Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lastik imal tarihi hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

İyi günler,
    Ben lastik satın almak istiyorum, 1-2 yere sordum haber verdiler sağ olsunlar; ancak lastikler 2011 in 41 ve 47 haftalarına ait 1 yıllık lastikler. Michelin power pure lastiklerin yeni üretimi yok mu acaba? Sizce taktırayım mı, bekleyim mi? Az para değil sonuçta,teşekkür ederim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    alacağın lastik sıfır mı? eğer sıfırsa bir sorun olacağını sanmıyorum zaten neredeyse 2012 model sayılır o lastikler
    ama 2. el alıyorsan aşınma oranına dikkat et derim çok aşınmış lastiği alma
    DEMİR AT'A YOLLAR DAYANMAZ

babaduru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yılların Eskitemediği Peugeot 103-CBR 250 R(2011)
    Bir lastiğin 4 yıl ömrü vardır kullanılsada kullanılmasada bunun için mümkün olduğunca yakın tarihli lastik şarttır.

Alıntı speed_dream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alacağın lastik sıfır mı? eğer sıfırsa bir sorun olacağını sanmıyorum zaten neredeyse 2012 model sayılır o lastikler
    ama 2. el alıyorsan aşınma oranına dikkat et derim çok aşınmış lastiği alma
    Sıfır lastikler, 2. ele güvenemem hayatımı 3 kuruş için riske atamam; lastik bana göre çok önemli, paradan asla kaçmam.Teşekkür ederim alakanıza...
    Alıntı babaduru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir lastiğin 4 yıl ömrü vardır kullanılsada kullanılmasada bunun için mümkün olduğunca yakın tarihli lastik şarttır.
    Teşekkür ederim, ancak yakın tarihli bulunmuyor, bayilere ne gönderilirse, ustalarda o lastiği takıyorlar,yapacak birşey yok sanırım...

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı karşıyaka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik almak istiyorum, 1-2 yere sordum ancak lastikler 2011 in 41 ve 47 haftalarına ait 1 yıllık lastikler. Michelin power pure lastiklerin yeni üretimi yok mu acaba? Sizce taktırayım mı, bekleyim mi? Az para değil sonuçta,teşekkür ederim...
    Bence nekadar yol yaptığınla da alakalı bir durum.

Yılda en az 10.000 km yol yapıyorsan almanda sakınca yok bence, sonuçta malzeme kalitesini yitirinceye kadar kullanım ömrünü yol yaparak bitirmiş olacksın.

Eğer yılda 5000 km keyfi yol yaparım, geze geze kullanmayı severim diyen biriysen,

bu durumda ben olsam daha yeni lastik almak için beklerdim . İşin ucunda ödediğin paranın karşılığında, bekleme ömrü bitene kadar verimli kullanabilmek var!
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence nekadar yol yaptığınla da alakalı bir durum.

Yılda en az 10.000 km yol yapıyorsan almanda sakınca yok bence, sonuçta malzeme kalitesini yitirinceye kadar kullanım ömrünü yol yaparak bitirmiş olacksın.

Eğer yılda 5000 km keyfi yol yaparım, geze geze kullanmayı severim diyen biriysen,

bu durumda ben olsam daha yeni lastik almak için beklerdim . İşin ucunda ödediğin paranın karşılığında, bekleme ömrü bitene kadar verimli kullanabilmek var!
    Teşekkür ederim.Bu yeni lastikler ne zaman gelir acaba? Fiyatta artar sanırım o zaman,gerçi ok yaydan çıktı, satın alacağımı bildirdim, geri dönmek olmaz...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)