Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İzmir Çevresindeki Gizli Cennetler

Motovento
    REKLAM ALANI
    skyytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Konuyu nereye açmam gerektiğini bulamadım. Şehirlerimizdeki gezebileceğimiz yerleri paylaşabileceğimiz bir bölüm varmıdır?
    Mesela pazarları izmire yakın gidilebilecek yerleri danışmak istesem?
    Fikri Olan
    Tolme bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BROICER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 rtr150- 2016 cb500f
    Efes harabeleri,Meryem ana vs. ben Didim'den vardım gittim yol güzel ama orada ki doğal güzellik çok daha güzel
    ne imzası beaaa

cousinecruis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    şirince var dağ yolları ve tehlikeli virajlar ;)
    Evindeki muhabbet kuşunu, bebe şampuanı ile yıkayan insanlardan zarar gelmez

35sdk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09
    Cennetten kastının ne olduğuna bağlı Seferihisar, Çeşme, Kuşadası, Eski Foça, Selçuk, Mordoğan bunlar genelde her pazar ki rotalarımız heryerimiz cennet
    Bİ selektöre BİN manita

Egemen06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125
    Gerçekten güzel bir konu olur bunu herkes kendi yaşadığı yere göre yazsa güzel olur,sen izmirlisin biliyorsundur birçok yeride

İzmir' gelen bir kişi öncelikle izmir'de gitmesi gereken yerler vardır.

-Kemeraltı-->burda biraz gezip kızlarağasında bir türk kahvesi içip,saat kulesini görmeli
    -Kordon-->gece kalabiliyorsa gece hayatını görmeli sadece sokaklarda dolaşmak yeterli
    -İnciraltı-->oraya gidip sahilde dolaşmak güzel olabilir
    -Karşıyaka-->Karşıyaka'ya konak'tan vapurla geçilmeli ve geri dönülmeli martılar simitle beslenmeli
    -Efes-->gidip zaman geçirilebilir

burda yapcaklarınızzz bitttiii depoyu doldurunnn yolunuzz uzunn

izmir'den çıkıyorsunuzz ----> Çanakkale yönünü bırakmayın o yönde devam

İlk durak ---> ÇANDARLI -Kalesini ve sahil kenarında bir tur atılabilir,bir çay içimlik güzel..

ikinci durak --->çandarlıdan ara yolla (yol iyi oldukça ama dar) DİKİLİ--> güzel bir balık ekmek iyi gider sahil kenarı..

üçüncü durak --->dikiliden sonra 20 km devam BERGAMA(memleketim )--> Tarihi çok az seviyorsanız gezebilceğiniz çok yer var
    Bergama kalesi,asklepion,kızılavlu,bergama müzesi ve dahası...

Yolculuğa burdan çanakkale üzerinden devam ederseniz AYVALIK SARIMSAKLI AKÇAY ÖREN EDREMİT Şeklinde sahilden devam edebilirsiniz...
    skyytr bunu beğendi.
    Bazen gidilecek yere en çabuk varmanın yolu mola vermektir

Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Bilinen yerler disinda kalmis , daha kesfedilmemis yerler . Cennet desek
    Ben gezdikce bu konuyu güncel tutmaya çalişıcağım .

ÖZBEK KÖYÜ
    Hafta sonu şehir içinde bunaldınız,kendinize huzur dolu köşeler arıyorsanız,tam size göre bir alternatif rota.Gizli cennetler keşfetmeyi seviyorsanız,burası keşfedilmeyi bekliyor.
    İzmir/Urla ya yaklaşık 7 km uzaklıktaki bu şirin köyün,yerleşimi deniz kenarında olmasa da deniz kenarında ki yazlıklar ve iskele sayesinde yerleşimleri denize doğru kaymaktadır.
    Eski yoldan Çeşme ye giderken Urla nın çıkışından küçük bir tabela sayesinde köyün yolunu görebiliyorsunuz,yerleşim olmayan ıssız yollardan geçerken,acaba nasıl bir yere çıkacağım diye düşünüyorsunuz,yanınızdakiler yanlış bir yere geldik diyerek panik yapıyorlar,birden karşınıza önce güzel bir köy çıkıyor.Zeytinyağı küspeleri kokusu köyün her tarafını sarıyor.Ege köyünde olduğunuzu hemen anlıyorsunuz.Sakin ,küçük köyün içindeki Ulu ağaçları görülmeye değer.
    Yaklaşık 2 km sonra deniz kenarına vardığınızda nefis balık kokuları size hoş geldin diyor.
    Karaburun yarımadası ve Urla Yarımadsı arasında kalmış ,dar ve uzun bir koy.Karşıda Gülbahçe,daha ileride Balıklıova.
    Deniz sakin ve durgun.Bir dikdörthenin sadece kısa bir ucu açık gibi düşünürseniz,bu alanı hayal edebilirsiniz.
    Güneş karşıda Karaburun yarımadasından battığı için ,yüksek tepeler sayesinde güneş çok erken kayboluyor.Ama nefis manzaralar sunuyor,Hava kararmıyor ama kızıllık uzun bir süre kalıyor.Zaten deniz durgun.,ışık güzel.Muhteşem fotograf kompozisyonları sizi bekliyor.
    Küçük tahta iskeleler,kıyıda ve denizdeki yalnız kayıklar,karşıda deniz ve dağın güzel uyumu,balıkçıl kuşlar sizi fotograf açısından çok memnun edecektir.Yanınızda Geniş açı ve tripod mutlaka bulundurmalısınız.
    Girişte bulunan iskele ve dalgakıran ,görülmesi gerken yerlerden.Burada sahilde balık tuıtan insanları ve balık yemekten arık obezite sınırlarını geçmiş kedileri görmelisiniz.Burada bir çay içme molası size iyi gelecektir.
    İskelede günlük kiralana tekneler var,balık tutmayı seviyorsanız,grup halinde güzel bir tur kaçırılmaz.Balık turundan kesinlikle eli boş dönmezsiniz,buradaki alan kapalı bir alan olduğu için balıklar için güvenli bir sığınak ve deniz çok bereketli.Özbek köyünün balıkları da ünlüdür.İzmir içinde balıkçı tezgahlarında mutlaka görmüşsünüzdür.
    Öğle yemeğinizi tabi ki Balık ile değerlendirmenizi önereceğim.
    Fotograf için özetleyecek olursak;
    1-Balıkçı köyü manzaraları
    2-Tekne turu.
    3-Gün batımında sahilde muhteşem ışık altında deniz manzaraları.

Burası çok keşfedilmiş ve çok bilinen bir yer değil,umarım çok kişi de bilip burayı kalabalıklaştırmaz. : ))
    Yazi Kadir Irkine aittir.

Urla’nın Özbekköyü Akum Sahili’nde Akın Kuşcan’ın küçücük bir barakada başlattığı Akın Restoran oğulları ve gelinleri sayesinde marka haline geldi. İzmir’den gelen pek çok tanınmış simanın yanı Bülent Ersoy, Müjde Ar, Atıf Yılmaz, Halit Kıvanç, Volkan Konak, sıra müdavimleri arasında. Mehmet, Himmet Kuşcan kardeşler garson gibi çalışırken gelinleri Duygu ve Evrim mutfakta birbirinden taze deniz ürünleri karides güveç, ahtapot kol ızgara, sardalya şiş, tekir barbun, saçalan, pina salatası, deniz kestanesi gibi pek çok lezzetli tada imza atıyorlar.
    Egemen06 bunu beğendi.

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Bu yaz tur güzergahımdaydı İzmir. Aslen oralıyım ama İst. da yaşıyorum.
    Bence Seferihisara uğramalısın sığacık ta kaldım 3 gün bir tatil köyünde
    Oralara bir dahaki yaz tekrar gidicem.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Güzergah çok..
    Amacına uygun bir çok yer var..
    Mesela motora binmek için limontepeden toplu konutların ordan gir.. 10 km kadar sonra karşına 3 yön çıkıcak...
    Menderes-seferihisar-güzelbahçe..
    Al sana 3 günlük gezi rotası..Her gün farklı etap kullan...

Yok hem motora bineyim hem gezeyim diyorsan , arada kaliteli lokantalara falan takılayım diyorsan ,
    Tire, ya da Bozdağ gayet uygun...

İzmir bu... Rota bitmez..
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Mondial Mh Drift 125
    Ödemiş/Gölcüğede beklerim..

Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Özbek köyü çok keyifliydi bugün ziyaret ettik eşimle. Bahsettiğim restoran tam bir aile ortamı olmuş . Bir tek asfaltı erimiş yolun urladan girdiğinizde erimiş asfaltın altından mıcırımsı sert bir malzeme çıkmış. Motor için pek keyifli değil ama sonuç mükemmel. İzmire yakın bir cennet , Fotoğraflar geliyor.

Motosikleti
    Mondial Mh Drift 125
    skyytr kardeşim..Gölcüğe geldin mi bilmiyorum ama geliceksen yazın beklerim..herkes sıcaktan yanarken biz üşüyoruz yazın ortasında..İşin ilginç tarafı dağın tepesinde bi göl var çok güzel bi manzara görsellerden bak bi ;)

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    İzmir-Manisa 20 Dk olduğuna göre Manisa'yı İzmir çevresi sayıyorum(zaten Manisa İzmir'in bir köyü oralarda çok klişeleşmiş bir laftır) Spil Dağı At alanını öneriyorum. Tek gidiş tek geliş biraz tehlikeli bir yoldur ama vahşi atların bulunduğu, tilkinin kirpinin bir sürü olduğu bir yoldur. Tadı ayrıdır gözümde

Ayrıca yol dağa tırmanmaya başlanmasından itibaren 16. km olduğunu sandığım bir virajda sağa bakarsanız Bütün Gediz Ovası, İzmir ve denizi tek kafa hareketiyle görmeniz mümkün
    Heil Spellcheck

Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Alıntı aligül adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    skyytr kardeşim..Gölcüğe geldin mi bilmiyorum ama geliceksen yazın beklerim..herkes sıcaktan yanarken biz üşüyoruz yazın ortasında..İşin ilginç tarafı dağın tepesinde bi göl var çok güzel bi manzara görsellerden bak bi ;)
    Selamlar Ali Nazik davetin için teşekkürler. Gülcük bahsettiğin gibi yaz aylarında süper keyifli bir yer hatta kışın bile göl buz tuttuğunda o kadar keyifli oluyorki.
    Yeni bir otel işletmeye açılmış oraya gitmeyi planlıyorum. Eskiden zeminin dönen bir manzara oteli vardı gölcük çıkışımda hala işletiliyormu ? Bilginiz varmı ?

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    karaburunu kimse dememiş mi? yok artık. yarımadanın çevresi mükemmel bir rotadır. bir sonbaharda afedersiniz kıçım dona dona turlamıştım. 150 km 4 saat süre vermişler ama ben mordoğan, karaburun ve en kuzey uçtaki dinlenmeyi sayarak bir gün diyorum. yarımadanın doğusundaki yol enduroluk, bol çukurlu eski bir asfalt (yenilenmediyse tabi).

Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

Motosikleti
    Mondial Mh Drift 125
    Alıntı skyytr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar Ali Nazik davetin için teşekkürler. Gülcük bahsettiğin gibi yaz aylarında süper keyifli bir yer hatta kışın bile göl buz tuttuğunda o kadar keyifli oluyorki.
    Yeni bir otel işletmeye açılmış oraya gitmeyi planlıyorum. Eskiden zeminin dönen bir manzara oteli vardı gölcük çıkışımda hala işletiliyormu ? Bilginiz varmı ?
    Prenses Otelden mi bahsediyosun acaba

Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Alıntı aligül adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Prenses Otelden mi bahsediyosun acaba
    Evet ta kendisi simdi internetten baktim. Çok güzel tarihi dokusu olan bir otel. Göle sıfır bir otel daha vardı o senelerdir işletiliyordu.Girişinde oyun salonu vardı çok keyiflidir sizin oralar

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:03 ----------

Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karaburunu kimse dememiş mi? yok artık. yarımadanın çevresi mükemmel bir rotadır. bir sonbaharda afedersiniz kıçım dona dona turlamıştım. 150 km 4 saat süre vermişler ama ben mordoğan, karaburun ve en kuzey uçtaki dinlenmeyi sayarak bir gün diyorum. yarımadanın doğusundaki yol enduroluk, bol çukurlu eski bir asfalt (yenilenmediyse tabi).

http://i6.photobucket.com/albums/y20.../karaburun.jpg
    Gençken çeşmeden scooter grubumuzla çıktığımız karaburun turumuz arkadaşımızın patlıyan lastiği nedeniyle ıldır civarlarında yarıda kalmıştı , o günü hiç unutmuyorum kursağımızda kalmıştı gezi

Motosikleti
    Mondial Mh Drift 125
    Oda Gölcük Otel sanırım Biz Otelde kalmadığımız için tam bilmiyorum Genelde gölün kenarında hasırların üstünde :D :D

Kaplanboğa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250ni
    İzmir- Karburun tatlı virajları ve doğal güzelliğiyle sürücülerin tercih ettiği rotalardan. eski foça da gidilip görülmeye değer yerlerden.

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    aliağa da aliağa şelalesi var ama motosikletle bir noktadan sonra gidilmesi mümkün değil ama çok güzel
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aliağa da aliağa şelalesi var ama motosikletle bir noktadan sonra gidilmesi mümkün değil ama çok güzel
    imzanıza takıldım , sizin argümanınıza göre , dünyadaki insanların %99.9 u sahte , yada dünyanız bildiğimiz dünyadan çok daha ufak.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)