Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Cb 125e hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

selam herkeze internette gezinirken honda cb 125e 2. ellere bakayim dedim fakat herkez çok düşük kmlerde satmaya çalışıyor 1000-5000km neden acaba hondanın yaptığı motorların dayanıklı olması lazım anlam veremedim ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Hocam, cbf 150 ile veya emsal ybr 125 vb. karşılaştırıldığında, baya kötü diyebilirim, titreşimin var olması, cbf 150 kadar uzun yolda rahat olmaması gibi konulardan ötürü bu bilgilere cb 125 e yi satın aldıktan sonra ulaşanlar veya cbf 150 veya ybr kullanıpta satarak cb 125 e alanlar, memnuniyetsizliklerinden dolayı satıyor olabilir. Yoksa motoru gayet sağlam mış, yağ yakması falan da yokmuş.

Motosikleti
    Rks Titanic 200

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı ErçinAkdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam herkeze internette gezinirken honda cb 125e 2. ellere bakayim dedim fakat herkez çok düşük kmlerde satmaya çalışıyor 1000-5000km neden acaba hondanın yaptığı motorların dayanıklı olması lazım anlam veremedim ?
    Birsürü sebebi olabilir;

* Motosikletin "M" si hakkında fikri olmayanlar bana yeter diye alıyor, 125cc den çok şey bekliyorlar,

* Bu yaz başlayıp öğreneyim seneye değiştirirm diye alanlar var,

* Yaz kış binerim diye alıp, doğru ekipmansız çarpılan tatlı su motorcuları var, ( motorcuda denilemez çoğu satıp 3-5 liralık otomobil parası biriktiriyor )

* Taksitle alıp nakite dönüştürmek için satanlar var ( genellikle çantasız, koruma demirsiz olur )

* Motosikletin sadece benzin gerektirdiğini, zaruri değişenlerinin olduğunu bilmeyenler var, bu durumda 2 haftalık harçlığını motosiklete bağlamak ağır gelir ( çok çok genç olurlar )

* Motosikleti dururken yatırıp çok büyük kaza atlattım Allah korudu diyen düşe kalka büyümemişler var... ... var oğlu var

Sonuçta 3000 küsurluk bi motosiklet, çoğu kişi başlangıç için 2.el başka bir modele bu paraları vermektense "0" km Honda tercih etti, Cb okadar çok satılıyorki 2. el ilanları az bile

Dayanıklılık konusunda sıkıntı yok, 55.000 de CB de gördüm ben iş için kullanılmış, hiçbir şikayeti yoktu ( yağ eksiltme dahil ( ki bu bence sorun değil de neyse ...) )

3000 Liralara alabileceğin, yolda civatası gevşeyen motosikletlerden değil Honda CB, Avustralyada bile 3350 Dolarlara satılan tam bir şehiriçi motosikleti, gönül rahatlığı ile alabilirsin

Kalitesiz parçaları yokmu tabiki var !!! Zincir, dişli, lastik... tamamı zaruri değişenler, ömürleri bitene kadar kullanır günü geldiğinde 1. sınıf ürünler ile değiştirirsin olur biter.

Sabit parçalarının herbiri 3000 Lira civarı motosikletlerin "hepsinden" daha kaliteli olduğunu düşünüyorum, plastik kalitesine kadar fark var ! Bu benim şahsi fikrim

Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bence motoru alanlar aldıklarından fazla fiyata satmak için hemen satıyor, o baktığınız 1000-5000km'de ilanların çoğunun fiyatı ya sıfırından fazladır yada 200-300 lira ucuzdur. Sırf bu zihniyette insanlar honda kullanıcısı olduğu için honda almıyorum.

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Şahin e yavrusu Kartal gözükürmüş ( ya da buna benzer birşey di )

birde biz kendi motorlarımızı böyle savununca reklam almış olmuş oluyoruz. neyse girmeyeyim o konuya.

@ErçinAkdemir

her yeni model de bu şekilde ilanlar var. sadece CB için geçerli değil.

sebebi ise kötü olduğundan değil.

isanlar çok farklı beklentilerle alıyorlar motorları ama istedikleri gibi çıkmayınca yada ( bence çoğunlukta ) nakit ihtiyacından satıyorlar.

her motosiklet alan illa evladiyelik alacak diye birşey yok

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Alıntı ErçinAkdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://img444.imageshack.us/img444/5...ndacb125e3.jpg

bende 1600 km. yaptım. şu an müşteri olsa hemen satarım ve cbf150 alırım. inanın bu motor beş para etmez, hiçbir + yanı yok. yıllarca çin mallarını yerden yere vurduk burada... gülme komşuna gelir başına demişler. kendi kanaatimce not verecek olursam: 10 üzerinden 5 veririm bu motora.
    hızlanma : 5
    lastikler: 4
    metalurji ve maden kalitesi : 3
    elektrik kabloları çok kalitesiz, plastik aksam kötü, sentetik boyası daha kötü, çabuk çiziliyor. motor her geçen gün beni sinir ediyor. daha anahtarı bile deliğe sokamıyorum çünkü çok dandik bir yayı var. hani deliği kapatan yaylı bir şey var onun adı herneyse. yazarken bile aklıma geldikçe sinirleniyorum. ondan sonra gel gelelim, saçma sapan yan ayak sistemi, bugün kablosunu fişinden çektim denedim, baktım motor çalışmadı, geri taktım. ya istemiyorum ben elektriği kesmesini, ne yapacam ben ? kökten mi kesiyim kabloyu, yan ayak açıkken çalışsın istiyorum, ne gerek var böyle şeylere anlamıyorum, zaten viteste hiçbir motor çalışmaz fakat her seferinde ne gerek var kapatmaya.

şimdi titreşim konusuna gelelim... dendiği kadar veya abartıldığı kadar titreşim yok, sadece düşük viteslerde aşırı bağırtırsanız motor patlayacak gibi oluyor, düşük devirlerde ve 100 km/h ile giderken hiç sıkıntı yaşamadım. cbf 150 ile sanki aynı titreşim var diyebilirim. zaten tek silindirli 10bg bir motora o kadar yüklenilmez, titreşimi olsa da olmasada bu kahrolası motor gitmiyor, anca bağırıyor. boş bağırıyor.

bir diğer konu deli saçması diyaframlı karbüratör sistemi. motor birden hızlanmıyor, zira karbüratörün içindeki kelebek sistem mi ne varmış, olmayasıca kelebek sistem yüzünden motorun ilk hızlanması 10 üzerinden 3 falan veririm. motor (rampada) geberiyorda 60 ı geçmiyor, rampalarda beni sinir ediyor, inişlerde o kadar devirli vites artırmama rağmen 100 km/h çok zor gördüm. ilk hızlanma yani 1. ve 2. viteslerde motor çok kötü arkadaşlar. 10 yıllık motorcuyum, cbf 150 cg 125 anf 125 innova, spacy 110 hepsini uzun süreli kullandım, bence cbf150 en iyisi.

özet olarak bu motoru şu an almamış olsam ve fiyatı 1000 lira bile olsa yine almazdım, çok pişmanım, asla tavsiye etmiyorum.

spyarts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardes honda bir kampanya yapmıstı simdi al 4 ay sonra öde diye ve tamamı kredi kartına taksitliydi. milyonlarca honda cb 125 eler sıfır plakasız fiyatı olarak 3.300 e satıldı. geçen yaz. ve ben iskenderun bölge bayiisinde bire bir şahidimdir adamlar alıp 4 ay bindi şimdi satıyorlar hem bindiler bedavadan hemde fazla karı olursada nakit kartına ödeyecek uyanık
    türk arkadaşlarımızın eseri bunlar simdi fiyatları daha yüksek. ilk tanıtım fiyatlarıydı onlar. cb 125 e yi bana sorarsan motor aksamı dısında bi işe yaramaz derim. ama motoruna evladiyelik sorunsuz binersin. sonuçta parça sıkıntısı olacağını hiç sanmıyorum.

yukarda makseli yazmış her marka da var öyle düşük km.de satılık bi sürü motor. 3300TL ye honda işte daha ne olacak. çok da bişe beklememek lazım. ben 1500km kadar kullandım hiç bi şikayetim yok çok şükür. insanları da yanlış yönlendirmemek lazım. beklenti büyük olursa hayal kırıklığı da büyük olabilir.
    ferdinandd bunu beğendi.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    made in channa katkısız. 5 para etmez. Alan pişman. Pişman olmayan kısmı %20 gibi tahminimce.
    Mikuni bunu beğendi.

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    made in channa katkısız. 5 para etmez. Alan pişman. Pişman olmayan kısmı %20 gibi tahminimce.
    Belki bir Gün gelecek inanacam yazdıklarına adem abi
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    inananmayan pişman, inanan şişman.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    adamlar ne yapsın ? yapıyorlar zaten yarıdan çoğunu devlet alıyor.kaça satacaktı ya ? mecbur malzemeden kısacak..çoğu çin malı mondial kanuniden kat kat daha iyi bence..
    birGarip..

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... ondan sonra gel gelelim, saçma sapan yan ayak sistemi, bugün kablosunu fişinden çektim denedim, baktım motor çalışmadı, geri taktım. ya istemiyorum ben elektriği kesmesini, ne yapacam ben ? kökten mi kesiyim kabloyu, yan ayak açıkken çalışsın istiyorum, ne gerek var böyle şeylere anlamıyorum, zaten viteste hiçbir motor çalışmaz fakat her seferinde ne gerek var kapatmaya....
    Arkadaş '' Yan ayak açık, Motor viteste, DEBRİYAJ çekili vaziyette motorun üstünde oturma fantezisi mi yapacaksın'' anlamadım. Motor yan ayakta çalışsın istiyorsanız kabloyu falan kesmenize ve konuya çözüm üretmeye çalışmanıza gerek yok sadece VİTESİ BOŞA ALIN YETER. ''Motosiklet YAN AYAK AÇIK, VİTES BOŞTA çalışır''.
    Halil Karamanoğlu, SaLTaNaT07 ve reverse bunu beğendiler.
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

dftuzlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kentkart
    hondanın sözde kar ettiği satış politikası.
    Bazıları hızlı gitmeyi seçer, siz yaşamayı seçin.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Kim ne derse desin devir göstergesinin olmaması çok saçma, hele 2 tane gösterge kutusu koyup birinin içine CB125E yazmak daha da saçma

Bari yazı koyacaklarına benzin göstergesini kocaman bir ibre ile oraya koysalarmış mesela renault 9 gtd'nin devir göstergesi yok ama oraya benzin göstergesi koymuşlar renault9gtd yazmamışlar
    Mikuni bunu beğendi.

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Alıntı kanmix_x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki bir Gün gelecek inanacam yazdıklarına adem abi
    ben inan mıyorum Honda ya laf söylediğine

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence motoru alanlar aldıklarından fazla fiyata satmak için hemen satıyor, o baktığınız 1000-5000km'de ilanların çoğunun fiyatı ya sıfırından fazladır yada 200-300 lira ucuzdur. Sırf bu zihniyette insanlar honda kullanıcısı olduğu için honda almıyorum.
    Bende aynı sebepten hiç 2. el Honda fiyatlarına bakmıyorum.
    Ayrıca Honda ve Yamaha neden 100 cc altı modeller üretmiyor veya Türkiye'ye getirmiyor onu da anlamış değilim.

yorum yazan herkeze teşekkür ederim normalde ybr 125 almayı düşünüyorum fakat honda iyi marka baktım 3600 civarı ybr 4000 küsür civarı sonra hpsi daha az ybrnin cb 125 az yakıyormuş sizin dediklerinizi okuduktan sonra anladım herşeyi teşekkürler

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kim ne derse desin devir göstergesinin olmaması çok saçma, hele 2 tane gösterge kutusu koyup birinin içine CB125E yazmak daha da saçma
    Kesinlikle katılıyorum o durum benide görsel anlamda çok ayar ediyor

Renaultu, benzin göstergesinide geçtim Honda bari malzemeden çalsaymış tek saat yuvası olsaymış yada bağımsız olsaydıda söküp atsaydım sağ yuvayı
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)