Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Honda Cbr 250r & Yamaha Yzf 125r ?

Motovento
    REKLAM ALANI

ninja dediğin motor cok yakıyor kardeşim şimdi parcası konumundan da bakarsak honda üst seviyede .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Cbr kullanim olarak rahat yakit ekonomik.hatta ufak bir kazam olmustu 2-3 parca degistim cok komik rakamlar inanilmaz ucuz emsallerine gore parcalari. En kotu ozelligi motorda vibrasyon rahatsiz edici.ayrica egzoz takarim demissin ama tek piston ses bekleme.satiyorum dedim piyasanin 200tl altini yazdim 2gune satildi.yani sonuc olarak mantik evliligi dersen cbr derim.ama hastasiyiz dedee diyosan yzf ye saygi duyarim ama keske de diyebilirsin.kararini ona gore ver 2 gune sikilma motordan

orda haklısın uzun yol yapmak icin bil hasıl motor alacagım şimdi istanbuldan ofa gitmek icin yola cıkınca rahat gide bileceğim birşey olsun istiyorum mesela istanbul of arası otobüsle 18-19 saat şahsi araba ile 15 düşüyor belki daha az . ben motorla bu yolu tamamlıyacagım mesela rahat olması gerek yzf125 le yolda 110-120 gitmek istemem birde devir farkı var şimdi 250r de rahatca devirli giderim die düşünüyorum. satış bakımına gelince o konuda haklısın yzf125 biraz zor satılıyor ama hoda cbr 250r satışı rahat alışı var motorun yani. hayırlısı diyelim inş alırızda binmesi kalır.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Al buna bin o zaman panpa :d

cbr 250 ne kadar yakıyor. çok az yakıyor dedin de. şimdi cbr 250 forumunda baktımda 570 inci sayfa ile son sayfalarda 4.3 lt 100 km de gibi yakıt sarfiyetı gördüm. bende 2008 ve 2009 model olarak 2 tane ninja kullanmış biri olarak. en çok yakıtım 140 170 civarı gittiğim otoban sonrası ölçümlerimde 4.3 ü asla geçemedim.
    cbr ile ninja 250 yi kıyaslama işini çoktan geçtim. çünkü bu iki motoru kıyaslarsam ninja ya ayıp etmiş oluyorum.
    titreşim mevcut. motor 6 vites 60 dan sonra gaza çökünce gidemiyor silkeliyor. motorun içinden gelen bilendır gibi sesler mevcut. daha unuttuğum bir sürü konu.
    yanlız şöyle bir durum var. acemiler olmasa biz motorları kime satacaktık.2012 model cbr 125 almıştım. 6700 e aldım . 6500 e havada gitti ben memnun olmamıştım depodan gelen bibbb sesi titreşim.vs ama işte honda dedin mi motor kol çıkartıyor olsada bir een... bulunuyor almak için.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    CBR250 nin okadar yaktığını söyleyen kim? Millet yakıt hesaplamayı bilmiyor sonra şehir efsanesine dönüyor aletler... Ayrıca CBR da titreşim var diyen kişilerin de totosu çok kıymetli galiba
    #sürenadam

Motosikleti
    CBR250R
    harbi nası hesaplamışlar

bi depoyu agresif kullanarak, gazı sonuna kadar açarak kullandım ve hesapladım 100km de 3.8lt yaktı. kmde 17.5kr

düzgün kullanımda 3.3lt falan yakıyo

titreşim falan da yok ayrıca,deneme amaçlı çevre yolunda 160ı gördüm (biraz yokuş aşşa) titreşim hissetmedim
    ama 5500 devir civarında (vitese ve yol eğimine bağlı olarak) bi ses çıkarıyo,şangırtı gibi demişler, forumda okudum sübaptan geldiğini yazmışlar
    forumda okumadan önce de farketmiştim ama önemsememiştim "olur öyle" demiştim, şimdi devamlı o sesi arıyorum da rüzgardan da pek duyamıyorum
    dediğim gibi her 5500 devirde çıkmıyo

eğer motoru ömürlük almıyosan, yani seneye satacaksan cbr250 alabilirsin
    ama diosan ki ömürlük olsun, ozaman yamaha veya ninjaya bak derim

aykutcalis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb650f
    bi kere oturuş pozisyonu çok touring kaçıyo cbr250nin burda senin tarzında önemli yok ben racing seviyorum bu yolda gidecem diyosan ben yzfr125 derim kesinlikle motor kullandığını hissedersin en azından zaten görüntü olarak yzfnin yanında cbrın çıtı bile çıkamaz ha biri 125lik biri 250lik sana tek avantajı son hızı bana 130 yetmez illa 160 diyosan zaten cbr250 alman daha mantıklı olur bide benim merak ettiğim bi r6 ne bilim bi 600rrın oturuş pozisyonuyla bu yzfr125in oturuş pozisyonu arasında fark var mı yoksa bu mudur yani aynı mı okuyanlardan bu iki motoru tecrübe eden varsa bi bilgilendirirse sevinirim

ya güzel diyorsunuzda yzf125 okadar para vermekde istemiyorum honda cbr 250r hic olmazsa edebiliyor o parayı cbr 125r 5-6 bin tl felan ozamn onu alayım yani tamam kaliteye bakarsak yamaha ninja tabiki ama o ninja tip şekli hoşuma gitmiyor o yüzden hic alma hevesim yok ne bileyim arada kaldım şimdi istanbulda şehir icinde binicem motoru yazlarıda trabzona gitmek icin die düşünüyorum ben iki arada kaldım şuan

hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    bence fazla acele etme bi fuara git bak gör her modeli hem bütün modeller bir arada istediğin gibi karşılaştır

kamsea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelim s2 250
    hem tip hemde 250cc ve uygun fiyat istiyorsan Bumoto calibre ye bak arkadaşım
    hellboys bunu beğendi.

Safahat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)