Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

deri monta koruma eklemek

Motovento
    REKLAM ALANI

Bir deri montum var.Ama motosiklet için olan koruyucu montlardan değil.Bende bu monta dirseklik,omurga koruması,omuz koruması ve böbreklik eklemek (takmak) istiyorum.Acaba olur mu?Tavsiyelerinizi bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    yenisini al daha iyi sabitlemek zor olur koruyucuları
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Belki bozmadan eklenebilir ama bence omuzu, bileği, beli, yakası vs. hep yamulur saçma sapan bir şekil alır.
    Bunu sorman gereken en mantıklı yer terzi sanırım.
    Motosikletli Kaplumbağa...

İç tarafına veya astarla deri arasına koyulabilir diye düşünüyorum.teşekkürler

Motosikleti
    Mondial 150mr Vulture.
    Bende aynı düşündüm, ama elinde olan monta yazık etme. Malzemen ne için üretilmişse o iş için kullan. Gazoz kapağı açmak için dişini, çakmağını kullanmak yerine açacak ile açman daha iyi olur.

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Gerekli esneme payları yoksa korumaları taktıktan sonra tam manası ile robocop olabilirsin. Hareketlerin çok kısıtlanır.

@MotorKafa derimont tamircilerine ve terzilere danışacağım,Teşekkürler. @bardaktan teşekkürler.En iyisinin motosiklet montu temin etmek olduğunun farkındayım ama bu şekilde elimdeki malzeme kullanıma girecek ve yazlık mont alma derdim ertelenecek. çünkü konyadayım ve burda daha hiç motor malzemesi satan mağaza görmedim. @hisvarlar haklısınız terziye gidip kontrol ettirmek şart. Yorumlarınız için teşekkürler

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    [QUOTE=mtkskn;2895475çünkü konyadayım ve burda daha hiç motor malzemesi satan mağaza görmedim. [/QUOTE]

sefer otomotiv(temsa) karşısına baktığında birkaçtane görebilirsin.
    mototarz var emre,iyi bir esnaftır.
    Para her şeydir diyen, para için her şeyi yapabilendir...
    Nasıl bir hayat yaşıyorsan, öyle ölürsünüz. Nasıl öldüyseniz, öylede dirilirsiniz.
    http://gezginpardus.blogcu.com/

Alıntı hercul3367 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sefer otomotiv(temsa) karşısına baktığında birkaçtane görebilirsin.
    mototarz var emre,iyi bir esnaftır.
    teşekkürler Bunu öğrendiğime cidden sevindim

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    body armor giy. onun üstüne de ceketini giy

"DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    olur yapılır ama orijinal olmaz.bunun için montun sana biraz büyük olması lazım.motosiklet için kesilmemiş bir mont ile motora binersen zaten çok rahatsız eder.motor montunuda gündelikde kullanamazsın çünkü kolları ve omuzları gidona uzanacağın pozisyona göre kesilmiştir. terziye falan da gerek yok aslında elinden biraz dikiş işi gelen herkes yapabilir.öncelikle normal kıyafetlerini giy.sonra montu giy. dirsek korumalarını omuzlardan içeri sarkıt dirseklerine oturt. sonra omuz korumalarını da aynı şekilde. çek ön fermuarı şöyle aşağı yukarı saga sola hafif esne bak bakalım hareketlerini kısıtlıyor yada sana sıkıntı veriyormu? aynı şeyi birde kullandığın motor üstünde dene.herşey gayet iyiyse yapacağın iş basit. korumalarım etrafını rahatça saracak kadar bir kumaş lazım sana herhangi bir şey eski ceket astarı eski kumaş pantolon falan. korumalık parçaların etrafından 2-2.5 cm kadar taşacak şekilde kesip bunları montun iç astarına elde iğne ile dikeceksin.üst taraflarını açık bırakki korumaları istediğinde çıkarıp takabilesin. bu şekilde basit bir çözüme ulaşabilirsin.bir zamanlar kendime böyle bir mont yapmiştim . 25 yıldır deri mont imalatında çalışmama rağmen motorda deri mont giymiyorum.bana çok hantal geliyor ayrıca yanında birde yağmurluk taşıman gerekecek. kolay gelsin.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)