Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kart tipi hgs kullananlar var mı aramızda ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hakkatten mantıklı eğer bir sınır yoksa okunmama olayında söylediğin şey mantıklı.okuyamayınca plakama kayıtlı hesabımdan para düşecekse ve bunun sınırı yoksa neden kart veya sticker taşıyımki motorda.. benim geçtiğimi görüp hgs,mi algılıyamassa plakama bakıp hesabımdan parasını alır benim geçtiğimi algılıyamassa bedavaya geçmiş olurum.mantık net ve sexi. bütün olay bu algılamama olayında bir sınır olup olmadığında bitiyor.
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam işte, motorla HGS'den geçtim diyelim, yanımda HGS de yok. Kamera plakamı okumaya çalıştı, okuyabilirse plakama kayıtlı HGS'den 3,40TL düşecek. Eğer kamera plakamı okuyamazsa para düşmeyecek. HGS'de diyelim cihaz kartı okuyamadı, kamera da plakayı okuyamadı. Alarm falan ötüyor mu?

Dikkat edelim, kanundan kaçmış hale düşmeyelim diye diyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    crayz_metin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH Drift
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam işte, motorla HGS'den geçtim diyelim, yanımda HGS de yok. Kamera plakamı okumaya çalıştı, okuyabilirse plakama kayıtlı HGS'den 3,40TL düşecek. Eğer kamera plakamı okuyamazsa para düşmeyecek. HGS'de diyelim cihaz kartı okuyamadı, kamera da plakayı okuyamadı. Alarm falan ötüyor mu?

Dikkat edelim, kanundan kaçmış hale düşmeyelim diye diyorum.
    Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hakkatten mantıklı eğer bir sınır yoksa okunmama olayında söylediğin şey mantıklı.okuyamayınca plakama kayıtlı hesabımdan para düşecekse ve bunun sınırı yoksa neden kart veya sticker taşıyımki motorda.. benim geçtiğimi görüp hgs,mi algılıyamassa plakama bakıp hesabımdan parasını alır benim geçtiğimi algılıyamassa bedavaya geçmiş olurum.mantık net ve sexi. bütün olay bu algılamama olayında bir sınır olup olmadığında bitiyor.
    Hadi bir deneyin şunu. Bakalım okuyabiliyorlar mı anlayabiliyorlar mı. Belkide bakarsın birincide ikincide göz yumarlar uğraşmazlar üçüncü dördüncüde adamlar bu işi alışkanlık haline getirmiş deyip köprüdeki kameralardan tespit ederler.
    Siz bi deneyin sonuçlarını yazın bilgilenelim.

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    metin ustam sen frekansı tutturamadın bahsettiğimiz şeyi yanlış anladın sanıyorum deneyecek bişey yokki. hgsde kaçak geçiş diye bi olay yok yani. hgs geçiş anında algılanamassa geçen aracın plakasına bakılıyor plakaya kayıtlı .....kod numaralı hgs den geçiş ücreti alınıyor. bizde nasıl olsa hgs yanımızda olsada olmasada algılamadığında hesabımızdan otamatik düştüğü için yanımızda taşımayalımda eğer bizim geçişimizi görürse nasıl olsa paramızı hesabımızdan keser,ama bizim geçişimizi göremesse bedava geçeriz düşüncesini yorumluyoruz. önemli olan bu algılanamama olayında bir sınır olup olmamasında eğer sınır yoksa hgs taşımanın mantığı yok.alalım hgs,mizi evde dursun biz geçelim geçişimizi görürlerse hesabımızdan düşsünler,i konuşuyoruz bilmiyorum anlatabildimmi

crayz_metin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH Drift
    Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metin ustam sen frekansı tutturamadın bahsettiğimiz şeyi yanlış anladın sanıyorum deneyecek bişey yokki. hgsde kaçak geçiş diye bi olay yok yani. hgs geçiş anında algılanamassa geçen aracın plakasına bakılıyor plakaya kayıtlı .....kod numaralı hgs den geçiş ücreti alınıyor. bizde nasıl olsa hgs yanımızda olsada olmasada algılamadığında hesabımızdan otamatik düştüğü için yanımızda taşımayalımda eğer bizim geçişimizi görürse nasıl olsa paramızı hesabımızdan keser,ama bizim geçişimizi göremesse bedava geçeriz düşüncesini yorumluyoruz. önemli olan bu algılanamama olayında bir sınır olup olmamasında eğer sınır yoksa hgs taşımanın mantığı yok.alalım hgs,mizi evde dursun biz geçelim geçişimizi görürlerse hesabımızdan düşsünler,i konuşuyoruz bilmiyorum anlatabildimmi
    Doğrudur frekansı tutturamamış olabilirim. Evet dediğiniz gibi olabilir belki. Plakayı okurlarsa bakiyeden düşerler okunmazsa bedavaya geçeriz. Ama sonradan devlet bir ekilde bunun acısını çıkartmasın bizden. Herneyse bugün bayağı bir kafam karışık ve yorgunum. O sebeptende frekansıda tutturamamışım zaten. Şu hgs olayına biraz ara vereyim ben

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    benim hgs etiketi ile 8-9 kere gişeden geçtim sadece bir sefer okudu. diğerlerinin hepsi kaçak geçiş. ama ne bakiyemden düştü ne de ceza olarak gözüküyor.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    RunemagicK ile paralel evrenlerde yaşıyoruz ben de sürekli kaçak geçiş var mı kontrol ediyorum. beş günün 3ü okuyor ikisi okumuyor. sonradan bakıyorum düşmemiş görünüyor. sorun yok zaten hakkımızın çeyreğini alabilsek kar

yalnız plakanız okunmayacak gibiyse (üstüne bi şey yapıştıran arkadaşlar var polis de görürse takipteyse cezayı gömer söyleyeyim.
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Peki HGS alırken ruhsat falan gerekiyor mu? Yoksa plakayı bildirmek yeterli mi? Birde illaki ruhsat sahibi mi alabiliyor? 1 HGS'ye 2 plaka yüklenebiliyor mu? Bu sonuncusu çok saçma geliyor kulağa ama burası Türkiye, olur mu olur..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim hgs etiketi ile 8-9 kere gişeden geçtim sadece bir sefer okudu. diğerlerinin hepsi kaçak geçiş. ama ne bakiyemden düştü ne de ceza olarak gözüküyor.
    Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    RunemagicK ile paralel evrenlerde yaşıyoruz ben de sürekli kaçak geçiş var mı kontrol ediyorum. beş günün 3ü okuyor ikisi okumuyor. sonradan bakıyorum düşmemiş görünüyor. sorun yok zaten hakkımızın çeyreğini alabilsek kar

yalnız plakanız okunmayacak gibiyse (üstüne bi şey yapıştıran arkadaşlar var polis de görürse takipteyse cezayı gömer söyleyeyim.
    Kaçak geçişlerde kameranın önden çekmesi gibi bir ihtimal var. Çünkü bir arkadaşım da 2 aydır kullanıyor okunmayan geçişlerin hiç birisi düşmemiş.

Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki HGS alırken ruhsat falan gerekiyor mu? Yoksa plakayı bildirmek yeterli mi? Birde illaki ruhsat sahibi mi alabiliyor? 1 HGS'ye 2 plaka yüklenebiliyor mu? Bu sonuncusu çok saçma geliyor kulağa ama burası Türkiye, olur mu olur..
    Ruhsat gerekiyor çünkü ruhsat seri numarasını kayıt ediyorlar. Ruhsat sahibi bazı ptt'lerde isteniyormuş bazısı istemiyormuş ama bankalar istemez. İki plaka tabii ki olmaz.

bkurtulus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özetlemek gerekirse ve benim yazılanlardan anladığıma göre:

1- HGS etiketi alıyoruz. Etiketi taşımıyoruz (veya çantada duruyor, kaska falan takmıyoruz). Okutmakla uğraşmıyoruz. Zaten hesaptan düşüyor plakayı görünce. Bu yüzden 10 TL fazla verip, kart alıp, kolye gibi aparatla falan da boynumuza asmaya gerek yok.
    2- Bazen plakayı görmüyor. Bir arkadaşın yazdığı gibi sağa yanaşarak olan geçişlerde, ya da başka bir hata sebebiyle. O zaman da bedava geçmiş oluyoruz.

Doğru mudur?
    ersin54 bunu beğendi.

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    benim anlamadığım madem plaka tanıma sistemi var, neden hgs satıyorlar. her plaka için kredi açsınlar biz o hesaba plaka ile para yatıralım geçtikçe düşsün. neden illa kart al sticker al bürokrasiyle uğraşıyoruz?

iboli78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000FA
    Kart tipi kullanıyorum koprulerde gisenin üstünde beyaz kare bi zabazingo var eger kartı ona paralel tutarsanız sorunsuz okuyor. Otoyoldaki gişelerde bahsettiğim anten - frekans yükseltici herneyse yok ve su ana kadar her geçişim ya kacak geçiş ya da maksimum mesafe ücreti. Kacak geçişlerim sisteme henuz yansımadı ama maksimum mesafe ücretleri icin hgs sitesinden "geçiş düzeltme formu"nu doldurup göndermeniz gerekiyor.

En büyük sacmalık motosikleti mahmutbey - silivri icin 5.50tl olarak ücretlendirmesi (form doldurup gönderdiğimde düzeltildi)yani sistem nasıl calısıyor ne oluyor kimsede bir bilgi yok kişisel fikrim olayın sonrası düşündüğünüz gibi basit olacakmış gibi gözükmüyor.

ilovetechn0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    geçiş ihlallerinizi şu adresten sorgulayabilirsiniz:
    http://hgsmusteri.ptt.gov.tr/bosCSC/violation.jsf
    namk bunu beğendi.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Akıllardaki soruyu çözdüm sanırım

Birçoğumuzun tespit ettiği bir durum var. HGS madem plakamıza kayıtlı ve HGS yi okumasa da plakamız tespit edilip zaten ücret düşüyor. O zaman HGS yi yapıştırmaya, okutmaya, göstermeye ne diye uğraşıyoruz(gerek araba gerek motosiklet) diye soruyoruz.

Aslında bu sorunun doğrusu; "Yetkililer neden illa HGS etiketlerini okutmamızı istiyorlar?" olmalı. Arabalar için yok camın orasına değil şurasına yapıştırın vs, vs, gibi talimatlar veriyorlar. Neden "HGS yi yapıştırmanıza-okutmanıza gerek yok, biz nasıl olsa plakanızdan düşeriz ücreti" demiyorlar...?

Çünkü sistemin plakaları düzgün okuyamadığını veya okusa da ücreti plaka üzerinden kesme konusunda sıkıntı yaşandığını onlar da farketmiş. Eğer HGS yi okutmamızı istemezlerse plaka tespiti ile ücret düşülmediği için milyon kez araçlar bedavaya geçecek!
    #sürenadam

denizerdem10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    benim montumun sol kol üstü dirsekle bilek arasında şeffaf bir bölme var. kartı her zaman orada taşıyorum. 2 kere geçtim ikisinde de problem olmadan okudu.

böyle bölmesi olmayan arkadaşlar kırtasiyelerden falan manyetik kart koymak için ufak plastikler satıyor. çift taraflı bant ile veya velkro cırt ile montlarına yapıştırabilirler.

6PaTLaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150T-19A, Lifan LF200 GY6, Hero Karizma R
    motorum annemin üstüne olduğundan avcılar ptt ye annem gitti ordaki eleman kartların artık kullanılmadığını söyleyip etiket vermiş o eleman da motor kullanıyormuş muş. sallamış mı ?

namk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    harley davidson 2007-mobylette 1967-Honda NX400
    Bankamatik kartına benzer bir kart, motorcu bir arkadaş almış kullanışlı diğeri otoma aldığım yapıştırmalı ,cam kırılır,yıkanır ihtimaller çok bence kartı görünür bir yerinize şeffaf bir şekilde sabitlemeniz iyi yolculuklar.Daha çok bekleriz hükümetlerin motorsiklet kullananları anlamalarını.

Johnizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV650
    1) Motosikletlere sadece kart tipi hgs veriliyor, sticker verilmiyor.
    2) Kartlar ptt'den alınıyor (gişe pttlerinden son dakikada almaya kalkmayın çok kuyruk ve sadece 1 çalışan oluyor. çok beklersiniz, mahalle postanelerinden halledin bence)
    3) Kart ücreti 15 tl, içine de min 30 yüklüyorlar 45e geliyor toplamda
    4) 1 aydır kullanıyorum aşağı yukarı ve yine tahminen 20-30 kere çevre yolu, 3-5 kere de köprü geçişi yaptım. bunların neredeyse yarısında kartı okumadı, girerken yada çıkarken okumadı sapıtık bir durum var hâla... sistem oturmuş değil. ama endişeye mahal yok)) hgsmusteri.ptt.gov.tr adresinden üyelik yapıyorsunuz ve hgs geçişlerinizin geçmişini, kart bakiyenizi kontrol edebiliyorsunuz. ben toplamda 1000tl kadar ceza yedim güya bu kartın okunamamasından kaynaklı ama sistem otomatik olarak düzeltti benim itirazıma bile gerek kalmadan.
    5) karta para yatıracağınız zaman ptt bankamatiğini kullanmayın)) 20 tl yükledim, sistemde görünüyor ama karta aktarmada bi sıkıntı oldu hâla uğraşıyorlar. parayı direk ptt görevlisine verin bilgisayardan yükleme yapsın.
    6) kart için en güzel yer vizörün üst kısmı... oraya çok güzel sıkışıyor kart. ama dikkat edilmesi gereken şey vizörün açılmaması kart oraya sıkıştırıldığında)) gişeden geçerken de biraz yukarı bakıp geçerseniz güzelce okunuyo ve poz vermiş oluyorsunuz))
    7) 3 küsür metreye kadar olan araçlar için 1. sınıf diye bir kart alıyorsunuz, yani otomobilde aynı ücreti veriyor geçişlerde motosikletlerde... peh peh peh!
    Carpe diem!

4 teker bedeni, 2 teker ruhu taşır!

Hayat; Aldığımız solukların değil, soluğumuzun kesildiği anların toplamıdır!

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Ben şu ana kadar 3 defa geçtim köprüden, üçünde de ertesi gün hesabıma baktığımda düşmüştü bakiyemden. İlkinde elle tutmaya çalıştım, hem okumadı hem de tehlikeli olduğundan vazgeçtim kartı cebimden çıkartmaktan. Geçen cumartesi gecesi dördüncü kez geçtim köprüden ama hala bakiyemden düşmedi ücreti. Geçiş ihlali sorgulattığımda da ihlal bulunamadı. Acaba kamera okuyamadı mı yoksa memurlar henüz incelemeye vakit mi bulamadılar? Hava da yağmurluydu acaba kamera yakalayamamış olabilir mi? Aynı anda bir arkadaşım da geçti, ondan da düşmemiş, hatta o cuma günü de geçmiş, o da düşmemiş. Sizin düşünce ve tecrübeleriniz nelerdir?

Motosikleti
    KTM Duke 200 ABS '14
    Şimdiye kadar 3 kere geçtim hgs'den üçünde de ceketimin cebindeydi hgs okudu alet. Yavaş girince sıkıntı olmuyor sanırım.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Ben kullanıyorum. Ilk başlarda motorumun camjna yapistirmistim okuyo sandim fakat kart hgs lerde plaka okuma sistemi varmış kartı değil. Karti hesap olarak düşün, ve her geçişinde plakayi okur okumaz direk bakiyeden düşüyor

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)