Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Eski Motosiklet, Yeni Kar Motoru

Motovento
    REKLAM ALANI
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Çılgın bir Türk daha!

Rize'de inşaat işçisi Erkan Korkut, kar nedeniyle yolu kapanan evine ulaşmakta güçlük çekince eski motosikletini, arka lastiğinin yerine palet, ön lastiğinin yerine ise kızak takarak kar motoruna dönüştürdü.

Çamlıhemşin ilçesi Dikkaya köyünde yaşayan ve inşaatlarda çalışan Erkan Korkut, kışın kar sebebiyle yolların trafiğe kapanması yüzünden köydeki evine ulaşmakta güçlük çekince çare aramaya başladı. Eskiyen motosikletini, üzerinde bazı değişiklikler yaparak kar motoruna dönüştürmeye karar veren Korkut, karda daha iyi gitmesi için motosikletinin arka lastiğinin yerine palet, ön lastiğinin yerine kızak sistemi yaptı. Korkut, motorun gücü, lastikteki paleti çevirmeye yetince karlı yollarda zorlanmadan ulaşım sağlamayı başardı.

Motoruyla karla kaplı yollarda rahatlıkla ilerleyen ve turizm yöresi Ayder Yaylası'nda gezintiye çıkan Korkut, zaman zaman palet ve kızağı çıkarıp lastiklerini taktığı motosikletini kar olmayan yollarda da kullanabiliyor.

-Karlı yolda 30 kilometre hız yapıyor-

Erkan Korkut, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kışın yörede kar ve buzlanma nedeniyle otomobille ulaşımda güçlük çekildiğini, bu nedenle eskiyen motosikletini kar motoru yapmaya karar verdiğini söyledi.

Köydeki tuğla atölyesinde 2.5 aylık bir uğraş sonucu motosikletini kar motoruna dönüştürdüğünü anlatan Korkut, ''Kar motorum ile hem karlı hem de karsız yolda ilerleyebiliyorum. 2 bin liraya mal olan motosikletimin 150 olan beygir gücünü de yolda daha iyi gitmesi için 400 beygire yükselttim'' dedi.

Korkut, 30 kilometre hız yapan kar motorunun paletlerini tahtadan, ön kızağını ise tahta ve demirden yaptığını sözlerine ekledi.

AA
    makseli bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Emeğe saygı, müthiş olmuş yalnız motorunun 150 olan beygir gücünü 400'e nasıl yükseltti onu anlamadım hadi ajans yanlış not aldı cc olsun o 400cc ye nasıl çıkardıki motoru.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emeğe saygı, müthiş olmuş yalnız motorunun 150 olan beygir gücünü 400'e nasıl yükseltti onu anlamadım hadi ajans yanlış not aldı cc olsun o 400cc ye nasıl çıkardıki motoru.
    gözükmeyen biryere 250 lik bir motor daha takmıstır
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    300 yazılan Beygiri cc olacak ama, haberi hazırlayanın cehaleti sanırım. Helal olsun adama.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Konuyu açanın da dikkatsizliği
    "CaRPe DieM"

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    2 bin liraya mal olan motosikletimin 150 olan beygir gücünü de yolda daha iyi gitmesi için 400 beygire yükselttim'' dedi.birden aklıma popkekin reklamı geldi...yok artıkkkkk
    cihan54 ve xawa bunu beğendiler.
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı serdar1547 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 bin liraya mal olan motosikletimin 150 olan beygir gücünü de yolda daha iyi gitmesi için 400 beygire yükselttim'' dedi.birden aklıma popkekin reklamı geldi...yok artıkkkkk

sesli güldüm
    "CaRPe DieM"

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Adam king beyler helal olsun emeğe saygı
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    300 yazılan Beygiri cc olacak ama, haberi hazırlayanın cehaleti sanırım. Helal olsun adama.
    Ustalara saygı, okuyunuz okutturunuz..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)