Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor çalışırken , yağ çubuğundan yağ atıyor , bu normal mi !?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bu gün sabah , tekrar motorun yağını değiştirdim (1 lt ) ve yola çıktım 50 km gittim , geriye dönmeden önce , forumdan duyduğum , ''motor çalışırken yağ çubuğunu çıkarın şayet yağ atmıyor ve üflemiyorsa motorun durumu iyidir'' şeklindeki bir mesaj aklıma geldi , bende motor rölantide çalışırken çubuğu çıkarttım her yer yağ oldu , üfleme de var hemen kapattım , motor 5300 km de motor isteyeceğini sanmıyorum , bu durum normalmidir sizce ?
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    benim bildiğim kadarıyla normal sonuçta içerde krank dönüyor bilmem kaç devirle onun o yağı fışkırtması normal

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Anormal olan motor çalışırken yağ çubuğunu çıkartmak.
    maxi97, Mengu16, Samet Ağır ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anormal olan motor çalışırken yağ çubuğunu çıkartmak.
    cevabın çok güzel aslında , hoşuma gitti ! , arabalarda motor testi için bu kontrolü yaparlar ya ! o geldi aklıma ondan uyguladım açıkçası.

BİLGİ GÜÇTÜR

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    normal. Motor çalışırken yağ çubuğunu acarsan yağ sıçratır.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Benli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevabın çok güzel aslında , hoşuma gitti ! , arabalarda motor testi için bu kontrolü yaparlar ya ! o geldi aklıma ondan uyguladım açıkçası.
    Arabalarda yağ çubuğunun 20-30 santim aşağısında dönüyo yağ, motosikletlerde yağ haznesi çubuğa çok daha yakın o yüzden motor çalışırken çubuğu çıkarırsan yağ da atar yağ da fışkırır çubuktan.

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    normal. Motor çalışırken yağ çubuğunu acarsan yağ sıçratır.
    adem içime su serptin inan

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arabalarda yağ çubuğunun 20-30 santim aşağısında dönüyo yağ, motosikletlerde yağ haznesi çubuğa çok daha yakın o yüzden motor çalışırken çubuğu çıkarırsan yağ da atar yağ da fışkırır çubuktan.
    mengü inan yolu nasıl geldim bilemedim , hemen abime tel açtım normal tabiy dedi fakat ikna olmadım , mesajındaki açıklama aklıma geldi fakat başıma böyle bir şey gelmedi ki ! , emin olmak için bu konuyu açtım teşekkür ederim sizlere .

BİLGİ GÜÇTÜR

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Her duyduğuna inanma bilginin güvenilirliğini doğrula. Forumlarda genel olarak olan; Biri bilmediği bir şey hakkında soru soruyor bir başkası da doğru/yanlış cevaplıyor, asıl soruyu soran kişi aynı soruyla karşılaştığında sanki az önce doğru/yanlış öğrenmemiş de çok iyi biliyormuş gibi kendinden emin bir şekilde soruyu cevaplıyor ve yanlış bilgi yayılmaya başlıyor.

Ayrıca konu hakkında şöyle bir örnek vereyim, yine bu forumda bir kaç yıl önce bir arkadaş iyi kapatılmayan yağ çubuğunun titreşimle tamamen yerinden çıkması ve motordaki tüm yağın boşalması sonucu motoru kilitlenmiş ve kaza yapmıştı.
    acayüp bunu beğendi.

Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her duyduğuna inanma bilginin güvenilirliğini doğrula. Forumlarda genel olarak olan; Biri bilmediği bir şey hakkında soru soruyor bir başkası da doğru/yanlış cevaplıyor, asıl soruyu soran kişi aynı soruyla karşılaştığında sanki az önce doğru/yanlış öğrenmemiş de çok iyi biliyormuş gibi kendinden emin bir şekilde soruyu cevaplıyor ve yanlış bilgi yayılmaya başlıyor.

Ayrıca konu hakkında şöyle bir örnek vereyim, yine bu forumda bir kaç yıl önce bir arkadaş iyi kapatılmayan yağ çubuğunun titreşimle tamamen yerinden çıkması ve motordaki tüm yağın boşalması sonucu motoru kilitlenmiş ve kaza yapmıştı.
    teşekkür ederim size.

BİLGİ GÜÇTÜR

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)