Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Turkiye Gercegi Gosteren Guzel Bir Haber

Motovento
    REKLAM ALANI
    skyytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    http://galeri.haberturk.com/gundem/g...-isi-japon-isi

Resimleri tek tek koymak yerine linki sizle paylasmak istedim . Turkiyede bilincsiz motorsiklet suruculerinin bulundugu guzel bir koleksiyon olmus . Kuzunun haline cok acidim . Insanin insana saygisi olmadigi ulkemizde kuzu nedir ki ? :(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Söyleyecek çok söz var, fakat birşey değiştirmeyecek. O yüzden artık konuşmaya değmiyor. İnsanlar sakat kalınca ya da yakınlarına birşey olunca anlıyor, anlayınca da motosikleti suçluyor, kendi sorumsuzluğunu ve bilinçsizliğini değil.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Şu çoluk çocuğunu böyle salakça riske eden adamlar neyin kafasındalar.
    Evlatları bu kadar mı değersiz.
    Ne şuursuz insanlar ya.
    tesol.tr bunu beğendi.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Ülkemizde insanlar bilinçsiz anladık ama denetlemede yok veya göz yumuluyor, trafik kurallarına en ufak aykırı hareket edene ceza kesilebilecek bi sistem getirilebilse, devletin benzine bilmemeye zam yaparak + bütçe oluşturmasına kesinlikle gerek kalmazdı. Basit ihlalleri hiç saymıyorum bile. Benim memleketimde 2-3 trafik ışıklı kavşakta daha denetleme yok. Sana kırmızı yanıyorsa bile boşluk bulursan geç. Memlekette sadece gerekli hallerde sinyal kullanmayan sürücülerin hepsine ceza kesilebilecek bi sistem oluşturulmuş olsa bile yeterdi ama nerdeee... Sözde her şeyde Avrupa' yı örnek alırız, insan olmanın vasıflarını, kurallara uyulmasının önemini ve değerini bi türlü örnek alamadık. Öğrenemedik. Tüm tekneloji ve yenilikler geliyor, kısa bi sürede kabul edip hayatımıza sokuyoruz, ama bunları bi türlü getiremiyoruz. Hala kasksız motosiklet kullanmaya, seyir halindeki araçlarımızdan yollara izmarit, boş sigara paketi vb. yani çöp atmaya devam ediyoruz. Bi çoğumuzun önünde seyreden araçtan bu vb çöp mahiyetinde artıklar atılmıştır. Plakayı alsan kime şikayet edicen, şikayet etsen o adama ne yapacaklar. Biz adam olmayız milletçe. Avrupa' ya gitmeye çekiniyorum, gelirim de ülkemi beğenmem diye.

baysamin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaş ya hanzolar yada apaçilerin fotoları bunlar normal. Türkiye gerçeği değipte resimdeki eylemleri Türkiye`ye maletmen yanlış. Bir okadarda daha fazlası bilinçli kullanıcı mevcut.
    Aşk üç harflidir...! BMW binGitSin

Motosikleti
    cbf 150
    yaa tamam bunlar türkiye gerceğide söylede bi bakış açısı var bu adamların gözünden yani adamın bir ailesi var askeri ücreti var güc bela 2 3bin lira biriktirmis bi motor almış ailesiyle biniyo işte cok bayılarak yapmıyo bu işi adamda ister bence arabası olsun kliması olsun açsın sogukta rahat rahat gitsin diye ama olmayınca insanlar bunu yapıyo demekki dolmuşa bınmektense 5 kişi bunu yapıyo tehlikeli ama mecbur bunu aile olarak binenler için diyorum yani apaçiler bunun dışında

Bunlara motorcu mu diyorlar. Kimlerin eline düşmüş bu kavram elin ybr cisi bugün 1200 gs / yada 1000RR & GSX-R 1000 kullananla aynı lakapta mı anılıyor yapmayın

TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı ErknOzyurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunlara motorcu mu diyorlar. Kimlerin eline düşmüş bu kavram elin ybr cisi bugün 1200 gs / yada 1000RR & GSX-R 1000 kullananla aynı lakapta mı anılıyor yapmayın
    arkadaşım motor camiasına da sınıf ayrımını sokmayalım lütfen tabi apaçi olmak ile motorcu olmak farklı şeyler ama bugün r1 e yada daha pahalı bi motora binmeyle de motorcu olunmuyo bunu da ben söyliyim yanlış düşünüyosunuz yada yanlış ifade ettiniz bilemiycem....

ortalık apaçi kaynarken plakasız motor kaynarken polislerin gidip ne kadar gariban varsa onlara ceza yazması şaşırtıcı ...
    banno1957 bunu beğendi.
    Bir meyhane buldum mezarlığın karşısında eğer beni bulmak istersen ya ordayım ya da karşısında...

Motosikleti
    HONDA XL650 v Transalp
    kurunun yanında yaşta yanar mantığı işte, üç beş salak yüzünden motorcuların adı gidiyor. adamlar ön kaldırmayı bir nimetten sanıyorlar. böyle salaklar sadece kendini ve ailesini üzerler kaza geçirdiklerinde. iki teker şeytan icadı deyip binmekten kaçanlar uçağa hiç binmesinler uçak havada gidiyor yere basmıyor o zaman....

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sen ne konuşuyorsun len değişik
    Blackeagletr ve tesol.tr bunu beğendiler.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sana dediğin Gs sürenden yada SS sürenden çok daha motorcu ybr ciler gösterebilirim istemediğin kadar. Herşey altındaki motorla bitmiyor. Motorculuk sadece altındaki motor ve parayla olmuyor. Kişilik lazım, sonra motora binme hastalığı lazım, Soğuk günlerde motorunu dışarıya çıkarıp buz gibi havada olsa bile süremeden duramama isteği lazım, öyle yağmurlar başlar başlamaz sezonu kapatıp motoru eve ya da garaja 3 4 5 aylığına kaldırıp arabaya devam edenlerden kat kat daha motorcu o beğenmediğin çoğu elin ybr cileri.
    TheAzReaL07, tesol.tr ve Muralex bunu beğendiler.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Beğenmeyenler YBR ciler ) şaka bir yana bu motorcu kavramı , motorcu dediğinizde insanların aklına ybr-cbf değilde "Tam takım racing " kullanan insan geliyor akla , yalan yok bilmeyen birine sorun aklına geldiği şeyi söylüyecektir.Ybr ci arkadaslarda bir gün Sağlam bir racing-enduroya bindiğinde , ybr yada cbf cilerede motorcu gözüyle bakmıyacaktır.Eğerki bu kavramı savunmayan olmaz öyle şey diyen varsa , ybr si veya cbf siyle mutluluklar ben ne dedeler gördüm ybr cbf ile gezen , motorcu dediğin adamın kullandıgı şeyi çoğu kisi kullanamıcak bir farkı olacak sen şef ben şef apaçi kim olacak ?

hadi 60 yasındaki adamda kahveye oraya buraya gitmek için ybr ye biniyor.Hadi ama gerçekçi olun kim ona motorcu gözüyle bakar ? savunmalarınızı akla mantığa uygun şekilde yapın.

Motosikleti
    YBR125 yada CB125
    Ne varmış YBR kullananda? Motosiklete karar vermeden kask koruma ekipmanlarına baktım önce? YBR binerkende komple koruma kullanacağım bence bilip bilmeden konuşmamak
    lazım.

Motosikleti
    CBR 125R
    Beğenmeyenler YBR ciler ) şaka bir yana bu motorcu kavramı , motorcu dediğinizde insanların aklına ybr-cbf değilde "Tam takım racing " kullanan insan geliyor akla , yalan yok bilmeyen birine sorun aklına geldiği şeyi söylüyecektir.Ybr ci arkadaslarda bir gün Sağlam bir racing-enduroya bindiğinde , ybr yada cbf cilerede motorcu gözüyle bakmıyacaktır.Eğerki bu kavramı savunmayan olmaz öyle şey diyen varsa , ybr si veya cbf siyle mutluluklar ben ne dedeler gördüm ybr cbf ile gezen , motorcu dediğin adamın kullandıgı şeyi çoğu kisi kullanamıcak bir farkı olacak sen şef ben şef apaçi kim olacak ?

hadi 60 yasındaki adamda kahveye oraya buraya gitmek için ybr ye biniyor.Hadi ama gerçekçi olun kim ona motorcu gözüyle bakar ? savunmalarınızı akla mantığa uygun şekilde yapın.
    MOTORCU deyince kimsenin aklına racing gelmiyo merak etme MOTORCU DEYİNCE AKLA İLK GELEN ENDURO KULLANANLARDIR ....
    Bir meyhane buldum mezarlığın karşısında eğer beni bulmak istersen ya ordayım ya da karşısında...

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Motorculuk ; motorcu deyince aklına motosiklet modeli gelenlere mi kalmış. Durum göründüğünden de vahim .....
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

sapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 LIK BISEY

sanirim bu arkadas ybr den yeni terfi etmis.bir sure devam eder bu sendrom . kendini nimetten saymalar kasilmalar merak edip birsey soranlari azarlamalar cin motoru kullananlari adam yerine koymamalar kaale almamalar falan ..ta ki etrafinda kimse klmayana kadar ta ki yollarda tek basina gezmeye calisip 3-5 kilometre sonra geri donup motoru eve birakana kadar....
    TheAzReaL07 ve tesol.tr bunu beğendiler.
    ÇARPIK PABUÇ ÇARPIK AYAĞA UYAR

Alıntı TheAzReaL07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MOTORCU deyince kimsenin aklına racing gelmiyo merak etme MOTORCU DEYİNCE AKLA İLK GELEN ENDURO KULLANANLARDIR ....
    Enduro olsun canım kardeşim. Mondial kullananla aynı lakapta anılıyor boşver ne önemi var !!! Enduro,racing,mondial hepimiz motorcuyuz ! kimi racingiyle 300 yapar , kimi taş gibi endurosuyla dağ taş gezer, kimi mondialiyle emekli maasını çekmeye gider.Bırakın hepimiz motorcuyuz.Sana soruyorum hepimiz mi motorcuyuz ? sen de racing ve endurocuyu aynı kefeye koyup mondial kullanan adamı kendinle aynı kefeye mi koyarsın ? ben koymam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:35 ----------

Alıntı tesol.tr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne varmış YBR kullananda? Motosiklete karar vermeden kask koruma ekipmanlarına baktım önce? YBR binerkende komple koruma kullanacağım bence bilip bilmeden konuşmamak
    lazım.
    Normal olan o zaten.Motor aldıktan sonra mı kask alıcan hehaehaha güldürme beni marifet mı o yaptıgın söylesene ne marka kask aldın ? ls2 / nolan / scorpion gerçekten çok başarılısın

Sana asgeri ücretle calısıp Shark Vision-r alan adamlar gösteriirm senın kask koruma ekipmanları dediğin parayı sadece bota veren adamlar biliyorum ve emin ol bu adamlar aylık 800 lira alıyor.Seni kücümsemiyorum sakın yanlıs anlama bütçene uygun olanı yapmıssındır.Benım ona laf etme gibi bir lüksümde yok.Ama karsındaki adamda o yollardan geçti bir düşün.Tereciye tere satma

Motosikleti
    CBR 125R
    [QUOTE=ErknOzyurt;2846067]Enduro olsun canım kardeşim. Mondial kullananla aynı lakapta anılıyor boşver ne önemi var !!! Enduro,racing,mondial hepimiz motorcuyuz ! kimi racingiyle 300 yapar , kimi taş gibi endurosuyla dağ taş gezer, kimi mondialiyle emekli maasını çekmeye gider.Bırakın hepimiz motorcuyuz.Sana soruyorum hepimiz mi motorcuyuz ? sen de racing ve endurocuyu aynı kefeye koyup mondial kullanan adamı kendinle aynı kefeye mi koyarsın ? ben koymam.[COLOR="Silver"]

önemli olan mondiale yamahaya veya başka bir markaya binmek değil ki önemli olan ruh ne adamlar biliyorum mondialle TÜRKİYE turuna çıkmış şimdi bu adam motorcu değil de ne ? ha dersen ki apaçi grubunu motorcudan saymam haklısın sonuna kadar da katılırım apaçi grubunun motorcular ile karıştırılmasını ben de istemem çünkü ama söylesene şimdi 1000 rr a binip kask bile takmayan adama motorcu lakabı verilir mi ?

Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorculuk ; motorcu deyince aklına motosiklet modeli gelenlere mi kalmış. Durum göründüğünden de vahim .....
    Evet motorculuk "hiçbirşey takmadan".Kahveye Pazara gitmek için o mondiallere binen insanlara kaldı.

Motor zevk işidir.Araç olarak kullanılmaz.Bunu kafana sokmanı öneriirm.Sen GS ile kuryelik yapan insan gördün mü hadi ama sen şef ben şef apaçi kim olacak ? Ben sizi kücümsemiyorum sizde bizler gibi oldugunuzda aynı lakapta anılmak mı isticeksin ? bunu şimdi anlayamassın anlasan zaten böyle yorum yazmassın

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:42 ----------

[QUOTE=TheAzReaL07;2846076]
    Enduro olsun canım kardeşim. Mondial kullananla aynı lakapta anılıyor boşver ne önemi var !!! Enduro,racing,mondial hepimiz motorcuyuz ! kimi racingiyle 300 yapar , kimi taş gibi endurosuyla dağ taş gezer, kimi mondialiyle emekli maasını çekmeye gider.Bırakın hepimiz motorcuyuz.Sana soruyorum hepimiz mi motorcuyuz ? sen de racing ve endurocuyu aynı kefeye koyup mondial kullanan adamı kendinle aynı kefeye mi koyarsın ? ben koymam.[COLOR="Silver"]

önemli olan mondiale yamahaya veya başka bir markaya binmek değil ki önemli olan ruh ne adamlar biliyorum mondialle TÜRKİYE turuna çıkmış şimdi bu adam motorcu değil de ne ? ha dersen ki apaçi grubunu motorcudan saymam haklısın sonuna kadar da katılırım apaçi grubunun motorcular ile karıştırılmasını ben de istemem çünkü ama söylesene şimdi 1000 rr a binip kask bile takmayan adama motorcu lakabı verilir mi ?
    Kuryelik yapanlara,Dedelere motorcu deniliyorda.Ne tecrübelerden geçmiş , ama adam bir kask diye takmamış diye adama motorcu demiyelim mi.Sırf Zevk için 38.000 lirayı motora vermiş.Adamı motorcu saymayalım mı

Motosikleti
    YBR125 yada CB125
    Kaale almayın beyler kimsesizlikten foruma sarmış hee deyip geçelim

He
    ferad ve acayüp bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)