Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

lastik deisikliğinde cıkan sorunlar..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial 125 mh drift
    arkadaslar lastiklerimi yenı deıstırdım michelin pilot sporty ile yalnız deistirdikden sonra motorum surekli benzin bitiyomus gibi bi sallanma soz konusu gecıcı bı donem mı yanı lastık oturana kadar feln yoksa cozemedıgım bir sorunlamı karsı karsıyayım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    -0- lastiğin belli bir süre rodajı vardır 1000-1500 km.kadar ama bu sürüş kalitesini bahsettiğin kadar etkilemez.lastik balans ayarında sorun olabilir taktırdığın yere bir götür baktır istersen.

Egemen06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125
    Kaç km yaptın taktırdıktan sonra ?
    Bazen gidilecek yere en çabuk varmanın yolu mola vermektir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial 125 mh drift
    60 70 fln dır..

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Lastiğin rodajıyla sallantının titreşimin ilgisi yok lastik janta takılırken balans yaptıysa titrer.

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    lastigin yanaktaki çizgilerine dikkat et,jantın hemen başlangıcında,çevirdigin zaman aynı mesafede olması lazım lastikle jant arasındaki mesafe,ben önceki motora servisinde taktırdım lastikleri,sag olsun arka lastigi ögle bi takmış,dansöz gibi kıvırıyodum e-5 te )
    zongoku bunu beğendi.
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Alıntı thelast555 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar lastiklerimi yenı deıstırdım michelin pilot sporty ile yalnız deistirdikden sonra motorum surekli benzin bitiyomus gibi bi sallanma soz konusu gecıcı bı donem mı yanı lastık oturana kadar feln yoksa cozemedıgım bir sorunlamı karsı karsıyayım
    Kardeşim sana diğer konuda bişey demiştim hani lastiğe sürekli basınçlı hava basıp indirmek lazım diye. yanakların eşit bir şekilde tam oturması için yapıyorlar bunu. Lastik kenarlarını sabunlayıp aniden hava basıyolar daha sonra lastiği çevirip 8 çizip çizmediğini kontrol ediyolar. Yani diceğim o ki lastikle jantın birleştiği kısımlara bak. eğer bazı yerler daha janta doğru girik bazı yerler de çıkıksa lastiği tam oturtamamışlardır. heralde arkadaşların dedikleri balans ayarı bu oluyor. Balansın tam olarak ne olduğu bilmiyorum.
    [COLOR="#FF0000"]"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."[/COLOR] MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)