım bu parayla da kendıme motor alayım fakat su an babama yardım edıyorum kendı ısımızde. kendı ısımız baya kotu gıdıyo ıflasa suruklenıyoruz ve oyle olunca babam kurus para vermıyo. anca genel ıhtıyac. benım ısrarla ıstememse cıdden ayıp olur. baska ıse gıtsem yıne aynı sekılde o yuzden hayallerımı aılemın ustune koymuyorum. kım oldugumuzu aılede yerımız neresı bı gormek lazım dusunmek lazım. 17 sene boyunca tek basıma yurumedım ben. sende aynı sekılde. senı doguran annen, senın buyumen ıcın yıllarca ugrasan evını gecındıren babanın emegını bırak 2100lıra gıbı bı paranın yarısını, 5binlira 10binlira versen de odeyemezsın. boyle dusunmek bıle acayıp kacıyor bana. belkı aılenın soyleme bıcımı yanlıstır. aslında ne olması gerekır bılıyo musun ? senın gıdıp calısıp paranın yarısını onlara vermen gerekır. onlar ıstemese oglum senınde hayallerın ısteklerın var deselerde ellerıne vermen gerekır o parayı. bence cok yanlıs dusunuyorsun. bu dusunceden bı an once cıkman gerek yoksa sonun kotu. ne yap biliyo musun. git 2hafta bıyerde tek basına yasa. tek odalı 2 odalı bıyer tut kendı paranla gecınmeye calıs. gecınırsın. krallar gıbı gecınırsın. yemegını yapmayı bılıyosan zorluk cekmezsın. kafan rahat olur kımse dırdır etmez babanla annen evde kavga edıyosa arasıra onları duymazsın oh be dersın. ama sabah kalktıgında annenın sesını duymuyosan, aksam baban geldıgınde yemege oturmuyosan gece oldugunda evde parmak ucuyla yurumuyosan o yasadıgın 2 haftanın emın ol bı anlamı kalmıyo. ben 1 haftayı aılemden uzak gecırdım kafam rahat hersey cok guzeldı ama o sıcaklık yoktu. aılene onem ver ve vermen gerekır bunun otesı yok. eger normal bı ınsansan boyle dusunursun. fakat dersen para vermem onlara banane onlardan dersen, normal bı ınsan degılsın demektır. ve afedersın ama ılerde ebenın korunu gorursun. anaaam dıye agladıgında anlarsın. bunu ben yasamadım ama yasayan cok ınsan tanıyorum. tekrar dusun bıdaha dusun.
    rs_guven ve DALGIC_800 bunu beğendiler.
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Dalgıçla aynı durumum, bende babam razı olmadığından alamamıştm.Düşün babam acilde memurdu bir dönem ve hergün motosikletli ceset geliyordu.İkna edene kadar öldüm öldüm dirildim ama rızası olmadan almadım.yaşım 22 aramızda 162 lm var akılları hep bende.Ama biliyorlar elim gaz kolunda çok ağırdır.

ailenin rızası olmadan da alma.Allah korusun sana birşey olursa yine sana bakacak olan aile.Aile öyle birşeydir atsan atılmaz satsan satılmaz.Hayırlı evlat olup ailenin sözünü dinlersen ömür boyu mutlu olursun.İnan birçok insan dönüşü olmayan yolara çoktan girmiştir sen bari başından dön
    DALGIC_800 bunu beğendi.
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    bir hikaye de ben anlatayım,anılarım canlandı..

sene 2003,yaş 16,en romantik geçen dönemlerim,çok hassasım,tıpkı senin gibi...aşık da olmuşum...aşık olduğum kişiyi(şu anda eşim olur kendisi)görmek için sürekli babamın arabasını kaçırıyorum çünkü mesafe uzak yürüyerek gidilmiyor ve sonunda babam bunu farkediyor,herhangi bir belaya bulaşmamam için arabanın anahtarlarını saklıyor tabii..bende diyorum kendi kendime bende motor alırım,motorla gider gelirim...

lise yeni bitmiş,bir eczanede çalışıyorum gerçi hala aynı eczanede çalışıyorum da maaş 300 lira o zamanlar,alacağım motoru buluyorum 500 lira(hero puch turbo sport)ailemden habersiz alıyorum...Allahtan ailem karşı çıkmıyor motora....

demek istediğime gelince;eğer çalışmaya başlarsan sana önerim:ne aileni kır ne de hayallerinden vazgeç,ailenin istediği parayı da ver ki bu bence tamamen sana yapılan bir test,seni deniyorlar bence...

istediğin motoru alma daha ucuz bir motor al,hero puch al(500 liraya alırsın yine,fiyat hiç değişmiyor 10 yıl öncede o kadardı şimdi de o kadar)ben daha geçen sene sattım pufumu ve yine 2012 de aldım yeni motorumu...

her ne için olursa olsun aileni üzme,benim şimdi bir oğlum var akşam ateşi çıkınca gece sabaha kadar gözüme uyku girmez emin ol senin annen babanda sen bebekken öyleydi gerçi şimdi de öyledir de...

şimdi ben bunları neden yazdım onu da anlamadım da sonuç olarak fok balıkları çok yalnız...
    ugrgnr bunu beğendi.
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

Motosikleti
    henüz yok
    çıldırmana gerek yok abicim ben 2 yıldır yazın çalışıyorum ve paramın hepsini veriyorum sorun şurada

senden para istenildiyinde ki duygu başka

para vermen gerekiyor denildiyinde başka

sana bana para vermelisin denilmesimi doğru yoksa bana para vereceksin denilmesimi????

benim neyim varsa feda olsun ben bir şey demiyorum

ama bu duyguyla ilk kez başbaşa kaldım bu zamana kadar hiç böğle bir şey olmadı geçen yaz sucuda çalıştım

700tl maş alıyodum 500'ü eve veriyodum yaz sonu 500tl peşin verip bir schooter aldım çalıntı çıktı parayı zor kurtardım

ozaman benden istenilmediyi halde veriyordum durumlar başkaydı şimdi istenilmiyor bile karar net vereceksin deniliyor bünye alışkın deyil

yanlış anlaşılmak istemem hem buradada bir aile sayılmaazmıyız abi kardeş dost sırdaş ben sizleri böğle görüyorum ve çoğu konuma başlarken abilerim varsa ablalarım diye giriş yapıyorum

beni yanlış anlamayın benim acımdan empati yapın akıl ve mantık çerçevesi içerisinde böle böle bu parayı bize vermelisin mantıklısı bu deseler hepsini veririm acıklama yok bişey yok yarısını bize vereceksin

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:37 ----------

Alıntı serdar1547 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir hikaye de ben anlatayım,anılarım canlandı..

sene 2003,yaş 16,en romantik geçen dönemlerim,çok hassasım,tıpkı senin gibi...aşık da olmuşum...aşık olduğum kişiyi(şu anda eşim olur kendisi)görmek için sürekli babamın arabasını kaçırıyorum çünkü mesafe uzak yürüyerek gidilmiyor ve sonunda babam bunu farkediyor,herhangi bir belaya bulaşmamam için arabanın anahtarlarını saklıyor tabii..bende diyorum kendi kendime bende motor alırım,motorla gider gelirim...

lise yeni bitmiş,bir eczanede çalışıyorum gerçi hala aynı eczanede çalışıyorum da maaş 300 lira o zamanlar,alacağım motoru buluyorum 500 lira(hero puch turbo sport)ailemden habersiz alıyorum...Allahtan ailem karşı çıkmıyor motora....

demek istediğime gelince;eğer çalışmaya başlarsan sana önerim:ne aileni kır ne de hayallerinden vazgeç,ailenin istediği parayı da ver ki bu bence tamamen sana yapılan bir test,seni deniyorlar bence...

istediğin motoru alma daha ucuz bir motor al,hero puch al(500 liraya alırsın yine,fiyat hiç değişmiyor 10 yıl öncede o kadardı şimdi de o kadar)ben daha geçen sene sattım pufumu ve yine 2012 de aldım yeni motorumu...

her ne için olursa olsun aileni üzme,benim şimdi bir oğlum var akşam ateşi çıkınca gece sabaha kadar gözüme uyku girmez emin ol senin annen babanda sen bebekken öyleydi gerçi şimdi de öyledir de...

şimdi ben bunları neden yazdım onu da anlamadım da sonuç olarak fok balıkları çok yalnız...

benim için güzel ve bir okadarda değerli yorumun için teşekür ederim abi herşey ortada şeffaf alacagım motor belli param belli

resmen motor almasın diye yokuş yapıyolar vaz geçeceyimi sanıyorlar hayalimden vaz geçirmeye ertelemeye çalışıyorlar sağlık olsun bir yolunu buluruz

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    valla son yorumun bıraz dusundurucu ama bızım elımızden sadece bunları demek gelır bence bunun otesıne gıdemeyız.

bişey daha soylıyım, para verceksın denılmesı hıc hos degıl eger dedıgın gıbı 2 yıldır paranı verıyosan. aılenın bıraz anlayıs gostermesı lazım. ya tabı bu yazdıklarımız fasa fııso. aılenle ılıskının durumunu bılmedıgımız ıcın nasıl konusuyosunuz durumlar nasıl onları bılmedıgımız ıcın cok konusamıyoruz bence bu konuyu cok ılerletme yapılcak bısey yok dıger yakınlarından yardım ıste. burdan sana cok yararı dokunacak bırsey alamazsın. alsan bıle etkısı surmez 2 ay sonra bıktım sızden dıyıp cekıp gıdersın belkıde. dedıgım gıbı bi yakınınla konus
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

Motosikleti
    henüz yok
    ben sadece olayı sıcagı sıcagına ve o anki piskolojimle burada paylaşmak istedim hem sizlerle konuşursam rahatlarım diye düşündüm her gün bu saatlerde kurdugum hayali şimdi kuramıyorum yok şöle param olcak böğle kask alıcam böğle motorum olacak diyemiyorum

moralbozucu üzücü bişey bu bir yandan seviniyorum para verebileceyim bir ailem var karmaşık duğgular ama sanırım forumda bir kaç abim beni yanlış tanıdı

olay para falan deyil nasıl desem yanlış sölemek istemem tam bir rekabet şimdi 100tl param var kask alıcam desem bakkala 50tl borç var onu öde biz ay başı sana veririz derler halbükü borç falan yok sırf yokuş olsun
    DALGIC_800 bunu beğendi.

kwsk-boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr125r repsol
    Bence senin için sınav motor almak değil. kimsenin kalbini kırmadan herkesin olumlu yanıtını alacak şekilde herşeyin bir orta yolunu bularak almak. Şu anda 31 yaşındayım ne zaman motosiklet alıcam desem illaki kem küm sesi duyuyorum. Ama işten yorgun argın dönüşte ''Bugünde çok yoruldum bi canavarım yokki onunla gidip geliim ara sırada geziim'' dediğimde ise canını sıkma oğlum alırsın geç olsun güç olmasın inş. en güzeli senin olur diye güzel dileklerde bulunuyorlar. herşeyin bir usulü bir adabı bi ifade tarzı vardır. önemlisi uygun yeri uygun zamanı ve uygun tarzı bi arada bulundurabilmek. yardımcı olabildiysem çok sevinirim. ;)
    ugrgnr bunu beğendi.

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Alıntı alikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çıldırmana gerek yok abicim ben 2 yıldır yazın çalışıyorum ve paramın hepsini veriyorum sorun şurada

senden para istenildiyinde ki duygu başka

para vermen gerekiyor denildiyinde başka

sana bana para vermelisin denilmesimi doğru yoksa bana para vereceksin denilmesimi????

benim neyim varsa feda olsun ben bir şey demiyorum

ama bu duyguyla ilk kez başbaşa kaldım bu zamana kadar hiç böğle bir şey olmadı geçen yaz sucuda çalıştım

700tl maş alıyodum 500'ü eve veriyodum yaz sonu 500tl peşin verip bir schooter aldım çalıntı çıktı parayı zor kurtardım

ozaman benden istenilmediyi halde veriyordum durumlar başkaydı şimdi istenilmiyor bile karar net vereceksin deniliyor bünye alışkın deyil

yanlış anlaşılmak istemem hem buradada bir aile sayılmaazmıyız abi kardeş dost sırdaş ben sizleri böğle görüyorum ve çoğu konuma başlarken abilerim varsa ablalarım diye giriş yapıyorum

beni yanlış anlamayın benim acımdan empati yapın akıl ve mantık çerçevesi içerisinde böle böle bu parayı bize vermelisin mantıklısı bu deseler hepsini veririm acıklama yok bişey yok yarısını bize vereceksin

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:37 ----------

benim için güzel ve bir okadarda değerli yorumun için teşekür ederim abi herşey ortada şeffaf alacagım motor belli param belli

resmen motor almasın diye yokuş yapıyolar vaz geçeceyimi sanıyorlar hayalimden vaz geçirmeye ertelemeye çalışıyorlar sağlık olsun bir yolunu buluruz

Ne güzel bir hata yapmadan önce danışmışsın.

Söyleyiş tarzı sana dokunmuş olabilir, neticede gururluyuz hepimiz.Ama babaya gurur ve diklenmek olmaz.İçinden çıktığın kabuğu iyi tanımak lazım.Söyleyiş tarları sert emrivaki olabilir ama Serdar Hocamızın dediği gibi muhtemel seni sınıyorlar.

Babam beni sınamıştı zamanında ben geçtim testi.Şimdi aramızdan su sızmaz, yoksa bana hayatta izin vermezdi o motor korkusuyla.

Sen babana git de ki yanlış yaptım elini öp, akıl danış birde konuya üsturuplu ona sor bakalım ne diyecek.

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    o zaman şöyle kısa bir hesap yapalım doğumundan itibaren şimdiki yaşına kadar olan bütün masraflarını ailene ödersin. Hiç bir şey umrunda olmasın hayellerinin peşinden koşarsın yalnız arkadaşın biri evlenme diye tavsiyede bulunmuş bence çok haklı senin çocuklarına neler yaşatacığını tahmin etmek şimdididen çok zor değil şunu unutma herkesin hayelleri var gerçekleştiren çok az kişi var. Aile demek her şey demek aklını başına al yanlış işler yapıp midyata bulgura giderken evdeki pirinçten olma.
    HAYATI TESPİH YAPTIM KAH ÇEKİYORUUUM KAH SALLIYORUUUM......

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)