Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Siz uyurkene Benzine zam geldi. 5TL oldu.. Hayaldi gerçek oldu..

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk başta herkez çığırıyo sonra herkez mayışıyo alışıyo.
    bi değiştireyim şu ybryi, gaz taktırıcam ben motoruma...
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Onu bunu Bırakında Şimdi kazığı kim hak etti Kazığı _?????
    Sado

MotoBolu14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 Esd (Siyah)
    Bence yeteri kadar domalttılar bizi :( Artık birşeyler yapmalı...

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 Kasım demiştim, yaklaştım sayıyorum, bu kadar yaklaşıp kazığı kaybetmek kötü oldu
    1 ay bile değil, 20 günden bişey olmaz. Senden daha yakın tahmin eden yoksa kazık senindir

Bu arada protesto işini seçimlere bırakın bence. Zira sizin çıkarlarınızı savunacak iktidar yandaşı olmayan ne bir Sivil Toplum Kuruluşu var, ne de size destek olacak herhangi bir Ticaret odası, Esnaf Odası, Basın kuruluşu var.
    Bugün facebook da şimdiye kadar ki en anlamlı paylaşıma rastladım.

- Sana ihtiyacım var
    + Ne kadar olabilir ki ?
    - Ben Türkiye sen Atatürk, anla işte...
    arca94 bunu beğendi.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    bana telefon açtı ilgili kurum,
    sen demişsin benzini düz 5 tl yapın diye onlarda dayamaya başlamışlar zammı.
    şimdi sövsen günah-sövmesen ..... boşlukları dolduracak sansürsüz cümle bile aklıma gelmiyor.
    motorun ne yaktıgını zaten hesaplamıyorum,
    tüp-mü taktırsak motorlara acaba ..
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

islam0326 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xenter
    beğenmediginiz endonezya da hükümet benzine yüzde bir'in altında zam yaptı, halk caddelere indi.. yapılan cüzzi zam'ı geri almak zorunda kaldı endonezya hükümeti..peki bu hükümetin'in yaptığı elektrik, doğal gaz, benzin vs..zamlarına..
    nerdesiniz yüzde elli oy verenler..bu aydınlık böyle iyi..gıkınız çıkmıyor..!
    sevgili edison..anneciğini saygıyla anıyorum..
    Shrieker ve kwsk-boy bunu beğendiler.

OGUZHANKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    Hiiiç boşuna konuşmayalım arkadaşlar, millet halinden memnun valla. Baksanıza adamların anketlerine, 1 sandık gerileme yok oylarında !

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    dün farım patladı motorcuya gittiğimde işi bitmiş bi motorcuda motoru almaya hazırlanıyodu o sırada motorcuya abi benzin var alırsan litresi 3.20 tl dedi insanları başka yola cezvetmekten başka bişey değil para zor kazanılıyor yazık günah yahu
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Köklenmeye devam.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    sistemin sana ihtiyaç diye dayattıklarının fiyatından memnun mu değilsin?
    almayacaksın arkadaşım
    hiç öyle sokağa filan çıkmaya gerek yok

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Cem uzan siyasette aktif olsaydı ilk seçimde oyumu ona verirdim

O olmadığına göre önümüzdeki seçimlerde benzin fiyatlarını düşüreceğini vadeden parti oyları götürür mü?

Yoksa bunun olmayacağını bildikleri için ciddi ve iktidara oynayan partiler böyle saçma vaatler yapmazlar mı?

Yoksa böyle vaatler yapılsa bile halk inanmadığı için oy vermez mi?

Maalesefki ülkemizin vergilendirme sistemi adil ve düzenli değil, kayıtdışı ekonomimiz çok büyük. Devletin vergi toplayabildiği en büyük kalem ise akaryakıt.

Bu kalemden vazgeçmesinin tek yolu da bir vergi reformu ve yeni bir vergi yasası. Bu da kolay bir iş değil maalesef.

Yoksa devletin sizin motorunuza koyduğunuz 20 30 liralık benzinde gözü olduğunu sanmıyorum.

Benzinin fiyatını bilmeden fulleyen binlerce sürücü var emin olun, hatta para da ödemeyen.

Taşıt tanıma sistemleri ile şirket kredi kartları ile vs.

Geçen seneydi sanırım benzin 4 tl ye yaklaştığında muhabirin biri istasyonda insanlarla röportaj yapıyordu , tiki diyebileceğimiz bir hanım ablamıza yaklaştı ve akaryakıt zamlarıyla ilgili konuşmaya başladı.

Ablamızda evet ya çok zamlandı ne bu böyle hergün zam hergün zam diyerekten pazar teyzesi moduna girdiğinde muhabir sordu "en son kaça almıştınız benzini?"

Abla mavi ekran verdiğinde muhabir tekrar sordu "yeni zamla ne kadar oldu peki biliyor musunuz, şu an kaça alıyorsunuz benzini?" abla yine bir duraksadı ve en sonunda "ya ben şirket arabası kullanıyorum o yüzden bakmıyorum kaç para olduğuna" dedi.

Sizce bir protesto olduğunda bu abla ve onun gibiler katılır mı protestoya?

Yada bir günlük de olsa akaryakıt almayalım gibi bir girişim olduğunda o beleş arabaya binmeden durabilirler mi?

Meydanda benzin döküp kendimizi de yaksak farketmez, boşuna düşünüpde canınızı sıkmayın.
    turkish39 ve kwsk-boy bunu beğendiler.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    10 TL olsun, binen bilmeyen belli olsun,,,kardeşşşş !!!

Yıllarca sessiz sedasız toplanarak eylem yapan "cumartesi anneleri"ni bile tartaklayarak dağıttılar bir seferinde. Bilelim bakalım hangi dönemde oldu bu olay... "Sokaklara 2-3 bin kişiyi toplayıp dökeceklermiş, biz de onların karşısına 10 bin kişiyi çıkarmasını biliriz !" dedi bir başbakan. Acaba hangi dönemin başbakanı ki bu? Burada bazı umutlu kişiler hala eylem yapmaktan, gösteri göstermekten felan medet umuyor. Hani adınıza seviniyorum bir umudunuz var diye ama bir yandan da iyi uykular diliyorum. Siz kendinizi benzin döküp yaksanız arkanızdan "Akaryakıt israfı yapan bizden değildir" derler. Ailenizden de parsını vergisiyle alırlar.

@olcay ~20 yıllık süreçteki tek şansımızı ilk cümlende belirtmişsin , onu da kaybettik

Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buyuk cc lı arkadaslar nasıl kullanıyor cok merak edıyorum ben bı turlu fulleyemıyorum....
    Arkadaşım yanlış anlama ama fakir edebiyatı yapıyorsun, burası yeri değil. Parası olan var olmayan var, helaliyle para kazanan var kazanmayan var... Burada büyük cc'li insanları tartışmıyoruz.
    #sürenadam

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Buyuk cc'li arkadaslar nasil kullaniyor diyenlerin cevabina gelince;
    Siz hergun motora biniyor bakkala bile motorla gidiyorsunuz, biz sadece aksamlari motora binip bir hava alip geliyoruz.
    Siz en fazla motorunuzu 24 saat calistirmiyorsunuz, biz bazen haftasonuna kadar motorun kontagini bile acmiyoruz.
    Siz gunde 40-50 km yol yapiyorsunuz, biz sadece hafta sonlari yola cikiyoruz, cogumuz ortalama 50 liralik benzin alip gidebilecegi kadar mesafelere gore belirliyor rotasini.
    Siz her yere motorla gidiyorsunuz, biz gidecegimiz yere arabayla mi gitsek, motorla mi diye dusunuyoruz. Kararimiz genelde motordan yana oluyor, nasilsa ikiside ayni yakiyor sonucta.
    Ve en onemlisi, kucuk cc motorlara da 5 lira benzinin litresi, buyuk cc motorlara da 5 lira.
    Kimisi zaruri ihtiyaclari icin biner 1 litre beninle 30 km yol gider, kimisi kisisel zevkleri icin biner 1 litre benzinle 15 km gider. Konu kimin 5 lirayla ne kadar gidebildigi degil, 5 liraya aldigimiz benzinin ne kadarinin devletin kasasina girdigidir.

FreeSoul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200i Evo
    Ben daha bugüne kadar benzin zamlarıyla ilgili herhangi bir büyük eylem ya da gösteri görmedim.Zamdan dolayı trafikten araç azaldığını da görmedim.Aksine gün geçtikçe daha çok araç satılır daha çok trafik sıkışır.Akaryakıt, yılların bitmek bilmeyen vergi gelir kaynağı.Yanında bir de tekel maddeleri.Bunun sebebi de trafikte gördüğümüz birçok otomobilin şirket arabası olmasındandır.En küçük ölçekli ltd şirket bile şirket üzerine olan aracının yakıt giderinini tamamını evet yani %100 ünü vergiden düşebilmektedir.Yani hemen olmasa bile dolaylı yoldan o yakıt giderini ödeyeceği vergiden düşer ve uzun dönemde benzine ne kadar zam gelirse gelsin bedava kullandığı için onu etkilemez.O yüzden trafikte 5.0 lt V-8 motorlu falan kamyon gibi jeepleri falan sıkça görürsünüz.En azından İstanbul için söylüyorum.Çünkü adamın karısının kuaföre giderken dahi aldığı bu benzin canavarı araç şirketinin üstüne kayıtlıdır.E sonuçta kimse size şirket aracının ne amaçla ya da kimin kullandığını falan sormaz.O yüzden biz motosikletlerimiz için dertlenip de eylem yapalım falan dersek komik duruma düşeriz.Yani sonuç olarak kazık gene bize girecek arkadaşlar.Ne demişler.Durmak yok yola devam.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Tüm illerde bütün araçlar 365 günde bir gün kontak kapatsalar çok mu acaba ? Devletin ve benzin istasyonlarının zararı ne kadar olur. Tahmin etmek yerine görmek isterim.
    Ancak biz birlik olmayı yıllar önce unutmuşuz bu saatten sonra da melesen nolur. Ayağı kalkıp akıllandım desen ne olur. Haberlerde hiç isyan eden adamı yayınlamıyorlar.
    farkında iseniz hep alıştık. alacağız yapacak bir şey yok. diyen çaresiz ve aciz vatandaşları haberlere konu yapıyorlar. Dizilerde bip varya haberlerde de olsun.
    10 TL de olsa alınır ve hiç şaşırmam.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    2012 bütçesinde 33 milyar açık var,
    Bu bütçe açığı beceriksizliklerini vatandaşa zam olarak bindiren hükümet 10 yıllık tekbaşına İKTİDAR,
    Sloganları kandırmaları ne?? İSTİKRAR
    yesinler yalanlarınızı istikrarınızı ZAM mı İSTİKRAR?

Soykan67, Ezer, baysamin ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    ben cbf 150'me bir gün benzin almayarak protesto edeceğim firmalar ne yapacaklarını şaşıracaklar (2,6 lt/100 km)
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    haybeden kahramanlıklarını bize ödeten başımızdan eksikolmayasıcalar
    sizler hala neden dünyada düşerken bize bindiriyorlar diye düşünüp cevap bulamıyormusunuz??

baysamin bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA XL650 v Transalp
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ÇOK FAZLA acımıyor artık.... alıştık...
    Ehe Ehe Ehe haklisin arkadas haketsen alıştık. Bu güzel ülkede söyle bir soz var, zamanında yediğin hurmalar gelir tirmalar ... Yani durmak yok yola devam derse bu ülke dis borçla bu kadar yola devam edilir. Neyse bu hızla zamlara devam edersek eski milyonluk bankinoklarimizi yakında tekrar kullanabileceğiz olayın iyi tarafından bakın bir de .......

---------- Post added at 18:41 ---------- Previous post was at 18:37 ----------

Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk başta herkez çığırıyo sonra herkez mayışıyo alışıyo.
    Alışmayıp ne yapcaz kardes sokağa dökülsek başbakan dalga geçiyor sokaklar boş buyurun diyor eee tüm gun demokrasi diyen o hükumet halkın sesiyle resmen alay ediyor zaten halkın %50si destekliyor bu hükumeti. Ne yapcaz bilemedim. Az daha burada konuşsak bizimde adımız Ergenekon dosyasına ilistirilir.

Motosikleti
    Sym gts 250i evo
    bu günkü açıklamada 400 milyon tl. Olmuş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)