Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Turkiye Gercegi Gosteren Guzel Bir Haber

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı SniqerTreaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya hocam takılma bunlara bunlar acemi çırak daha büyük motorlara bindiğinde anlıycaklar kendilerini boşver bakıyorum yorum yapanalra cbf / ybr kullananlar büyüklerden hiçbir takmamıs bunları sen ne anlatçan bırak şuraya fazer yada sağlam enduro kullanan adam bile yorum yapmamıs hatta bunlara motorcu sıfatıyla bile bakmamıs bosver hocam yazma sunlara yorum birşey sanıyorlar kendilerini
    Hocam deme deme bak ne oldu.Kurunun yanında yaşta yandı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hyosung Comet
    Alıntı ErknOzyurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstad bunlar gibi kaç tane var hangi birine anlatıcan ellerine yazık boşver koy gitsin takılma bile yazma sunlara cevap.
    Tehlikeli olan iki teker değil | Bakış açısıdır

dftuzlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kentkart
    ZX 10 vardı.Sattım R6 aldım , şuan R6 var.Ben endurocuda olabilir diye düzelttim.Sonuçta mondialcide bizden dedim.İyi okursan sevinirim dostum.

Tecrübeyi yaptığım km ye bağlıyorsan bu sohbeti hiç açmıyalım Bilgiye sahip biriyle konusmak lazım bu konuları.Ha dersen yaptığımız km ler bize tecrübe mi kazandırır.Sana özel msj olarak tecrübelerimi aktarmaya calısırım.
    evet yaptıgımız km ler bıze tecrube kazandırır. hayatında hıc motosıklete binmeyen bı adam ıle senın o begenmedıgın ucuz çinli motorlara binen adam arasında tecrube farkı vardır.Bu da motosiklet uzerınde yaptıgı km ler sayesınde olmustur. senınki bence çıktığı yumurtayı beğenmemek.Benzin 5tl ye dayanmıs küçük cc ye bınemeyeceğizde napacagız? Bız 125cc sorunsuz motosıkletlerımızde memnunuz.Ağzından çıkanı kulağın duysun efendi.bilgimizi sınamak sana mı kaldı? Var sen motorcu sıfatını al kendınce. ''İnsanlık'' sıfatı bize kalsın.
    xxhdaxx, tesol.tr ve TheAzReaL07 bunu beğendiler.
    Bazıları hızlı gitmeyi seçer, siz yaşamayı seçin.

ferad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250 D`Tracker
    Sen hala forumdamısın ya.Aptal aptal yorumların dısında ne faydalı bir bilgin var , nede başka birşey.Anca köstek anca köstek.

Noktalama işaretlerine dahi dikkat etmeyen bir insan , hatta harfleri bile yanlış yazan birisin.Nerede duracağını bilmeyen , ne anlattığını bilmeyen birisin.Hatalı olduğun rumuzundan belli hadi gene yırttın ,125 lik motora ne yapılır konuna buradan yardımcı olayım.Boşver dişliyi falan , git motora rektefiye yap.

E be kardeşim ! Mühendislik ne diye var.XT 125'e YBR motoru İşşizlik böyle birşey demek ki Yamaha mühendislerine ticket at ( Senin elinden yazıyorum.Tabi anlarlarsa | abi bende bir arazi motoru var şekil haa ben buna ybr motoru taktım ybr motoruna neler yapılabilir dişli falan | Ulan tamam düşüncen zayıf.Git bir danış be birine sor.Abi böyle böyle bir durum var , ne yapmalıyım oda yok
    Ulan sana mı sorucam imla kurallarına uyup uymayacağımı ya da motoruma ne yaptırmak istediğimi Allah ın budalası foruma ne yararım varmış en azından biz birşeyler öğrenmek için ya da bildiklerimizi paylaşmak için foruma giriyoruz senin gibi her konuda salakça 1 yorum yapıp ortalığı karıştırmak için değil tabi burası sanal alem atıp tutması kolay klavye erkekleri sizi bu arada sniqer treaz mısın nesin senin büyük motor diye kendini avuttuğun aletini ben 6 ay kullanıp sattım.tabi sonradan görme olunca böyle oluyor
    acayüp bunu beğendi.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Evet motorculuk "hiçbirşey takmadan".Kahveye Pazara gitmek için o mondiallere binen insanlara kaldı.

Motor zevk işidir.Araç olarak kullanılmaz.Bunu kafana sokmanı öneriirm.Sen GS ile kuryelik yapan insan gördün mü hadi ama sen şef ben şef apaçi kim olacak ? Ben sizi kücümsemiyorum sizde bizler gibi oldugunuzda aynı lakapta anılmak mı isticeksin ? bunu şimdi anlayamassın anlasan zaten böyle yorum yazmassın

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:42 ----------

Sçta bkunla oyna sen .
    MotorKafa bunu beğendi.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    skyytr bunu beğendi.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konuyu başından beri takip ediyorum. Arabayla motoru bir mi tutuyorsunuz ? Yok doğanla bilmem mercedes sürücü oturup konuşmazmış ta bilmem ne de.
    Zaten çoğunlukla araba sürücüleri arabalarını ihtiyaçları dahilinde, araba hastalığı olmayıp sadece konfor, görüntü, prestij amaçlı kullanıyorlar, ha hastası olan tabi var ama motordaki kadar yaygın değil bu. Dünyayı ya da Türkiye'yi doğan veya mercedes c180 ya da herhangi bir lüks yada eski bir arabayla turlayan kaç kişi var ? İstisnalar kaideyi bozmaz. Benim ülke turuna çıkanlara denk geldiklerim ya karavanla ya da motosikletle oluyor. İşte motorun farkı burda çıkıyor. Ybr 125 le, Vespayla, Mobiletle dünya turu yapan insanlar var sırf o motordan zevk aldığı için. Bunlar senin dediğine göre motorcu olmuyor. Motosiklet bir tutkudur, cc farkı gözetmez, ben 50 cc 89 model mobiletten den başkasının 1350 cc hayabusadan almadığı hazzı alırım, o adam korkusundan totosu ıslancak diye yağmurda soğukta motora binmez ben sırf yağmur yağmasını beklerim motora binmek için. Şimdi söyle bana kim motorcu ?
    Demek istediğim PAHALI motor kullanıcısı olmak motorcu yapmaz insanı, herkes kazandığı paraya göre motor alır. Fakat bu motorculuğuna engel değildir. Yüksek cc ye yeni geçmiş arkadaşlarınkendini bulutların üstünde görme sendromu kendine kalsın. Onların dışında motorcular motor ayırt etmezler, yeterki gerçek motorcu olsun, full koruma giysin, motosiklet kültürünü bilsin. Her yüksek cc kullanıcısını kendiniz gibi sanmayın.
    dftuzlu, BLACK_ICE, tesol.tr ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu başından beri takip ediyorum. Arabayla motoru bir mi tutuyorsunuz ? Yok doğanla bilmem mercedes sürücü oturup konuşmazmış ta bilmem ne de.
    Zaten çoğunlukla araba sürücüleri arabalarını ihtiyaçları dahilinde, araba hastalığı olmayıp sadece konfor, görüntü, prestij amaçlı kullanıyorlar, ha hastası olan tabi var ama motordaki kadar yaygın değil bu. Dünyayı ya da Türkiye'yi doğan veya mercedes c180 ya da herhangi bir lüks yada eski bir arabayla turlayan kaç kişi var ? İstisnalar kaideyi bozmaz. Benim ülke turuna çıkanlara denk geldiklerim ya karavanla ya da motosikletle oluyor. İşte motorun farkı burda çıkıyor. Ybr 125 le, Vespayla, Mobiletle dünya turu yapan insanlar var sırf o motordan zevk aldığı için. Bunlar senin dediğine göre motorcu olmuyor. Motosiklet bir tutkudur, cc farkı gözetmez, ben 50 cc 89 model mobiletten den başkasının 1350 cc hayabusadan almadığı hazzı alırım, o adam korkusundan totosu ıslancak diye yağmurda soğukta motora binmez ben sırf yağmur yağmasını beklerim motora binmek için. Şimdi söyle bana kim motorcu ?
    Demek istediğim PAHALI motor kullanıcısı olmak motorcu yapmaz insanı, herkes kazandığı paraya göre motor alır. Fakat bu motorculuğuna engel değildir. Yüksek cc ye yeni geçmiş arkadaşlarınkendini bulutların üstünde görme sendromu kendine kalsın. Onların dışında motorcular motor ayırt etmezler, yeterki gerçek motorcu olsun, full koruma giysin, motosiklet kültürünü bilsin. Her yüksek cc kullanıcısını kendiniz gibi sanmayın.
    1. 125 CC mondial ile denizliden kıbrısa gttim geldim
    2- 125 cc mondialim ile denizli çıkış didim , kuşadası , bodrum ,izmir ,antalya , eğirdir daha sayamadığım bir sürü şehir il ve köy
    3- 125 cc mondialim ile yolda kalmış harley davidson ki özel el yapımı yolda kalıp çekmişliğim var
    4- 125 cc mondialim ile harleyin orjinal servisinde dalgasına servise sokmuşluğum var
    5- 125 cc mondialim ile racinglerle geziye gitmişilğim var

olay ne anlamadım ben lütfen herkes saygı duysun birbirine biz mondial veya 125 cc çinliye binebiliyoruz siz büyük cclerinizden inip 125 cc ile trafiğe ve hayatınıza kafa tutabilcekmisniz acaba
    tesol.tr bunu beğendi.

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    çoğu insan ellerindeki imkanları değerlendirmiş sadece ama bazıları artislik

yasin_942 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB250Ni
    Bu forumda bulunanların %70 inden fazlası ötv nin en düşük olduğu dilim olan 100-249 cc aralığında motosiklet kullanıyor. sen git motorcu abilerinle 2.40 .2.80 2.50 muhabbetleri yaparak vaktini geçir senin zxr10 nun la r6 nla yapamadığın şeyleri yapıyorlar bu insanlar. motorcu olmak beygirin ve torkun verdiği pozitif g kuvvetini hissetmek değildir. o yüzden kaskını montunu eldivenini dizliğini takan herkes motorcudur benim gözümde. ama arada senin gibiler çıkıyor motorcu olmak için bilmem kaç cc kullanmak gibi vs..... lafları döndürüp mondialcide motorcu diyip geri vites atma şanzumanın dağılır.
    Alıntı SniqerTreaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstad bunlar gibi kaç tane var hangi birine anlatıcan ellerine yazık boşver koy gitsin takılma bile yazma sunlara cevap.
    bsg diyorum
    TheAzReaL07, dftuzlu ve ferad bunu beğendiler.
    YZFR 125 2011-2012 16.000 KM / SYM WOLF SB250Ni 2012-....

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    ErknOzyurt
    Hadi ama dostuuuum... Senin sorunun ne biliyor musun ?
    Evet evet senin sorunun; o koca kıçının ybr lastiğinden daha büyük olması.

Be dengesiz !
    " Ben sizi kücümsemiyorum sizde bizler gibi oldugunuzda aynı lakapta anılmak mı isticeksin ?" dediğin adamın garajında, kaç tane motoru olduğundan haberin var mı ?
    Siz kimsiniz ? Sizin gibileri donundan çıkarır o ybr ci diye motorcudan saymadığın adamlar

Çok amerkian filmi izliyorsun çook...
    Blackeagletr ve TheAzReaL07 bunu beğendiler.
    Motosikletli Kaplumbağa...

nabukat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CbR 125 R BlacK
    erkanozyurt bak sana küçük bir açıklama ile motosiklet sürücüsünü tarif ederdim ama burası forum oldugu için yazamıyorum ama şunu diyim. Cc farkı yapan benim gözümde adam degildir ayrıca ne adamlar tanıyorum 125 cc ile yollara kafa tutmuş. Ülkemizde benzin fiyatı olmuş zırt zaten daha millet ne yapsın.hem motor zevk işidir sen 1000 cc ile gezersin ben 125 cc ile gezerim sanane bu zevk işidir. Önemli olan kabuk degil içindeki meyvesidir. Bu arada sen tam bir malsın.hiç bir b.ktan anlamıyorsun. Hadi sen motorunla gez dolaş burası motordan zevk alanların forumu cc den zevk alanların degil.
    TheAzReaL07 bunu beğendi.

skyytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Bugün hayatımda ilk defa 90 km civarında sürat yaparken yandan esen rüzgar tarafından resmen dayak yedim . Full koruma kıyafetim olmasına ragmen fırtına rüzgarının insanı resmen dövdüğüne şahit oldum.
    Ayrıca otoparka girdiğimde bir otomobil sürücüsü gelip beni tebrik etti ilk defa tüm kurallara uyan bir motorcu gördüm diye. Şok oldum diyebilirim. Tamam dikkatliyim ama daha çok fırın ekmek yemem lazım. Bu forumdan öğreneceğim daha çok şey var.
    Beni üzen şey ise paylaştığım haberdeki kişi vb insanlari her gün sokaklarda caddelerde görmek.
    Ben 150 cc scooter kullanıcısıyım ve full korumasız çıkmıyorum , ama yollarda racinglerde koluna kaskını takmış , scooterlarda çoluğunu çocuğunu almış sıfır koruma dolaşanları görünce durdurup bi kaç laf söyleyesim geliyor.
    İnsan kendini düşünmiyebilir ama eşini , çocuğunu nasıl düşünmez aklım almıyor.
    Cahilliğin bu kadarına pes !
    tesol.tr bunu beğendi.

TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Erkanozyurt kendine 3 5 kuruş pahalı motor alıp kendini motorcu sandın galiba SENİN BEĞENMEDİĞİN YBRCİLER SENİN ALTINDAKİNİ KAÇ KERE SATIN ALIR BİLİYON MU ?
    Bir meyhane buldum mezarlığın karşısında eğer beni bulmak istersen ya ordayım ya da karşısında...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)