Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arada kaldım kask tercihinde..

Motovento
    REKLAM ALANI
    puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    Bence şuna bir bak. Fullface kask konusunda güvenebileceğim tek marka Bell'dir. Bell'in de en ucuz modeli verdiğim linkteki. Markanın ucuzundan pahalısına bütün fullface kaskları sharp testlerinde 5 yıldız almış. Çene açılır modellerde o kadar iyi değiller ama.

http://www.motoplus.com.tr/urun/2355...-M1-DECALS-TKA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    Alıntı pistolpitt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben boş yere xr1100 e 1100TL vermişim o zaman. tesadüf olmuş bundan önceki kaskım exo900 dü, yine de hatırlatman için teşekkürler.
    Neyse konuyu açan arkadaşa tavsiyem, üretim tarihine bakarak kask almalısın ve daha önemlisi kafa yapına uyan kaskı tercih etmelisin
    güzel kardeşim senin kadar bizimde bilgimiz var kasklar hakkında .xr 1100 e iyi etmişsin de vermişsin o kadar parayı .artık kafana roket de atsalar birşey olmaz hani
    ama senin gibi herkesin durumu yok o parayı verecek
    chozen bunu beğendi.
    DEMİR AT'A YOLLAR DAYANMAZ

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    shark markalı ürünlerde güzel...ben speed r modelini kullanıyorum...bütçen uygunsa alabilirsin,soruların varsa cevaplarım...
    her fırsat elinde vardı,o ise sadece milletini düşündü.....

chozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW f 650 & Cbf 150 & Yakında inşallah Fazer
    Shoei Diyorum yada Arai gerisi hikaye dostum Shoi ile arabaya arkadan çarptım 100 km hızla üzerinden ucup asfalta yapıstım ama kask da hiç birsey yok ufak bi çizik dışında parana kıy bi kere alıcaksın rahat edersin gerci ben caldırdım 1 tane bluetoothlu ama gittim yine shoei aldım.
    Ey kardeşim! Sen fikirden ve düşünceden ibaretsin. Senin varlığın bunlardandır. Geri kalan sinir ve kemiktir ki, onlar hayvanlarda da vardır.
    Mevlana

rapcib - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250R
    bütün yorumlar için teşekkürlerim ve ön plana çıkan kask markaları evet biliyoruz ve ben öğrenciyim ne alırsam 2 tane alıcam kız arkadaşıma alıcam ben çünkü ve o kdar çıkamam kenara her gün para koyuyorum evdekiler karşı diye motora her şeyimi alıp üni. sınavına girdikten sonra ise motoru alıcaklar . o yüzden bütün geri kalan her şey bana kalıyor isteğim üzerine, bu şartlar altında kask önerebilcek olan var mı beyaz renk kask ve mont alıcam fuarı bekliyorum ve uygun olur olmaz fuarla ilgili bir bilgide verirseniz fena olmaz hani bu arada kask ve mont olarak önerebilcekleriniz varsa ( beyaz ) lütfen yukarda yazdıklarıma yönelik bir fiyatta link atarsanız sevinirim , şimdiden herkese ilgisi ve alakası için çok teşekkürlerimi sunarım ..
    Dikkat, Can Kurtarır . Sonra Kafanızı Çok Vurursunuz Duvarlara ..

B.RAGA

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    LS2 tam bir facia. Yüksek hızlarda başında çeneden yukarı doğru havalanmaya başlıyor. Shoei nin kalıbı çok büyük, koca kafalı bişey oluyorsun. Bunları geç, AGV ye bak.. Rüzgar direnci müthiş, İç pedleri çok kaliteli. Düzenli kullanım ile 5 yıldan fazla kullanabilirsin.

speed_dream bunu beğendi.

Motosikleti
    GT-250R
    Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    LS2 tam bir facia. Yüksek hızlarda başında çeneden yukarı doğru havalanmaya başlıyor. Shoei nin kalıbı çok büyük, koca kafalı bişey oluyorsun. Bunları geç, AGV ye bak.. Rüzgar direnci müthiş, İç pedleri çok kaliteli. Düzenli kullanım ile 5 yıldan fazla kullanabilirsin.

http://www.mototas.com.tr/ThumbImage...480&height=480
    http://www.motosuperstore.net/AGV-K-...K,PR-1589.html

Çok pahalı geliyor bu da aslında özellik olarak scorpion exo 500 air daha iyi değil mi buna karşılık...

B.RAGA

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    yazdıklarından anladığım kadarıyla montu da beyaz renkte almak istiyorsun. bence kesinlikle çok açık renk alma. motosikletin, arabanın kaportası dışarıda durdukça nasıl kirleniyorsa montunda dışarıda durduğu sürede aynı ölçüde kirlenecek. görünürlük olayını da şık bir reflektör yelek ile halledebilirsin. onu hafta bir yıkarsan sorun çıkarmaz. ama motosiklet montunu bence çok sık yıkayamazsın. korumalıkları sık periyotta söküp takmak ve montu sık yıkamak güvenlik kalitesini yıpratacaktır.

Raid 2'yi ben de tavsiye etmem, eski bir kask. O listede en alınabilir kask scorpion. Yine de bütçe belirtirsen farklı modeller de tavsiye edilebilir.

Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://www.mototas.com.tr/ThumbImage...480&height=480
    Shoei kaskların çoğunda 4-5 kalıp (shell size) bulunuyor. S, M ve L kesinlikle ayrı kalıba sahip. O yüzden uç bedenler (XXS veya XL) almak gerekmiyorsa kesinlikle büyük durmaz. Mesela önerdiğin AGV K-4'un 2 tane kalıbı var. Muhtemelen XS-M ve L-XXL diye ayırmışlardır. Gidip de L alması gerekirse işte o zaman koca kafalı durur .
    pistolpitt bunu beğendi.

Motosikleti
    GT-250R
    yorumlarınız ve görüşleriniz için teşekkürler herkese ..

--- Fiyat olarak en fazla 400 civarı verebilirim , mont ve kaskın uyumlu olmasını istiyorum açıkçası yardımcı olabilen varsa teşekkür ederim. ---

B.RAGA

Motosikleti
    GT-250R
    GünceL

B.RAGA

Motosikleti
    GT-250R
    http://www.bodurmotor.com/101$kask?id=101

Lütfen bir şeyler yazın var mı böyle bir fiyat tablosu bütün ürünler piyasa değerinin yarısı kadar nasıl oluyor .. SHOEİ KASK 550 LİRA .. !

B.RAGA

madcenter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600F
    shoei veya laser diğerini tanımıyorum almışken iyi olsun havalandırmalar can sıkıyor sürüşü zevksiz yapıyor shoei nin XR1100 modelinin reklam filmini izlemiştim havalandırmaları falan bolca var hoşuma gitmişti
    Honda CBF 250, Keeway Superlight 150, Stadion M48 1975

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı rapcib adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.bodurmotor.com/101$kask?id=101

Lütfen bir şeyler yazın var mı böyle bir fiyat tablosu bütün ürünler piyasa değerinin yarısı kadar nasıl oluyor .. SHOEİ KASK 550 LİRA .. !
    O nasıl o fiyat ki

Raf ömrü 5 yıl değilmi kaskın, Shoei bu modeli 2010 da dağıttı yanlış bilmiyorsam 3 yılı dolmuş desek, bi kask ta zaten 2 yıl kullanılır ( şahsi ortalamam : sağa sola sürt, elden düşür, silerken vizörü çiz falan derken )
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    GT-250R
    Alıntı madcenter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    shoei veya laser diğerini tanımıyorum almışken iyi olsun havalandırmalar can sıkıyor sürüşü zevksiz yapıyor shoei nin XR1100 modelinin reklam filmini izlemiştim havalandırmaları falan bolca var hoşuma gitmişti
    hocam sorun piyası değeri 2 katı burda yazanları hatta daha fazla. Bütün ürünler geçtek çok ucuz bir problem falan var mıdır açıkçası onu merak ediyorum ben , türk insanı valla insan ucuz görünce bir tereddütle yaklaşıyor... :/

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:11 ----------

Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O nasıl o fiyat ki

Raf ömrü 5 yıl değilmi kaskın, Shoei bu modeli 2010 da dağıttı yanlış bilmiyorsam 3 yılı dolmuş desek, bi kask ta zaten 2 yıl kullanılır ( şahsi ortalamam : sağa sola sürt, elden düşür, silerken vizörü çiz falan derken )
    valla ezik büzük veriyolarsa bilemem ..... :D ama net bir sonuca ulaşmamız gerekiyor yardımlarınız bekliyoruz görüşleriniz daha doğrusu...

B.RAGA

Motosikleti
    Honda CBR600F
    oha bence fiyatlar sahtedir zaten telefon numarası falan da yok adamların eğer kapıda ödemeli yapsalar aynı ürünü magazada inceler kod numarası falan filan sipariş verirdim ama bu web sitesinde eğer kredi kartlı alışveriş falan varsa asla yapmazdım :D Ayrıca benim bildigim kullanım ömürleri 10 yıl içinde ki kullanım kitapçıgında yazıyordu oda düşürmeyeceksin ışığa ısıya maruz bırakmayacaksın ürünün kullanım ömrü 10 yıldır falan gibi...

Motosikleti
    GT-250R
    aynen onun için dedim deri montlar 300 lira :D keşke böyle bir şey olsada doya doya herkes kalite giyinse... :D

B.RAGA

Motosikleti
    Honda CBR600F
    Oluyor aslında gümrük kimi malları cekemiyorlar mesela benim arkadaşım gümrük komisyonu yüksek geldi diye mallarını çekmeyecekti 3000 adet mal getirmişti bırakacak tı.
    gecen gün m beden tek adet dainese mont varmış yalan doğru bilmiyorum söylediler
    buda öyle birşey olabilir

Motosikleti
    GT-250R
    yerleri tam olarak öğrenicem neymiş neyin nesiymiş annem maliyede çalışıyordu , güvenli değil ona görede yazarım

B.RAGA

Motosikleti
    GT-250R
    sanırım konuyu çarpıttık biraz , gerçekten yardımcı olabilcek yok mu hiç kimse kullanmıyor mu bu kaskları ya da link adres verebilcek .. hadi ama

B.RAGA

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)