Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aile içi çatışma aile babaları bi içeri gelirmisiniz

Motovento
    REKLAM ALANI
    DALGIC_800 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha
    sen yinede ailene karşı gelme şuan senin en güzel yapacağın şey babanı çek kenara anlat durumu ama mantıklı şeyler söyle ucuz bir motorum olsun haftasonu sileyim 1 -2 gezeyim zaten üzerimde kaskım korumalarım falan olcak diye bunları önemle vurgula , belki sana bir gün verir seneye yazın alalım falan diye hiç belli olmaz bu durumlar ama mutlu anını yakalaman çok önemli . zamanında bana da yaptılar aynısını evmi alalım sana motor mu alalım dediler ben motor demiştim düşün artık o motoru ne kadar istediğimi babam hayla söyler o soruya motor cevabını verdiğimi yapacağın eğer eve yinede para vereceksin diye zorlarlarsa arta kalan parayla korumalarını tamamla kask ceket dizlik ehliyet vs . eksiksiz olarak en azından umudunu kaybetmezsin hemde evdekileri üzmemiş olursun .
    Aşk tutkuyu ortaya çıkarmasaydı.O 2 tekerin üzerinde gitmezdim !!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

paramın yarısını size vericeğime yakarım daha iyi de,önce parayı yak,sonra küllerini ver.
    [B]King is back baby!King is back![/B]

Motosikleti
    henüz yok
    Alıntı possi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    paramın yarısını size vericeğime yakarım daha iyi de,önce parayı yak,sonra küllerini ver.
    bu harakiri olur ölmek için çok yakışıklıyım öğle bir şey yapmak aptallık olur

tavsiyeniz için teşekür ederim hepinizekonuşmamızın ilerisi şu şekil olmuştu ev masrafının 4te birini ödemelisin 50 yaşındaki adamın çalışıp sana bakmasına grurun el veriyorsa asalak gibi otur çalışma gibi laflar geldi

bu lafların üzerine ozaman ben kendi harcadıgımı ödeyim dedim demez olaydım baya bir masrafım varmış öğrenmiş oldum

dediyim gibi sorun para vermek deyil

isteme şekli vermelisin demeleri bile yeterliydi ama vereceksin demeleri ben bu acıdn vergi dedim

yoksa canım feda
    DALGIC_800 bunu beğendi.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Alıntı alikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ailenin iç işine karışmıyosunuz abi bana akıl veriyosunuz yardım ediyosunuz ailemin ihtiyacı var denmez onların amacı beni buyruk altında tutmak bi nevi vergi işte yoksa pek bi ihtiyacları yok efendim su parası efendim elektirik doğalgaz amaçları bana bişeyler öğretmek

ama hayallerimin peşinden koşucam şuan onlara kuruş vermeyi düşünmüyorum

(paragöz bir insan gibi görünüyomuyum bilmiyorum ama kesinlikle öle deyilim)

neymiş hayat pahalıymış neymiş efendim ilerde baba olcakmışım ev gecindircekmişim falan fıstık çikolata

siz çocunuzdan böle birşey istermiydiniz yada babanıza annenize bu şartlar altında para verirmiydiniz gecen yaz böle bişey yoktu nereden çıktı anlamadım

motor almayım diyemi yapıyolar
    Bence yanlış yapıyorsun.Altı üstü 2 teker için ailene öfkelenme.Belli ki sana biri sürekli motor,motor diye dürtüyor.
    Motor yerine gelir ama senin ailene karşı yaptıkların,ailenin sana karşı yaptığı fedakarlıklar yerine gelmez.
    Elektrik doğalgaz,su vs.diyorsun.Bunlar zaten evin temel ihtiyaçları annen senden gün parası istememiş ki.
    Sürekli o parayı vermezsin zaten belli ki ailen biraz seni üzerine sorumluluk sahibi olasın diye geçiçi olarak biraz koşul sunmuş.
    Şahsen ben kendi paramı kazandığımda ne yapsam aileme,evime faydalı olurum diyorum ?
    Tamam ne zaman alacağım o zaman motorumu diyorsun?Ama herşeyin bir zamanı var.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

ben sadece olayı sıcagı sıcagına ve o anki piskolojimle burada paylaşmak istedim hem sizlerle konuşursam rahatlarım diye düşündüm her gün bu saatlerde kurdugum hayali şimdi kuramıyorum yok şöle param olcak böğle kask alıcam böğle motorum olacak diyemiyorum

moralbozucu üzücü bişey bu bir yandan seviniyorum para verebileceyim bir ailem var karmaşık duğgular ama sanırım forumda bir kaç abim beni yanlış tanıdı

olay para falan deyil nasıl desem yanlış sölemek istemem tam bir rekabet şimdi 100tl param var kask alıcam desem bakkala 50tl borç var onu öde biz ay başı sana veririz derler halbükü borç falan yok sırf yokuş olsun
    Evladım burası psikolokmu :D

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    İyi geceler arkadaşm...
    sene ...1991....İlk kez motosiklet almak istedim. Tabi ailem izin vermedi..ki o zamanlar bu kadar çok motor da yoktu.
    Baktılar olmuyor. Üniversiteyi kazan alalım dediler. Meslek lisesindeydim. Çalıştım...Kütahya Dumlupınar Ü. Mak. Tek. Öğrt. bölümünü kazandım..
    Dediler ki...Orada olmaz. Ankara olsaydı...tamamdı....azmettim. Ankara Gazi ü. Mak. bölümüne yatay geçiş yaptım..
    Baktılar kaçış yok... Pazara gittik. Hiç unutmuyorum. 1994...beyaz bir MZ 301....Pazarlık filan...1.300.000TL ye anlaştık...Pazartesi gidip alacağız.
    Pazartesi günü babamın işi çıktı. Halledemedik yani....Akşamna eve gelirken bir motor kazası görüyor Babam...Eve geldi. Ya ben...ya motor dedi...

Gerçekten üzülmüştüm. Senin düşüncelerine sahip oluyor insan. Haksızlık yapıldığına inanıyor. Onların gayesi kendime hakim olamayıp gaza gelmem..yarışmam filan...dolayısıyla.... onları üzmemdi. Oysa ki kendimden öylesine emindim ki....beni anlamadıklarını düşünüyordum. Ben aklı başında azimli ve dükkatli kullanacaktım motoru. Gaza gelmeyecektim. Hızdan v.s. kaçacaktım. Evet...yapacaktım bunları....ama bütün hayallerim o gün toprağa gömüldü...Benim için motor sevdası bitmişti...

Sene 2005...Tam 11 yıl sonra yani...O zamanlar Adana'da öğretmenim. Hiç aklımda yokken bir asya 125T scooter sahibi oldum. Evden okula gidip geliyordum. Küçük birşey...ne kadar zararlı olabilir di ki...Bırak zararı...benzin park gibi sorunlarım bir anda kaldırmıştı.
    2007...zealsun gy 125
    2009...jawa 350 ts kırmızı
    2011...jawa 350 ts beyaz
    2012....mondial 150 zat ve halen kullanıyorum...
    bu güne kadar motora binmemem için önüme konulan tüm engelleri aşmıştım. işte....kendime güveniyordum...ben bir öğretmen...bir baba..bir aile reisi idim...gaza gelmezdim....

inanın öyle değil...kaç defa kaza atlattım. baba olmanız....kendinize güvenmeniz...öğretmen olmanız....iyi bir eğitim filan hikaye....eninde sonunda egolarınıza yenieceksiniz....yeniliyorsunuz da....birkaç kaza yaptım elbete...ufak sıyrıklarla atlattım. kiminde gaza gelme...kimide dikkatsiz ve tedbirsizlik...

okuldan her motorla çıkan öğrencim olduğunda durdurup konuşuyorum. sorumluluk sahibi olmadan binmeyin bu makineye diye...sorumluluk sahibi olduğunuzda daha az riskiniz oluyor en azından. ailen senin için belirli bir düzen alışkanlığı edinmen için böyle bir uygulama yapmış olabilir. onlar anlamaya ve hatta hak vermeye çalışırsan...o zaman onların da seni anlamasını sağlayabilirsin....
    ÖzLeMKaYrA bunu beğendi.
    Jawa 350 TS...Asya 125 T

Motosikleti
    henüz yok
    Alıntı DarkKnight adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evladım burası psikolokmu :D
    hayır burası huzurlu sağlıklı saygılı bir arkadaş ortamı benim için.
    ÖzLeMKaYrA bunu beğendi.

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    ailenin iç işine karışmıyosunuz abi bana akıl veriyosunuz yardım ediyosunuz ailemin ihtiyacı var denmez onların amacı beni buyruk altında tutmak bi nevi vergi işte yoksa pek bi ihtiyacları yok efendim su parası efendim elektirik doğalgaz amaçları bana bişeyler öğretmek

ama hayallerimin peşinden koşucam şuan onlara kuruş vermeyi düşünmüyorum

(paragöz bir insan gibi görünüyomuyum bilmiyorum ama kesinlikle öle deyilim)

neymiş hayat pahalıymış neymiş efendim ilerde baba olcakmışım ev gecindircekmişim falan fıstık çikolata

siz çocunuzdan böle birşey istermiydiniz yada babanıza annenize bu şartlar altında para verirmiydiniz gecen yaz böle bişey yoktu nereden çıktı anlamadım

motor almayım diyemi yapıyolar
    Şİmdi, daha çocuk sahibi değilim belki 2-4 senelik plana dahil edebiliriz eşimle daha istanbul-roma yapacağız motorla

Ancak sorduğun soruyu ailenin ciddi anlamda maddi durumu belirler.
    Sorumluluk sahibi olman için aslında seninde eve katkıda bulunmayı öğrenmeni istiyorlar(onların açısından da bakmaya çalış,senin zararını istemediklerine emin ol öncelikle onlar senin ana-baban, bugüne kadar sana bakan büyüten kişiler).
    Bu açıdan bakarsan onlarla anlaşma konusunda orta yol bulma konusunda belki daha az zorluk çekersin.

Dediğim gibi onlar senin sorumluluk sahibi olma konusunda böyle bir yolu uygun bulmuş olabilirler.

Ancak ailenin maddi durumunu bilmemekle, belki senin bilmediğin (sıkıntıyı sana yansıtmamak adına) borçları olabilir. Bu borcu öderken ,seninde ihtiyaçların için harcamalar yapıyorlar, ayrıca bu nedenle de seninde ev ekonomisine katkıda bulunmanı istemiş olabilirler.

Diğer taraftan(yaşını bilmiyorum ancak) ailenle anlaşıp kazandığınla, kendi zevkini yaşamak istiyorsun. Bu nokta da sen haklısın. Burada belki ailenin maddi durumuna bağlı olarak, sorumluluk sahibi olmanı istiyorlarsa, kendim, birey olarak aldığım sorumluluğun tüm masraflarını kendim karşılayabilmem için bana müsade edin, ama ek bir yardımda bulunmayın ama benden birşeyden almayın, kazandığımla kendi zevkimi hatta gerekli ihtiyaçlarımı karşılayım hem önce kendi sorumluluğumu taşıyayım diyebilir onlara alternatif sunabilirsin.

Onlarla tartışma ortamı veya tarzı yerine (ki sende bundan kaçınıyorsun anladığım kadarıyla ilk mesajından) sakin ve olgun bir uslupla, kızınca arkanı dönüp gitmek yerine eğer ortam çok gerilirse dilerseniz hepimiz tekrar düşünelim,sakinleşip konuşalım diyerek olgunluğunu onlara gösterebilirsin. Bu onlara güvende verecektir.

Ancak dediğim gibi, herkesin aile yapısı, o ailenin ekonomik yapısı farklıdır, şartlar yinede değişebilir.

Motosikleti
    henüz yok
    Alıntı teknikhoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi geceler arkadaşm...
    sene ...1991....İlk kez motosiklet almak istedim. Tabi ailem izin vermedi..ki o zamanlar bu kadar çok motor da yoktu.
    Baktılar olmuyor. Üniversiteyi kazan alalım dediler. Meslek lisesindeydim. Çalıştım...Kütahya Dumlupınar Ü. Mak. Tek. Öğrt. bölümünü kazandım..
    Dediler ki...Orada olmaz. Ankara olsaydı...tamamdı....azmettim. Ankara Gazi ü. Mak. bölümüne yatay geçiş yaptım..
    Baktılar kaçış yok... Pazara gittik. Hiç unutmuyorum. 1994...beyaz bir MZ 301....Pazarlık filan...1.300.000TL ye anlaştık...Pazartesi gidip alacağız.
    Pazartesi günü babamın işi çıktı. Halledemedik yani....Akşamna eve gelirken bir motor kazası görüyor Babam...Eve geldi. Ya ben...ya motor dedi...

Gerçekten üzülmüştüm. Senin düşüncelerine sahip oluyor insan. Haksızlık yapıldığına inanıyor. Onların gayesi kendime hakim olamayıp gaza gelmem..yarışmam filan...dolayısıyla.... onları üzmemdi. Oysa ki kendimden öylesine emindim ki....beni anlamadıklarını düşünüyordum. Ben aklı başında azimli ve dükkatli kullanacaktım motoru. Gaza gelmeyecektim. Hızdan v.s. kaçacaktım. Evet...yapacaktım bunları....ama bütün hayallerim o gün toprağa gömüldü...Benim için motor sevdası bitmişti...

Sene 2005...Tam 11 yıl sonra yani...O zamanlar Adana'da öğretmenim. Hiç aklımda yokken bir asya 125T scooter sahibi oldum. Evden okula gidip geliyordum. Küçük birşey...ne kadar zararlı olabilir di ki...Bırak zararı...benzin park gibi sorunlarım bir anda kaldırmıştı.
    2007...zealsun gy 125
    2009...jawa 350 ts kırmızı
    2011...jawa 350 ts beyaz
    2012....mondial 150 zat ve halen kullanıyorum...
    bu güne kadar motora binmemem için önüme konulan tüm engelleri aşmıştım. işte....kendime güveniyordum...ben bir öğretmen...bir baba..bir aile reisi idim...gaza gelmezdim....

inanın öyle değil...kaç defa kaza atlattım. baba olmanız....kendinize güvenmeniz...öğretmen olmanız....iyi bir eğitim filan hikaye....eninde sonunda egolarınıza yenieceksiniz....yeniliyorsunuz da....birkaç kaza yaptım elbete...ufak sıyrıklarla atlattım. kiminde gaza gelme...kimide dikkatsiz ve tedbirsizlik...

okuldan her motorla çıkan öğrencim olduğunda durdurup konuşuyorum. sorumluluk sahibi olmadan binmeyin bu makineye diye...sorumluluk sahibi olduğunuzda daha az riskiniz oluyor en azından. ailen senin için belirli bir düzen alışkanlığı edinmen için böyle bir uygulama yapmış olabilir. onlar anlamaya ve hatta hak vermeye çalışırsan...o zaman onların da seni anlamasını sağlayabilirsin....
    hocam çok haklısınız

bende onu diyorum işte sorumluluk sahibi ws bunların yeterli oldunu insan nasıl kanıtlaya bilir ??

sordunuz öğrenciler ben sorumluluk sahibiyim dediklerinde nasıl emin oluyorsunuz gerçeklik payı nedir?
    kanıtlamasına imkan varmı ?

ailemin yaptıkları hayallerimden ve duğgularımdan hiç bir şey eksiltmedi tam tersi çok şey kattı

ailemle anlaştık ortak noktada buluştuk (yine ben zarardayım çok az bir para kalıyor geriye)

demem o ki hata sadece bende deyil bunu kabul ettiler ben her zamanki gibi evde yüksek sesle motor alıcam şöle silicem böle gezicem şunu bunu yapıcam bu parayla yapıcam derken

ailemin sert çıkışı ve bir anda yazın çalıştının yarısı eve getir sonra ne yaparsan yap demeleri ve benim verdim cevap olayları bu seviyeye getirdi

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    hocam çok haklısınız
    bende onu diyorum işte sorumluluk sahibi ws bunların yeterli oldunu insan nasıl kanıtlaya bilir ??
    Mesela Bu konuyu Buraya açmayarak Veya neden Sana motor almadıklarını anlayarak Yada Ailene verdiğin paranın Vergi Olmadığını görerek gibi gibi gibi sayfalarca uzar buuu
    Sado

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Alıntı DALGIC_800 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zamanında bana da yaptılar aynısını evmi alalım sana motor mu alalım dediler ben motor demiştim düşün artık o motoru ne kadar istediğimi babam hayla söyler o soruya motor cevabını verdiğimi y

senin olayda iyiymiş ama motora fazla takılmışın, kazı göremeyip, tavuğa yazılmışın sen
    DALGIC_800 bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bir çok arkadasimiz hem ahlaki açidan,hem aile degeri ve aile ekonomisi açisindan görüslerini yazmislar ve hepsine katiliyorum.
    Fakat bu yildan itibaren yazilanlar geçersiz.
    Neden dersen, artik ailene verdigin para vergiye tabi.
    Yani babana para verirsen beyan etmek zorunda ve aldigi paranin vergisi var.
    Ayni sey kardeslerin için de geçerli.
    Bu nedenle zaten babana herhangi bir para veremezsin,
    ya da versen de babanin ödeyecegi vergiden geriye pek bir sey kalmayacagindan bir ise yaramaz.
    Bu nedenle kafani yorma.
    Oha diyeceksin ama sen Türkiyesin büyük düsün.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Sen en baştan söylemişsin, şimdi vermek durumundasın . Aynı yaşlarda aynı durumda olsaydım, almak istediğim birşey olsaydı biriktirdiğim parayı asla söylemezdim. İnisiyatif sende olurdu .

Alıntı eren özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesela Bu konuyu Buraya açmayarak Veya neden Sana motor almadıklarını anlayarak Yada Ailene verdiğin paranın Vergi Olmadığını görerek gibi gibi gibi sayfalarca uzar buuu
    Daha yakın zamanda kaporamı yaktılar pederi asla affetmeyeceğim diyen sen değil miydin ? Ne çabuk olgunlaştın .

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen en baştan söylemişsin, şimdi vermek durumundasın . Aynı yaşlarda aynı durumda olsaydım, almak istediğim birşey olsaydı biriktirdiğim parayı asla söylemezdim. İnisiyatif sende olurdu .

Daha yakın zamanda kaporamı yaktılar pederi asla affetmeyeceğim diyen sen değil miydin ? Ne çabuk olgunlaştın .
    O ayrı bir Olay Çağdaş
    21 Yaşındayım ve Benim ik motorum değildi alacağım motor 4 .motorum ve Kendi paramla alıyorum Son güne kadar ses etmeyipde Adama Kapora verdikden sonra Motor alamassın dediler
    Şimdi bu Gençin Olayı ile benimki bir mi Nasıl bir Bağlantı Kurdun Şaşıyorum
    Pederi Asla affetmeyeciğim Konusuda 4 yıldır sürüyor Her aldığım Motora mırın kırın ediyor sattırıyor araba alacaz ortak diye ama alamıyoruz Bu yüzden kaynaklı Parasal bir kaynak değil yani
    Ayrıca ben Çalışıpda verdiğim parayı Hiçde öyle vergi olarak görmedim Atıyorum 1.000 tl alıyorsam sorgusuz 600ünü Eve veriyorum
    Üstünüde Hadi Bakalım Bunuda Açıklayın Ateistler Diyede Espiri bile yaparım Anlatabilmişimdir umarım
    Sado

Benimki de espri mahiyetinde , yine de sen de burada konu açıp paylaştın. O da farklı birşey yapmamış.

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimki de espri mahiyetinde , yine de sen de burada konu açıp paylaştın. O da farklı birşey yapmamış.
    Hayır Kesinlikle Profilime girip açtığım Konulara bakabilirsin
    Yazdığım şeyi iyi hatırlıyorum
    Bir arkadaş aynı benimki gibi parasal değil ama Ailevi bir konudan motor alamamışdı aynen benimde başımda var olarak ekledim + olarakda aynen şunu yazmıştım
    21 Yaşındayım ve Benim ilk değil alacağım motor 4 .motorum ve Kendi paramla alıyorum Son güne kadar ses etmeyipde Adama Kapora verdikden sonra Motor alamassın dediler(Bubam) Araba Alacaz Konusuna geldi Gene Konu Araba Alana kadarda Affetmem dedim Ki 4 Yıllık bir geçmişe dayanıyor
    Zaten Şuandada Avatarım altına bakarsan Bişeyler yazıyor
    Yani Çok farklı Segmentte
    seigen bunu beğendi.
    Sado

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Ver kurtul :D
    şaka bi yana, bebekken sen de emrediyordun.
    Uvvaaaaa (karnım aç mama verin. )
    Uvaaaae ( altıma yaptım pişik yapmadan temizleyin hemen)
    uvveaaaaa (uykum geldi sallayip uyutun beni)
    Uauavvaaaaaaa (gece yarısı) (kalkın beni sevin sonra ben uyursam sizde uyursunuz)
    Bu böyle yıllarca sürer gider. Maddiyattan bahsetmeyecegim hiç.
    aquarist4 bunu beğendi.
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

Motosikleti
    henüz yok
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir çok arkadasimiz hem ahlaki açidan,hem aile degeri ve aile ekonomisi açisindan görüslerini yazmislar ve hepsine katiliyorum.
    Fakat bu yildan itibaren yazilanlar geçersiz.
    Neden dersen, artik ailene verdigin para vergiye tabi.
    Yani babana para verirsen beyan etmek zorunda ve aldigi paranin vergisi var.
    Ayni sey kardeslerin için de geçerli.
    Bu nedenle zaten babana herhangi bir para veremezsin,
    ya da versen de babanin ödeyecegi vergiden geriye pek bir sey kalmayacagindan bir ise yaramaz.
    Bu nedenle kafani yorma.
    Oha diyeceksin ama sen Türkiyesin büyük düsün.
    ortak noktada buluştuk abilerim görüşleriniz için teşekür ederim

bu sene çalışıp paramın hepsini vericem ve ehliyetimi alıcaz (2013 ün sonuna geliyor ehliyet almam

sonra 2014 te staj görücem ortalama 300tl maaş alıcam 1.500 2.000tl civarı bir motor alıcaz taksitle (bu nasıl olacak bilmiyorum babam halledecekmiş o kendi parasıdan verir ben ona öderim sanırım)

yani yine benim istediyim olacak çalışıp kendi paramla ehliyetimi motorumu ve korumalıklarımı kyafetimi yani hepsini almış olucam

bu arada biliyodum haklıymışım vergi veriyormuşum

vergi kaçakcısı olucam desene

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Tarih tekerrürden ibarettir.
    Sen şimdi anne - babana nasıl bir duygu yaşatıyorsan, senin çocuğun da sana karşı öyle alacaktır büyük ihtimal.

Anne - babanı ikna ettirecek bir büyüğünden yardım isteyebilirsin, lakin sen onları üzmeyeceğine kendinden emin misin?

Hayırlı gibi görünen şeylerde şer, şer gibi görünen işlerde hayır olabilir. Derin konulardır.
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

valla yaşın 18i geçmiş olsa bile eğer ailenle kalıyorsan onların kurallarına uyacaksın. Madem maddi destek istiyorlar vermelisin derim kardeş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)