Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benzin deposuna sırt çantası nasıl bağlanır!

Motovento
    REKLAM ALANI
    haydaraslan3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R 2013
    İyi günler arkadaşlar benim TVS Apache 150 motorum var..
    Ben sırt çantamda laptop taşıyorum arkada sepetim var ama oraya sığmıyor.. sırtıma takınca da sürekli kollardan çıkıyor..

Benzim deposuna geçen bir yerde gördüm birisi sırt çantasını takmış. Nasıl yapmış bilmiyorum . Bende düşünüyorum ama bir fikir gelmiyor aklıma

Deponun üsütüne nasıl bağlarım çantayı sök tak şeklinde yapıcam akşam eve giderken bağlıcam evde çıkarıcam içeri koyucam çantayı

Değeri fikirlerinizi bekliyorum!

Teşekkürler.
    www.facebook.com/haydaraslann ..... www.facebook.com/haydaraslancom
    Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir." www.haydaraslan.com
    A Rh (+)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Depo üzeri çantadır o gördüğün. Aynı zamanda sırt çantası olarakta kullanılabilir ama bilsayar taşımak için depo üzeri çok uygun bir yer değil bence çantanı artçı selesi üzerine bağlaman bilgisayarının ömrünü uzatacaktır.

Sevgilerimle
    haydaraslan3 bunu beğendi.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Motosikleti
    CBR 125R 2013
    teşekkür ederim
    Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir." www.haydaraslan.com
    A Rh (+)

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Okan abinin dediği gibi büyük ihtimal depo üstü çantadır o.
    Sırt çantasını da depoya Ahtapot fileyle sabitleyebilirsin.
    http://www.rialli.com/urunler/264_digerleri/6548__rialli-bagaj-filesi-taiwan-modeli-ms2611/
    Ayrıca çantanın sırtından çıkmaması için askıların arasına ayrılıp kollardan çıkmasını engelleyecek şekilde kancalı/cırtcırtlı bir destek diktirebilirsin.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    depo üstü çantaların bazıları mıklatıslı oluyor depoya yapışıyor aynı zamanda sırt çantası olanları çok kullanışlı
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okan abinin dediği gibi büyük ihtimal depo üstü çantadır o.
    Sırt çantasını da depoya Ahtapot fileyle sabitleyebilirsin.
    http://www.rialli.com/urunler/264_digerleri/6548__rialli-bagaj-filesi-taiwan-modeli-ms2611/
    Ayrıca çantanın sırtından çıkmaması için askıların arasına ayrılıp kollardan çıkmasını engelleyecek şekilde kancalı/cırtcırtlı bir destek diktirebilirsin.
    Ahtapot file deponun kenarlarını mahfeder ya, bagaj demirine el çantası bağlamakta kullanıyorum bagaj demirini bile çiziyor.

Depo üstü çantalar mıknatıslı oluyor mıknatıslar ayrı da satılıyor alıp çantanıza diktirebilirsiniz çantanızı depo üstü çanta yapmak için.

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sırt çantana sırtından düşmemesi için kolları birbirine bağlayan bir kemer diktirebilirsin bu da farklı bir çözüm, tavsiyelerden en aklına uyanı uygula ama dedikleri gibi laptop depo üstünde biraz sakat
    Ninja

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Güzel kardeşim bu konuda uzmanım diyebilirim

2 formül vardır.Uygun olan çanta türü sırt çantası tarzındaki laptop çantalarıdır.Bu çantalar depo üstü çantalardan büyük ve üst tarafları daha oval ve dardır.
    Malzemeler:
    1 adet sırt çantasından bozma laptop çantası,
    2 adet en kısa aralıktaki lastik kancalar.
    Altına kanca girilebilen köşeli depo

Yöntem1:
    Önce depomuz çizilmesin diye 1 adet bezi seriyoruz.Sırt çantamızı üst tarafı kendimize yaslanacak şekilde hafif eğimli yatırıyoruz.Üstünden 1 adet kanca ile Üstten kancanın 2 tarfıda depoya takılacağı şekilde gerdirip bırakıyoruz.Uyun yol terciklerinizde yöntem göğüs rüzgarını önemli ölçüde engeller.

Yöntem2:
    Önce depomuz çizilmesin diye 1 adet bezi seriyoruz.Sırtımıza dayanan tarafı depoya, iyice çükümüze dayanacak şekilde dayıyoruz.Bir adet kancayı fermuarların olduğu üst bölümden, bir adet kancayıda alt bölümden gerdirerek depoya taktırıyoruz.

2. Yöntem çanta ve gidon yüksekliğine göre manevrada tehlike yaratabilir.Düdük ve marşa bakılı kalabilir.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.Aşağıdaki başlıkta örneği mevcut.

http://www.motosiklet.net/forum/etki...otografli.html
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Depo üstü çantalar mıknatıslı oluyor mıknatıslar ayrı da satılıyor alıp çantanıza diktirebilirsiniz çantanızı depo üstü çanta yapmak için.
    güzel fikir
    DEMİR AT'A YOLLAR DAYANMAZ

HELLAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    ben göruyorum yollarda TAKIYORLAR ...bence çok saglıklı bırsey degıl depo zaman la cızılır ....

TEK ÇARE ... BAGSTER
    TRANSALP.GR.COM

Motosikleti
    CBR 125R 2013
    hepinize sonsuz teşekkürler...
    A Rh (+)

tezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MR 150
    Kardeşim bende senin gibi düşünmüştüm en sonunda gidip orjinal bir depo üstü çantası aldım.Mıknatıslı istediğin zaman mıknatısları çıkarabiliyorsun ama mıknatıslar çantada olsa bile farketmiyorsun.Sırt askıları çantaya kolayca monte edilip sökülebiliyor.Çanta körüklü ve iki kademeli eğer eşyaların çoksa körüğün fermuarını açıp çantayı büyütebiliyorsun.Gerçi benim aldığım model Kappa.Fiyat olarak pahalı gelebilir ama motorda sabit olmadığı için ben onu kendi aksesuarım gibi görüyorum.Aklına gelebilecek herşeyi sığdırıyorum.Bez olduğu için esnek.Eğer bütçen müsaitse böyle birşey bak derim.Piyasada uygun fiyatlı modellerinide gördüm.

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    Alıntı haydaraslan3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler arkadaşlar benim TVS Apache 150 motorum var..
    Ben sırt çantamda laptop taşıyorum arkada sepetim var ama oraya sığmıyor.. sırtıma takınca da sürekli kollardan çıkıyor..

Benzim deposuna geçen bir yerde gördüm birisi sırt çantasını takmış. Nasıl yapmış bilmiyorum . Bende düşünüyorum ama bir fikir gelmiyor aklıma

Deponun üsütüne nasıl bağlarım çantayı sök tak şeklinde yapıcam akşam eve giderken bağlıcam evde çıkarıcam içeri koyucam çantayı

Değeri fikirlerinizi bekliyorum!

Teşekkürler.
    bilgisayarını direk titreşim görecek yere bağlama. mümkünse sırtında taşı. özellikle Harddiski SSD Harddisk değilse titreşimden dolayı çabucak bozulur. bir bakmışsın 1-2 ay sonra laptop çalışmaz olur. HDD harddiskler sarsıntıya titreşime sıkıntıya strese gelmez.
    "men dakka dukka"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)