Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İlk Motorumu Alacağım lütfen yardımcı olabilirmisiniz!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE MERHABA 17 YAŞINDAYIM OCAKTA EHLİYETİMİ ALACAĞIM BUGÜNE KADAR ÇOK AZ BİR SCOOTER DENEYİMİM VAR ŞUBAT GİBİ HONDA CBR 250R ALMAK İSTİYORUM İLK MOTOR İÇİN TAVSİYE EDERMİSİNİZ SİZCE KULLANABİLİRMİYİM HEPİNİZİN DENEYİMİNE GÜVENİYORUM YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    CeyhunEzel bunu beğendi.

Phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    Hocam kesinlikle tavsiye ederim Honda hayat onda

altayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ DOMİNAR 400
    iyi seçim olur

mesela ne anlamda ben uzun yola falanda gitmek istiyorumda acaba gidebilirmiyim :D

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    17 yaşındasın ocakta ehliyetini alacaksın ve honda cbr 250 ile motora başlayacaksın...bence bu senin için tehlikeli inanmıyorsan ilk yorumdaki video linkini kesinle aç ve üç dört kez izle
    estelik bunu beğendi.
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    yok gidemezsin, polis çevirir
    bakımını yaptıktan sonra heryere gidersin.

altayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ DOMİNAR 400
    Alıntı furkan111 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesela ne anlamda ben uzun yola falanda gitmek istiyorumda acaba gidebilirmiyim :D
    genç adamsın gidersin uzun yola falan sıkıntı çıkarmaz.azcık belin ağrır oda sorun değilidr senin için yaş 17

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    biraz kendine güven, acele etme, kararlı ol, dikkatli ol, fren sistemine alışana kadar ani frenlerden kaçın. bu şekilde kullanmaya başlıcaksan bence olabilir, güzel seçimdir.

gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    http://www.youtube.com/watch?v=Hvunr0meJt0

Rahatsiz eden gercekler...

Mutlu eden yalanlar...

Secim senin hangisi sence?

http://www.youtube.com/watch?v=SefRjpBx-qo tabiki rahatsız eden gerçekler ama bu videodada baslangıç için ideal olduğunu söylüyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:28 ----------

önerileriniz için çok teşekkür ederim rahmi bey

Alıntı gorkemuls adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuyu okumaya başlar başlamaz bu video aklıma gelmişti..neyse ki biri benden önce davranmış

fastturkish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardeş 125lik makinelere yönelmende fayda var. Yeni başlayan birisi için bence 250cc biraz fazla.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial 125 mh drift
    bence bi alt sevıesınden basla cbr 125r gibi

enginar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250
    Başlığı görünce 8-9 ay önceki halim aklıma geldi Şimdi çoğu kişi bana karşı çıkacaktır ama 250 cc ve altı bence başlangıç motoru için ideal. Tabi kişi kendini bilecek, alır almaz ya bu kaç yapıyomuş vs. mevzularına girdimi olmaz. Ben de Ninja 250r ile başladım, düştüm kalktım (büyük bi kaza yaşamadım çok şükür) ama sindire sindire öğrendim motoruma alıştım. Furkan kardeşim sen cesaretlendirmek için yazmadım bunu, yaşın genç kanının kaynadığı dönemler en güzeli senin için 150 cc ve aşağısı olabilir. Naçizane fikrimdir.

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    2. El salcano wolf al bin 3.000 4.000 km vitesli motorda deneyimin olur.Sonra cbr 250 alırsın.bende öyle yapcam.acemi olduğumuz için ilk motoru illaki düşürüp kaldırcaz.grenajlı motor sıkıntı olur,insanın içi cız eder

alsonkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati M696
    para sikintin hic yoksa ve deli cesareti de varsa basla hatta bence ninja al ama bende 17 yasindayim ehliyetimi alali 2-3 oldu cbf150 kullaniyorum daha dun arkadan taksi carpti ilk defa superman gibi ucup yere düstüm allaha sukur biseyim yok motorda da bisey yok ikimiz de full korumaydik botuna kadar giyerim cbf olmasina ragmen dun o bot olmasaydi paramparcaydi ayagim ufak bi kaza ama bunu cbr250r la yaptiginda sana guzel bi masraf cikartir hem yeni basliyosun hakkini vererek cbr kullanamadiktan sonra hakkini vererek daha basit biseyle baslaman daha mantikli bir yasitin olarak benden sana tavsiye

Egemen06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125
    Başlangiç için 250 cc uygun olabilir belki ama, yaş için uygun değil derim ben 125-150 cc bir motor bile çok rahat 100 km hız yapabiliyor motorla bu hızda kazanın sonu kötü olabiliyor.
    17 yaşında motora başlayan arkadaşım 2 kere çok ciddi kaza yaşadı 125 lik bir çin motoruydu.Kendini motorcu diye ilan etti ama kazaların ardı kesilmedi,250 cc olsaydı ne olurdu sonu bilemiyorum.

Kendimden örnek veriyim lise hayatım boyunca motora aşırı ilgi duymadım öyle bakardım hep bi scooterım olsun istedim,liseyi bitirdim scootermı aldım derken iyi bir üniv biraz daha sıktım dişimi 1 yıl sonra sonra ybr mi kendim aldım.şimdi ise o lisede motorcu ilan edip kendini herşeyi bilen tipler var ya onlardan daha fazla bilgim tecrübem var motor hakkında.HERŞEYİN BİR ZAMANI var derler ya DOĞRU
    Bazen gidilecek yere en çabuk varmanın yolu mola vermektir

Johnizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV650
    insanda bilincli hareket etme, karar verme saglikli olmadiktan sonra 50cc ile baslasanda nallari dikersin. 125-250 baslamissin birsey degismez. onemli olan kaza aninda seni hayata baglayacak koruyucu ekipmanlarini eksiksiz tamamla ve bunlari herdaim giy. motoruna da herzaman en kotusu basina gelebilir paronayasiyla bin 5000-10000km devirene, memleketim yollarini, kurallarini, sofor ve yayalarini ogrenene kadar. ilk amacin hayatta kalmak olursa))) 250cc almanda bir sakinca gormuyorum sahsen.

OGUZHANKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    tamamen insanın kendini bilme meselesi olduğunu düşünüyorum. Kimisi bırak 50 cc yi motorsiklet bile kullanamaz. Kimisi 250 lik racing veya 750 lik cruiser ile başlar. Birde daha önce motosiklet kullandın mı? Kullandıysan ne kullandın?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)