Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cebime gelen trafik ceza mesaj...ı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yeni vespa GT 200, eski vespa Px 150
    Hepinize merhaba arkadaşlar

Cebime istanbul vergi dairesinden gelen mesajda adresimde resmi evrağı tebliğ edemedikleri, ilana çıktığı ayrıntılı bilgi için nakil vasıtaları vergi dairesine uğramam yazıyor,

bana en yakın nakil vasıtaları vergi dairesine gittim anca yapılan sorgulamada bir borç ceza çıkmadı.

şimdi kafam karışık , eğer bir borcum varsa bunu nasıl araştırmalıyım, böyle mesaj alan oldu mu İVD den...

yardımlarınız için teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Borcu yoktur yazisi almaya calis bence oraya kadar bisuna getirmisller yaziyi versinler

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Aracımla ilgili vergi borcu ve trafik cezalarını bu linkten sorguluyorum.

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:38 ----------

Solda motorlu taşıtlar linkine,sonrada
    Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme
    linkine tıkla ve bilgileri gir
    audioslave ve pckopat001 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    İnternet vergi dairesinde (https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp) borç bilgilendirme servisi bölümüne kimlik bilgilerini yazarak sadece herhangi bir araca ait değil tüm vergi borçlarını görebilirsin.

Motosikleti
    yeni vespa GT 200, eski vespa Px 150
    Arkadaşlar cevaplar için teşekkür ederim,

Bütün sorgulamaları bilgisayarımdan yaptım ayrıca şahsen nakil vasıtalarına da gittim, bilgisayarda borç işli değil..Ama ortada tebliğe çıkmış ve bana ulaşmamış resmi bir evrak var...Gelen mesajda " tebliğ edilemediğinden ilana çıkmıştır " diyor...

Acaba bu borç ilgilisine tebliğ edilip kesinleştikten sonra mı sorgulama esnasında görülüyor....

Bu ilanı da anlayamadım, gazete de mi yayınlanıyor , muhtarda mı tebliğ listesi asılıyor, şimdilik araştırmalara devam ediyorum, ben eminönündeki nakil vasıtalarına gittim, olmadı motorun kayıtlı olduğu ilçedeki nakil vasıtaları vergi dairesine gideceğim....

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Herhangi bi ceza varsa tebliğ edilsin edilmesin sorgulamada çıkar.Ben haberim olmadan ceza yemiştim.Bu linkten tesadüfen görmüştüm.Hesapta ceza tarihinden 3 ay sonra da bana tebliğ edilmiş.Ama gene benim haberim yok.Paşa paşa ödedik tabi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Yakın zamanda adres değişikliği yapmadıysan muhtarlığa gidip adına bir belge olup olmadığını sor. Eğer orada da yoksa gerçekten borcun varsa bile ödeme süresi tebligattan sonra başlayacağı için sorun olmaz. Ayrıca sana gelen mesajda adın soyadın yazıyor muydu? Yani başkasına gitmesi gereken mesaj yanlışlıkla sana gelmiş olabilir.

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnternet vergi dairesinde (https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp) borç bilgilendirme servisi bölümüne kimlik bilgilerini yazarak sadece herhangi bir araca ait değil tüm vergi borçlarını görebilirsin.
    Abi motorlu taşıtlar değilde diğer vergi borçlarını nereden görüyoruz?Ben göremedim...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi motorlu taşıtlar değilde diğer vergi borçlarını nereden görüyoruz?Ben göremedim...
    Açılan sayfanın ortasında "borç bilgilendirme servisi" yazan yere tıkladığında kimlik numarası nüfus cüzdanı seri no falan isteyen bir sayfa açılıyor. O sayfada herhangi bir vergi dairesiyle alakalı tüm borçlar çıkıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)