Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ACİL!!! 22 Nisan A2 Motor Sınavı

Motovento
    REKLAM ALANI
    serdaroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya arkadaşlar, ehliyet almak için 22 nisandaki sınava girmek istedim ama aradığım tüm kurslar "kapandı" falan diyorlar. Yok neymiş ankara hesapları kapatmışmış. 1 Temmuz diyorlar yeni sınav tarihi! Yapılabilecek bişey var mı????
    Bana yardım edinnnnnnnn lütfen!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    neyse ben kendi cevabımı kendi kendime aldım.
    ve sonuç. bu sınavı kaçırmışım.

her ne kadar hatanın büyüğü bende olsa bile ben bu durumda kalanlar ile ilgili olarak bu sitede ve bunun gibi sitelerde de eksiklikler buluyorum. Çünkü işte bulunduğum süre içerisinde yani neredeyse tüm gün bu forum(lar) ekranımda açık ama hiç bir kimse bir uyarı bile yazmadı. Şimdi diyebilirsiniz ki kardeşim biz nereden bilelim? Bu forumları okuyan sponsor olan firmalar, kurslar, vs... yok mu? Var!
    Ama sanırım ben dahil herkes motor modellerine, fuara, vs... o kadar focus olmuşuz ki!

Amacım şu motoshowdan motor almak ve akabinde de ehliyet sahibi olmaktı. Bence şimdi gerek kalmadı. Önümüzdeki temmuzda yazılı sınav, ağustosta pratik. ehh ehliyeti almak eylül. İstanbulda yaşayan birisi olarak acemi de oldduğum göz önünde bulundurulursa, taş çatlasın 2006 model motorumla sadece 15-20 gün motor kullanabilirim. Ki ben bu durumda bekleyip 2007 model almayı tercih ederim!

Ama zaten ticaret haline getirilmiş bu sınav sistemini sorgulamak lazım. Tam 14 senedir B ehliyetim var ve iyi bir araba kullanıcısıyım. Yılda 5 defa yapılan, ve 20 soru sorulan ve karşılığında da 250-400 milyon alınan bir sınav. Ne saçmalık!

kesinlikle haklısın.ben de tam 22 nisanı kaçırdım derken bi sürücü kursu bi kaç gün önce aldı beni. şans. ama tam bi ticaret olduğu kesin.

Üstad tesadüf savahtan beri Ankara'da hemen hemen aramadık kurs bırakmadım. Aldığım cevap seninkisiyle aynı. Ancak kimi kurs dün kapattık derken kimi kurs 10 gün oldu falan gibi cevaplar verdi. Bu durum ilçe milli eğitimlerin uygulamasına göre farklılık gösteriyor diye düşünüyorum. Belki başka ilçelerde dosyasını teslim etmemiş kurs bulunabilir. Eğer bulursam foruma yazarım.

ozlem_boz, o kadar komik ki! yok neymiş ankara banka hesaplarını kapatıyormuş. yaw kapatma tarihi bile komik! neden 1 nisan değilde 29 mart?
    ya da neden 22 mart değil?
    amerikada bu sınavlar sürekli yapılır. isteyen istediği tarihte girer? nedir yani bu kadar önemli olan anlamadım! sanki çok önemli bir sınavmı yapıyorlar?

sarp ata,

bende araştırıyorum ama pek ümitlide değilim!

Serdaroğlu;
    Şimdi Çankaya ve Keçiören ilçe Milli eğitimin ikisiyle de görüştüm. Bugün dosya teslim etmenin son günü imiş. Dosyasını teslim etmemiş bir kurs bulunması lazım anlayacağın...

kucukprens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eli kulaginda!
    sinavlari osym yaptigi icin merkezi sinavlar belli tarihlerde oluyor.
    bosuna arastimayin..
    belli tarihe kadar ziraat bankasina harc yatmasi lazimdi vs. Onlarin hepsi bitti. Kurslarin yapabilecegi bisey yok yani

sarp_ata;

walla dosyasını bilmem ama ziraat bankası hesaplarını kapatmış diyorlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler