Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Honda Cbr 250r & Yamaha Yzf 125r ?

Motovento
    REKLAM ALANI

S.A arkadaşlar

bi önceki konumda söylemiş olduğum gibi: http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post2871798

biraz araştırmadan bakmış olduğum bi motor oldu yamaha yzf 125r acıkcası sadece dış görünümü iyi olan bi tip biraz yüksek ve bel agrıtıcı bir tip bazı motorcu arkadaşlara sordum beğenmesemde honda cbr 250r yakıt bakımından yeni başlıyanlar icin seyahat olsun başka nedenler olsun ideal bir motor tipi . benzin icinde duruyor sadece benzini kokluyor arkadaşlar başka yaptığı birşey yok basın gitsin benzin hep yerinde sabit.

he biraz tip istiyorsanız ben şöyle bi araştırma yaptım motorun egzoz aksamını cıkarır yerine cok şahane bi egzoz takar motor bi okadar daha performans verir ve seside 600cc gibi cıkabilir. mesela ön farlar sarı onları led beyazı gün ışgıı yapma şansınız var onlar birşey değil tabi. carbon bir siyah tipini alırsanız daha hoş görünüm saglıyor .

acıkcası beğenmesemde alacagım bi motor olucak inş alınca memnun olurum yamaha yzf 125r dan vazgecmemin nedeni ise yakıt az ama yani 250r a göre fazla yakıyor parcası pahalı honda biraz daha ideal yamahaya göre birde yamaha yüksek sanırım biraz bel agrıtıyorda . heee şunun derim tip bakımından cok güzel bir motor ama ici boşmuş. boş derken sanırım yamahanın cuvalladıgı motorlardan biri cıkmış.

evet honda cbr 250r hedefimde olan bir motor Allah inş imkan verirde alırız.

İşte Honda Cbr 250r :

DALGIC_800 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DALGIC_800 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha
    İnş... benimde hedeflerimden biri sporttouringi andırdığı için ..Allah gönlüne göre versin (amin)
    Aşk tutkuyu ortaya çıkarmasaydı.O 2 tekerin üzerinde gitmezdim !!!!

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    cbr 125 kullandim
    Ayni kasa
    Yzf icin bos diyen adamin baska lafina bakmamak gerekir
    Yzfden 250 performansi beklersen sefil olursun yolda
    125te kraldir titresim sifirdir sana hissettirdigi his ancak 1000lik 600luk motorlarin hissettirecegi cinstendir
    Arkadasimla degisiyorduk yzf baska birsey
    Param olsa alirdim ama cbr daha uygun fiyatli diye onu aldim
    Her ne kadar cc yukselticem desem de bir gun kafam atarsa aniden yzf sahibi olabilme potansiyeline sahibim

Bu motora bos diyen adamlarin yorumlari dikkate alinmamalidir
    Ktm 125 yaparken alkislayan adamlar yamaha yapinca burun cevirmektediR
    Kisi kendini bilmeli ne istedigine karar vermelidir
    Caddede turlar kari kiza hava atar sehir ici beni uzmesin az yaksin dersen yzfden krali yoktur
    2.5 yakar ortalama
    hellboys ve kursattekin bunu beğendiler.

brooklynnn: şimdi ikisi arasında git gel yapıyorum 10 bin tl tamam ya bu ya o biri 125 birisi 250 yani birazda rahat yamaha gösterişli die sevdim ben yoksa bunda pek birşey yok ama rahat motor yakıt yok diyebelecek kadar az . parca konusunda iyi tabiki yamaha bu sonuc olarak gaza basınca akıyor . ne bileyim kafam karışık aslında 2 motor arasında git gel yapıyorum kawasakininde varda cok yakıyor o makinada . ne yapsam bilemedim bakalım en son nasıl olacak illa gidip bi bakıcam binicem deniycem

hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    ben bir depoyla (13.8lt) 450-500 km gidiyorum tamamen bitene kadar yakıt konusunda nerdeyse kokluyo

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:18 ----------

10.000 liran varsa sen tam olarak ne istiyon yani büyük motor kullanabilirsen r6 var ama o paraya temizini bulabilirmisin bilemem birde gt650r ve gt250r var sahibindenden bak sıfırıda vardı 10.000

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Dostum ortalama 2.5 yakar daha da asagi cekeblirsin max 3.1 yakarsin honda da basan bir arkadas sayfasinda paylasmisti 4.5 gibi irsey yakmisti yanlis hatirlamiyorsam

Benim demek istedigim hiz degil kalite ve sekil istiyorsan yamaha almandir
    Bazen dusunuyorum hizli motor alayim v.s diye ama geride kalcaklari dusununce 125 iyi diyorum
    Cunku elinin altinda guc varsa kullanmamak icin nedenin yok hele ki duz yolda

hellboys: kardeşim gt650r ve gt250r baktım bunlara hoşuma gitmedi pek biraz alınca can yakıyor sanırım

brooklynnn orasıda öyle ama ne bileyim güc diyorsunda biri 250 biri 125 arada kalıyorum işte ben sürekli sport motor kullanmadım honda cbr 125 vardı aldım aldım 2 hafta sora sattım diyebilirim sana ilk scooterle bşladım yani halen daha yeni sayılırım ben honda cbr 125 de pek birşey ögrenemezsin cünki. honda 250r yoksa yamaha yzf 125r mi karar veremiyrm ikiside aynı para 9 bin bilemedin 10 bin tl . gösteriş bakımından yamaha iyi ama ici boş denilenlere göre

hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    ben sana söyliyim içi boş diyenler cekişini beyenmiyo ikisinin arasındaki tek fark 25 km biri 135 diğeri ise yanılmıyorsam 160 yapıyor ama göstergeler fark ediyor benm cbr li bi arkadaş 130 a cıkmış ben 120 ile giderken hala bnm arkamdaydı ama tam bir ölçmek lazım

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Tipi ve yakıtı haricinde r125 in bir artısı yok. Uzun yol yapmak isterseniz yada çevre yolunu çok kullanıyorsanız cbr250 tavsye edeirm. İleride 600 lüklere geçerken 250lik daha iyi bir tecrübe olur ayrıca.

hellboys: honda cbr 250r biraz daha hafif bilmiyorumki şimdi kararsız kalıyorm ya o yada yamaha die iki kişi biraz daha cekişi düşüyor yakıt bakımından yamaha yzf 125 mi yoksa honda cbr 250r mi tam olarak?

hisvarlar: tabi orası öylede uzun yol derken ben istanbuldayım aslen ofluyum yazları ofa gitmek icin kullanırsam kullanıcam öbür türlü istanbulda iş yerine gitmek icin iş yeriyle ev arasındaki mesafa 15 20 dk . he illa iş yeri icin değil istanbul icinde kadıköy vs öyle gezmek icinde kullanıcam tabi.

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    uzun yola 125 gelir de sen gelebilir misin mesele o
    Yzf daha az yakar
    Sehir ici yzf en ideali olacaktir ikisi arasinda ( bence )

Cbrde olan titresimi unutma
    Malesef ki uzun yolda el uyusturacak kadar cok

brooklynnn: 125 gelir ben gelebilirmiyim derken ? birde şunu sormak isterim şimdi egzozdan yani motordan cıkan ses scooter sesi gibi ince bir ses o konuda biraz oynama yapıla bilirmi misal olarak biraz daha abartılı gaza dokununca kulak acıcak bi ses . birde yzf nin seri kacışları nedir.. 81 cm selesi var ve benim boyum 1.75.80 civarı buna ne diyorsun yetişme imkanım saga sola yatmalarda rahat olabilirmi ?

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    yasinin boy 1.70di sikinti olmuyordu
    125 cc ile ofta ac kontagi edirnede kapa motor gider ama sen dayanabilir misin mesele bu
    O motoru kullanmak kondisyon gerektirir
    Bende honda vardi avatarda gorebilirsin o motorla istanbul anadoludan yola cikarak geliboluya 4 saat 20 dkda gelmistim 5 dk mola ile
    Ilk zamanlar bir saatte mola veriyordum mecburiyetten sikintidan
    Yzfde bilekleri ve beli agritmazsan saatlerce yol gidebilrsin sikinti olmaz

Ara kacislari hondadan cok az iyidir cok dikkatli olmayan biri farkedemez
    Yokus yukari daha nizami ilerler, duzde daha iyi gider yzf

Egzos olayina gelirsek kocaelide bayindirlikta bir iki apaci yzfye el yapimi takmisti cok tok bir ses vardi hosuma gitmisti ama senin gider mi bilemem
    Asla 4 silindir sesi alamazsin

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Yaw YZF R125 i neden hangi amaçla kimlere hitaben yapmışlar çözemedim.
    1. si pahalı
    2.Tipsiz ( Köşeye köpek sıkıştırmış kediyi andırıyor görüntüsü)
    3.tipine aldanıp performans ve hız bekleyenler hayal kırıklığı yaşıyor. (totalde 10 km kullandım. O hayal kırıklıgını ben yaşadım)
    CBR 250 on numara. Laf yok.
    DALGIC_800 bunu beğendi.
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı search16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw YZF R125 i neden hangi amaçla kimlere hitaben yapmışlar çözemedim.
    1. si pahalı
    2.Tipsiz ( Köşeye köpek sıkıştırmış kediyi andırıyor görüntüsü)
    3.tipine aldanıp performans ve hız bekleyenler hayal kırıklığı yaşıyor. (totalde 10 km kullandım. O hayal kırıklıgını ben yaşadım)
    CBR 250 on numara. Laf yok.
    Yzf tipsiz ? 125 kasasında daha yakışıklı bence bir tek aprilia rs 125 var.sattığım motorum yeni kasa cbr 125 di,yzf nin yanına yaklaşamaz görüntüde.aynı şekilde cbr 250 de.hyosung'da.Bana göre hyosungun görüntüsü güzel olsada yzf nin yanında çok eski model gibi,kaba kalıyo.ninja da aynı şekilde.

DALGIC_800 bunu beğendi.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yzf tipsiz ? 125 kasasında daha yakışıklı bence bir tek aprilia rs 125 var.sattığım motorum yeni kasa cbr 125 di,yzf nin yanına yaklaşamaz görüntüde.aynı şekilde cbr 250 de.hyosung'da.Bana göre hyosungun görüntüsü güzel olsada yzf nin yanında çok eski model gibi,kaba kalıyo.ninja da aynı şekilde.

http://www.motorcyclenews.com/upload...ahar125web.JPG

http://fc00.deviantart.net/fs36/i/20...germeister.jpg
    şu aleti gram sevmiyorum varya gram :D hiç merakım yok gördüğümdede bana 600lük 1000lik filan gibi gelmiyor direk max 250 lik gibi gelmişti ilk gördüğümdede millet nie bukar met eder över anlamam :D hyonun kafası kötü ama benimkinin totosu güzel :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

şimdi abiler kardeşler herşey güzelde yzf125 gider diyorsunuz honda cbr 250r göre bence uzun yolda millet basarken sen yolda kalırsın . birde bi kac vtr sini izledim altın elbiseli adam anlatıyordu yamaha yzf 125r icin adam şunu dedi bu motorun kız getirisi var + dışı güzel hemde cok güzel ama eksik cok büyük demişti ici boş . bende kendime ideal güzel fazla yakmayan yakmadıgı halde azda olsa iyi giden birşey arıyorum bu ilk önce yzf 125r de karar kıldım ben ama sonra vazgectim honda cbr 250r biraz daha iyi geldi bana yakıt konusundan cok cok iyi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var

Gt 250 gomed verelim sana

Gt 250 baktım kardeşim sarmadı bana pek .

cbr 250 nin üzerine bin sür sonra karar ver.
    pazarlık yapıp almaya gittiğim cbr 250 den bindikten sonra vazgeçmiş almadan 150 km den 300 km geri dönmüştüm.
    tabi bundan şu çıkarılmasın alınıp binilmeyecek bir motor değil ama ninja 250 den inip buna binince istediklerimi karşılamadı.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)