Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Trafik sigortaları artık ikametgah ardesinize göre belirleniyor.

Motovento
    REKLAM ALANI
    blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Bu gün yeni aldığım KLX 250 nin trafik sigortasını yaptırmaya gittiğim de harika bir sürpriz ile karşılaştım. Plakam 81 olduğu halde 240TL gibi bir rakam çıktı. İlk önce inanmadım fakat artık trafik sigortalarının plakaya göre değil ikamet adresine göre belirlendiğini sigortacım söyledi. İkametimde İstanbul olduğu için böyle adamı şok eden bir fiyat çıktı. Neyse diğer firmalardanda fiyat aldım ve en ucuz Ray sigortadan buldum 140TL ye yaptırmak zorunda kaldım.

Bol vergili ve kazıklanmalı günler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Peki hakikaten İstanbulda ikamet etmiyormusun

Aslen Düzcede ikamet ediyorsan fiyat alıp durumu öğrendiğinde aldırsaydın keşke İstanbul' dan. 5 dk lık işlem sonuçta
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    tüh be bu kötü oldu ....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Evet İstanbul'yım daha önce böyle bir şey yoktu bilenler bilir Fiyatlar plakaya göre belirleniyordu. Diğer motorum 07 plakalı ve 72TL sigorta ödemiştim. Bunada maksimum 40Tl öderim diye düşünüyordum fakat sigorta şirketleri de durumu artık ciddiye almışlarki artık plakaya göre değil ikametgaha göre fiyat belirliyorlar.

hakanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000A
    140 da biraz fazla gibi sanki.

Daha henüz sıfır km aldığım CBR 250R için 60 TL'ye yaptılar (Ankara) İstanbul'da risk 2 katından da mı daha fazla...?

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    bende 1 ay önce 77 pilakalı motopisikletimi 76 liraya yaptırdım istanbuldayım çin malı sigorta şirketlerinin yurda sokulmasını talep ediyorum
    salcano_7946 bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    benimkide 20 plaka 98 tl fiyat verdilerdi biraz daha araştırdım güneş sigorta 48 tl yaptırdım

Sonuçta kullandığın şehrin risk faktörüne göre fiyat belirleniyor . İstanbul büyük risk haliyle. Plaka yerine ikametgah daha mantıklı olmuş.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimkide 20 plaka 98 tl fiyat verdilerdi biraz daha araştırdım güneş sigorta 48 tl yaptırdım

evet aynı motor benimdi ve 23 liraya sigortalanmıştı...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    istanbul da risk demek az kalır yani, her saniye azraille başbaşasın trafikte..

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu hiç iyi olmadı bir hafta sonra başlasa olmuyormuydu :/
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Burada bir mantık hatası yokmu.
    Bizim çarptığımız bir araca ne kadar zarar verebilirizki risk sınıflandırması yapılıyor. sonuçta ben motorla kasa yapsam hasarı en çok ben alıyorum . Ama trafik sigortamdan faydalanamıyorum. Ee ne anadım bu işten ?
    Kasko değilki bu kaza yapıp ölürsen çok para ödememiz gerekiyor desinler.
    Bence milleti dürtmeye bir kılıf başka hiçbirşey değil. Tatlı para. Parayı alıyorlar ve karşılığında hiçbirşey vermiyorlar. Almayada doyamıyorlar.
    İstanbulda çok motosiklet var diyerek otomobillerden fazla para almaları lazım sanki

Aramızda bir sebeple trafik sigortasını kullanan varmı . Ben 20 yıldır hiç kullanmadım. Benim sigortamdan kimsede kullanmadı. Nasıl olcak böyle ?

Benmi yanlışım benmi aptalım , anlamadığım bir şeymi var yoksa ???
    Grado bunu beğendi.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    ohh be ne güzel 240 tl sigorta 4 yılda 1000 tl zaten motoru satsan kaç edecek
    hükümetimiz sağolsun vatandaşını ne de düşünüyor(!) nereden kırpacağını şaşırmış durumdalar yoksa nereden çıkacak 10000 tl maaş
    allah belalarını versin
    DEMİR AT'A YOLLAR DAYANMAZ

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Alıntı speed_dream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ohh be ne güzel 240 tl sigorta 4 yılda 1000 tl zaten motoru satsan kaç edecek
    hükümetimiz sağolsun vatandaşını ne de düşünüyor(!) nereden kırpacağını şaşırmış durumdalar yoksa nereden çıkacak 10000 tl maaş
    allah belalarını versin
    Yanlış hesaplamışsın 4 senede 2000 tl den az olmaz o . Bu sene 200 seneye 350 -400 olur.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    ohoo bu ne lan
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Bende geçen sene nisanda 150TL 110TL ve 90TL(halksigorta) motosiklet için sigorta teklifi almıştım, 90tl ye yaptırdım ANKARA için. Siz hangi şirketten yaptırdınız acaba?

Kazıklanıyoruz resmen. Bu kadar fiyat farkının başka anlamı yok. Arabamı bu? Yukarıdada bahsedildiği üzere karşı tarafa ne kadar hasar verebiliriz?
    Alıntı hakanerdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    140 da biraz fazla gibi sanki.

Daha henüz sıfır km aldığım CBR 250R için 60 TL'ye yaptılar (Ankara) İstanbul'da risk 2 katından da mı daha fazla...?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    100'lük motorumun sigorta fiyatı 1 senede 40 liradan 140 liraya çıktı hemde axa sigorta'nın fiyatları bu. 2 hafta önce sigorta yaptırırken 250-300 hatta 405 lira fiyat veren firmalar oldu. Motorumun ve benim hiç kazam yok ayrıca sigorta bitmeden sigorta yaptırdım. Benim motorum da istanbul plakalı ama ankarada olmama rağmen hep yüksek fiyat verdiler istanbul plakası ya ondan yüksek dediler. İkametgaha göre belirlenmiyor sigortalar bence, öyle olsa 2 hafta önce ankaradaymışım gibi sigorta yaptırabilirdim.

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    240 ne ya arabanın sigortası 280 falan zaten ama piyasayı araştırman lazım gecen arkadaş yaptırıcaktı dolaştık herkez farklı söylüyo 75e falan yaptırdı er5 i
    Motosiklet mucidi

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vergi veya zam'a gelince aslan kesilen devlet bukadar ince hesap yaparken Motosikletlerin yılın en az 5 ayı yattığını ve bu yüzden risk faktörünün arabalara göre en az%30-40 düştüğünü pek .iklemiyor nedense

Hep misyoner pozisyonda çalışyor vatandaşa...
    acayüp ve Tolga Can bunu beğendiler.

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    az önce sigortam.net üzerinden teklif aldım.. gt 250 için anadolu sigorta 153 tl bunda hasarsızlık %20 indirimi de var..hür sigorta 365 tl geçen sene 80 tl ödemişim... bildiğiniz sömürülüyoruz beyler...
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)