Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Rev'it yağmurluk garantiden değişitirdim

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    45 gün önce pendikte güngör motor dan revit alt yağmurluk aldım. ilk defa bugün apış arasından su almaya başladı. verdim geri, yenisini aldım. para mara vermedim. bilginiz olsun.. alırken de güngör motordan alın, adam akıllı iş yapıyorlar, böyle dürüst satıcı bulmak zor türkiyede.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

arkadaşım,bir üründen memnun kalmazsan 1 hafta içinde geri iade edip başka ürün alabiliyorsun,zaten bu bütün firmalarda olan bir kural.sadece onlar böyle yapıyor zannetme tek biryere bağlı kalma

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Bende incelemiştim revitin alt/üst yağmurluklarını, gayet kaliteli gibiydiler Mikuni. 45 günde dikişleri mi açıldı da su almaya başladı acaba
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    tavsiyem, aynı paraya dainese almanızdır. revitler hep böyle, zamanla su alıyor. prosev bile hala su almadı.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    HEIN GERICKE' nin de malzeme ve işçilik kalitesi yüksek yağmurlukları var.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Kuba Str 250
    Alıntı possi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım,bir üründen memnun kalmazsan 1 hafta içinde geri iade edip başka ürün alabiliyorsun,zaten bu bütün firmalarda olan bir kural.sadece onlar böyle yapıyor zannetme tek biryere bağlı kalma
    Aslında kanunda böyle değil.Bir malı aldıktan sonra 30 gün içersinde iade edebilirsiniz.Tabi bu kanunun verdiği süre...
    Bende Kipa Mağazası'ndan Su geçirmez mont ve pantolon almıştım.Aldıktan sonra hemen kullanma fırsatım olmadı 25 gün sonra yağmurda kullandım. Her iki ürününde su geçirdiğini gördüm.Sonrasında mağazaya gidip bu ürünlerin ayıplı olduğunu söyleyip paramın iadesini istedim.Mağazadakiler benden fiş istediler.Bende 25 gün boyunca fişimi saklayacaktım dedim.Buna karşılık mağazanın girişine astıkları bir yazıyı gösterdiler.Yazıda ürünlerin iade şartları yazıyordu.
    -Ayıplı malı 1 hafta içinde değiştirirlermiş...
    -Fiş Yada fatura getirmezsek iade olmazmış...mış mış....

Bu konuları daha önceden araştırıp not ettiğim için hemen telefonumdaki ilgili kanun maddesini vs. gösterip -Sizin kurallarınız beni bağlamaz buradaki kanun beni bağlar deyince , ürünleri geri alıp inceleyeceklerini söylediler.Ve 20 gün sonra paramı iade ettiler;)

Biraz uzun bir yazı oldu ama aklınızda olsun ürün iadesinde 1 aylık süreyi geçmediğiniz sürece fişini kaybetmişte olsanız iade edebiliyorsunuz.Tecrübeyle sabittir;))

Tüketicilerin Ayıplı Mal İadesinde KDV, Alış Belgelerini İbraz Zorunluluğu ve İstisnası
    İlgili link: http://vergivekanun.com/?p=13620

Motosikleti
    Artık yok, şimdilik arabaya biniyor
    Aslında arkadaşlar, mikuni bu konuda haklı şöyle ki; tüketici kanununa göre değişim yada iade sadece ayıplı mal için söz konusudur. Yani kanun, ayıbı olmayan mal yada hizmet için her hangi bir kural koymamıştır. Dolayısıyla satıcının ayıbı olmayan bir malı iade alması yada değiştirmesi sadece satış etiğine göre belirlenir ve satıcı firma bu konuda özgürdür.

Fakat ayıplı mal için kurallar gayet açıktır kanunda. Kanun der ki "Şayet müşteri, satın almış olduğu mal yada hizmetin ayıplı olduğunu iddia ediyorsa, bu ürün üretici tarafından 30 iş gününü geçmemek kaydı ile inceleme, tamir, değişim yada iade için alıkonulabilir" der. (ki bu süre madde değişikliği ile kısaltıldı.)

Dolayısıyla burada satıcı, inceleme şu bu diye müşteriyi oyalamadan değişimi gerçekleştirmiş ve müşterisini kollamış, bu bir çok perakendecinin günümüzde yapmadığı bir şey. O yüzden taktire şayan bir davranış.

Not: yaklaşık 15 senedir Türkiye'nin en büyük perakendeci sinde yöneticiyim ve mevzuata işim gereği hakimim...
    Mikuni bunu beğendi.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Adam 45 gün demiş, gerçi o da 1 hafta eder okumayınca.

Okadar para veriyosun, sonuca gel... Umarım bu da 60 gün sonra su almaya başlamaz.
    #sürenadam

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    kılıçlıya iade ette göreyim =)))
    Slayerrr ve zonta bunu beğendiler.
    Karadeniz - Giresun.

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kılıçlıya iade ette göreyim =)))
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Possi gene her başlığa okumadan muhalefet ettiği gibi burda da aynı görevi üstlenmiş :D:D muz cumhuriyetinden yaşıyor.1 haftada iade edemeyeceğin yerde var denersen görürsün ayrıca kanun o kadar net değil belli hususları var.Gerçi ona göre 600 ccden aşşası motorda değil race hiç değil :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)