Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Debriyaj sertliği (YARDIm)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Maxod - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Breton s100
    Arkdaslar forumda yeniyim motorumuda yeni aldıgımı söylemiştim ... motorum kanuni breton s100 2013 model

Motorumun debriyajı biraz değil baya sert ellerim ağrıyor bazen...

ama hafif çekince bile boşa geçiyor alırken söyledim debriyajı çok sert bi bakın diye onları yapdırıcaz hepsini halledicez dediler geldi şmdi de yeni oldugundan diyorlar bunu yumusatmanın bi yolu varmı ?

bide karburatörden çıkan bi ucu boş plastik bi hortum var 20 cm uzunlugunda biyerden mi çıktı hepsindemi var bu hortum

geçen yanık kokusu geldi bu hortum eksoza yapışmıs 2-3 cm erimiş

bi sıkıntım daha rodajını nasıl yapmalıyım 40 ı geçmiyorum kaç binde vites attırmalıyım dikkat rodajda dikkat etmem gereken şeyler neler?

rodajı çok araştırdım ama tam bi sonuç alamadım anlatırsanız sevinirim Tecrübenize güveniyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    o hortum karburatörün altından cıkıyorsa tahliye hortumudur önemli değil,
    debriyaj kolunu tutan vidayı sök telle korumasının arasına enjektörle yavas yavas yag sık telide arada oynat, cek bırak ki asagılara yağ rahat gitsin, eger debriyaj kolu yuvada (tel takılı degilken, sıkışıksa rahat hareket etmiyorsa zımpara kagıdıyla kolu zımparala)

rodaj içinde motorun hızından ziyade yokusta filan zorlamamaya calıs, motor devrini cok yüksek kullanma

ara sırada da gözüken vidaları kontrol et gevsemesin...
    Maxod bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Debriyaj ayarı çok sıkıdır azıcık sıkmayla vites geçiyorsa...
    Manetin yanından ayar yapabilirsin. Ayarlama aparatı manete yaklaşırsa biraz daha yumuşar. Manetinde 1 cm'yi geçmeyecek şekilde boşluk bırakabilirsin, daha fazla da bollaştırma. Yağlamaya da gerek yok daha sıfır motor.

Rodaj hakkında tam sonuç alabileceğin güzel yazılar var. Bir daha araştır derim.
    Maxod bunu beğendi.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Manetin yanından ayar yapabilirsin. Ayarlama aparatı manete yaklaşırsa biraz daha yumuşar. Manetinde 1 cm'yi geçmeyecek şekilde boşluk bırakabilirsin, daha fazla da bollaştırma. Yağlamaya da gerek yok daha sıfır motor.

Rodaj hakkında tam sonuç alabileceğin güzel yazılar var. Bir daha araştır derim.
    benim sıfır mondial x treme max yağlayınca düzeldi, sıfır motor gerek yok diye genelleme yapmaya gerek yok bence
    Maxod bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaş belirtilerini söylemiş debriyaja azıcık dokunsa bile işlevini görüyormuş bu da demek ki debriyaj çok gergin. Böyle bir ayrıntı vermeseydi akla ilk gelen yağlama fikri olabilirdi.
    Maxod bunu beğendi.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Arkadaş belirtilerini söylemiş debriyaja azıcık dokunsa bile işlevini görüyormuş bu da demek ki debriyaj çok gergin. Böyle bir ayrıntı vermeseydi akla ilk gelen yağlama fikri olabilirdi.
    haklısın ondanda olabilir ama genede eli yoracak agrıtacak kadar sert olmamalı, debriyaj teli montaj sırasında arada sıkısma sonucuda debriyaj maneti cok sert olabiliyor. kablonunda kontrol edilmesinde yarar var
    Maxod bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX

Debriyajı az sıkmayla vites her türlü geçer ama debriyajı az sıkmayla 1. vitesten boşa alamıyosa hiç dokunmasın debriyaj ayarına. Aksi halde debriyaj kolu tam çekili olsa bile balatalar tam ayrılmaz balataları ve dişlileri aşındırır.
    Debriyaj telini yağlamak biraz faydalı olabilir ama yeni motor olduğundan da debriyaj teli henüz tel hortumu içinde sıkı çalışıyodur zamanla alışır.
    Maxod bunu beğendi.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    debriyaj teli geçmemesi gereken bi yerden geçirilmiş olabilir..
    sert dönüş yaptırılmış olabilir.tabiri caizse yanlış yerden geçirilip 90 dereceden de daha fazla açıda dönüş yapıyorsa zorlaması normaldir..

mümkün olan en düz (düze yakın en geniş çapta yay olmalı) şekilde olmalıdır...
    Maxod bunu beğendi.
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    Kanuni Breton s100
    teşekkür ederim şmdide kilometre saatim BOZULDU... 29 km de kaldı hiç atmıyor sebebi ne olabilir başına gelen varsa açıklarsa sevinirim

Gerçekten Güzel Forum Hoşuma Gitti

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı Maxod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim şmdide kilometre saatim BOZULDU... 29 km de kaldı hiç atmıyor sebebi ne olabilir başına gelen varsa açıklarsa sevinirim

haydaaaaa başlayacam senin servisine haaa , bakımını yapmadılarmı bunun ?
    Maxod bunu beğendi.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Maxod adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Km teli çıkmıştır ya teker tarafından ya gösterge tarafından
    Maxod bunu beğendi.

Motosikleti
    Kanuni Breton s100
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haydaaaaa başlayacam senin servisine haaa , bakımını yapmadılarmı bunun ?
    o Kadarda dedim herşeyi tamam olsun iyice bakın dedim tamam tamam dediler inşallah böyle sürmez

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:49 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Km teli çıkmıştır ya teker tarafından ya gösterge tarafından
    Bakdım ön tekerin sol göbeginden bi kablo cıkıyo onu oynattım hafif oynuyo yuvasından ama cıkmıyo, km saatinin altından bakdım vidalı orayı sıktım elimle yine ilerlemedi km

2 tane vurdum tık tık diye yok yine atmıyor bakımı falan aksayacak takip edemediğim için Sıkıntılı bi durum :/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler