Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Sizlerden yardım istiyorum...

Motovento
    REKLAM ALANI

attıgınız linklerin içeriğine bakmamışsınız evet... sordugum soruların hiç birinin cevabı yok konu açmamdan rahatsız olduysanız sayfanın modları vardır onlara söylebilirsiniz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    16 yaşımdan beri motor üstündeyim hala 1000 liklere binesim yok yaş 16;100 cc ile motora başladım şimdi yaş 27 daha 200 lüğe geçeli 9 ay ancak oldu...bence sende acele etme....motor değil mi hepsi eğlenceli zaten...
    ama benim 10 yılda 100 cc yükseldiğime bakma sen,senede 100 cc artırsanda olur.1000 lik için acele etme...bu motor işi tecrübe işi,araba sürmeylede alakası yok neden dersen yine kendimden örnek vereyim o zaman...
    ben araba sürerken aceba şu ara yoldan biri çıkar mı diye hiç hızımı felan kesmiyorum ama motor üstündeyken bırak aradan biri çıkar mı demeyi bilmediğim yolda çukur var mı diye bile yavaş gidiyorum...
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

Alıntı serdar1547 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    16 yaşımdan beri motor üstündeyim hala 1000 liklere binesim yok yaş 16;100 cc ile motora başladım şimdi yaş 27 daha 200 lüğe geçeli 9 ay ancak oldu...bence sende acele etme....motor değil mi hepsi eğlenceli zaten...
    ama benim 10 yılda 100 cc yükseldiğime bakma sen,senede 100 cc artırsanda olur.1000 lik için acele etme...bu motor işi tecrübe işi,araba sürmeylede alakası yok neden dersen yine kendimden örnek vereyim o zaman...
    ben araba sürerken aceba şu ara yoldan biri çıkar mı diye hiç hızımı felan kesmiyorum ama motor üstündeyken bırak aradan biri çıkar mı demeyi bilmediğim yolda çukur var mı diye bile yavaş gidiyorum...
    araba sürmekle alakası olarak bahsettiğim tek şey azda olsa trafik tecrübesi başka değil...

herşeyin hayırlısı her insanın isteği farklı olabiliyor :(

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    Küçük bi scooter ile başla. gelecek seneye ybr ye geçersin...

Alıntı amaninmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr vitesli oldugu için ybr ile başlamayı öneriyolar... :/ uzman tv yi baya izledimde

Motosikleti
    Alıntı batuhan000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr vitesli oldugu için ybr ile başlamayı öneriyolar... :/ uzman tv yi baya izledimde

Scooterda düşme kalkma , virajlara girişin , yolun durumu , hangi viraja kaçla girersin.
    Ters bi durum olduğunda nasıl hareket etmen gerek... Onları scooterla daha çabuk yaparsın. ve ilk önce onların tepkimelerine bakarsın...
    Viteslide önündeki öküz aniden durur , hatalı sollamaya çıkar vs. sonra yok debriyaj nerede yok fren vites derken girersin biyere.
    Scooter öyle değil gaz - fren...
    yola bak durmak istediğinde freni asıl , yürüyecekken gaza dokun yeter.

Barkın Abiyi Dinle

http://www.youtube.com/watch?v=Hvunr0meJt0

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Hocam ,scooter ile vitesli 125'lik arasında dünya fark var.Vitesli 125 lik ile başladım,hiç sıkıntı olmadı.Scooter 1 kez kullandım,ondada az kaldı devirecektim (Ehliyet sınavında).

bilmiyorum ama benim gördğüm herkes scooter sürmeden ybr sürebiliyo ve güzelde sürüyolar

Motosikleti
    Alıntı banro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ,scooter ile vitesli 125'lik arasında dünya fark var.Vitesli 125 lik ile başladım,hiç sıkıntı olmadı.Scooter 1 kez kullandım,ondada az kaldı devirecektim (Ehliyet sınavında).
    Konya'da ve Karaman'da isteyen kendi motoruyla geliyordu
    Ben Konya'dan B yi , Karaman'da A2 yi almıştım ve 2006 R6 ile gitmiştim Millet ne bakmıştı. Bi arkadaşımındı o zamanlar daha yeniyiz ya aman ehliyet alıp hava yapcaz
    R6 ile geldim yarım otomatik cuplar varya onla sınava girmiştim.

Neyse demek istediğim buralarda isteyen kendi scooteriyle vs sınava girebiliyordu. Oralarda yokmu öyle birşey.
    Ve hiçmi sınava gitmeden önce 3-5 saat kullanmadınız sınava gireceğiniz motoru?
    Yoksa bizim ehliyet kurslarının tipik sözleri gibi ilk 1-2 saat sürersin sonra "Sen bi daha gelme gerek yok iyi kullanıyon" mu dedilerdi
    Yoksa araçlarda 20 saat size direksiyon eğitimi vermek zorundalardı...

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    arkadaşım benim ilk motorum cbr250r ilk motor alanlara herzaman tavsiye ederim çok hata kapatan bi motor kolay toplarsın, ama ehliyet kursunu geçip motor almaya kalkma ekstra eğitim bul al, onun haricinde 125liklerle başlamak sıkıcı ve uzun olabilir 250 ideal aslında, hayırlısı olsun.
    '' hayat ancak ölümle yüzyüze gelince anlam kazanır. ''

chozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW f 650 & Cbf 150 & Yakında inşallah Fazer
    Tavsiyem sen bir scooter al en iyisi şimdi scooter ı sürmesi gayet zordur düşersin kalkarsın onda bi güzel pişersin 6 aydan az olmamak şartıyla sonra 250 sonra 600 en son 1000 derim Direk olarak 1000 liğe binersen Ne olur bilmiyorum ben öyle yapmadım çünkü ama yapanlara noldu dersen hiç yazmasam daha iyi

Bizlerden Yardım istemişsin herkes elinden geleni yapmaya çalışmış senin için Saolsunlar Gerisi sana kalmış Dostum
    Ey kardeşim! Sen fikirden ve düşünceden ibaretsin. Senin varlığın bunlardandır. Geri kalan sinir ve kemiktir ki, onlar hayvanlarda da vardır.
    Mevlana

eftall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f gitti..poloya devam..
    dostum bundan 2 sene önceye kadar senle aynı durumdaydım emin ol...ama biraz araştırıp bilen adamlara fikirlerini sorunca hiçbirşey dışardan göründüğü gibi olmuyor...yaklaşık 6 ay kafa yordum bu konuya bir sürü motorcu abimize sordum kendim nası motor istiyorum onu sordum kendime...korumalara kafa yordum..bence mükemmel bi başlangıç yaptım..( 2011 cbr 125) ve etrafımdaki herkesten bişeler kapmaya çalışıorum..bence git hangi ilde ikamet ediyorsan motorcu abilerimiz yardımcı olur..git onlarla yüzyüze konuş fikirlerini sor kendi fikirilerini de onlara söyle..tecrübeli adamlar emin ol insana yol gösteriyor... herkese kazasız belasız ve soğuk olmayan sürüşler
    AnGaRaJ

flashdance - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250-R & FZ6 Fazer
    Ben geçen sene parçalamak için Çin malı bir 100 CC cup (yarı-otomatik) satın alıp sürdüm. Gayette eğlenceliydi 3-4 ay kullandıktan sonra 3-4 ay kadar ara vererek 3 hafta önce CBR-250 satın aldım. He aslında 100 yada 150 cc almanada gerek yok durumun varsa direk 250 cc ile başlayabilirsin. En fazla 1 hafta sürer öğrenmesi (tam randımanlı sürebilmen için). Bu yüzden bence direk 250 cc ile başlamanı tavsiye ederim..

Motosikleti
    Alıntı flashdance adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben geçen sene parçalamak için Çin malı bir 100 CC cup (yarı-otomatik) satın alıp sürdüm. Gayette eğlenceliydi 3-4 ay kullandıktan sonra 3-4 ay kadar ara vererek 3 hafta önce CBR-250 satın aldım. He aslında 100 yada 150 cc almanada gerek yok durumun varsa direk 250 cc ile başlayabilirsin. En fazla 1 hafta sürer öğrenmesi (tam randımanlı sürebilmen için). Bu yüzden bence direk 250 cc ile başlamanı tavsiye ederim..
    herkesin parçalamak için alacağı motor kadar parası ve az zamanda çok tecrübe yaşayacağı yollar yoktur.
    Tutupda CBR250 alacağına ilk başta dediğim gibi TVS olur , Honda Olur , Yamaha olur Scooter ile başlasa
    O ili geze geze çukurunu tümseğini yokuşunu virajlarını yollarının bozukluğunu , biraz biraz şehir dışına çıkarak uzun yolu tecrübe eder... Allah korusun bi kazada scooterda (en fazla 80-90 ile giden) grenajlar vs kırılıp 1000 lira gibi bir masrafı olur. Ama CBR 250 vs ile kaza yapsa ki bu adam 80-90 ile yetinmez kensine ve maddi zararı daha yüksek olur.

Önceki yazılarımda söylemiştim. Bende ilklerimi 50CClik bi çin motorlarında scooterlarında öğrendim. düştüm kalktım önüme sinyalsiz öküz çıktı çarptım yaptığım masraf bi kutu japon yapıştırıcı almak ve plastiklerin hepsini yapıştırmak oldu...

herkesin parçalamak için alacağı motor kadar parası ve az zamanda çok tecrübe yaşayacağı yollar yoktur.
    Tutupda CBR250 alacağına ilk başta dediğim gibi TVS olur , Honda Olur , Yamaha olur Scooter ile başlasa
    O ili geze geze çukurunu tümseğini yokuşunu virajlarını yollarının bozukluğunu , biraz biraz şehir dışına çıkarak uzun yolu tecrübe eder... Allah korusun bi kazada scooterda (en fazla 80-90 ile giden) grenajlar vs kırılıp 1000 lira gibi bir masrafı olur. Ama CBR 250 vs ile kaza yapsa ki bu adam 80-90 ile yetinmez kensine ve maddi zararı daha yüksek olur.

Önceki yazılarımda söylemiştim. Bende ilklerimi 50CClik bi çin motorlarında scooterlarında öğrendim. düştüm kalktım önüme sinyalsiz öküz çıktı çarptım yaptığım masraf bi kutu japon yapıştırıcı almak ve plastiklerin hepsini yapıştırmak oldu...
    demek istediklerimi tercüme ettişsiniz resmen teşekkür ettim... herşey zamanında... bizde öğreniriz inşallah

Alıntı flashdance adlı üyeden alıntı Mesajı göster

dediğim gibi 250 likde alabilir fakat tecrübem yok. ilk başlarda diyecem debriaj nerde vitesi hangi ayakla attırıyoruk aşagıyamı basıyoduk yukarımı çekiyoduk derken motoru biraz istemesemde hor kullanmam gerekcek o yüzden güzel bişeye kıymak istemiyorum yoksa motorun heryeri parçalarız bana göre tabikide...

Alıntı eftall adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum bundan 2 sene önceye kadar senle aynı durumdaydım emin ol...ama biraz araştırıp bilen adamlara fikirlerini sorunca hiçbirşey dışardan göründüğü gibi olmuyor...yaklaşık 6 ay kafa yordum bu konuya bir sürü motorcu abimize sordum kendim nası motor istiyorum onu sordum kendime...korumalara kafa yordum..bence mükemmel bi başlangıç yaptım..( 2011 cbr 125) ve etrafımdaki herkesten bişeler kapmaya çalışıorum..bence git hangi ilde ikamet ediyorsan motorcu abilerimiz yardımcı olur..git onlarla yüzyüze konuş fikirlerini sor kendi fikirilerini de onlara söyle..tecrübeli adamlar emin ol insana yol gösteriyor... herkese kazasız belasız ve soğuk olmayan sürüşler
    peki saolasın.. dediğin gibi herkese kazasız belasız sürüşler

Alıntı chozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tavsiyem sen bir scooter al en iyisi şimdi scooter ı sürmesi gayet zordur düşersin kalkarsın onda bi güzel pişersin 6 aydan az olmamak şartıyla sonra 250 sonra 600 en son 1000 derim Direk olarak 1000 liğe binersen Ne olur bilmiyorum ben öyle yapmadım çünkü ama yapanlara noldu dersen hiç yazmasam daha iyi

Bizlerden Yardım istemişsin herkes elinden geleni yapmaya çalışmış senin için Saolsunlar Gerisi sana kalmış Dostum
    direk 1000e geçersem bidaha buraya yazamam gidersem bidaha duramam :D

tabi herkese teşekkür ediyorum bana yardım ettiği için . sende saolasın

Alıntı kakare adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım benim ilk motorum cbr250r ilk motor alanlara herzaman tavsiye ederim çok hata kapatan bi motor kolay toplarsın, ama ehliyet kursunu geçip motor almaya kalkma ekstra eğitim bul al, onun haricinde 125liklerle başlamak sıkıcı ve uzun olabilir 250 ideal aslında, hayırlısı olsun.
    aslında 250lik alırsam parçalarım düşe kalka öğreneceğim için güzel bi motor bitirmek istemiyorum 125 le başlar devam ederiz

Konya'da ve Karaman'da isteyen kendi motoruyla geliyordu
    Ben Konya'dan B yi , Karaman'da A2 yi almıştım ve 2006 R6 ile gitmiştim Millet ne bakmıştı. Bi arkadaşımındı o zamanlar daha yeniyiz ya aman ehliyet alıp hava yapcaz
    R6 ile geldim yarım otomatik cuplar varya onla sınava girmiştim.

Neyse demek istediğim buralarda isteyen kendi scooteriyle vs sınava girebiliyordu. Oralarda yokmu öyle birşey.
    Ve hiçmi sınava gitmeden önce 3-5 saat kullanmadınız sınava gireceğiniz motoru?
    Yoksa bizim ehliyet kurslarının tipik sözleri gibi ilk 1-2 saat sürersin sonra "Sen bi daha gelme gerek yok iyi kullanıyon" mu dedilerdi
    Yoksa araçlarda 20 saat size direksiyon eğitimi vermek zorundalardı...
    araştırmalar içindeyim saol

rapcib - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250R
    Alıntı kakare adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende böyle düşünüyorum ilk vitesli motor olarak cbr250 scotterler sıkıyor bir süre sonra . aslında bütün hepsi öyle hep bir fazlası hep bir fazlası öyle değil mi abilerim bunlar sizin sözleriniz
    - Aslına bakarsan arkadaş eş dost onların motorlarını al artık scotter mı olur vitesli küçük bir şey mi olur sür biraz kendini geliştir ama kendine zarar vermeden , o kadar motosiklet sürdüm yaşım 18 olucak . hevesimde öyle böyle değil aynı sen bazı topiklerde yazmıştım durumu bilen bilir.. her neyse 250 'lik kullanımı rahat racing görünümlü bir motor benim istediğim bildiğimiz yere bakan yürek yakan CBR'lar... Kafaya koydum alıcam ama o kadar parayı ona vericeğime gider bi 600'lük çekerim diyorum kendime , cesaret mi Allah'ına kadar ölümden korktuğumuz yok ama geride bırakcaklarımız giriyor o an devreye ve durup düşünüyorum şöyle bir , tek bir şey soruyorum o an kendime --Değer mi Burak ? -- İşte o zaman o ucu bucağı gözükmeyen cesaret yerini sessiz ve endişeli bir korkuya bırakıyor her şeyini.. CC'sine göre motor ayırt ediliyor mu ülkemizde ? evet.. Peki neden tecrübeye dayanarak motosiklet verilmiyor milletin altına .. Parayı basan iki şekil bir ara gazı uğruna hayatlarından oluyor . bütün motorlar tehlike aslında düşüceksin kalkıcaksın ama senin bence yapman gereken iyi bir eğitim masraf çıkarmıcak bir motor (düşüp kalkıcaksınız beraber) ve geriye kalan senin sürüşünle beraberinde gelicek olan tecrübe. Aslında öyle can verenlere üzülmüyor değiilim ama ya arkada bıraktıkları ... İşte onları düşündükten sonra bütün iyki tekerlere hevesim kaçıyor ama her gün biraz daha seviyorum kerataları..

Örn : 1000RR'a bastın gidiyorsun tecrübe kendi ağzınla söyledin sıfır sürer misin peki ? sürersin neden sürmeyesin ki.. Yapmak istediğin şey sanırım hava cıva (yanlış anlama bende öyle olsun isterim kötü tabir olarak kullanmıyorum) Çektin bir cafeye o eşssiz silindirlerin kulak çınlatan sesi bütün gözler üstünde hafif bir gaz verişinle yerdesin düşünsene .. rezillik diz boyu ne kadar da acıklı . Ben olsam o motoru kaldırır koşarak uzaklaşırım akşamada herkes gittikten sonra alırım .

- Diyorsun ki racinglere tutkum var konuyu takip ettim açıldığından beri kimisi alaylı konuşmuş kimisi doğrudan olanları söylemiş bak burda da hepsi yazıyor, burda yazılanlar illa ki sana bir fikir beyan eder , kimseyi yanlış anlama burada beraber güler beraber ağlarız aslında , herkes birbirinin iyiliğini istiyor söylediklerimde yanlış bir şey varsa da ne olursun kusuruma bakma

-- Bağımlılık Yapar Aman Dikkat --
    Dikkat, Can Kurtarır . Sonra Kafanızı Çok Vurursunuz Duvarlara ..

B.RAGA

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)