Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Aile içi çatışma aile babaları bi içeri gelirmisiniz

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    henüz yok
    selama bilerim direk konuya giriyorum bana yardım edin etik olanı bulalım

yazın çalışıp ortalama 2.100tl para elde etmeyi düşünüyorum ehliyet+kıyafet alıcam(kask-eldiven-dizlik ws)

kalanı parayı peşin verip üstünü staj paralarımla taksit taksit ödeyerek 0 motor alcam düşüncem bu ama

ailem yazın çalıştım paranın yarısı eve yarısı sana diyo bu düşünceyi aklım kabul etmiyo hayallerime tersne yapcam şimdi ben ne derece haklılar bi yardım edin daha demin tartıştık üstelemek istemiyorum zararlı çıka bilirim şimdi haklılık payı nedir burada????

resmen vergi ödüycem böle bişey varmı ya

aranızda aynı sorunu yaşamış insanlar varmı bilmiyorum ama motor alma kısmını ikna ettim kendi paranla al diyorlar ama paranın yarısını alıyorlar

artık bişeyler deyişiyor ama neler deyişiyor altarnatif düşünce önerecek olan varmı

belki gereksiz bir başlık olarak düşüne bilirsiniz ama yardıma ihtiyacım oldugunda aklı başında insanlara danışırım onlardan yardım isterim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Ailenin ihtiyacı var ise hepsini de isteyebilirler, bundan normal ne olabilir ki?
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Saçma gelecek ama ailenizin içişlerine karışmak bize düşmez diye düşünüyorum.
    nash_33 ve makseli bunu beğendiler.

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    ---- vazgeçtim----- bize ne -----
    nash_33 bunu beğendi.
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

tosbaaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aile işleri walla arkadaş ne desek boşşş

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    dusuncen cok guzel danısma konusunda. herkesın aıle yapısı ekonomık durumu farklı oldugundan degısık yorumlar gelecektır mutlaka.bence planların guzel enazından gelecege dair.yanlız tasvıp etmedıgım konu daha ortada olmayan bı kaznc ıcın sımdıden tartısmak ne kadar dogrudur.sonucta senı bu yasa getıren kısıler.aıle butcesıne katkı konusunu en ıyı sen bılıyorsun.bence once bır paranı kazan derım.sonrasında ekonomık durum dogrultusunda anne babanın gonlunu yapmakta senın marıfetın olsun. unutma el opmekle dudak asınmaz derler.vergı konusuna gelınce sabah uyanınca onune konan sıcak corbanın aksam anne bı tabak daha koy dedıgın yemek vergıye gırıyorsa onuda sen dsun derım....
    Mengu16, ugrgnr ve aquarist4 bunu beğendiler.
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

Motosikleti
    henüz yok
    ailenin iç işine karışmıyosunuz abi bana akıl veriyosunuz yardım ediyosunuz ailemin ihtiyacı var denmez onların amacı beni buyruk altında tutmak bi nevi vergi işte yoksa pek bi ihtiyacları yok efendim su parası efendim elektirik doğalgaz amaçları bana bişeyler öğretmek

ama hayallerimin peşinden koşucam şuan onlara kuruş vermeyi düşünmüyorum

(paragöz bir insan gibi görünüyomuyum bilmiyorum ama kesinlikle öle deyilim)

neymiş hayat pahalıymış neymiş efendim ilerde baba olcakmışım ev gecindircekmişim falan fıstık çikolata

siz çocunuzdan böle birşey istermiydiniz yada babanıza annenize bu şartlar altında para verirmiydiniz gecen yaz böle bişey yoktu nereden çıktı anlamadım

motor almayım diyemi yapıyolar

yakamoz7795 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05' Kawasaki Z750S
    Benim Görüşüm Ailenin seni bu yaşta hayata alıştırmak Azla yetinmeyi Öğretmeye Çalıştıklarını Anladım Senin Bu Söylediklerin. Paranı Dikkatli Fuzili yerlere harcama gerektiğinde harca ben zannediyorumki senden alacakları parayı yine sana harcayacaklardır.
    Y@K@M02... 4 TEKER BEDENİ 2 TEKER RUHUNU TAŞIR... Faswind200R

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı alikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ailenin iç işine karışmıyosunuz abi bana akıl veriyosunuz yardım ediyosunuz ailemin ihtiyacı var denmez onların amacı beni buyruk altında tutmak bi nevi vergi işte yoksa pek bi ihtiyacları yok efendim su parası efendim elektirik doğalgaz amaçları bana bişeyler öğretmek

neymiş hayat pahalıymış neymiş efendim ilerde baba olcakmışım ev gecindircekmişim falan fıstık çikolata

siz çocunuzdan böle birşey istermiydiniz yada babanıza annenize bu şartlar altında para verirmiydiniz gecen yaz böle bişey yoktu nereden çıktı anlamadım

bu konudan bahsedecektim ama...sanırım nasihatlere kapalısın
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    baba değilim ama oğul olarak, yada sana bi abi/kardeş olarak fikrimi yazayım, ailemin ihtiyacı olsa motorumu satmaktan çekineceğimi yada gocunacağımı sanmıyorum, motoru tabiki seviyoruz ama aile mi önemli motor mu ha ailenin ihtiyacı olmayabilir sana sırf yokuş olsun diye yada denemek için paranın yarısını istiyor da olabilirler. eğer bu bir yokuş ise bile paranın yarısını verip hayallerini erteleyip ilerde motorunu yine alabilirsin kararlılığını onlara göstermiş olursun, süre biraz uzar o kadar... dediğim gibi para geçinmeniz için gerekliyse motoru zaten boşver olması gereken odur... bir de yaş mevzusu var tabi yaşın tutuyor mu ehliyetin var mı vs
    Ninja

Motosikleti
    henüz yok
    parayı bana harcayacakları kesin gidip gezecek halleri yok öle şey yapcak insanlar deyiller ama

benim istedim şekilde deyil neyse siz böle bir istekte bulunurmuydunuz????

yada ailenize kazandınız paranın yarısını verirmiydiniz???

reis007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ara verdik , yaza kısmet...
    Bencede o parayı yine senin için bir şekilde harcayacaklardır, bence amaçları sana hayatın göründüğü gibi tozpembe olmadığını göstermek.
    Bence bu hevesini koru, paranın yarısını bu sene, yarısını da seneye biriktir ve güzel bir motor al
    Belki ailende azmini ve isteğini görür ve korumalarını da onlar alır
    Sevmek güzeldir sevmeyi biliyorsan motosiklet güzeldir sürmeyi biliyorsan...

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    ben tek başıma gittim motora aldım çalıştıgım parayla
    marmarayı kazandım
    para lazım oldu gittim sattım cbfi
    kaydımı yaptırdım..
    sonra bir yaz daha calıştım gittim ybr aldım..
    para olmadıgı zamanda yardım ettim aileme
    oldugu zamanda yardım ettim..
    bunlar dogal şeyler..
    para var veya yok..
    durumunuz cok iyiyse baban yine de para istiyorsa o zaman ayrı..

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya ihtiyaçları var yada yok, sana yada elektriğe suya doğalgaza kullanacaklar farketmez.. her halukarda seni büyütüp okutup bu yaşa getiren ailenden üç kuruş parayı esirgemen yanlış öyle diyim ben sana. (kendileri çalışmayıp çocukları köle gibi kullanan tipler var o tarz sorunlu aileler istisnadır)
    Ninja

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    motosiklet sevdam gençlik yıllarımdan beri var, ilk motorumu 2005'te alıcaktım ama ailemin ihtiyacı olduğu için bir hayali yaşamak için 2008'e kadar beklemek zorunda kaldım.doğumundan ölümüne kadar sahip olacağın tek şey ailendir, bu yüzden önceliğin ailen olmalı ve hayallerini 2. plana koymalısın...ama diyorsan benim kazanacağım 3-5 kuruşun aileme fuzuli bir harcamadan başka yararı olmaz o zaman düşünüp karar vermelisin..
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı alikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bu satırlardan sonra bişey dememize gerek yok aslında..
    ama kusura bakma diyerek ( ama baksanda umurumda olmayarak) yazmadan da edemeyeceğim bir cümlem var...

sen büyüyünce sakın ama sakın ha EVLENME...

zavallı kıza, olursa çocuklara zehir edersin hayatı..hayallerim var benim,onları yaşayacağım diye...
    Mengu16 ve nash_33 bunu beğendiler.
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Rr6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cruiser
    kardeşim bunun bana göre bir nedeni olabilir.. sana motosikleti alabilirsin demelerine rağmen bunu istememeleri hem seni kırmamış oluyolar hemde zorluk katmış oluyolar.. paranın yarısını isteyince biliyolarki motor alamıycaksın işte durum bu bana göre

Motosikleti
    henüz yok
    hepinizin deyerli yorumları için teşekür ediyorum öncelikle her türlü yoruma acıgım nasiyat işine gelince abicim özelden yazarsan sevinirim çünkü insanların içinde nasiyat almayı hiç sevmiyorum

samet abicim evlenmek te başlı başına bir hayal deyilmidir ?

ailem işi yokuşa vuruyor sadece

okula başladıgımdan beri tek hayalim okula motor ile gdip gelmek

ama oyunu kurallara göre oynuycam sonunda kazanan ben olurum ailem hayatta ki tek varlıgım paranın lafı olmaz ama ben kendimi onların yerine koyuyorumda

şart koşmaları bence yanlış hele birde 2. secenek sunuyorlar neymiş ayaklarım üstünde dura biliyosan ayrı bir eve çıkarmışım bu daha zor ya

hem ben onlarla her şeyi paylaşırım sonuçta canlarım kanlarım onlar benim

ama niye şart koşuyolar senet öder gibi her ay paranın yarısı ?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Belki gelecekte istediğin motosikleti alabilecek güce sahip olacaksın. Belki de onlarca motosikletin olacak. Ama ailen bi tane. Dost,arkadaş bunlar bi yere kadar. Sana birşey olsa koşa koşa gidecek olan annen,baban. Gerisi yalan. O yüzden kıçıkırık bi motosiklet için onları üzme. Onların gönlünü hoş tut.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    bak güzel kardeşim,önceki yorumlara hiç bakmadım ama sana bi iki şey söyleme ihtiyacı duydum...aynı durumdayız bende ailemle birlikte yaşıyorum ve 24 yaşındayım 4 senedir de çalışıyorum aldığım ilerisi için birikim yapmaya çalışıyorum ufaktan...

neyse,şuan babam evi kendisi geçindirebildiği için eve para vermeme gerek kalmıyor ama yeri geldiğinde babama k.kartı borcu olsun eve alınan eşyalarda olsun yardımım olmuştur bunları neden söylüyorum eğer ailemin durumu sıkışık olsaydı eşşek gibi benimde eve katkıda bulunmam gerekirdi unutmaki seni büyütüp bu yaşa getiren anne baban onlara olan borcunu bütün aldığın maaşı versen ödiyemezsin...

evet motosiklet benimde herşeyim motosiklet deyince içimdeki mutluluğu tarif edemem ama bu farklıdır önce ailen gelmesi lazım inanki sen babanın destekcisi ol,herzaman motor alırsın,ama anne ve babana olan hakkını hiçbirzaman ödeyemezsin...

sonuç olarak genç bi insanın ailesi hakkında böyle bi soru sorması yanlış,örnek vereyim evlenip çoçuk yapıp o çocuğu büyütme görevinden kaçan baba ile ailesine karşı bu düşüncelerde olan bi insan aynı kefededir bence...

yanlış anlama kardeşim ağır bi örnek verdim ama inanki hayatta herkesten önce anne ve babanın gönlünü al yoksa hiçbir işinde başarı arama..
    DALGIC_800 ve cesur509 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)