Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk Kez Düştüm...

Motovento
    REKLAM ALANI
    albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    3 ay kadar önce Honda Fizy almıştım paket servisi için. Yaklaşık 1650 kilometre hiç bir kazam olmadı ilk kez motora binmeme rağmen. 2 gün önce hafif rampadan aşağı inerken düz yolda nasıl olduğunu bile anlamadan kendimi yerde buldum. Yolda ne bir çukur ne de viraj vardı ama buzluydu. Sanki birisi beni itekledi. Motor biraz sürüklendikten sonra karşı kaldırıma çarparak durdu. Bana hiç bişey olmadı. Motorun gövdesinde de hiç bir şey yok zaten alırken koruma demiri taktırmıştım (aklımı seviyim iyi ki taktırmışım). Ama dün farkettim ki arka jantta kırık var. Çarpma esnasında olmuş sanırım. Jantı değiştirmek istiyorum servise mi gitmeliyim dışarıdan mı değiştirmeliyim ya da değiştirmeme gerek yok mu ne dersiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    bence yan sanayide işinizi görecektir.. İster orjinal, ister tamir ister orjinal çıkma olsun, mutlaka düz olsun kontrol ettirin...
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Anladım şimdi kesin değiştirmeye karar verdim hafif yalpalama var her pakete çıktığımda moralim bozuluyor :(

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Lastiğin havası mı yoktu ? havası varsa da ne dandik jantı varmış honda fizynin

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    düşmeyen motorcu yoktur, henüz düşmemiş motorucu vardır.
    nash_33 bunu beğendi.

chozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW f 650 & Cbf 150 & Yakında inşallah Fazer
    Geçmiş olsun artık buzlu yolda biraz daha dikkatli olursun ve her yolu buzlu gibi düşün öyle sür motorunu jant işine gelince orjinali her zaman daha iyidir sonuçta yürür aksam hiçbirşeye benzemez illa başka tercih diyorsan da kaynak yapılabiliyor kırığı görmek lazım aliminyum kaynak yapan yerler var sirkeciye de bakabilirsin
    Ey kardeşim! Sen fikirden ve düşünceden ibaretsin. Senin varlığın bunlardandır. Geri kalan sinir ve kemiktir ki, onlar hayvanlarda da vardır.
    Mevlana

hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    fizy leri bilmiyorum eğer lastiği dubless ise mutlaka jant değişmeli

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı albaywolf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 ay kadar önce Honda Fizy almıştım paket servisi için. Yaklaşık 1650 kilometre hiç bir kazam olmadı ilk kez motora binmeme rağmen. 2 gün önce hafif rampadan aşağı inerken düz yolda nasıl olduğunu bile anlamadan kendimi yerde buldum. Yolda ne bir çukur ne de viraj vardı ama buzluydu. Sanki birisi beni itekledi. Motor biraz sürüklendikten sonra karşı kaldırıma çarparak durdu. Bana hiç bişey olmadı. Motorun gövdesinde de hiç bir şey yok zaten alırken koruma demiri taktırmıştım (aklımı seviyim iyi ki taktırmışım). Ama dün farkettim ki arka jantta kırık var. Çarpma esnasında olmuş sanırım. Jantı değiştirmek istiyorum servise mi gitmeliyim dışarıdan mı değiştirmeliyim ya da değiştirmeme gerek yok mu ne dersiniz?
    erken devrilmen senin için iyi ben ilk 15000 km devrilmedim tabi devrilmeyince kendime güven tam yağmurlu havada 90 km hızla giderken yanyoldan hızlıca çıkan aracı görüp telaşlanıp kazık fren yapmaya çalışınca frene basmamla yeri öpmem bir oldu ondan sonra daha motosiklet konusunda tecrübemin yetersiz olduğunu ve daha dikkatli olmam gerektiğini anladım inşallah sende daha dikkatli olursun ve bir daha böyle şeyler yaşamazsın geçmiş olsun jant orjinal olursa iyi olur malum yolla bağlantımız jant ve lastik bu ikisinin iyi olması çok önemli

Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Ben de kendime çok güvenmeye başlamıştım artık biraz korkarak gidiyorum. Aslında yan taraftaki anahtarcının gazına geldim o da motosikletle iş yapıyor kış lastiği çok gereksiz taktırma demişti meğer o kışın garaja çekip motoru çıkarmıyormuş ondan öyle demiş. İlk fırsatta hem jantı hem 2 lastiği değiştireceğim. Bu arada koruma demiri hayati önem taşıyormuş mutlaka herkes taktırmalı ben 100 lira verdim ama motor da komple dağılmaktan kurtuldu.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı albaywolf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de kendime çok güvenmeye başlamıştım artık biraz korkarak gidiyorum. Aslında yan taraftaki anahtarcının gazına geldim o da motosikletle iş yapıyor kış lastiği çok gereksiz taktırma demişti meğer o kışın garaja çekip motoru çıkarmıyormuş ondan öyle demiş. İlk fırsatta hem jantı hem 2 lastiği değiştireceğim. Bu arada koruma demiri hayati önem taşıyormuş mutlaka herkes taktırmalı ben 100 lira verdim ama motor da komple dağılmaktan kurtuldu.
    90/90-12 kış lastiği yokki ön lastik için.

Motosikleti
    Honda Fizy 125
    1000 bakımında serviste değiştirelim demişlerdi ön arka kış lastikleri işçiikle beraber 130 tl.

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    bende fizy ile bikaçkez düştüm ve şükür birşey olmadı. bende birde yan koruma demiri yok. lastik basınçlarını motorun selenin altında yazar ona göre bastıraydınız.
    Birde çok çukura vs girerim şükür ondada birşey yok. Lastikler tubeless bu arada fizylerde.

Geçmiş olsun. Nasip. dikkat etmek gerek. ama motora baktır. yada tansiyonuna falan baktır. durup dururken rüzgar yemen sağa sola yalpalaman iyiye işaret değil
    Geçmiş olsun. Cana geleceğine mala gelsin. Mala tekrar çalışırız tekrar kazanırız.

oguzcelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun.Jant için bir şey diyemem ama hiç bir zaman motosiklet kullanmayı öğrendim dememek lazım.
    www.motojektif.com

Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Sağolun arkadaşlar acemilik işte. Ön freni kullandığımdan oldu sanırım.

rapcib - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250R
    geçmiş olsun... Demekle yetinelim allah daha büyük kazaları hiç birimize göstermesin...
    albaywolf bunu beğendi.
    Dikkat, Can Kurtarır . Sonra Kafanızı Çok Vurursunuz Duvarlara ..

B.RAGA

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)