Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motor satışı.yardım?

Motovento
    REKLAM ALANI
    mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    iyi akşamlar arkadaşlar.bildiğiniz üzere motoru satarken eğer vergi borcu varsa satış gerçekleştirilmiyor.aynı olay trafik cezasında da geçerli midir?yani cezası olan motorun satışını gerçekleştirebilir miyim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    trafik cezası olan aracın noterde satışı olur. problem yok. hatta noter satışında bundan önceki trafik cezaları satıcıya bundan sonraki cezalar alıcıya aitdir diye bişeylerde yazıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:36 ----------

ama bence noterden önce gir bi ptt ye selamun aleyküm aleyküm selam benim trafik cezam var deyip cezayı öde. kafan rahat olsun. ptt ve bazı bankalar cezayı alıyor

Motosikleti

normalde mtv sorgulamada çıkmıyor ama bu ceza çıktığı için tereddüt ettim.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Mustafa Alıntıdır;
    noter satışı ile tüm yasal sorumluluk alıcı kişiye aittir. ancak satış tarihinden önceki cezalar ödenmemiş ücretler vs gibi durumlar noter satışından önceki araç sahibine aittir.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Gerçekleştirebilirsiniz.
    Fakat bazı istisnai durumlar söz konusu olabilir.
    Örneğin;
    Trafikten men edecek cezalar aldıysanız (Araçların muayene süresinin geçirilmesi gibi) noter satışınızda problem çıkacaktır.

Motosikleti
    mehmet onları biliyorum ama cezayı ödemeden satışı gerçekleştirebiliyor muyuz ceza kalsın satıcı adına devam etsin,motordan ilişiği kesilsin.

muayenesiz araçların noter alım satımlarında problem yok.. sadece yeni ruhsat adresinize gönderilmez önce muayene yaptırması lazım alan arkadaş.. konuyla alakalı değil ama bilgimiz olsun. yedekde dursun

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Abi acıkca yazmıs adamlar satış yapılıyor. Noter satısı yapıyor. Ama cezayı Yıyen Şahıs ödeyecek. Senın yediğin trafik cezasını neden ben ödeyim gibi bişey yani.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Motosikleti
    nihat ben muayenesiz almıştım ruhsatıda yoladılar.sadece satış sırasında muayene yaptırana kadar trafiğe çıkmayacağını beyan ediyorsun.gerçi cidden konudan uzaklaştık :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:47 ----------

mehmet ben zaten cazayı alan ödesin demedim.vergi borcu varken satış yapılmıyor acaba ceza varken de noter satışı yapmayabilir mi onu merak ettim.

uzuzn lafın kısası trafik cezası olan araçların noter alım satımlarında problem yoktur nokta...
    mstfkrfk bunu beğendi.

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    arkadaşlar benim arkadaşın trafik cezası war baya bi çok bu cezaları ödemeden motorun satışını yapabilirmi yani cezalari ileride ödücek ama cezalar dururken satışı yapabilir yani

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)